Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sporki biją rekordy... nielegalnych ściągnięć

187 postów w tym temacie

Cena Spore to jakiś żart. Chciałem zagrać w tę grę już od jakiegoś czasu, ale poczekam aż stanieje, 160 złotych za grę to zdzierstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz że cena. Ale nawet gdyby kosztowało 100zł, to i tak ludzie by to ściągali - nie ma tutaj multiplayera, wiec piraci w zasadzie nic nie tracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze ;) od dawna uważam że jakieś ograniczenia w instalacji czy inne tego rodzaju zabezpieczenia to $%%! i jakoś nie płacze nad losem EA;). Nie wiem czyja głupota jest większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przyznam, że sam nie piracę. Prawdą jest to, że ostatnie pomysły na zabezpieczenia (trzy instalki i żadnej więcej) na głowę biją Steam i windowsowe pomysły MS (wersji OEM nie mogę zainstalować na nowym kompie odinstalowując jednocześnie na starym, bo nie, choć w praktyce nie wiem jak to działa i czy działa w ogóle, ale licencja jest licencja, nawet jak stary piec padnie, a kasy ledwo na nowy starczy).
W tej chwili producenci sobie sami szkodzą. Demo Spora nawet mi się podobało, ale raz, że cena, a dwa, że jak sobie pomyślę, że mogę tylko trzy razy zainstalować i nie podzielę się grą z bratem no sorry ale dziękuje postoję, gry nie kupię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już postanowiłem nie kupować "Spore", gdy zobaczyłem ile kosztuje, ale teraz po dowiedzeniu się o tych zabezpieczeniach mam jeszcze jeden powód, by nie zmieniać zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracze mają prawo czuć się oszukani , tym jak Electronic Arts potraktowało ich stosując takie , a nie inne zabezpieczenia swojej gry. A że niektórzy z tych graczy postanowiło olać EA i pokusić się o nielegalną wersję tej gry to nie ulega wątpliwości , ale mnie zastanawia tylko jedno , właściwie po co to wszystko tego to nie rozumiem. Jak w grze mi się coś nie podoba to nie kupuje jej i w ogóle w nią nie gram i gitara. Mam tylko nadzieję że znajdzie się co najmniej kilkunastu śmiałków którzy podadzą EA do sądu za ten karygodny błąd w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam osobiście nigdy gry z takimi zabezpieczeniami jak Spore nie kupowałem, ale pamiętam jak kilka lat temu, przy okazji przemiery Half-Life 2 było wielkie halo w czasopismach i w internecie, że granie w kampanię solo wymaga połączenia internetowego. Ileż to pisoczenia, bojkotów, gróźb i obelg leciało w stronę Valve (za pośrednictwem "internetu którego nie każdy ma") za taką decyzję. I co ? I nic. Ich system przeszedł kilka poprawek, rynek oswoił się z taką formą dystrybucji gier, wszyscy są ''chappi''. Dajmy systemom zabezpieczeń trochę czasu, żeby wydawcy mogli wyciągnąć wnioski ze swoich błędów i nie powtórzyć ich w przyszłości.
Natomiast argumenty typu"gra jest za droga, więc się nie dziwię że ktoś ją ściaga" są o kant (_!_) rozbić, bo jest mnóstwo ludzi, którzy nie kupiliby oryginału nawet gdyby kosztował 30zł-50zł. Spore za drogi bo kosztuje 160zł ? A kto karze kupować go w dzień premiery? Nie od dziś wiadomo, że ceny gier spadają o20-40% w ciągu 4-6 miesięcy od premiery.
Może warto poczekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować