Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Heavy Rain - temat ogólny

204 postów w tym temacie

Tak się zastawiam, czy ktoś w ogóle zwrócił uwagę na to, jak genialny jest główny motyw dźwiękowy? Jakoś nie zauważyłam, żeby zwrócono na to uwagę w jakiejś recenzji, a ja mogę go słuchać wręcz w nieskończoność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kurczę mam takie pytanie co do

Spoiler

Perfect Crime trophy.



Spoiler

Pierwszy krok to nie ratować Hassana to ok.
Ale następny krok jest dopiero w rozdziale Fugitive.

I stąd moje zapytanie. Czy po sklepie Hassana mogę od razu wczytać Fugitive i potem kolejno potrzebne rozdziały do zarobienia pucharu??

Czy muszę od sklepu Hassana przejść do końca grę bez omijania?



A no i chciałem też coś powiedzieć.

Gra jest WYCZESANA w KOSMOS! Życzę Davidowi Cagowi że ta gra jak najlepiej się sprzedała bo na to zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie życzę, by jak najszybciej wyszedł patch, który by sprawił, że mój zapis z 6/10 gry nie poszedłby w diabły. Kupiłem konsolę dla tej gry. Ponoć te urządzenie to "włóż płytkę, kliknij OK i graj", a jak do tej pory po 2 dniach użytkowania pierwszy tytuł ma buga, jakiego w życiu nie spotkałem na grach pececie. Kto to widział, żeby program bez żadnej zewnętrznej modyfikacji plików niszczył zapisy i wieszał sprzęt? Niby problem dotyczy 2% graczy. W takim razie po co powstało heavyrainisfalling.com ? >.> Dlaczego kilka pierwszych stron w googlach dla patcha dla HR to informacje o błędach gry? Sprawa cała jest po prostu żenująca.

Niestety, gra w stanie obecnym absolutnie nie zasługuje na sukces komercyjny. Nie za te błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 20:24, Magwisienka napisał:

Tak się zastawiam, czy ktoś w ogóle zwrócił uwagę na to, jak genialny jest główny motyw
dźwiękowy? Jakoś nie zauważyłam, żeby zwrócono na to uwagę w jakiejś recenzji, a ja mogę
go słuchać wręcz w nieskończoność :)


Ja dostalem w EK cala sciezke dzwiekowa, ale najbardziej podoba mi sie ''Ethan Mars theme'' z nich wszystkich. Jednak co do glosow samych postaci mam duze zastrzezenia, szczegolnie do jaydena i polski i angielski glos kompletnie nie pasuje do niego, mam wrazenie ze koles mialby zaraz zasnac kiedy mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bardzo ważne. Jak zdobyliście to trofeum (uwaga duże spojlery!):

Spoiler

Sprytny Tata Szczur - Domyśl się, gdzie jest przetrzymywany Shaun

? Ja
Spoiler

odnalazłem Shauna

i mimo wszystko nie dostałem trofeum. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 00:15, Renzov napisał:

Mam pytanie bardzo ważne. Jak zdobyliście to trofeum (uwaga duże spojlery!):

Spoiler

Sprytny
Tata Szczur - Domyśl się, gdzie jest przetrzymywany Shaun

? Ja
Spoiler

odnalazłem Shauna

i mimo wszystko nie dostałem trofeum. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.



Spoiler

Musisz go odnalezc nie przechodzac pomyslnie prob Ethana, zdaje sie ze trzeba miec conajmniej 2 proby nie zaliczone, choc nie jestem tego pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra ma jakis BARDZO niski poziom trudnosci? Mowie tu o poziomie spacerku, by np. moja matka/babcia/dziadek mogli zagrac w miare komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 11:40, Abomek napisał:

Czy ta gra ma jakis BARDZO niski poziom trudnosci? Mowie tu o poziomie spacerku, by np.
moja matka/babcia/dziadek mogli zagrac w miare komfortowo.

Tak, ma poziomy trudności. Łatwy to po prostu sielanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomogło to co napisałeś. Wpadło mi

Spoiler

"Sprytny tata" i "Mistrz Heavy Rain

". Tak, mam już platynkę i muszę powiedzieć, że Heavy Rain to genialna gra. Polecam ją serdecznie każdemu szczęśliwemu posiadaczowi PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heavy Rain jest grą specyficzną, gra naprawdę wciąga, ale w moim wypadku tylko podczas pierwszego przejścia, bo później jak już się wie kto jest zabójcą origami i jak można pewne rzeczy rozegrać to już nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 11:40, Abomek napisał:

Czy ta gra ma jakis BARDZO niski poziom trudnosci? Mowie tu o poziomie spacerku, by np.
moja matka/babcia/dziadek mogli zagrac w miare komfortowo.

Nie ma. PS3 była moją pierwszą konsolą, Heavy Rain pierwszą grą, DS3 pierwszym padem. Wybrałem najniższy poziom trudności, a mimo to często było mi po prostu ciężko. Przycisków do szybkiej obsługi 8, dodatkowo trzeba często machać gałką i samym kontrolerem. Nieraz szło się ostro zirytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko tyle, że tak w ogóle to Heavy Rain to ciężki thriller psychologiczny, wymagający nieustającego skupienia i bardzo mocno angażujący emocjonalnie. Opierając się na stereotypach podsunę, że nie wydaje mi się, że jest to produkcja dla starszych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 17:26, Jave napisał:

> Czy ta gra ma jakis BARDZO niski poziom trudnosci? Mowie tu o poziomie spacerku,
by np.
> moja matka/babcia/dziadek mogli zagrac w miare komfortowo.
Nie ma.

Ma, ma.

Dnia 21.03.2010 o 17:26, Jave napisał:

PS3 była moją pierwszą konsolą, Heavy Rain pierwszą grą,

Pamiętajmy, że Heavy Rain to nie gra ;):
http://www.gram.pl/news_8gTgG,C6_Heavy_Rain_to_nie_gra.html

Dnia 21.03.2010 o 17:26, Jave napisał:

DS3 pierwszym padem.
Wybrałem najniższy poziom trudności, a mimo to często było mi po prostu ciężko. Przycisków
do szybkiej obsługi 8, dodatkowo trzeba często machać gałką i samym kontrolerem. Nieraz
szło się ostro zirytować.

Może nie przyzwyczaiłeś się jeszcze do pada. Ja za pierwszym razem skończyłem Heavy Rain na najtrudniejszym poziomie trudności i wtedy faktycznie trzeba się TROCHĘ skupić nad tym co się robi, ale na najłatwiejszym HR jest po prostu banalny. Raptem trzeba wciskać trzy guziki na krzyż. Jak już mówiłem być może to jest kwestia nieprzyzwyczajenia do pada, bo Heavy Rain jest naprawdę prostą produkcją(bo nie w trudności drzemie jej potencjał).

Dnia 21.03.2010 o 17:26, Jave napisał:

/.../
Opierając się na stereotypach podsunę, że nie wydaje mi się, że jest to produkcja dla starszych osób.

Też miałem to napisać, ale wolałem się nie odzywać. Jeszcze jakiś dziadek z nerwów dostanie zawału ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi się najbardziej podobało w Heavy Rain? Klimat, atmosfera, piękna grafika(zwłaszcza twarzy postaci) oraz oczywiście możliwość wpływania na fabułę swoimi wyborami. Bywały takie sytuacje w grze, które po prostu cię przygniatały że aż trzeba było robić sobie przerwę od gry. Heavy Rain potrafi nieźle zagrać na emocjach, gra w tą grę to po prostu przeżycie.

HR to rewelacyjna gra, ale niestety nie jest doskonała. W pierwszy wieczór gry kiedy dotarłem do lokacji znanej z dema "Miejsce Zbrodni" i obadałem miejsce, wracałem Normanem do samochodu...nagle wyskakuje głośne "KSZZZZZZZZZY!" i czarny obraz. Niezły straszak, lol. To było przed wgraniem patcha. Po, już mnie coś takiego(ani żadne inne problemy techniczne) nie spotkało.

Co do problemów samej gry, to scenariusz - część rzeczy które domagałyby się wyjaśnienia nie zostają wyjaśnione. Liczę jeszcze na to że w kolejnych DLC, Quantic Dream wyjaśni nam niewiadome, ale niestety troszkę wątpię bo sam nie mam pomysłu jak to mieliby zrobić...
Zwłaszcza chodzi mi o te

Spoiler

problemy psychiczne Ethana...



Nie do końca też podoba mi się koncepcja tego, że jest aż czterech bohaterów którymi losami kierujemy, w sumie w "Fahrenheit" też się zdarzało kimś innym pokierować ale to było epizodyczne, na pytanie "kto jest głównym bohaterem?" odpowiedź jest jednoznaczna i myślę że pozwalało to na większe zżycie się z postacią którą kierowaliśmy. No ale zgaduję że to dość subiektywna opinia.

Kolejna wada musi być cała zaspojlerowana, sorry.
Spoiler

Nie podoba mi się to że dostaliśmy możliwość czytania w myślach naszych bohaterów tylko po to by okazało się że te myśli mają nas oszukać. Chodzi mi oczywiście o Scotta którego myśli bywały po prostu fałszywe, w sposób jaki on myślał, myśli prywatny detektyw a nie żaden morderca! Czasami wydaje mi się że lepiej by było gdyby od początku było kawa na ławę i żebyśmy wiedzieli kim on jest od początku. Aczkolwiek pewnie zniknąłby ten efekt zaskoczenia...bo zaskoczenie jest spore, już przy trzecim trialu byłem całkiem pewny że Ethan nie jest mordercą tylko ktoś inny, podejrzewałem Blake''a lub że killer to będzie jakaś nowa postać a tu zonk...no bo kto się tego spodziewał Scotta po jego zwodniczych czynach i myślach? Nie ma tutaj sensu. To nieuczciwe panie Cage, tak się nie robi.



Ostatecznie powiem, że gra naprawdę miała swoje chwile, podobnie jak Fahrenheit, ale myślę że poprzedni tytuł od QD bardziej do mnie przemówił. I wiecie, mówię to mimo że przeszedłem Fahrenheita tylko jeden raz...i mimo że zdarzało się że popełniałem błędy w grze, to zakończenie gry było dla mnie na tyle satysfakcjonujące że...jakoś nie sięgałem drugi raz po ten tytuł tylko pielęgnowałem we wspomnieniach zakończenie, moje zakończenie.

Z HR jednak tak nie jest, może to przez te diabelne trofea postanowiłem zagrać więcej niż jeden raz? A propos trofeów, nie jestem przekonany czy to w ogóle był dobry pomysł by je umieszczać w tej grze...trochę mnie jednak wkurzał ten dźwięk zdobywanego trofea mimo że było to podczas loadingu, to po prostu psuje klimat.

Myślę że -9/10 lub okolice to jest odpowiednia ocena dla Heavy Rain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 00:30, Exelius napisał:

Heavy Rain jest grą specyficzną, gra naprawdę wciąga, ale w moim wypadku tylko podczas
pierwszego przejścia, bo później jak już się wie kto jest zabójcą origami i jak można
pewne rzeczy rozegrać to już nie to samo.


W pelni sie z Toba zgadzam. Dla mnie Heavy Rain jest dobra gra na raz, kiedy dowiedzialem sie juz kto jest morderca caly jej czar prysl w sekunde. A trofea sa po prostu smieszne, jedyna trudnosc zeby je dostac to ogromny zapas czasu ktory trzeba na ta gre poswiecic rozgrywajac ja od nowa lub poszczegolnie epizody, czego ja nie mam najmniejszego zamiaru robic. Zreszta moge sie zalozyc ze kazdy kto posiada platyne wyczytal w necie co trzeba zrobic dla kazdego danego trofeum bo nie wierze ze ktos zaczynal gre od samego poczatku po kilka razy i testowal to. Takze gra fajna, napewno inna, ciekawa i wzbudzajaca sporo emocji, ale tylko za pierwszym razem. Poza tym nasz wplyw na przebieg calej fabuly od samego poczatku jest mocno przereklamowany. Zgodze sie ze mamy wiecej tutaj wplywu niz w innych produkcjach ale nie tyle ile twierdzili tworcy. Ja sam zmienilem jedna decyzje pod koniec i widzialem az 3 rozne zakonczenia i to drastycznie rozniace sie od siebie, co powodowalo ze szczerze watpilem w to ze to co robilem wczesniej mialo wplyw na sam koniec gry.

Ps. Jakby ktos sie przyczepil ze heavy rain to nie gra, to ja odrazu zapobiegawczo odpowiem ze dla mnie to jest GRA nic ponadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jest waszą ulubioną postacią z gry??

Dla mnie Jayden. Od razu go polubiłem. Ma taki niezwykły charakter.

Spoiler

Ale normalnie już zaczęło mi bić serce jak w rozdziale Mad Jack przez przypadek upuściłem Detox i ten go zawiązał i wtedy grałem pierwszy raz chciałem zaznaczyć. Szczególnie jak samochód już się gniótł a ja myślałem że coś zrobiłem źle i go zabiłem. Na szczęście zaczął wychodzić z niego. Boże ta gra to takie emocje i tak ryje psyche że szok. Jak grasz za pierwszym razem to naprawdę czujesz że to ty masz wpływ na to co się dzieje.



Aha i jeszcze mam pytanie.

Spoiler

Da się zabić Shelbiego przed The Old Warehouse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 21:53, Slappy napisał:

Aha i jeszcze mam pytanie.

Nie.

Spoiler

Zarówno Ethan jak i Scott nie mogą zginąć przed ostatnią konfrontacją w magazynie. We wszystkich potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach zostaną cudownie uratowani, tylko draśnięci lub sami się poddadzą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yoł!
Robię akurat trofeum Zbrodnia Doskonała (Perfect Crime) i mam takie pytanie:

Spoiler

Czy jeśli zostałem aresztowany jako Ethan w rozdziale Zbieg (Fugitive) i uwolniłem go potem Jaydenem w rozdziale Aresztowany to czy ma to jakiś wpływ na to czy będę miec to trofeum czy nie?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować