Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sporki biją rekordy... nielegalnych ściągnięć

187 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 16:10, cd95 napisał:

To powiedzcie ile według was powinien kosztować SPORE???


Kwestia ceny jest drugoplanowa. Problem jest w zastosowanym drakońskim zabezpieczeniu.
Przy tym zabezpieczeniu to myślę że gra powinna kosztować nie więcej jak 30 złotych. Z innym zabezpieczeniem to około 90-130 zł, nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:10, cd95 napisał:

To powiedzcie ile według was powinien kosztować SPORE???

Według mnie SPORE powinien kosztować 100 zł, i sądzę, że jest to maksymalna cena jaką powinny mieć gry... 160 zł to dużo, nawet jak na EA, do pirackiego protestu nie przyłączę, się, ale też nie kupię SPORE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pełną wersję Spore i zgadzam się, że to, co robi EA, to jest jakaś paranoja. Powiedzmy sobie szczerze - piraci nie mają takich problemów. Zabezpieczenia nie służą temu, aby zabezpieczyć przed piractwem. One najbardziej uderzają w legalnych użytkowników. Jeżeli kiedykolwiek Spore wyskoczy mi z jakimiś hasłami o niemożności instalacji - ściągam pirata.

Drugi problem Spore, to jedno konto. Z resztą powiedzcie mi po co to konto, skoro przecież są zaje#$%^#$te zabezpieczenia?! :) Paranoja goni paranoję... A tym debilom w krawatach oczywiście nic to nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było jasne jak słońce, że przy tej cenie i tak idiotycznych zabezpieczeniach większość ludzi którzy czekali na Spore''a i chcieli w niego zagrać zamiast kupować spiraci go. I dopóki zabezpieczenia nie zostaną zniesione, a cena obniżona to stopień spiracenia gry utrzyma się na tym samym lub wyższym poziomie.
Jestem tylko ciekaw, kiedy korporacje zauważą, że próby wysiudania legalnych użytkowników, sprawiają, że sami dają sobie kopa. Im droższa gra, tym mniej kupujących, a jak do tego dajesz takie zabezpieczenia to po prostu samobójstwo.

Edit: trochę złagodziłem słownictwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:10, cd95 napisał:

To powiedzcie ile według was powinien kosztować SPORE???


Ile? Cena nosnika lub sciagasz za darmo klienta z netu, a potem jesli chcesz zainstalowac to placisz za kazda instalacje powiedzmy 5-10$, gry MMO tak sobie radza i jakos nie widze aby cierpialy z tego powodu.
Btw. czy SecuRom przypadkiem nie lamie praw do poufnosci danych jak rowniez do wolnosci osobistej? Bo od kiedy to jeden soft ma decydowac czy inny soft jest "odpowiedni" na moim wlasnym kompie? Niebawem pewnie tez sie okaze ze np. nie mozna miec klientow sieci P2P bo to potencjalne piractwo przeciez, no a potem to juz tylko kastracja, bo zgwalcic tez przeciez mozemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzmy EA szybkiej plajty ... mam nadzieje że inne firmy nie pójdą tym śladem bo uniemożliwianie sprzedania bądź pożyczenia gry śmierdzi ... tka jak EA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, jeden pac(m)an kiedyś źle powiedział, a teraz wszyscy po nim powtarzają. SecuROM nie polega na ograniczeniu ilości instalacji, tylko ilości zmian konfiguracji komputera. Że nie trzeba wkładać plyty - to chyba dobrze? A aktywacja przez internet chyba nie powinna żadnemu legalnemu użytkownikowi przeszkadzać. Natomiast "nie ma zmiłuj" co do cen gier EA m.in. w Polsce - normalne gry kosztują 80-100 zł, a to cwianiactwo się ceni i sobie życzy po 120-140 zł - lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W tekscie mowa o proteście piratów, ale przeciez jak wzmożenie ściąganie tego pliku można nazwa protestem?

Jak? ot tak! Inni chodzą z transparentami, przypinają się do drzew łańcuchami, chodzą na golasa, organizują strajki a brać PC''towa po prostu ściąga w dużych ilościach grę (jakaś część z nich nawet nie zagra w tę grę, a ściąga w celu zwiększenia statystyki aby pokazać że coś jest nie tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem spore przed premiera nic nie wiedząc o zabezpieczeniu. zal mi było trochę tyle kasy wydawać ale zapewnienia twórców były takie rewelacyjne tyle dobrych wiadomości an jej temat ze się skusiłem i żałuje strasznie bo gra w ogóle nie spełnia moich oczekiwań a dużo nie wymagam. ta gra to tylko dobry chwyt marketingowy żeby oszukać ludzi i zgarnąć jak najwięcej pieniędzy. o drm nic nie wiedziałem dowiedziałem się dopiero po dostaniu gry 2 dni później i jestem wściekły jak cholera. napisałem wiadomość do sklepu gram czy mogę zwrócić grę i odzyskać pieniądze ze ta beznadziejna grę wydana przez oszukańcza firmę. i bardzo dobrze ze piraci ja ściągają należy im się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jeszcze ile jest ściągnięć przez inne metody niż przez p2p.. Sam grę ściągnąłem tak dla sprawdzenia czy jest warta zakupu czy nie, i nie ściągałem przez p2p..
No, a nie wiem co oni tam z zabezpieczeniami odwalili, ale wnerwianie uczciwych graczy super zabezpieczeniami to według mnie chore... Uczciwych to wnerwia, a nieuczciwi to ominą...

Takie małe pytanko odnośnie samej gry, - czy jest multiplayer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:27, gctechs napisał:

SecuROM nie polega na ograniczeniu ilości instalacji, tylko ilości zmian konfiguracji
komputera.


Ahem, czyli ze co? Instalowac sobie moge ile chce, ale nie wolno mi zmieniac nic w moim kompie bo nagle sie moze okazac ze gra nie ruszy? Ale chwileczke, zaraz, to przeciez moj komputer. Sam na niego zarobilem, sam zaplacilem wiec czemu teraz mam sie cieszyc ze ktos za mnie decyduje co mi wolno a co nie?
Nie no, w sumie ciekawe czemu nie produkuja samochodow ktorych rozrusznik zadziala tylko na benzynie BP a opony wymienic mozna tylko 3 razy. Przeciez legalnemu kierowcy codzienna wizyta na stacji BP nie powinna przeszkadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA sie zbłaźniło tymi zabezpieczeniami, bo jak innaczej można nazwać sytuacje kiedy gra z tak chamskimi zabezpieczeniami pojawia sie na torrentach dzień przed oficjalna premierą z działającym crakiem. ŻE NA DA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:26, Terrorite napisał:

Btw. czy SecuRom przypadkiem nie lamie praw do poufnosci danych jak rowniez do wolnosci
osobistej? Bo od kiedy to jeden soft ma decydowac czy inny soft jest "odpowiedni" na
moim wlasnym kompie?


Kiedys o tym pisalem.
http://www.grocal.pl/2007/07/18/chcesz-grac-twoj-system-musi-byc-taki-jak-my-chcemy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:27, gctechs napisał:

tylko ilości zmian konfiguracji komputera.

Super, świetnie, genialnie.
Przykładowa sytuacja - kupiłem Spore i zainstalowałem, mój komputer spełniał minimalne wymagania. Po pewnym czasie zarobiłem i dokupiłem Ramu, żeby Spore lepiej działał, bo gra mi się spodobała. Po kolejnym czasie zmiana karty graficznej. No i w między czasie dokupiłem sobie dowolną kartę (telewizyjną, porty gier do joya, multum tego). I co teraz, muszę kupić nowego Spore''a bo wykorzystałem limit zmian w moim komputerze?
I nie jestem jedynym, którzy nigdy nie przykręcają obudowy, bo praktycznie co kilka miesięcy jakiś podzespół się zmienia. Dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A aktywacja przez internet

Dnia 14.09.2008 o 16:27, gctechs napisał:

chyba nie powinna żadnemu legalnemu użytkownikowi przeszkadzać. Natomiast "nie ma zmiłuj"
co do cen gier EA m.in. w Polsce - normalne gry kosztują 80-100 zł, a to cwianiactwo
się ceni i sobie życzy po 120-140 zł - lol.

No i tu się nie zgodzę, na kompie na, którym gram nie mam neta. I pojawia się problem... :/ Natomiat faktem jest, że EA ceny ma skandaliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować