Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Heavy Rain - temat ogólny

204 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2010 o 06:25, Siriondel napisał:

Opcje dialogowe chyba nie mają tu znaczenia (jak mniemam?), bo tylko jedna pozwala przejść
dalej. Taka myśl pojawia się po ściągnięciu jednej części garderoby niezależnie od nich.
Po prostu trza ją od razu wybrać (przycisk X) i nie brnąć w scenę dalej.

Bardzo możliwe, nie przechodziłam tej sceny na wszystkie możliwe sposoby. Mówię, jak ja zrobiłam to trofeum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak się zastanawiam trochę nad opowieścią HR, Origami Killerem i naszła mnie taka myśl - niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, albo coś mi powie na ten temat :P To będzie wielki, mięsisty spoiler ;)

Spoiler

Mianowicie, wróciła mi do głowy scena, w której Zabójca i Blake spotykają się na posterunku po wizycie w związku ze śmiercią przyjaciela Scotta. Nie wiem, czy ta scena występuje, kiedy całkowicie zatrzemy ślady, bo ja zapomniałem o drzwiach do łazienki. W każdym razie, zmierzam do pytania - czy to możliwe, że Blake kryje Zabójcę z Origami? Że odstawia jedynie szopkę (podobnie jak sam Scott), za którą bierze pensję? Pomyślałem o tym, biorąc pod uwagę ich starą znajomość z czasów kiedy Scott był w policji i porozumiewawczą rozmowę, a także zachowanie Blake''a, nie chce słuchać racjonalnych wyjaśnień - oskarża byle kogo na podstawie bezwartościowych dowodów, zastrasza... jakby przeczuwał, że Jayden jest na tyle dobry, że może wreszcie zdemaskować Scotta i musi skierować jego uwagę gdzie indziej. A może po prostu klasyczny zdesperowany glina, który w poczuciu bezsilności chce wreszcie mieć to wszystko za sobą, przy okazji spijając śmietankę?

Macie może własne teorie lub dowody, może widział ktoś jakieś zakończenie lub scenę, która pozwala wysnuć słuszne wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 07:25, Siriondel napisał:

Dobra, tak się zastanawiam trochę nad opowieścią HR, Origami Killerem i naszła mnie taka
myśl - niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, albo coś mi powie na ten temat :P To będzie
wielki, mięsisty spoiler ;)

Spoiler

Mianowicie, wróciła mi do głowy scena, w której Zabójca
i Blake spotykają się na posterunku po wizycie w związku ze śmiercią przyjaciela Scotta.
Nie wiem, czy ta scena występuje, kiedy całkowicie zatrzemy ślady, bo ja zapomniałem
o drzwiach do łazienki. W każdym razie, zmierzam do pytania - czy to możliwe, że Blake
kryje Zabójcę z Origami? Że odstawia jedynie szopkę (podobnie jak sam Scott), za którą
bierze pensję? Pomyślałem o tym, biorąc pod uwagę ich starą znajomość z czasów kiedy
Scott był w policji i porozumiewawczą rozmowę, a także zachowanie Blake''a, nie chce
słuchać racjonalnych wyjaśnień - oskarża byle kogo na podstawie bezwartościowych dowodów,
zastrasza... jakby przeczuwał, że Jayden jest na tyle dobry, że może wreszcie zdemaskować
Scotta i musi skierować jego uwagę gdzie indziej. A może po prostu klasyczny zdesperowany
glina, który w poczuciu bezsilności chce wreszcie mieć to wszystko za sobą, przy okazji
spijając śmietankę?

Macie może własne teorie lub dowody, może widział ktoś jakieś
zakończenie lub scenę, która pozwala wysnuć słuszne wnioski?


Powiem Ci, że po tym co odstawili z zakończeniem gry to jestem chyba w stanie uwierzyć we wszystko... Chodź szczerze mówiąc wątpię aby Blake współpracował z mordercą. Na moje oko jest po prostu jak wspomniałeś - zdesperowanym gliniarzem, który jest mocny w "gębie" i nadużywa przemocy... Chociaż faktycznie może dziwić fakt, że tak bardzo mu zależało na przyskrzynieniu Ethana - jakby chciał kryć "Origami Killera"... Jednak w to wątpię. Na moje oko postać Blakea dobrze przedstawia przeciętnego policjanta w USA. Po co się przemęczać, szukać innych dowodów, grzebać w papierach skoro ma się już osobę, która idealnie pasuje na poszukiwanego zabójcę?

Szczególnie że "za plecami" stoi tłum dziennikarzy i media które zrobiłyby z niego bohatera... A może i jakaś premia/awans od komendanta posterunku by wpadła? Same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Szczególnie że "za plecami" stoi tłum dziennikarzy i media które zrobiłyby z niego bohatera...
>A może i jakaś premia/awans od komendanta posterunku by wpadła? Same plusy.

No właśnie. Nie ma to jak wkopać niewinnego człowieka przed poranną kawą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem HR drugi raz i w zakończeniu miałem taką sytuację -

Spoiler

Madison podpisuje książki i podchodzi gościu który mówi coś w rodzaju "Powinna pani trafić na większego przeciwnika" potem ona spogląda w górę... I nikogo nie ma... Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 21:08, JackXPPL napisał:

Właśnie ukończyłem HR drugi raz i w zakończeniu miałem taką sytuację -

Spoiler

Madison podpisuje
książki i podchodzi gościu który mówi coś w rodzaju "Powinna pani trafić na większego
przeciwnika" potem ona spogląda w górę... I nikogo nie ma... Co o tym sądzicie?


Podejrzewam, że ten wątek zostanie rozwinięty w DLC. Albo zostanie zapomniany, a wrzucono go tylko po to, by gracz nie myślał sobie, że po ukończeniu gry wie wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 21:47, Magwisienka napisał:

> Właśnie ukończyłem HR drugi raz i w zakończeniu miałem taką sytuację -

Spoiler

Madison
podpisuje
> książki i podchodzi gościu który mówi coś w rodzaju "Powinna pani trafić na większego

> przeciwnika" potem ona spogląda w górę... I nikogo nie ma... Co o tym sądzicie?



Podejrzewam, że ten wątek zostanie rozwinięty w DLC. Albo zostanie zapomniany, a wrzucono
go tylko po to, by gracz nie myślał sobie, że po ukończeniu gry wie wszystko :P

Możliwe... Może to jednak "furtka" na stworzenie Heavy Rain 2? Tylko de facto ciężko jest stworzyć sequel gry która ma kilkanaście różnych zakończeń. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 15:17, JackXPPL napisał:

Możliwe... Może to jednak "furtka" na stworzenie Heavy Rain 2? Tylko de facto ciężko
jest stworzyć sequel gry która ma kilkanaście różnych zakończeń. ;)


Zawsze można zrobić tak jak Bioware. Przerzucać zapisy z jednej części gry do drugiej. I to IMO w przypadku HR byłoby dobrym wozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam, sequel Heavy Rain? Nieeee, tutaj to nie zadziała. Przecież HR stanowi jedną, zamknięta opowieść, jak dobry thriller, gdzie nie ma miejsca na kontynuacje. Jest happy end, jak tragic end, ale jednak "end". Ofkors Pan Cage może zająć się kiedyś kolejnym projektem utrzymanym w tej konwencji, byle by było to coś nowego, nowa opowieść, nowi bohaterowie, nowe elementy. Ale i wtedy HR straci nieco ze swojej unikalności, byłaby szkoda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 19:23, Siriondel napisał:

Gdzie tam, sequel Heavy Rain? Nieeee, tutaj to nie zadziała. Przecież HR stanowi jedną,
zamknięta opowieść, jak dobry thriller, gdzie nie ma miejsca na kontynuacje. Jest happy
end, jak tragic end, ale jednak "end". Ofkors Pan Cage może zająć się kiedyś kolejnym
projektem utrzymanym w tej konwencji, byle by było to coś nowego, nowa opowieść, nowi
bohaterowie, nowe elementy. Ale i wtedy HR straci nieco ze swojej unikalności, byłaby
szkoda :P


Też jetem zdania, że Heavy Rain powinien być jedną, zamkniętą opowieścią, ale zakończenie jest dziwne. Pierwsze to ta sytuacja z Madison o której wspomniałem, lecz jest jeszcze potem scenka w której Jayden zdejmuje swoje okulary i widzi jak czołgi jeżdżą po jego biurku... Coś jakby wariował (?), nie wiem... Dziwne, moim zdaniem nie powinni wprowadzać takich niedopowiedzianych wątków.
Grał już ktoś z was w odcinek pierwszy kronik Heavy Rain? Ja ukończyłem go dzisiaj w... 30 minut? Mniej-więcej.

Spoiler

I powiem, że jestem zawiedziony... Liczyłem na spokojnie dwie godziny gry a dostałem jedną scenę... Dobrze przynajmniej, że jest darmowa. Gdyby była płatna nie dałbym za nią więcej niż 10zł.
Co do samej "historii" opowiedzianej w tym odcinku... No, jest ona mroczna, dość brutalna i przypominać może nieco film Dom Woskowych Ciał... Cóż, Megan na tropie jakiegoś zabójcy postanawia przeszukać jego mieszkanie. Nie może się dostać więc wchodzi przez tylne okno... Już samo wnętrze budzi dreszcze. Ale to nic jeszcze. Wchodzimy na górę i odkrywamy prawdziwą tajemnicę tego domu - wypychacz zwierząt okazuje się seryjnym mordercą przy którym Mr Shelby z podstawki to tylko nie groźny kryminalista. Wspomniany facet okazuje się bowiem wypychaczem ludzkich ciał... Nieźle ludzie mogą mieć nawalone we łbie... Potem oczywiście gdy zależy nam na jak najszybszym opuszczeniu mieszkania widzimy jak przyjeżdża do niego sam morderca. I zaczyna się - możemy uciec, walczyć, ukrywać się lub też dać się zabić... Mnie udało się uciec, po zakończeniu epizodu dostałem informacje że mam jeszcze możliwość odblokowania innych 5 zakończeń w zależności od mojego postępowania... Ale nie. Ten dodatek jest zbyt mroczny aby grać w niego raz jeszcze...
Ogólnie gdyby nie był taki krótki, dałbym wyższą ocenę. Ale tak zasługuje na dobre 8+ chociaż klimat niepewności i grozy zasługuje na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 22:05, Siriondel napisał:

Ten epizod jest dostępny przez PSS, czy jest wyłącznie elementem edycji specjalnej?


Będzie na PSS. Dzięki edycji specjalnej po prostu możesz go mięc po pierwsze - szybciej a po drugie - za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczekać wobec tego, bo mam zwykłą edycję - w shopie zabrakło mi 10 zeta na edycję specjalną (miałem 240 zeta, edycja specjalna w Empiku 250) :P W epizodzie 2 podobno mamy poznać szczegóły i przyczyny uzależnienia Jaydena. HR Chronicles będę brał w ciemno, bo chcę znać kompletną opowieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 23:27, Siriondel napisał:

Muszę poczekać wobec tego, bo mam zwykłą edycję - w shopie zabrakło mi 10 zeta na edycję
specjalną (miałem 240 zeta, edycja specjalna w Empiku 250) :P W epizodzie 2 podobno mamy
poznać szczegóły i przyczyny uzależnienia Jaydena. HR Chronicles będę brał w ciemno,
bo chcę znać kompletną opowieść :)

Dla mnie te epizody są dziwne... Niewiele da się w sumie pokazać/wyjaśnić w scenie, której ukończenie zajmuje 30 minut... No ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 23:37, JackXPPL napisał:

Niewiele da się w sumie pokazać/wyjaśnić w scenie, której ukończenie zajmuje 30 minut... No ale zobaczymy.

Może następne epizody będą nieco dłuższe... Ponadto... wiesz, ciężko zrobić np. dwugodzinne DLC (lub lepsze) do gry o 10 godzinnej długości rozgrywki, Raptem 5 takich epizodów i mamy grę dwa razy dłuższą :) Taka konstrukcja. No, ale zobaczymy, może QD nas pozytywnie zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytajcie mojego posta jeśli zamierzać grać w HR Chronicle 1.

Ja też przeszedłem HR C1 i muszę powiedzieć, że jest bardzo fajne choć krótkie. Według mnie

Spoiler

jest to jedna z lepszych scen, które się naprawdę przeżywa (bo najlepsza jest ta z odcinaniem palca :)). Zwłaszcza jak się okazuje, że te kobiety są wypchane i w końcu ta ucieczka z domu, coś genialnego.

Osobiście polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: Czy gra jest na podstawie jakiejś ksiązki, albo czy wyszła książka na podstawie gry? Chciałbym przeżyć "Ciężki deszcz", jednak z zakupem PS3 mi się nie spieszy, a oglądać tego na yt mi sie nie chcę, wolałbym przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnosnie :

Spoiler

Czolgania sie w kanalach ze szklem Panem Marsem. Otoz gra mowi ze mam isc w kierunku ktory pokazuje plomien na zapalce uginajacy sie pod wplywem powietrza. Wiec takie moje pytanie czy tam jest blad w tlumaczeniu czy blad tworcow gry. Wychodze na zakret w lewo i w prawo, zapalam zapalke, ogien wygina sie w prawo wiec to chyba LOGICZNE ze wiatr wieje od lewej od prawej skoro plomien wygina sie w prawo, ale nieee w grze trzeba isc w ta strone w ktora plomien wskazuje, mimo ze postac sterowana przez nas twierdzi ze powietrze pokaze nam droge. Ja uparcie sila logiki ide w lewo a tam slepy zaulek to jakim cudem zapalka wygina sie w prawo skoro WIATR wieje z PRAWEJ strony ... bo z lewej jest sciana...zero logiki -.-

Nie wspominajac juz o beznadziejnym sterowaniu w tym miejscu. Nie zrozumcie mnie zle ogolnie gra mi sie podoba, ale ten etap strasznie mnie wnerwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nad tym zastanawiałem ;). To jest chyba po prostu błąd twórców. W tej misji trzeba

Spoiler

iść w tą stronę w którą wygina się ogień, a nie w tą z której dochodzi powietrze.

Zero logiki i pomyślenia. A może to jest po prostu źle przetłumaczone? Nie wiem. Dopiero będę grał po angielsku, bo chciałem zobaczyć tą "bardzo dobrą polonizację".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosu

Muszę powiedzieć, że nie myślałem o tym w ten sposób. Jak dla mnie to było logiczne aby iść w kierunku wskazywanym przez płomień... Nie zastanawiałem się nad fizyką. Gdyby było tak jak mówisz (płomień przechylony w lewo a trzeba iść w prawo) to dopiero wtedy bym się pogubił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować