Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sporki biją rekordy... nielegalnych ściągnięć

187 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 09:38, moonman napisał:

po co ten lament?
przecież to gra na jeden raz (a nawet na pół) - kto będzie chciał instalować spore po
raz drugi?


Gdy po 20 minutach gry np. sypnie Ci się na amen system, albo padnie sprzęt i okaże się potem że już Sobie nie pograsz, to będzie Ci miło? Mi by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 09:40, Voii napisał:

> po co ten lament?
> przecież to gra na jeden raz (a nawet na pół) - kto będzie chciał instalować spore
po
> raz drugi?

Gdy po 20 minutach gry np. sypnie Ci się na amen system, albo padnie sprzęt i okaże się
potem że już Sobie nie pograsz, to będzie Ci miło? Mi by nie było.


a to Spore ma spowodować tę awarię sytemu/sprzętu? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 09:44, moonman napisał:

a to Spore ma spowodować tę awarię sytemu/sprzętu? ;-)


:P
Niekoniecznie. Róże nieszczęścia chodzą po ludziach. A i są takie pecety u których zawał spowoduje zainstalowanie Spore''a - nie ze względu na zawartość, wadliwość gry,a na wiek/niską jakość sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego się sam spodziewałem, ale że aż tak dużo? Nie spodziewałem się , że SPORE zainteresjue się, aż tak duża liczba ludzi. A tekst w instrukcji to pewnie nie jest pomyłka. Przecież teksty wiele razy sprawdzano zanim trafią do druku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh oni tylko coraz bardziej nakręcają piratów, którzy też bez winy nie są i okradają na bezczelnego niby w ramach protestu. Żal i z jednej i z drugiej strony. Dzięki EA za wspaniałomyślność. Życzę im by dostali finansowo łomot t następnym razem zastanowią się nad robieniem z uczciwego gracza potencjalnego złodzieja. Ja jestem na NIE. Wystarczy popracować nad świadomością ludzi a nie nad zabezpieczeniami, ale jak widać nikomu się nie chce tego robić................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 09:38, moonman napisał:

po co ten lament?
przecież to gra na jeden raz (a nawet na pół) - kto będzie chciał instalować spore po
raz drugi?

Możliwe. Ale jeśli gracze zgodzą się na takie idiotyzmy przy grze na raz, to skąd wiesz, że później nie zaczną dawać takich zabezpieczeń przy grach do których chciałbyś wrócić?
Chyba lepiej od razu zaprotestować niż później, a oni odpowiedzą: "przecież przy Spore było tak samo i jakoś nikt nie narzekał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że producenci sami są sobie winni.
160 zł za grę, bardzo niewygodne zabezpieczenia -> i kto na tym cierpi? Piraci? Nieee
Zwykły, szary obywatel, który nie dość, że musi wpakować kupę kasy w ten tytuł, to później jeszcze musi męczyć się z zabezpieczeniami... :|
Po prostu szkoda słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oryginalny sposób manifestacji niezadowolenia, ale trzeba przyznać, że mają rację.
miało być tak pięknie, miał być znakomity Spore, a wyszedł sejf zabezpieczony jak Pentagon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:35, Homo sum napisał:

Ciekawe jeszcze ile jest ściągnięć przez inne metody niż przez p2p.. Sam grę ściągnąłem
tak dla sprawdzenia czy jest warta zakupu czy nie, i nie ściągałem przez p2p..
No, a nie wiem co oni tam z zabezpieczeniami odwalili, ale wnerwianie uczciwych graczy
super zabezpieczeniami to według mnie chore... Uczciwych to wnerwia, a nieuczciwi to
ominą...
/.../


Kontrowersyjność tematu nie zwalnia od odpowiedzialności za słowa. Przyznanie się do korzystania z pirackich kopii gry jest tu jednoznaczne.

Regulamin:
" /.../ propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa /.../"

W związku z czym: BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 17:50, H311diver napisał:

/.../Jako, że dziecko ze mnie niecierpliwe,
pozyczyłem pirata od kolegi żeby pograć zanim uzbieram kasę i być może sprawdzić czy
warto. /.../


To samo co kolega Homo sum. Za piractwo - BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 13:42, GeoT napisał:


Kontrowersyjność tematu nie zwalnia od odpowiedzialności za słowa. Przyznanie się do
korzystania z pirackich kopii gry jest tu jednoznaczne.

Regulamin:
" /.../ propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie
do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających
pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane
za propagowanie piractwa /.../"

W związku z czym: BAN


Chciałem się jedynie zapytać dlaczego przyznanie się do grania w piracką kopię jest nagradzane banem. Nie rozumiem dlaczego to, że się przyznałem, jest podpinane pod propagowanie piractwa? Czy szanowny moderator nigdy nic nie spiracił? Pytam ani jednej gry? Nigdy nie skserował choćby strony z książi? Można by zacytować Jezusa, ale po co? Czy w takim razie ten co się przyznał, że spiracił jedną grę jest gorszy od tego co na forum wypisuje ile to on już kasy wydał na gry, a tak naprawdę z oryginałów ma tylko to co na coverkach z pism?
Czyli jak przejadę człowieka z mojej winy na pasach i zatrzymam się sam zadzwoniąc po policję to jestem gorszy od tego który zwieje i zostanie odnaleziony dzięki zeznaniom świadków? Może za samo słowo "pirat" powinien być skryptowany automatyczny ban? Sorry za te zabawne wyolbrzymione argumenty, ale za cos takiego ban to lekka przesada, szczególnie przy samodzelnej interpretacji regulaminu. Jednocześnie w imieniu wszystkich proszę o zmianę regulaminu na bardziej przejżysty i taki który nie musiał by być interpretowany. Jeśli moderatorowi dalej się to nie podoba to może mnie znowu zbanować. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:04, Helldiver311 napisał:

>
> Kontrowersyjność tematu nie zwalnia od odpowiedzialności za słowa. Przyznanie się
do
> korzystania z pirackich kopii gry jest tu jednoznaczne.
>
> Regulamin:
> " /.../ propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie

> do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających

> pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być
uznane
> za propagowanie piractwa /.../"
>
> W związku z czym: BAN

Chciałem się jedynie zapytać dlaczego przyznanie się do grania w piracką kopię jest nagradzane
banem. Nie rozumiem dlaczego to, że się przyznałem, jest podpinane pod propagowanie piractwa?
Czy szanowny moderator nigdy nic nie spiracił? Pytam ani jednej gry? Nigdy nie skserował
choćby strony z książi? Można by zacytować Jezusa, ale po co? Czy w takim razie ten co
się przyznał, że spiracił jedną grę jest gorszy od tego co na forum wypisuje ile to on
już kasy wydał na gry, a tak naprawdę z oryginałów ma tylko to co na coverkach z pism?
Czyli jak przejadę człowieka z mojej winy na pasach i zatrzymam się sam zadzwoniąc po
policję to jestem gorszy od tego który zwieje i zostanie odnaleziony dzięki zeznaniom
świadków? Może za samo słowo "pirat" powinien być skryptowany automatyczny ban? Sorry
za te zabawne wyolbrzymione argumenty, ale za cos takiego ban to lekka przesada, szczególnie
przy samodzelnej interpretacji regulaminu. Jednocześnie w imieniu wszystkich proszę o
zmianę regulaminu na bardziej przejżysty i taki który nie musiał by być interpretowany.
Jeśli moderatorowi dalej się to nie podoba to może mnie znowu zbanować. :]

Popieram:)

A co do samego tematu niestety im bardziej się bronią tym bardziej są narażeni na ataki z tego co widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:04, Helldiver311 napisał:

Chciałem się jedynie zapytać dlaczego przyznanie się do grania w piracką kopię jest nagradzane
banem. Nie rozumiem dlaczego to, że się przyznałem, jest podpinane pod propagowanie piractwa?
Czy szanowny moderator nigdy nic nie spiracił? Pytam ani jednej gry? Nigdy nie skserował
choćby strony z książi? Można by zacytować Jezusa, ale po co? Czy w takim razie ten co
się przyznał, że spiracił jedną grę jest gorszy od tego co na forum wypisuje ile to on
już kasy wydał na gry, a tak naprawdę z oryginałów ma tylko to co na coverkach z pism?
Czyli jak przejadę człowieka z mojej winy na pasach i zatrzymam się sam zadzwoniąc po
policję to jestem gorszy od tego który zwieje i zostanie odnaleziony dzięki zeznaniom
świadków? Może za samo słowo "pirat" powinien być skryptowany automatyczny ban? Sorry
za te zabawne wyolbrzymione argumenty, ale za cos takiego ban to lekka przesada, szczególnie
przy samodzelnej interpretacji regulaminu. Jednocześnie w imieniu wszystkich proszę o
zmianę regulaminu na bardziej przejżysty i taki który nie musiał by być interpretowany.
Jeśli moderatorowi dalej się to nie podoba to może mnie znowu zbanować. :]

Ludzie niestety nie czytaja regulaminu w całości. Zazwyczaj w tej kwestii robicie ctrl+f i wpisujecie rdzeń słowa piractwo czyli "pirac" i wydaje się wam, że na tych dwóch punktach się regulamin kończy. A jest jeszcze jeden punkt mówiący o "jakimkolwiek przestępstwie". Poprostu czy piratem jesteś czy nie jesteś musisz siedzieć cicho. To taka tajemnica poliszynela :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:04, Helldiver311 napisał:

Czyli jak przejadę człowieka z mojej winy na pasach i zatrzymam się sam zadzwoniąc po
policję to jestem gorszy od tego który zwieje i zostanie odnaleziony dzięki zeznaniom
świadków?


Czyli jak przejedziesz czlowieka z Twojej winy na pasach i wezwiesz policje to juz kodeks karny i kodeks drogowy nie obowiazuje? Nieznajomosc prawa nie zwalnia od obowiazku przestrzegania go. No chyba ze cos mnie ominelo i teraz po wezwaniu policji jestes zwolniony od wszelkiej odpowiedzialnosci. Skoro jest w regulaminie napisane ze wszystkie rzeczy dotyczace piractwa podpadaja pod bana to chyba Ty, jako uczestnik tego forum powinienes sie do nich stosowac. Sam fakt przyznania sie do czegos nie stanowi o tym ze juz stanales ponad prawem. Spojrz ze nawet przyznac sie do czegos mozna na kilka sposobow. Np:
1. kurde, sciagnalem gre i teraz mi w sumie glupio bo nie byla taka droga, przy okazji kupie ja w sklepie.
2. a ja se sciagam gry i mozecie mi naskoczyc, nic wam do tego.
W 1 i 2 wypadku masz to samo stwierdzenie faktu, nieprawdaz?
I nie, nie jestes gorszy od tego ktory zwial z miejsca wypadku, popelniliscie to samo przestepstwo plus to ze ta druga osoba dolozyla sobie jeszcze ucieczke z miejsca wypadku i nie udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Widzisz, metoda stada owiec nie sprawdza sie wobec ludzi dlatego ze ludzie w odroznieniu od owiec maja rozum i potrafia wyciagnac wnioski z zachowan swoich i innych. Owca pojdzie za druga owca bo... no bo to owca wlasnie. Ty nie musisz, masz wolna wole, mozesz ocenic sytuacje i sam zdecydowac co zrobisz.

Tak na marginesie. Wiadomo ze istnieja na swiecie organizacje przestepcze, mafia, yakuza itd... ale pierwsze slysze zeby ich czlonkowie chwalili sie glosno: a ja naleze do mafii hahahah. Wiec pomysl zanim cos napiszesz. Myslenie ma przyszlosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:25, Terrorite napisał:

(...)


To trochę tak, jakby postawić przed kimś w połowię pełną szklankę. Jemu to lotto czy tyle mu nalałeś, czy wypiłeś drugie pół. Piracąc - ukradłeś, wydawcy lotto dlaczego, ale kradzież pozostaje kradzieżą, tak jak te sytuacje z przejściem - dzwoniąc nie jesteś lepszy od tego który uciekł. Potrącenie/zabicie są już w tym momencie faktem dokonanym, a jedyne co możesz zrobić to przyznać się do winy. Taka jest mentalność człowieka, nakręcana jeszcze w dzieciństwie - jak coś zrobię i się przyznam, to nie dostanę klapsa. To już dorosłe życie, nie rzucanie w kogoś klockami. Po fakcie możesz wypłakać na kolanach morze łez, ale to nie cofnie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złodziejstwo się szerzy.. faktycznie gra nie jest tania, ale skoro kogoś na nią nie stać, to nie kupuje. Jak chcę jakiś samochód, a mnie nie stać, to nie oznacza, że zaraz muszę go ukraść. Wole sie zlozyc na oryginala, niz byc złodziejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować