Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WotLK 13 listopada?

67 postów w tym temacie

>
A ja powiem tak ;P Dodatek zapowiada się świetny. Wiele razy lepszy od BC . I jestem niemalże pewny że liczba graczy się powiększy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 17:58, Seniorasty napisał:

Wow powoli moim zdaniem będzie szedł w odstawkę.
Do czasu, aż Blizzard nie wypusci nowego MMO, nad którym pracuje


Też tak uważam. Sam jako osoba spaczona Warhammerem ;-P nie ucieszyłem się na widok tego newsa tak bardzo, jakbym to zrobił jeszcze z kilka miesięcy temu. Powiem nawet więcej ... co mnie to teraz obchodzi ? ;-)
WoW był ok (czas przeszły zamierzony) i spędziłem z nim dużo czasu, ale ileż można. Jestem zdania, że do lvl 100 i końcowych dodatków dotrwają co najwyżej prawdziwi WoW-maniacy ... i farmerzy golda oczywiście. ;-) Przeważająca część wykruszy się jednak gdzieś po drodze ... już się zresztą zaczęła wykruszać.
I podobnie jak Ty, zaczynam traktować tą dość wczesną i raczej nieoczekiwaną datę bardziej jako akt desperackiej próby ratowania gry przed WARem. ;-)
Obawiam się niestety, że będzie to próba daremna.

Umarło "For The Horde", niech żyje "Waaaaaagh". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 17:58, Seniorasty napisał:

Ja tylko powiem tak - to, że Blizzard WotLK wypuści w listopadzie uzasadnione jest tylko
i wyłącznie tym, iż mają czarną ale to czarna wizję tego, iż WAR Online zabierze im wszystkich
klientów. Pewnie jakiś z Blizzarda widział dzieło chłopaków z Mythic i wypowiedział się
w Firmie - Chłopaki - jak nie przyciśniemy pasa i nie zrobimy nowego dodatku do WoWa,
to cała masa naszej 10 milionowej trzódki rozpłynie sie po Starym Świecie i tyle będziemy
widzieć zielonych baksiów. Poza tym Na listopad zapowiada sie Aion - równie ciekawy i
innowacyjny.
Wow powoli moim zdaniem będzie szedł w odstawkę.
Do czasu, aż Blizzard nie wypusci nowego MMO, nad którym pracuje

Ja powiem tyle -grałem w beta wotlka,i moge szczerze powiedziec ze wotlk>all , jeszcze nigdy sie tak dobrze nie bawiłem grajac w gre online i że raczej WAR sie porywa z motyką na księżyc , po prostu wotlk jest epoke do przodu przed warem - machiny obleznicze , rozpierducha w wintergrasp i mega porcja fabuły w questach nawet ciekawszych od TBC , po prostu must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hy hy, może się zdarzyć tak, że mimo iż WAR jest wcale niezły ludzie wpadną w amok blizzardowski i go oleją ;P
Pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 18:30, juhas7 napisał:

Ja powiem tyle -grałem w beta wotlka,i moge szczerze powiedziec ze wotlk>all , jeszcze
nigdy sie tak dobrze nie bawiłem grajac w gre online i że raczej WAR sie porywa z motyką
na księżyc , po prostu wotlk jest epoke do przodu przed warem - machiny obleznicze ,
rozpierducha w wintergrasp i mega porcja fabuły w questach nawet ciekawszych od TBC ,
po prostu must have.


Akurat jeśli idzie o PvP, to World of Warcraft nigdy nie dorówna WARowi, chyba że Blizz całkowicie przerobi mechanikę gry (na co się nie zanosi, bo i niby po co zmieniać coś, co przynosi tyle kasy ;-)).
Natomiast co do PvE, to może się wydawać, że jest ono w WoWie bardziej zarysowane, ale w pewnym momencie tak naprawdę pozostaje człowiekowi już tylko farmowanie i grindfest. A jak każdy wie, w WoWie farmuje się wszystko: od złota przez profesje i reputacje aż po honor. Obawiam się, że na dłuższą metę "Lish" niewiele tutaj zmieni, choć początkowo może się wydawać inaczej.
Ja osobiście odszedłem od WoWa akurat nie z powodu pogłębiającej się farmy, ale z powodu mnogości absurdów fabularnych wprowadzonych razem z TBC, których po prostu nie mogłem zdzierżyć. Dodając do tego ciągłe upraszczanie całości rozgrywki (co WotLK jeszcze bardziej kultywuje) i wystarczyła niewielka iskierka, aby dokonać decyzji o zmianie klimatów na bardziej WAR-owe. ;-)

Niemniej oczekującym na "Lisha" życzę pomyślnej farmy i niech loot będzie z Wami. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 19:00, Dann napisał:

Akurat jeśli idzie o PvP, to World of Warcraft nigdy nie dorówna WARowi, chyba że Blizz
całkowicie przerobi mechanikę gry (na co się nie zanosi, bo i niby po co zmieniać coś,
co przynosi tyle kasy ;-)).


Lokacja PvP mająca wpływ na cały Northrend to oczywiście nic :)

Dnia 15.09.2008 o 19:00, Dann napisał:

Natomiast co do PvE, to może się wydawać, że jest ono w WoWie bardziej zarysowane, ale
w pewnym momencie tak naprawdę pozostaje człowiekowi już tylko farmowanie i grindfest.
A jak każdy wie, w WoWie farmuje się wszystko: od złota przez profesje i reputacje aż
po honor. Obawiam się, że na dłuższą metę "Lish" niewiele tutaj zmieni, choć początkowo
może się wydawać inaczej.


Tak, bo w takim razie inne MMO z pewnością się nie opierają na farmowaniu ;) Zawsze będzie chodziło o to by wyfarmić nowy itemek, więcej golda, czy wygrywać non stop PvP, albo powtarzać dane misje i czerpać płynące z nich korzyści. Blizz to jednak zrobił tak, że jest to atrakcyjne dla graczy i potrafi ich przyciągnąć.

Dnia 15.09.2008 o 19:00, Dann napisał:

Ja osobiście odszedłem od WoWa akurat nie z powodu pogłębiającej się farmy, ale z powodu
mnogości absurdów fabularnych wprowadzonych razem z TBC, których po prostu nie mogłem
zdzierżyć. Dodając do tego ciągłe upraszczanie całości rozgrywki (co WotLK jeszcze bardziej
kultywuje) i wystarczyła niewielka iskierka, aby dokonać decyzji o zmianie klimatów na
bardziej WAR-owe. ;-)


Tak, bo fabuła rzeczywiście jest bardzo głęboka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 19:36, Cat In A Bag napisał:

Lokacja PvP mająca wpływ na cały Northrend to oczywiście nic :)


W porównaniu do tego co czytałem o WARze, tak ... to praktycznie nic. ;-)

Dnia 15.09.2008 o 19:36, Cat In A Bag napisał:

Tak, bo w takim razie inne MMO z pewnością się nie opierają na farmowaniu ;) Zawsze będzie
chodziło o to by wyfarmić nowy itemek, więcej golda, czy wygrywać non stop PvP, albo
powtarzać dane misje i czerpać płynące z nich korzyści. Blizz to jednak zrobił tak, że
jest to atrakcyjne dla graczy i potrafi ich przyciągnąć.


Ale chodzi o to, aby grać dla innego celu niż tylko farma i zdobywanie epixów, np. uzyskanie dominacji nad serwerem albo podbicia wrogiej stolicy. Wtedy nie grasz po to aby coś wyfarmić, ale po to aby np. zwyciężyć tudzież ukończyć jakiś scenariusz lub odbić jakąś basztę z rąk wroga i zająć ją dla swojej gildii. W WoWie nawet na BG chodzisz, bo potrzeba ci farmić honor dla lepszych itemków. Nie ważne czy wygraliśmy czy nie, grunt że akurat wbiło mi 50k honoru i mogę sobie kupić nowy uber kapelusz bojowy Mark II.
Z tego co czytałem o WARze, mogę liczyć na to że tam tak nie będzie, a przynajmniej nie w takim stopniu jak w WoWie. To samo z profesjami, w WoWie levelowanie profesji, to jeden wielki grindfest. A w WARze wystarczy znać profesję, zmieszać składniki i tyle. Nie ma żadnego ciułania punkcików.

Dnia 15.09.2008 o 19:36, Cat In A Bag napisał:

Tak, bo fabuła rzeczywiście jest bardzo głęboka xD


Piszesz o WoWie ? To tam w ogóle jest jakaś fabuła ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że tym razem jakieś wrogie siły nie będą rozpuszczały informacji o CDP mającym zawalić wydanie dodatku i data premiery w Polsce będzie potwierdzona nieco wcześniej niż na te pare dni przed. Śmieszne i głupie plotki to były przed TBC, a jednak paru sk... się dorobiło na sprowadzaniu dodatku z zagranicy i opychaniu naiwniakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatek nie powienien wychodzic : ( ciekawe jaki bedzie 3 dodatek znow do 90 i to samo? ; / WAR jest najlepszy i tyle : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 09:34, dLoe napisał:

Ten dodatek nie powienien wychodzic : ( ciekawe jaki bedzie 3 dodatek znow do 90 i to
samo? ; / WAR jest najlepszy i tyle : ).


War to średniak ;P. Jest trochu lepszy od AoC ;]

A co do dodatków to co ? Gra miała by zatrzymać się na podstawce i umrzeć po roku ? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dodatki powienny wychodzić ale twórcy już powinni coś wymyslec nowego dla 3 dodatku powoli nie mam nadzieji na wowa : (.Robisz 70 zbierasz nallepsze itemki w grze robisz sobie alty na 70 end game i co potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 09:45, dLoe napisał:

No dodatki powienny wychodzić ale twórcy już powinni coś wymyslec nowego dla 3 dodatku
powoli nie mam nadzieji na wowa : (.Robisz 70 zbierasz nallepsze itemki w grze robisz
sobie alty na 70 end game i co potem?


Potem czekasz na kolejny dodatek :P

Zresztą średnio dobre gildie do dziś nie wyczyściły ostatniej instancji ... tylko ci hardcorowi gracze się nudzą :>
Poza tym blizz stara się dodawać różne eventy na zabicie czasu ( osobiście sądzę że mogło by ich być znacznie więcej :> ). Jedyne co mnie wqrza to to ''wyśrodkowanie'' itemków ... osoba która raz dziennie zrobi jakąś instancje może mieć sprzęt porównywalny z tym jaki mają osoby ostro ''farmiące'' raidowe instancji. Kiedyś to był ''szpan'' ( a wszyscy wiemy że to najważniejsze !:P )pokazać się w T2 w centrum Stormwind ... mało kto miał taki sprzet. A teraz ? Arena set wygląda tak jak Tier ( tylko ma inne kolory ), a sprzet za badgesy wygląda jeszcze lepiej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 23:16, Dann napisał:

Ale chodzi o to, aby grać dla innego celu niż tylko farma i zdobywanie epixów, np. uzyskanie
dominacji nad serwerem albo podbicia wrogiej stolicy. Wtedy nie grasz po to aby coś wyfarmić,
ale po to aby np. zwyciężyć tudzież ukończyć jakiś scenariusz lub odbić jakąś basztę
z rąk wroga i zająć ją dla swojej gildii. W WoWie nawet na BG chodzisz, bo potrzeba ci
farmić honor dla lepszych itemków. Nie ważne czy wygraliśmy czy nie, grunt że akurat
wbiło mi 50k honoru i mogę sobie kupić nowy uber kapelusz bojowy Mark II.
Z tego co czytałem o WARze, mogę liczyć na to że tam tak nie będzie, a przynajmniej nie
w takim stopniu jak w WoWie. To samo z profesjami, w WoWie levelowanie profesji, to jeden
wielki grindfest. A w WARze wystarczy znać profesję, zmieszać składniki i tyle. Nie
ma żadnego ciułania punkcików.


Zależy jak jesteś nastawiony na grę, bo ja np. grałem po to żeby wygrać i pokazać kto jest na BG najlepszy, a nie po to żeby uciułać honor, to raczej robiłem przy okazji ;) Jeżeli jednak jesteś nolifem co musi mieć wszystko najnowsze i zmienić arenowy sezon 3 na 4 zaraz po tym jak wyjdzie, no to rzeczywiście, gra zaczyna męczyć a nie dawać frajdę. Co do profesji ja nie nic nie grindowałem, tylko nabijałem je w czasie gry, a to co mi powstawało skutecznie wykorzystywałem, bądź sprzedawałem. Zresztą profesje to tylko bajer, nikt nie zmusza do ich nabijania.Poza tym WoW to nie tylko farma, robisz rajdy, czy heroiki, a zabicie jakiegoś większego bossa daje frajdę i satysfakcję (tak, zaraz wypalisz, że robisz je po to, żeby wyfarmić nowego epika itp., no ale czego tu chcieć, przecież musi być nagroda za pokonanie jakiegoś tam stwora...). WAR na pewno też w pewnym stopniu będzie się opierał na farmieniu, bo inaczej się nie da, skądś te zbroje jednak będzie trza brać :P

Dnia 15.09.2008 o 23:16, Dann napisał:

Piszesz o WoWie ? To tam w ogóle jest jakaś fabuła ? ;-)


Tak piszę o WoWie, i jest to odpowiedź na to, że nie podobały się absurdy fabularne o których sam wcześniej napisałeś. Zresztą MMO z fabuła to za dużo nie ma, jedyne co mi przychodzi na myśl to Guild Wars, który rzeczywiście miał ciekawą fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno, co "Młotkowcom" tak zależy, żeby WoW umarł? Przecież, jak grasz w jakąś MMO to reszta Cię nie interesuje, bo i po co? Grajcie w WAR''a a nam zostawcie WoWa. Kumpel grał w WotLK, ponoć jest genialne, drugi (fan Świata Warhammera) przerzucił się na WAR, jak na razie zachwyty i parę zgrzytów, zobaczymy, czy wróci. Ja zostaję, kocham lore WoWa, mam w grze przyjaciół, Dziewczyna ze mną gra (zabiłaby mnie chyba, jakbym chciał odejść). Grafika jest akurat na mojego laptopa, nie potrzebuję 256-bitowego multisamplingu, pixel shader''ów 8.0 obsługi DirectX 11. A wracając do tematu artykułu, 12 XI trzeba sobie wziąć wolne, tak z tydzień, dwa :). Ponawiam pytanie przedmówcy, co z EK ile PLN/ile sztuk będzie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować