Zaloguj się, aby obserwować  
Ferilas

Deus Ex/ Deus Ex: Invisible War: Temat ogólny

504 postów w tym temacie

Ja przeszedłem nareszcie pierwszą część gry po trzech podejściach i powiem, że dawno nie grałem w tak długą a zarazem z dobrą fabułą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to teraz już takich dobrych gier się nie robił ;] zresztą nie na darmo pierwszy deus ex jest klasykiem i jedną z moich ulubionych gier. a jakie zakończenie wybrałeś jeśli można wiedzieć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie Stalker - tu nie ma prawidłowych zakończeń. Są dostępne cztery i to zależy od gracza jaką drogę dla świata wybierze na końcu. Poza tym mógłbyś używać spoilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się chyba jednego nie udało sprawdzić bo czegoś mi tam zabrakło chyba zabawek do otwierania elektronicznych zamków :/ na szczęście są wakacje więc będę miał trochę więcej wolnego czasu więc spróbuję odkryć wszystkie zakończenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wiele szybszym rozwiązaniem w takim przypadku jest po prostu skorzystanie z kodów i spawnowanie sobie tego czego akurat nam brakuje. Bo po co przechodzić cały etap / całą grę od nowa? Zwłaszcza że do krótkich ona nie należy. Poza tym weterani serii mogą sobie na takie ułatwienia pozwolić. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejdę sobie jeszcze raz grę aby sobie ją przypomnieć bo dawno w nią nie grałem a warto takie produkcje sobie przypominać. tym bardziej jak się słyszy o innych grach które nie tak dawno wyszły że są przełomem w fps''ach bo łączą w sobie elementy rpg ;] bo kto pamięta jeszcze gry sprzed 10 lat na pewno nie dzieci które jarają się grafiką i dobrą reklamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy przez całą grę w Deus Ex pracujemy na zakończenie? Czyli tak trochę jak w bajoszoku? Bo słyszałem wiele o tej grze, i na razie jej nie przechodziłem, ale mam od gdzieś pół roku. Tylko, że podobno jest długa, a na razie wolę nie siadać na jakieś długie posiedzenia przed kompem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 19:22, Ezio napisał:

Znaczy przez całą grę w Deus Ex pracujemy na zakończenie?

Nie do końca - grając podejmujemy mniej lub bardziej ważne decyzje dla fabuły i postaci [ możemy na przykład ingerować w to czy kilka z napotkanych osób zabić czy nie lub kiedy i w jaki sposób ] lecz właściwie wszystie ważne nazwijmy to checkpointy są zawsze takie same niezależnie od naszych decyzji. W zasadzie dopiero w samej końcówce podejmuje ostateczne decyzje co do zakończenia a mamy ich do wyboru aż cztery. Gra jest długa - rzekłbym że nawet bardzo długa patrząc na dzisiejsze standardy zwłaszcza gdy ktoś chce ją przejść "na 100 %".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 19:22, Magok napisał:

Mam pytanie czy Project Snowblind wnosi coś do fabuły Deus Ex ?

Nie, absolutnie nic nie wnosi - w zasadzie podobieństwo ogranicza się jedynie do przyszłościowych realiów, poczucia zagrożenia, wszechobecnych mechów, botów i osobników z nanowszczepami i takimi tam duperelami. Fabularnie to zupełnie inna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli załóżmy, że jak już wybiorę zakończenie, to mogę się cofnąć do poprzedniego zapisu, i wybrać inne?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda grałem parę lat temu ale z tego co pamiętam to wygląda to w ten sposób: w ostatniej lokacji pod koniec gry stajesz przed wyborem pomiędzy czterema zakończeniami. I aby je zrealizować musisz wykonać określone czynności w tej lokacji lub w pomniejszych lokacjach które jednak znajdują się w obrębie tej głównej. Tak więc tak, jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 20:34, Ezio napisał:

Hmm, czyli załóżmy, że jak już wybiorę zakończenie, to mogę się cofnąć do poprzedniego
zapisu, i wybrać inne?:P

Yup. Wystarczy na końcu pójść gdzie indziej (3 miejsca do wyboru) i tyle. Trochę rozczarowujące:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 21:21, zadymek napisał:

Yup. Wystarczy na końcu pójść gdzie indziej (3 miejsca do wyboru) i tyle. Trochę rozczarowujące:/

No ja liczyłem na przynajmniej na coś takiego jak w Wiedźminie.. Cóż, dzięki koledzy za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedno zakończenie jest chyba dostępne trochę wcześniej ale tego to nie jestem pewien bo też dawno nie grałem :)

zadymek
przypominam że gra jest z 2000 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. ;-)

Ja za to pomyliłem się z ilością zakończeń które to są w ilości trzech a nie czterech jak przedtem sądziłem. Jedno -

Spoiler

Tracer Tong - czyli zrobienie dużego KABOOM

, drugie -
Spoiler

przyłączamy się do Iluminatów i Everetta

i trzecie -
Spoiler

łączymy się w jedność z Heliosem

. A te czwarte to nie jest typowe zakończenie co raczej easter egg który da się włączyć jak inne kody w każdym momencie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasach gdy pierwszy Deus Ex pojawił się na PC nie tworzyło się gier które wyborem podejmowanym w pierwszych momentach gry ''ustawiały'' zakończenia. Jakość całej fabuły i kreacja drobnych różnic w świecie gry przez drobne decyzje, głębia postaci i dojrzałość tematyki oraz historii opowiedzianej w grze. To wszystko tworzy o wiele cenniejszą grę niż głupawe dzisiejsze cRPG gdzie nie mające znaczenia zakończenia prezentują inne przerywniki w związku z decyzją podjętą w pierwszych 20min grania. Fajne i dodałoby wiele do Deus Ex''a - cóż z tego, skoro taki ME lub DA:O jest po prostu fabularnym gniotem, którego bajery nie są w stanie uratować ;)
Gra nie jest długa - ok.20h z robieniem absolutnie wszystkie w grze. Dziś może robi to wrażenie, w tamtych czasach ...krótkość rozgrywki to imho główna wada DX :P
Czwarte zakończenie to rzeczywiście easter egg odblokowywany kodami. Do innych zakończeń daje się doprowadzić dobrze ustawionym save''m i od tego momentu ich kolejnym uruchamianiem (ca. po 5min na jedno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować