Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sporki biją rekordy... nielegalnych ściągnięć

187 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 16:14, tuyo napisał:

Złodziejstwo się szerzy.. faktycznie gra nie jest tania, ale skoro kogoś na nią nie stać,
to nie kupuje. Jak chcę jakiś samochód, a mnie nie stać, to nie oznacza, że zaraz muszę
go ukraść.


Tak, tyle ze jak juz kupisz ten samochod to nikt Ci nie mowi ktoredy masz jezdzic, benzyne ktorej firmy tankowac i od kogo kupowac opony.
Problem widzisz polega na tym ze piratom to wszystko szczerze lata i powiewa bo oni juz te zabezpieczenia zlamali. A kto dostaje po dupie? Legalni uzytkownicy. Wiec wez mi wytlumacz w jakiz to sposob Securom z ograniczeniem do 3 instalacji gry ma zapobiegac piractwu? Jedno z drugim nie ma nic wspolnego bo przeciez sama idea piractwa jest usuniecie/zlamanie zabezpieczen a EA tego w zaden sposob nie utrudnila. Natomiast utrudnila bardzo zycie uzytkownikom na zasadzie:
Zepsuje przyjemnosc posiadania gry ludziom ktorzy ja legalnie kupili i to zapobiegnie piractwu bo... no bo co wlasciwie?. Dostrzegasz w tym absolutny brak logiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terrorite

Bardzo trafne stwierdzenie dotyczące zabezpieczeń. Choć z drugiej strony zabezpieczenia tworzy człowiek więc zawsze znajdzie się drugi co je złamie. Więc jaki jest sens istnienia zabezpieczeń skoro chyba nie istnieje zabezpieczona gra (film, płyta muzyczna), która by nie była już przez kogoś odbezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję oryginalne gry, więc mnie jako klienta niemiłosiernie denerwują zabezpieczenia w stylu max. 3 instalacje, a później kontakt z producentem... Tu mi pasuje cytacik z książki o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary " I daj nam siłę, abyśmy nie przebaczali naszym winowajcom" (inna wersja Ojcze nasz :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu przestałem używać pirackiego softu. Wszystkie gry, wszystkie aplikacje jakie posiadam są oryginalne ( opłacone albo freeware lub darmowe do użytku domowego). Również gry.
Ale przyznam się szczerze ten protest zaczyna mi się podobać. EA solidnie zapracowało sobie na właśnie taką reakcję społeczności graczy. Szkoda, że producenci sami sobie szkodzą. Paradoksem jest iż w imie walki z piractwem napędzają ten proceder. Cóż ich wybór. I tak za kilka tygodni będziemy czytać żale EA na piratów i na nikłą sprzedaż Spore, naturalnie z winy graczy, piratów, torrentów, emule - wszystkiego tylko nie z winy błędów wydawcy, wysokiej ceny i pazerności na kasę. O jakości produktu nie wspominając. Ach to amerykańskie przekonanie o potędze marketingu. Uważają iż wszystko da się sprzedać. Wystarczy tylko poprzedzić sprzedaż odpowiednią kampanią reklamową i gotowe. Tymczasem ludzie zdążyli się juz nauczyć ( najczęściej na własnych błędach ) iż nie wszystko co wg twórców jest super okazuje się takim w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z form protestu przeciwko zabezpieczeniom w Spore jest wystawianie jej maksymalnie negatywnych ocen w serwisach z recenzjami i sklepach internetowych.

Zachęcam więc do dodawania niskich ocen w sklepie gram.pl oraz innych polskich sklepach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:33, Terrorite napisał:

> Złodziejstwo się szerzy.. faktycznie gra nie jest tania, ale skoro kogoś na nią
nie stać,
> to nie kupuje. Jak chcę jakiś samochód, a mnie nie stać, to nie oznacza, że zaraz
muszę
> go ukraść.

Tak, tyle ze jak juz kupisz ten samochod to nikt Ci nie mowi ktoredy masz jezdzic, benzyne
ktorej firmy tankowac i od kogo kupowac opony.
Problem widzisz polega na tym ze piratom to wszystko szczerze lata i powiewa bo oni juz
te zabezpieczenia zlamali
. A kto dostaje po dupie? Legalni uzytkownicy. Wiec wez
mi wytlumacz w jakiz to sposob Securom z ograniczeniem do 3 instalacji gry ma zapobiegac
piractwu? Jedno z drugim nie ma nic wspolnego bo przeciez sama idea piractwa jest usuniecie/zlamanie
zabezpieczen a EA tego w zaden sposob nie utrudnila. Natomiast utrudnila bardzo zycie
uzytkownikom na zasadzie:
Zepsuje przyjemnosc posiadania gry ludziom ktorzy ja legalnie kupili i to zapobiegnie
piractwu bo... no bo co wlasciwie?. Dostrzegasz w tym absolutny brak logiki?


masz, racje – zabezpieczenia szkodza firmie, ale skoro nie podobają Ci się takie zabezpieczenia, to po prostu nie kupujesz gry. A jak sciagasz, to dzialasz nielegalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spore sporem ale zobaczycie co będzie jak taki wałek zastosują w fifie!
Normalnie Apokalipsa Wg. EA SPORTS "...i poszli kupować PES-a a Fifa kurzem się pokryła" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego to zdolni są ludzie w dzisiejszych czasach...

Kurcze, ale ta sytuacja wcale nie jest śmieszna. Akcja na Amazonie była zabawna, ale tutaj aż tak do śmiechu nie jest, zwłaszcza producentowi oraz Electronics Arts. Ponad 171 tysięcy pobranych, nielegalnych kopii to naprawdę bardzo duża ilość. A ten zapis w instrukcji to już w ogóle - śmiech na sali ;-) Taka wpadka u tak prestiżowego wydawcy, no no - nie spodziewałbym się. Zobaczymy, czy ta sytuacja dalej tak będzie wyglądać, ale obecnie nie jest ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 18:38, master matrox napisał:

Do czego to zdolni są ludzie w dzisiejszych czasach...

Kurcze, ale ta sytuacja wcale nie jest śmieszna. Akcja na Amazonie była zabawna,


O czym Ty mówisz?? Zapewniam Cię, tym ludziom nie było do śmiechu. Chyba pomyliłeś newsy.

Dnia 16.09.2008 o 18:38, master matrox napisał:

Taka wpadka u tak prestiżowego wydawcy,


Prestiżowego? Ekhe. Uprzedzam pytanie: renomowany też nie.

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że piszesz posty sobie a muzom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 18:38, master matrox napisał:

Do czego to zdolni są ludzie w dzisiejszych czasach...

Kurcze, ale ta sytuacja wcale nie jest śmieszna. Akcja na Amazonie była zabawna, ale
tutaj aż tak do śmiechu nie jest, zwłaszcza producentowi oraz Electronics Arts. Ponad
171 tysięcy pobranych, nielegalnych kopii to naprawdę bardzo duża ilość.

Stare dane - tak na oko jednego dnia przybywa conajmniej 10k nielegalnych kopii z jednego tylko torrenta a pół miliona przekroczone zostało pod koniec poprzedniego tygodnia gdy "akcja" była najbardziej gorąca. Nie wierzę w to, że gra jest na tyle dobra, że tak wiele osób chce w nią zagrać. Oczywiście ja nie gram w Sims w przeciwności do 100 milionów innych ludzi na świecie więc może dla nich Spore jest atrakcyjne... Sam myślałem nad tym, by w ramach protestu pobrać ale nie chce mi się marnować czasu i prądu bo i tak w grę nie zagram, nawet fabryki stworów mi się nie chciało odpalić a co dopiero mówić o samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RELOADED jak zawsze moim idolem :)
W ten sposób ea nigdy nie pozbędzie się piractwa ;) ale dobrze że w ten sposób motywują RELOADED i Razora1911 do zabawy z SR7 :)... i to jak zawsze bardzo owocnej zabawy :)
Dzięki ea za wspierania piractwa- szacunek! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja starforce''a jest w STALKER, ale to tylko normalne "czy płyta jest w napędzie" ....i ponoć już nie da się takich walów odwalać osobom trzecim jak wtedy gdy Ubi z niego korzystał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwali to Spore bo trzeba zapłacić za to spore pieniądze .I dlatego tyle jest nielegalnych ściągnięć.Gdyby gra kosztowała np. 90 zł to by więcej ośób kupiło grę.Niektórzy sciagają gry z neta dlatego że gry są za drogie i że nie mogą kupić tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować