Zaloguj się, aby obserwować  
kagema

Język skryptów

18 postów w tym temacie

MAM wielką prośbę czy ktoś mógłby mi podać link do strony gdzie byłby cały opisany język skryptów lub gdzieś gdzie mógłbym nauczyć się pisać skrypty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 15:44, kagema napisał:

MAM wielką prośbę czy ktoś mógłby mi podać link do strony gdzie byłby cały opisany język
skryptów lub gdzieś gdzie mógłbym nauczyć się pisać skrypty?

Najlepszą metodą jest google.com, wchodzisz na tą stronę, wpisujesz "Język skryptów" - nie tak jak napisałeś w temacie, i wyskoczy ci mnóstwo stron z pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęnzyk.. hmm przyznaj się, ten błąd jest celowy aby bardziej tu ludzie zaglądali... sam bym ten temat ominął gdyby nie ten zapis..


No, a tak jak mówi Skwarek na google z pewnością znajdzie się masę poradników.. Dodatkowo możesz poszukać wikipodręcznika - http://pl.wikibooks.org/wiki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś przynajmniej napisać o jakie języki skryptowe ci chodzi? A tak w ogóle to im to wygląda na niezłego Trolla

Dnia 13.09.2008 o 17:19, kagema napisał:

jak zwykle dyslekcja i już wiem czemu tak mało stron w wychodziło w gogle:)


hehe, to proponuje poszukać innego zajęcia raczej, bo będziesz miał mocno pod górkę z dysleksją i pisaniem skryptów, tam bardzo istotna jest poprawna składnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... dyslektyk który nie potrafi poprawnie pisać "język" i chce się zabrać do skryptów gdzie 1 błąd = nie zdatność do niczego całego skryptu. Najpier poradziłbym poćwiczyć pisanie po polsku a potem do skryptowania.
PS. Też jestem dyslektykiem (mam na to papiery) ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam papiery tylko że skrypty to tak ja gdybym pisał CD-KEY czyli sprawdzał po znaku czy jest dobrze i chodzi mi o skrypty do gier takich jak blitzkrieg czy heroes of migcht and magic 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 20:46, kagema napisał:

ja też mam papiery tylko że skrypty to tak ja gdybym pisał CD-KEY czyli sprawdzał po
znaku czy jest dobrze i chodzi mi o skrypty do gier takich jak blitzkrieg czy heroes
of migcht and magic 5


Czy ty wiesz, co to jest skrypt? Program napisany w jakimś języku programowania np. C++.
A jeżeli myślisz o crackerstwie (czyli właśnie tworzenie romaitych key-generatorów, omijanie zabezpieczeń gier) to powiem ci, że nie masz na to szans. To wymaga prawdziwej wiedzy programistycznej (i kilku lat studiów) i znajomości takich języków jak Asembler (spoko, jest tak trudny, że sporo programistów go nie zna...).
Konkretnych porad ci nie podam, bo jakoś nie lubię pomagać ludziom chcącym popełnić przestępstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

suuuuuuuuuuper powiedziałem cd-key i już że chce go podrabiać chodziło mi że cd-key piszemy dokładnie każdy znak by się nie pomylić jak na przykład w języku polskim nie sprawdzamy litery po literze czy jest dobrze bo część nie musi a by było dobrze gdybym tak robił ale nie robię a jak już chodzi o skrypty to na przykład w blitzkriegu chce zrobić mapę do multiplayer''a i tam w większości map przychodzą posiłki ale żeby pszyszły trzeba napisać skrypt żeby np. co 10 min. przychodziły określone jednostki oto mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry jak przeczytałem jeszcze raz kilka ostatnich postów do rzeczywiście to zabrzmiało tak jakbym potrzebował skryptów do cd-key''a ale mi tu chodzi o skrypty do map edytorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:34, kagema napisał:

suuuuuuuuuuper powiedziałem cd-key i już że chce go podrabiać chodziło mi że cd-key piszemy
dokładnie każdy znak by się nie pomylić jak na przykład w języku polskim nie sprawdzamy
litery po literze czy jest dobrze bo część nie musi a by było dobrze gdybym tak robił
ale nie robię a jak już chodzi o skrypty to na przykład w blitzkriegu chce zrobić mapę
do multiplayer''a i tam w większości map przychodzą posiłki ale żeby pszyszły trzeba
napisać skrypt żeby np. co 10 min. przychodziły określone jednostki oto mi chodzi.


Napisz po ludzku pierwsze 4 linijki tego posta, bo ich nie rozumiem :) I korzystaj z tych niezwykle przydatnych znaków interpunkcyjnych (wiesz - przecinek, kropka, te sprawy :)).

A co do skryptów - każda gra ma własny język skryptowy. Google może ci doradzić - wpisz np. Blitzkrieg editor i na pewno coś się znajdzie (ale najczęściej w języku angielskim). Ale i tak nauczenie się tego może trochę potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle forum okazało się pomocne no ale i tak tego nie znalazłem znalazłem tylko gdzie mogę ściągnąć map editora albo jakieś forum o nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 09:33, kagema napisał:

jak zwykle forum okazało się pomocne no ale i tak tego nie znalazłem znalazłem tylko
gdzie mogę ściągnąć map editora albo jakieś forum o nim

http://www.blitzkrieg-portal.co.uk/default.asp?content=downloads&category=14
Pora dnik, jak robić skrypty nazywa się Basic Lua Lessons.
PS Odpowiedziałbym wcześniej, ale trzeba było użyć funkcji "Odpowiedz", a nie Dodaj post :)

EDIT
Tak, też widzę ten wredny błąd "pora dnik". Ale to wina gram.pl i nawet po edycji ta wredna literówka pozostaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 09:53, ziptofaf napisał:

> jak zwykle forum okazało się pomocne no ale i tak tego nie znalazłem znalazłem tylko

> gdzie mogę ściągnąć map editora albo jakieś forum o nim
http://www.blitzkrieg-portal.co.uk/default.asp?content=downloads&category=14
Pora dnik, jak robić skrypty nazywa się Basic Lua Lessons.
PS Odpowiedziałbym wcześniej, ale trzeba było użyć funkcji "Odpowiedz", a nie Dodaj post
:)

EDIT
Tak, też widzę ten wredny błąd "pora dnik". Ale to wina gram.pl i nawet po edycji ta
wredna literówka pozostaje :(



wielki dzięki już mi i tak dużo pomogłeś ale nie znasz przypadkiem programu który by mi to przetłumaczył bo ściągnąłem kilka poradników tylko że są po angielsku węc masz może jakiś program czy muszę siedzieć z słownikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry i tak tu nic nie pomorze bo to jest napisane w PDF więc jak ktoś mógłby mi powiedzieć jak przełożyć to z PDF gdzieś indziej to bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
mam do was bardzo ważną i trudną proźbę. Poszukuję wzoru skryptu na dodawanie meczy w phpBB. Chciałbym też aby na stronie głównej można było umieścić skrót (listę) wygranych meczy. Chciałbym aby skrypt posiadał możliwość dodawania: Pełnej nazwy klanu przeciwnika, ich tag, data, squady obu drużyn i miejsce na screeny. Osobiście się na tym nie znam, ale mój kolega jest programistą i powiedział, że przerobi mi ten skrypt ale potrzebuje wzoru.

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować