Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Heavy Rain - temat ogólny

204 postów w tym temacie

Przeszedłem całą grę za jednym zamachem, dzisiaj poszedłem spać po 6.

Spoiler

Tylko jednej rzeczy nie udało mi się wyjaśnić, dlaczego po ataku schizofrenii, Ethan miał w ręce origami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 14:05, ja33no napisał:

Przeszedłem całą grę za jednym zamachem, dzisiaj poszedłem spać po 6.

Spoiler

Tylko jednej
rzeczy nie udało mi się wyjaśnić, dlaczego po ataku schizofrenii, Ethan miał w ręce origami?


To nie jest wyjaśnione fabularnie. Kiedyś czytałem artykuł o nielogicznych momentach występujących w tej grze i było tago sporo. Mimo, że gra jest naprawdę bardzo dobra to pewne fakty są niemożliwe do wyjaśnienia. Po prostu lekkie niedopatrzenie twórców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie może być bezsens.

Spoiler

Jeżeli Ethan kończy w więzieniu i popełnia samobójstwo w około ma pełno figurek origami, to samo kiedy popełnia samobójstwo w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po ukończeniu gry tzn.

Spoiler

Wszyscy prócz Scota (w zgniatarce) żyją, mały uratowany, Medison (nie wiem tylko czemu jej na końcu w hangarze nie było) z Ethonem zakładają rodzinę, Jaden`a chcą rozwalić czołgi (<- ktoś mi to może wytłumaczyć ?).
I pytania:
To jest najbardziej happy end`owe zakończenie? Ile jest zakończeń? Czy żeby załapać trofea : Nerd; Four Heroes; Perfect Crime; albo jeszcze jakieś inne, wymagają rozpoczęcia gry od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 20:19, nightfaler napisał:

Świeżo po ukończeniu gry tzn.

Spoiler

> Wszyscy prócz Scota (w zgniatarce) żyją, mały uratowany, Medison (nie wiem tylko czemu

Dnia 24.08.2010 o 20:19, nightfaler napisał:

jej na końcu w hangarze nie było) z Ethonem zakładają rodzinę, Jaden`a chcą rozwalić
czołgi (<- ktoś mi to może wytłumaczyć ?).


I pytania:

Spoiler

> To jest najbardziej happy end`owe zakończenie?


Spoiler

Wszyscy żyją, brzydki pan zginął, mogłoby być bardziej happy endowo?

Dnia 24.08.2010 o 20:19, nightfaler napisał:

Ile jest zakończeń?

Spoiler

Siedem.


Spoiler

> Czy żeby załapać

Dnia 24.08.2010 o 20:19, nightfaler napisał:

trofea : Nerd; Four Heroes; Perfect Crime; albo jeszcze jakieś inne, wymagają rozpoczęcia
gry od początku?


Spoiler

Nerd Four Heroes - z tego co pamiętam - polega na tym, że musisz dotrzeć wszystkimi czterema postaciami do magazynu. Chyba nie trzeba zaczynać od początku, ale nie jest to trofeum szybkie do zdobycia.
W przypadku Perfect Crime jest podobnie, tylko tutaj trzeba dopuścić do zwyciężenia Scotta tzn wszyscy - oprócz niego samego, ofc - muszą zginąć.


Jak masz jeszcze jakieś w pytania sprawie trofeów to wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 20:48, nightfaler napisał:

Spoiler

No to gdzie zawaliłem Madison ? Wydawało mi się, że po ucieczce w biura Shelbiego
pojedzie prosto do portu ale jakoś nie dojechała ;|


Spoiler

A dowiedziałeś się wcześniej, gdzie przebywa Shaun? Trzeba było to sprawdzić w komputerze zabójcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 09:51, NuGGetos napisał:

Czy Edycja Move wymaga tego kontrolera, czy działa bez niego?

masz możliwość wyboru w menu, wersja z move lub bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nosz cholera jasna ! Robię próbę motyla i znam ścieżkę w elektrowni na pamięć (dobrą ścieżkę, nierażącą prądem).
Do tego wszystko wciskam jak należy, a ten idiota Ethan mimo wszystko jest rażony prądem.
Pomocy?


Ok nieważne - wystarczyło mashować X ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni.

Wiecie... Już wiem czemu tak mało gier powstaje tego typu. Bo one stawiają na fabułę, klimat. Dla Quantic Dream nie liczyło się by stworzyć jakąś pieprzoną(solniczka te sprawy, nie klnę) przygodówkę, strzelankę i zrobić kopię Call of Duty gdzie mamy 5h SP i jakiś tam MP ale wszyscy i tak będą się tym rajcować bo to przecież CoD. Oni postawili na innowacyjność, oryginalność i twórczość. A teraz ludzię oczekuję byle gówien, bo gry bardziej wymagające wczucia się, poczucia tego co przeżywają bohaterowie, że takie sytuacje mogły mieć miejsce....co raz mniej takich odbiorców. Co raz mniej osób dla których liczy sięniesamowita fabuła, klimat jaki tworzy Nam cała ta gra, soundtracki którę wręcz jakby grały na Naszych odczuciach. Teraz tylko grafika, no ale przecież ta gra posiada przepiękną grafikę ale co z tego skoro Oni nie dostrzegają więcej w tej grze(?). Jedyną grą, którą można przyrównać przy takim systemie jest Farenheit.Ta gra była świetna. Co ważne, należy do tego samego studia. System był troszkę jeszcze nie taki, fabuła była okej ale dla mnie, no nie czarujmy się, realizmu tam nie było, ale gra była świetna aczkolwiek rzeszy, wielkiego grona jakiś fanów nie zyskała. Heavy Rain... Heavy Rain zasługuję na więcej, dwa razy więcej, trzy, czterokrotnie więcej bo kwestia która jest tam poruszana, kreator scenariusza do tej gry dla mnie osobiście jest geniuszem. Postacie...coś, kreacje ich, charakter, osobowość, łał. Grafika...naprawdę nigdy, nigdy nie przykładam do tego uwagi ale wiecie co(?), ta gra jest piękna. Gdy w pewnym momencie, członek mojej rodziny wszedł do pokoju i zobaczył to co jest na TV, czemu tak dlugo przy czymś siędzę zapytał "Co to jest, jakiś film?". Oczarowała mnie, po prostu. Soundtrack...jeśli jakaś gra ma niesamowitą ściężkę dzwiękową, potrafię słuchać utworów, nie grając w grę i przypomnieć se momenty kiedy dany utwór leciał, tak, dokładnie tak. A ta gra, ta gra to posiada. Ściężka, ściężka zapada w ucho. Kapitalna, niesamowita, twórcza, genialna...słownikowi nawet zabraknie słów, słów pozytywnych o tej grze. Nie pozytywnych, pozytywne to za słabę określenie na to cudo. Równie dobrze mógłbym iść i wyrzucić PS3 w tym momencie... Dla mnie, takiej drugiej gry nie będzie, nic tej gry dla mnie osobiście nie przebije. Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wczoraj obejrzałam Heavy Rain na Youtube. Wciąga niesamowicie, gdyby ktoś wydał jako film na DVD na pewno bym kupił. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 00:33, Kadaj napisał:

A ja sobie wczoraj obejrzałam Heavy Rain na Youtube. Wciąga niesamowicie, gdyby ktoś wydał jako film na DVD na pewno bym kupił. :D

Oglądanie gameplay''a jest akceptowalne tylko jeżeli nie masz PS3. Film to niezbyt dobry pomysł - traci się to ciągłe napięcie w oczekiwaniu na jakąś akcję do wykonania. Dla mnie ten dynamizm był jedną z najważniejszych zalet gry.

BTW

Dnia 03.04.2011 o 00:33, Kadaj napisał:

obejrzałam
na pewno bym kupił

??? :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 01:32, Lfdracon napisał:

nie masz PS3.

I wszystko jasne. ^^

Dnia 03.04.2011 o 01:32, Lfdracon napisał:

Film to niezbyt dobry pomysł - traci się to ciągłe napięcie w oczekiwaniu na jakąś akcję do wykonania

Ale mimo wszystko napięcie w trakcie oglądania było. To chyba jedyny pełny gameplay jaki można obejrzeć od początku do końca bez znudzenia. ^^

Dnia 03.04.2011 o 01:32, Lfdracon napisał:

> obejrzałam
> na pewno bym kupił
??? :C

Rozdwojenie jaźni, ten znak zapytania przy avatarze ma ukryty sens. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 23:05, PinKee napisał:

Czym się różni Move Edition od zwykła edition?


Że dodano obsługę Move''a?

...
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 23:05, PinKee napisał:

Czym się różni Move Edition od zwykła edition?


Po co piszesz podobne posty w dwóch różnych tematach?
Odpowiedź masz ode mnie w drugim temacie. Chyba, że napisałeś jeszcze gdzieś, o czym nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować