Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sporki biją rekordy... nielegalnych ściągnięć

187 postów w tym temacie

wydaje mi się że gdyby nie zastosowano takiego systemu zabezpieczeń sprzedarz była by paradoksalnie wyższa... Kiedy producenci nauczą sie że nie ma sensu dodawać zabezpieczeń do gier bo i tak zostaną złamane?? (jeśli się mylę to podajcie przykłąd niespiraconej gry...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pokazuje, jak bezsensowne są tego typu zabezpieczenia. Nie chronią one przed piractwem, a katują potencjalnych klientów. Do tego ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena, ceną, ale te zabezpieczenia naprawdę mogą porządnego gracza wnerwić. Czy taka musi być cena za brak potrzeby umieszczenia nośnika w napędzie? Jeżeli tak to dziękuję, postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram piractwa, ale te wszystkie zabezpieczenia są gówno warte. I tak prędzej czy później (raczej prędzej...) zostaną one złamane, więc moim zdaniem jest sens jedynie tych najprostszych (CD-Key), żeby odstraszyć "niedzielnych" piratów. Wszyscy inni se z neta ściągną cracka czy innego patcha i będą gwizdać na te popaprane DRMy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitać...

Właśnie z powodu tego zabezpieczenia postanowiłem NIE kupować gry do czasu aż EA podejmie właściwe kroki w kierunku REZYGNACJI z tego zabezpieczenia. Jeśli już muszą gnębić legalnych graczy, to może niech przyjmą inny system sprzedaży : 1$ od każdej instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest? Wydaję kupę kasy na grę i mogę ją zainstalować tylko 3 razy, a potem jest do wyrzucenia? Tak to wygląda? Bo jeśli tak, to EA samo wykopuje sobie nagrobek... jeśli tak z tym jest, to faktycznie bardziej opłaca się zassać :P, no bo co, mam zapłacić ponad 100zł za coś co po 3 razach będzie można wyrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 15:54, alexbe napisał:

Sprzedaż byłaby wyższa gdyby gra kosztowała 99 , a nie 159 zł , jak będę chciał po tyle
kupować gry to nabędę xboxa.


Dokładnie, a mozna popatrzeć na słynnej stronie gra "spore" (Size 3.39 GB Seeds 7398 Leechers 20357) i co ciekawe co pare minut liczby się powiększają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mają nauczkę, aby takowych zabezpieczeń nie dołączać do gry. A gdyby trochę ruszyli głową i cena wtedy byłaby mniejsza, lepiej by mogli wyjść. Ale specem to ja od ich planów nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie dosc ze zabezpieczenia okazuja sie nieskuteczne, to jeszcze daja ludziom mozliwosc dorobienia ideologii do piractwa. Patrzac na to z boku mozna odniesc wrazenie ze, paradoksalnie, to wlasnie firmom zalezy na piractwie po to tylko zeby moc jeszcze bardziej ograniczac prawa tej czesci graczy ktorzy decyduja sie na zakup legalnej wersji.
Z jednej strony daje to do reki producentom gier takie argumenty jak: no gra byla swietna ale przez piractwo sprzedawala sie kiepsko, jako usprawiedliwienie dla gier ktore sa ewidentnymi gniotami, ale z drugiej strony, populistyczne hasla zawsze sie dobrze sprzedawaly, teraz producenci podaja je na tacy piratom, czyzby wstep do jawnej konfrontacji? Cos w stylu, musimy was, drodzy gracze, kontrolowac jeszcze bardziej, bo przeciez piractwo tylko czyha na kazda okazje. Im mocniej dokrecimy wam srube tym lepiej bo robimy to wszak dla waszego dobra. Tylko co dalej? Cos z Orwella moze? Policja Myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Echh, tak jak mówiłem w innym temacie. Jest to poprostu splunięcie w oko uczciwemu klientowi. Naprawdę, marzylęm o tego typu bojkocie, od kiedy wywindowali cenę an tak chory poziom. Ale jak dowiedzialem się, to cyh 3ech mozliwych instalacjach, to poprostu zaczyczylem EA smierci w męczarniach. Brawo, mam nadzieje, ze choc troche da im to do myslenia, bo to przechodzi ludzkie pojecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 15:52, Alto napisał:

Nie popieram piractwa, ale te wszystkie zabezpieczenia są gówno warte. I tak prędzej
czy później (raczej prędzej...) zostaną one złamane, więc moim zdaniem jest sens jedynie
tych najprostszych (CD-Key), żeby odstraszyć "niedzielnych" piratów. Wszyscy inni se
z neta ściągną cracka czy innego patcha i będą gwizdać na te popaprane DRMy...


Nie chodzi o zabezpieczenia a o dojenie kasy z graczy. Kupując SPORE płacisz około 50 zł za instalację, mało tego możesz tylko 3 razy zainstalować, a potem następne 150 (około) złotych. EA przegięło i to mocno. Dlaczego płacąc w sklepie za legalną grę, musimy się potem gimnastykować żeby w nią wogóle zagrać? Niech jest zabezpieczona w inny sposób, CD-KEY, elektroniczna rejestracja etc, ale nie nakładajmy LIMITU instalacji. Kolejnym durnym zabezpieczenim jest wiązanie oprogramowania ze sprzętem. Wymieniasz grafikę, albo płytę i qpa. We wzorowy sposób ma to rozwiązane Alcohol, masz w danej chwili aktywny jeden klucz, zmieniasz sprzęt logujesz się na swoje konto, generujesz nowy klucz a stary unieważniasz. I po sprawie. jak widać da się to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować