Zaloguj się, aby obserwować  
HiSin

Mam Talent - Temat Ogólny

895 postów w tym temacie

Nie przeszło Nofiltrato czy WSQ, chyba przestanę to oglądać (a już to oglądam, robiąc dwie inne rzeczy przy okazji).
Znowu będzie 90% muzyki. Czemu oni wszyscy nie poszli do programów do niej przeznaczonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciasnota umysłowa Polaków nadal mnie powala. Nie sądziłam, że to jeszcze możliwe, ale powala. Moimi faworytami od początku były świnie, które zdobyły mnie oryginalnością i aurą tajemnicy (strasznie byłam zadowolona, że nie pokazali twarzy - taka nasza odpowiedź na Bucketheada), podobali mi się też WSQ, bo było po prostu całkiem zabawnie i przyjemnie. Niestety znów musi być "cudowne dziecko" i jeszcze jedna wokalistka, żeby przypadkiem zbyt różnorodnie nie było. Skomentuję to jednym słowem: żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy to bezguścia i nawet jeden X-Factor nie wystarczył, żeby to zmienić. Świnie to był jedyny oryginalny pomysł w tej serii i były to jedyne odcinki jakie oglądałem. W tej chwili już w 100% bojkotuję ten program. Ci ludzie nie mają oczu i gustu. W każdej serii musi być od groma wokalistów i dzieci, które przecież muszą przejść, bo nie mogą płakać, a ludzie na prawdę dobrzy są wyrzucani. Śpiewać może praktycznie każdy (tylko trochę lepiej, trochę gorzej), natomiast mieć oryginalne pomysły już mało kto. Ale jest wytłumaczenie, oryginalny pomysł jest zbyt trudny do zrozumienia dla społeczeństwa, natomiast coś co już od dawna się zna łatwo zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja te wszystkie Mam Talenty i Iks Faktory oglądam tylko gdy nie ma nic innego do roboty. W tej serii obejrzałem chyba z dwa odcinki. Pomijam reklamy, ale po pierwsze, bez Wojewódzkiego to już nie to samo, a po drugie, tak jak mówicie, zbyt dużo tam śpiewaków, tancerzy i wspaniałych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kacper Sikora wygrał 4 edycję mam talent...ogólnie porażka na całej linii. W finale było 7 śpiewających wykonawców. O poziomie finału niech świadczy fakt, że zwycięzca mam talent w Xfactor nie dostał się nawet do finałowej 15...Aż szkoda gadać po prostu, wiec nie analizując dokładnie występów każdego uczestnika napiszę tylko, że to chyba ostatnia edycja mam talent jaką oglądam. Przychodzi tu za dużo ludzi, którzy w programach muzycznych by nie mieli szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 22:08, Piterixos napisał:

to chyba ostatnia edycja mam talent jaką oglądam.

Brawo, ja dałem sobie spokój już pod koniec drugiej. Pomysł na program bardzo mi się podobał, już przed startem polskiej edycji oglądałem poszczególne występy zachodnich uczestników na YT i liczyłem na to, że w Polsce również będzie takie zróżnicowanie i oryginalność, ale jak wyszło wszyscy wiemy. Z odcinka na odcinek przybywało coraz więcej śpiewaków, średnia wieku uczestników stale malała... Bałem się, że nie niedługo przyjdzie 7-letnie dziecko z protezą nogi, zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i wygra dlatego też dałem sobie spokój z Mam Talent i całą resztą podobnych programów.
W kwestii Kacpra Sikory - chłopak zyskał moją sympatię, bo wszystkie piosenki, które zaśpiewał należą do mojej listy utworów, które non stop sączą mi się z głośników. Co prawda spierdzielił trochę utwór Depeche Mode, ale nic tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeny, ale przeżywacie te występy tych wokalistów... nikt Wam nie każe oglądać. A to nie ich wina, że przechodzą dalej czy wygrywają - to ludzie głosują. I to ludzie wybrali 7 wokalistów do finałowej dziesiątki. A to, że startują w X-Factor a potem w Mam Talent bo tam im nie poszło - Wy też się poddajecie po tym jak ktoś Was odrzuci? Jak aktor nie dostanie upragnionej roli to co, ma odpuścić? Nie, idzie pytać o angaż kogoś innego. Oni robią to samo - szukają swoich szans. Nic w tym złego. Nie chcecie, nie oglądajcie. Ja oglądałam tylko finał. Cala finałowa trójka zrobiła na mnie dużo większe wrażenie niż np. te dwie dziewczyny z tym dziwacznym, pseudomrocznym występem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie chcecie, nie oglądajcie.

Całą tyradę można streścić w tym zdaniu. Jest równie bezsensowne co zwyczajnie szkodliwe, bo jeżeli coś komuś nie odpowiada, nie powinien tego tak zostawiać. Apatia to śmierć.

Właśnie chcemy, chcemy zobaczyć niebanalne talenty Polaków, które faktycznie poruszą wyobraźnię czy tam emocje, bo taka jest rola telewizji śniadaniowej jak TVN. Niestety, program zalano wokalistami - co z tego że Polacy potrafią śpiewać? Polskich piosenek było trzy na krzyż, cudem jedna w finale (podpowiedź, i tak nie przeszła).

Pokazuje ów program albo ciasnotę doznań, albo bezguście głosujących. Polacy potrafią śpiewać, bo wychowali się na melodycznych piosenkach, nie to co Niemce czy inne Kaszebe. Potrafią. Dobrze, nazwijmy to swego rodzaju talentem. Ale 300 patyków za śpiew?!?

Zamiast "szukać swoich szans" powinni zająć się czymś pożytecznym, bo to kpina, żeby program z definicji niepodatny na dominację jednej branży rozrywkowej był właśnie przez nią zdominowany.

To jest talent: http://www.youtube.com/watch?v=518XP8prwZo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 11:44, Latimeria napisał:

to ludzie głosują. I to ludzie wybrali 7 wokalistów do finałowej dziesiątki.

Mów co chcesz :) Ja tam uważam, że w takich programach (zresztą we wszelkiego rodzaju plebiscytach typu najlepszy sportowiec, itd. czy wyborach miss też) głosy ludzi mają nie wiele wspólnego z faktycznymi zwycięzcami.
No ale to tylko taka moja "teoria spiskowa" :)

Ja nie oglądałem mam talent regularnie, czasem jak nie miałem co robić to sobie przełączyłem i nie natrafiłem na nic co by się jakoś wyróżniało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to wam powiem, że ja bym nie miał co do tych wokalistów w tej edycji żadnych zastrzeżeń, ale tylko pod jednym warunkiem. Gdyby w finałowej 40 znalazła się Ewelina Lisowska. Jej wykonanie piosenki E.T brzmi jak dla mnie lepiej, niż wszystkie pozostałe występy któregokolwiek etapu. Ale zchrzanili sprawę i zamiast niej dali jakichś pseudoartystów jak Vip54 np...to tak mogę się przyznać, że gdyby nie to, to bym nie miał zastrzeżeń, ale po takiej wpadce straciłem do jury szacunek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że ten koleś wygra. On właściwie niczym się nie wyróżniał. Moim faworytem w finale był iluzjonista jednak znowu widzowie wybrali kolejnego śpiewaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 12:17, Ostrowiak napisał:

bo jeżeli coś komuś nie odpowiada, nie powinien tego tak zostawiać. Apatia to
śmierć.

A jeśli mi nie odpowiada kolor Twoich oczu to mam Ci je wydłubać? ;) :D

Dnia 27.11.2011 o 12:17, Ostrowiak napisał:

Właśnie chcemy, chcemy zobaczyć niebanalne talenty Polaków, które faktycznie poruszą
wyobraźnię czy tam emocje, bo taka jest rola telewizji śniadaniowej jak TVN.

Nie mówię, że inne talenty są złe. Mnie się np. w poprzedniej edycji (albo dwie wstecz) np. podobał ten gość co wiązał sznurówki ledwie kilkoma ruchami... nogi. Pewno go pamiętasz. I ten z kukiełkami. No i Ania z Jackiem - tancerze (choć nieco inni niż te dziwolągi z YCD). Co nie oznacza, że śpiewacy są gorsi. To, że coś wykonuje spora grupa ludzi nie może powodować degradacji tej wartości. Tym bardziej, że zwycięzca zaprezentował się twórczo - nie tylko skopiował. Pokazał swój pomysł na ten utwór, choć generalnie nie lubię coverów. Pod tym względem bardziej podoba mi się Must Be... w którym uczestnicy często śpiewają swoje utwory. I to moim zdaniem powinni zmienić - nie wywalać tych ludzi tylko dlatego, że śpiewają, lecz zastrzec, że mają to być ICH utwory. Tak jak tancerze mają SWOJE układy, a nie kopiowane skądś tam.

Dnia 27.11.2011 o 12:17, Ostrowiak napisał:

Potrafią. Dobrze, nazwijmy to swego rodzaju talentem. Ale 300 patyków za śpiew?!?

Dlaczego nie?

Dnia 27.11.2011 o 12:17, Ostrowiak napisał:

Zamiast "szukać swoich szans" powinni zająć się czymś pożytecznym,

Kim jesteś, żeby im dyktować co mają robić? 0_0 To nie ich wina - taki jest regulamin programu. Skoro nikt ich nie wygania to się zgłaszają. Skoro lubią to co robią i chcą się pokazać polskiej społeczności... why not?

Dnia 27.11.2011 o 12:17, Ostrowiak napisał:

No widzisz, Ciebie rusza to, mnie ruszał chłop wiążący sznurówki ruchami nóg. :) Są gusta i guściki. Choć faktycznie szkoda, że wokaliści w mam talent nie wykonują swoich utworów. Covery zdarzają się rzadko (Kacper Sikora i Piotr Lisiecki), a reszta to jest odśpiewanie po prostu danej piosenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 20:25, Latimeria napisał:

A jeśli mi nie odpowiada kolor Twoich oczu to mam Ci je wydłubać? ;) :D

Jest to akurat kwestia niezmienna, mechanicznie w przypadku soczewek. Jako przykład co najmniej ciekawa i nieoczekiwana, zanotować.

Dnia 28.11.2011 o 20:25, Latimeria napisał:

ciachs

Jest to ograniczenie rozsądne i chętnie bym tu przyklepał.

Dnia 28.11.2011 o 20:25, Latimeria napisał:

Dlaczego nie?

Jak mawia Bałtroczyk, kto bogatemu zabroni. Uważam jednak, że za śpiew Klisza 7 w ilościach hurtowych nie powinna być wypłacana aż tak duża kwota. Być może jest to modnie lansowana polska zawiść tudzież skąpstwo, ale mam do niego prawo, tak samo jak państwo ma prawo bezczelnie okraść śpiewaka z 10%.

Dnia 28.11.2011 o 20:25, Latimeria napisał:

why not?

Chociażby dla wyższego dobra i dla jakości mentalności owej społeczności. I jako trening silnej woli, żeby nie zgarnąć chorej ilości pieniędzy za bzdety, patrz wyżej.

Dnia 28.11.2011 o 20:25, Latimeria napisał:

No widzisz

Jestem bardziej skłonny dać 30 patoli człowiekowi wiążącemu sznurówki w ten sposób (naprawdę!) niż n-temu śpiewakowi. Bo ma pomysł i oryginalność, oraz niezaprzeczalny talent, a jaki przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 20:44, Ostrowiak napisał:

Chociażby dla wyższego dobra i dla jakości mentalności owej społeczności. I jako trening
silnej woli, żeby nie zgarnąć chorej ilości pieniędzy za bzdety, patrz wyżej.

No właśnie, tylko widzisz... to nie ich wina, że wyciągają do nich rękę z taką kasą... bo gdyby pojawiły się różnorakie ograniczenia bądź wymogi (np. ten mój pomysł, nieskromnie powiem) to wtedy byłaby oceniana faktyczna wartość takiego "talentu". Wszak zaśpiewać coś jest dużo łatwiej niż napisać słowa i muzykę i zebrać to w nowy, zadowalający ludzi i jury utwór. Co nie zmienia faktu, że niektóre utwory są naprawdę majstersztykiem i zaśpiewać je to niezły wyczyn.

Dnia 28.11.2011 o 20:44, Ostrowiak napisał:

Jestem bardziej skłonny dać 30 patoli człowiekowi wiążącemu sznurówki w ten sposób (naprawdę!)
niż n-temu śpiewakowi.

Ja też. Tym bardziej, że pokazywał wszystko w bardzo fajny sposób. Co nie zmienia faktu, że Kacper naprawdę fajnie śpiewał. Oczywiście nie jestem za bachorlandem który przechodzi tylko dlatego, że jest under 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować