Zaloguj się, aby obserwować  
Ferilas

Deus Ex/ Deus Ex: Invisible War: Temat ogólny

504 postów w tym temacie

Nie zauważyłem żadnego wątku dotyczącego tej kultowej - bądź co bądź - gry. Przypadkiem w internecie trafiłem przed chwilą na trailer Invisible War.. i przypomniała mi się stara dobra jedynka, którą zachwycony przechodziłem trzy razy mimo, że zazwyczaj cyberpunku nie trawię. Świat przedstawiony, ogrom możliwości (jak na tamte czasy oczywiście) i pewna, niewielka co prawda, doza nieliniowości, nie mówiąc już o naprawdę porywającej fabule "wkręciły" mnie niegdyś na dobre i pozbawiły paru nocy snu (a niewielu grom to się udało). Oczywiście trailer Invisible War obudził we mnei też chęć, która podświadomie drzemała we mnie od czasu premiery tej gry - wymienić wreszcie te przeklętą kartę graficzną, która została z starego zestawu po zeszłorocznej modernizacji komputera :(, nie pozwalając mi niestety nigdy w DE II zagrać. Ale z tą wymianą poczekam na inne nadchodzące RPGi (do którego to gatunku imo moim zdaniem DE w 100% należy) by móc się wtedy nie tylko drugą częścią jednej z moich ulubionych gier delektować. A teraz - czy ktoś jeszcze ciepło tę grę wspomina?? A może ktoś podzieli sie swoimi wrażeniami dotyczącymi nie poznanej przeze mnie drugiej części?? Byłbym doprawdy zobowiązany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... nie wiem czy Ci polecac Deusa 2. Nie kupilem go sobie nigdy, i nie za bardzo zaluje. Oczywiscie to moje subiektywne odczucie. Pewnego razu, w serwisie trafil do mnie komp klienta z zainstalowanym wlasnie Deusem2. Jak przystalo na porzadnego serwisanta, rozpoczalem testy komputera :D
Po pierwsze odrzucila mnie grafika. Nie to ze brzydka, byla ladnie dopracowana, szczegolowa i jak na tamte czasy bardzo wymagajaca (z tego co pamietam to ten sam silnik co Unreal 2, ale moge sie mylic). Znokautowalo mnie to, ze jedynka jak na tamte czasy miala naprawde realistyczna grafe, a tu kurcze prawie kreskowka ... pastelowe kolory... Po drugie grywalnosc. Nie czulem blusa w skradaniu sie i zalatwianiu kogos po cichutku. Tam nie bylo do tego okazji (moze tak daleko po prostu nie zaszlem).

Gdybym teraz usiadl do dwojki, niweykluczone ze mialbym o niej inne zdanie ... ale jakos nie mam okazji, a kupic tak dla zasady mi sie po rpostu nie chce.
Za to mam problem z jedynka. Wgralem wszystkie mozliwe latki, a gra chodzi mi w kompie "na speedzie". Wszystko jak na przyspieszonym filmie ... tak sie kurcze grac nie da :(
zna ktos na to lekarstwo? Moslo i tym podobne nie wchodza w rachube...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz, że wolność w grze jest duża jak na tamte czasy. Wiele nowych gier nie ma takiej nieliniowości. Wątpię, żeby większa wolność była w Invisible War, chociaż grałem tylko w demo. A jedynka to naprawdę genialna gra. Bardzo podoba mi sie muzyka (w menu...), a takiej fabuły nie spotkałem w żadnej innej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden problem...!@#!

Dzwięk w grze nie działa dalej oraz cut scenki przeskakuja w ekspresowym tempie i bez napisów tak więc nawet na głuchego nie da sie grać...

H I L F E !

P.S. Mam wersję 1.2. Nowszej chyba nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że jedynka zawojowała świat.Dwójka już mniej.Ale ze strony technicznej w czasie swojej premiery była chyba jedną z niewielu gier na DvD i która wymagała Pixel Shaderów.Pół roku musiałem czekać na upgrade kompa żeby się zatopić w tym świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani Eidos ani tym bardziej Cenega nie potrafią rozwiązać mojego problemu (dwa posty wyżej).
Poczytałem, że występowały takie kwiatki również u innych ludzi ale nie znalazłem nigdzie na to rady.
....
Gra ktoś jeszcze w tą gre wogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deus EX To według mnie fenomenalna gra. Zadania można wykonać na wiele różnych sposobów i ten klimat gry... Coś niespotykanego. Niestety Deus EX INVISIBLE WAR nie jest już tak klimatyczna jak jedynka a co najgorsze jest strasznie krótka i pozbawiona tego czegoś co miał Deus EX. Ale mimo to Warto zagrać w dwójkę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dostałem "dwójkę". No i...zachwycony nie jestem. Jest tu wiele niepotrzebnych zmian. Dlaczego np. nie ma systemu doświadczenia, modyfikacje instaluje się ręcznie, a nie MedBotami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:10, Minsc i Boo napisał:

czym jest w zasadzie Deus EX? RPGiem czy FPSem? Są opcje dialogowe mamy realny wpływ na fabułę,
itp?

Hybrdą Fps i CRpg(z przewagą na to drugie). Opcje dialogowe mają wpływ na fabułę i stosunek postaci do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w II części też jest taki nacisk na RPG? Grałem w I część to było wszystko, o czym marzyłem: wiele broni, włamywanie się do kompów i na konta w bankomatach, wyłączanie kamer i działek automatycznych i wiele, wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 16:10, Minsc i Boo napisał:

Są opcje dialogowe mamy realny wpływ na fabułę, itp?


No ba! Nie tylko - są nawet trzy możliwe zakończenia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... pogrywam wlasnie w pierwszego deus-a i zawiesiłem się przy nadawaniu sygnału ewakuacyjnego ... Jakkolwiek ustawie te przeklęte talerze, sygnał nie dochodzi do satelity ... bug jakiś czy moje zaćmienie ?
Jeszcze pokombinuje, ale jak by ktoś pamiętał, to prosze o reply ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 23:13, buras napisał:

Jeszcze pokombinuje, ale jak by ktoś pamiętał, to prosze o reply ...

Ja gdy sie tym zajmowałem to robiłem tak.
1. Hakowałem Kompa
2. Klikałem wszystko czyli najpierw anteny potem wysłać Disstres Code
3. Dostawałem info od Paula że wszystko luzik i moge znikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... mi to nie wyszło. Ale jak u Ciebie zakumało, u mnie też musi. Dobrze że F5 jest mym częstym przyjacielem :D
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 23:28, buras napisał:

Dzięki.

Jak będziesz mieć jakieś problemy to daj znać. Przeszedłem Deusa chyba z 3-4 razy i moge sie uznać za OD Biedy specjaliste. Swoją drogą taka mała rada, nie nadużywaj lockpicków i multitooli, szukaj zawsze skrzynek z materiałami wybuchowymi i nimi wysadzaj drzwi, tak jest oszczędniej :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeglądałem sobie moje płyty CD myśląc w co tu mogę zagrać. Natrafiłem na stary setny numer CDA w której to był Deus Ex. Pierwsze wrażenia z gry są pozytywne, jedna ten cyberpunkowy klimat grrrrrrr ;/ Gdyby tylko gra była osadzona w innej sceneri bez wątpia mogła by się równać z najlepszymi grami RPG w moim mniemaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować