Zaloguj się, aby obserwować  
Ferilas

Deus Ex/ Deus Ex: Invisible War: Temat ogólny

504 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2010 o 00:38, Gregario napisał:

jedno zakończenie jest chyba dostępne trochę wcześniej ale tego to nie jestem pewien
bo też dawno nie grałem :)

zadymek
przypominam że gra jest z 2000 roku :)

2000 nie 2000, sama gra pokazuje, że długofalowe konsekwencje są możliwe do zrealizowania -jeśli ktoś pamięta sprawy pewnego pilota i pewnego doktorka to będzie wiedział co mam na myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem o co ci chodzi? chyba logiczne jest że od tego co się na samym końcu w finale gry zrobi uzależnione jest zakończenie bo chyba można zmienić w ostatniej chwili zdanie prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem bardzo dawno temu i prawie zawsze wybierałem tę drugą augmentację [ już nie pamiętam jaką ] bo po pierwsze wydawała mi się praktyczniejsza, po drugie aż tak ciemnych miejsc w grze nie jest zbyt wiele a po trzecie są takie praktyczne itemki jak świetlny miecz czy jednorazowy noktowizor. Ale wracając do pytania - tak, tak właśnie działa ta hipernoktowizja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 15:44, Danio237 napisał:

Czy to normalnie że noktowizja tak (nie) działa? U mnie tylko zmienia kolor na zielono,
ale nie podświetla ciemnych miejsc.

Tak jak napisał Tyler_D - to jest właśnie cudowna noktowizja.
Powiedziałbyś jeszcze jaki masz jej poziom bo to mi wygląda na 1. Każdy kolejny poziom dodaje pewne cechy, które ten biomod powoduje dość przydatnym, ale i tak wole te drugą opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że kolejne poziomy się przydają. Wybrałem tą opcje ze względu na widzenie przeciwników przez ściany które chyba się przydaje. Szukam teraz tych modułów modernizujących. A co do noktowizji to skoro tak działa to po co to komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:04, Danio237 napisał:

Tak, wiem że kolejne poziomy się przydają. Wybrałem tą opcje ze względu na widzenie przeciwników
przez ściany które chyba się przydaje. Szukam teraz tych modułów modernizujących. A co
do noktowizji to skoro tak działa to po co to komu?

Przeglądanie przez ściany może i się przydaje, ale używanie go czasami sporo myli i do tego nie zawsze działa prawidłowo. A po co to komu? Latarka zdradza twoją pozycję, a noktowizor pozwala przekraść się obok wroga i potraktować paralizatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej grze jest po prostu całkiem sporo tak naprawdę bezużytecznych / mało użytecznych itemków i augmentacji. Ja na przykład nigdy chyba nie bawiłem się wszczepem dającym nam możliwość posłania drone''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że właśnie ta noktowizja wcale nie sprawia że widzę w ciemnościach, tylko że oświetlone elementy widzę na zielono. Tylko zmienia kolor, nic więcej. Więc na co mi to? :) A co do tego potraktowania z paralizatora to ja tego jak najbardziej unikam, wolę przejść obok wroga niepostrzeżenie.

Tyler_D----> Też mam tą modyfikację, wydawała mi się z opisu przydatna ale okazała się niepraktyczna, lepiej po prostu wyjrzeć za róg niż posyłać tam tą niedojdę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:11, Tyler_D napisał:

W tej grze jest po prostu całkiem sporo tak naprawdę bezużytecznych / mało użytecznych
itemków i augmentacji. Ja na przykład nigdy chyba nie bawiłem się wszczepem dającym nam
możliwość posłania drone''a.

A to szkoda, bo darmowy impuls EMP przydaje się tam niemal wszędzie.
Co do wszczepu w trybie noktowizji: jedna z niewielu porządnie skopanych rzeczy w grze. Na szczęście tryb IR wynagradza to z nawiązką.

PS Jeśli idzie o na prawdę nieużyteczny aug to byłby to raczej Aqualung: prawie wszędzie da się bez niego obejść...inna sprawa, że przy odrobinie kombinacji bez innych augów też da się wyżyć. Taki już urok tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na późniejszym etapie można zmieniać augmentacje? Wziąłem sobie wzmocnienie obrażeń broni białej, ale w czasie rozgrywki wynikło, że znacznie bardziej przydatna jest siła. I przy okazji - ile zajmuje przejście gry? Mówię w tym momencie o jedynce. Jestem obecnie na spotkaniu z Paulem w NYC, wybieram się do Hong Kogu. Patrząc na liczbę modyfikacji widzę, że to dopiero początek, a gram ponad 5h.

Swoją drogą - do gry podchodziłem kilka razy zaraz po premierze, później próbowałem się do niej przekonać po dodaniu do CD-A. Dopiero teraz, po 10 latach wciągnęła mnie na dobre. Dopiero teraz doceniam pełnię możliwości, jakie daje ten tytuł. 18 lat mam obecnie, więc w sumie dziwnym by było, żeby 8 latkowi podobała się tak złożona produkcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 17:48, LESZ3u napisał:

Czy na późniejszym etapie można zmieniać augmentacje?

Nie, nie da się. Augmentacje wybiera się tylko jeden raz bez możliwości późniejszej zmiany. Czasami w obrębie jednej lokacji zdarza się znaleźć kilka kanistrów umożliwiających rozwinięcie danego wszczepu - zalecam używać ich jak tylko najszybciej się da - bo po pierwsze im wyższy poziom augmentacji tym lepiej ona działa [ a są one bardzo przydatne ] a po drugie miejsce w ekwipunku jest ograniczone a itemków sporo a szkoda wywalać taki kanister.
>Wziąłem sobie wzmocnienie obrażeń

Dnia 23.09.2010 o 17:48, LESZ3u napisał:

broni białej, ale w czasie rozgrywki wynikło, że znacznie bardziej przydatna jest siła.

Cóż - tak już często jest w przypadku pierwszego przechodzenia gry. Za drugim razem już będziesz wiedział co wybrać a zapewniam że wrócisz do tej gry nie raz.

Dnia 23.09.2010 o 17:48, LESZ3u napisał:

I przy okazji - ile zajmuje przejście gry?

Ciężko powiedzieć - wszystko zależy od gracza i jego stylu ale obstawiałbym kilkanaście godzin minimum. Zresztą wraz z biegiem gry gracz zaczyna wyczuwać że zbliża się koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 17:48, LESZ3u napisał:

I przy okazji - ile zajmuje przejście gry? Mówię w tym momencie o jedynce. Jestem obecnie
na spotkaniu z Paulem w NYC, wybieram się do Hong Kogu. Patrząc na liczbę modyfikacji
widzę, że to dopiero początek, a gram ponad 5h.

Spotkanie w NY to 1/3 gry, sporo przed tobą.

Dnia 23.09.2010 o 17:48, LESZ3u napisał:

Dopiero teraz doceniam pełnię możliwości, jakie daje ten tytuł. 18 lat mam obecnie, więc
w sumie dziwnym by było, żeby 8 latkowi podobała się tak złożona produkcja ;)

Przede wszystkim 8-latek nie kojarzył by większości przekazu, więc nie tyle nie doceni co nie pojmie w ogóle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zbliża się premiera bardzo interesującej trójki, postanowiłem zapoznać się w końcu z poprzednimi częściami, co by być w miarę obeznanym w uniwersum. No i cóż, jak Call of Cthulhu przejdę to się biorę za pierwszą część. Pytanie moje brzmi następująco: czy oprócz samej gry instalować coś jeszcze żeby sprawnie chodziło na Win7 x64? Czy obsługuje rozdzielczości panoramiczne czy też są na to jakieś mody? I w ogóle, wszystkie takie bajery które warto zainstalować mnie interesują. Plus ewentualne porady na pierwsze przejście gry, ale może sam dam radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 11:11, tykus napisał:

czy oprócz samej gry instalować coś jeszcze żeby sprawnie chodziło na Win7 x64?

Nie wiem.
>Czy obsługuje

Dnia 29.07.2011 o 11:11, tykus napisał:

rozdzielczości panoramiczne czy też są na to jakieś mody?

Nie wiem.
>I w ogóle, wszystkie takie

Dnia 29.07.2011 o 11:11, tykus napisał:

bajery które warto zainstalować mnie interesują.

Warto z pewnością ściągnąć spolszczenie, myślę że łatwo jest je wyszperać. A warto je wgrać tym bardziej że jest po pierwsze legalne, po drugie jest ono bardzo dobrej jakości a po trzecie znacząco ułatwia grę jak i wczucie się w klimat a jest co czytać i czego słuchać podczas tych wielu godzin gry.
>Plus ewentualne porady na pierwsze przejście

Dnia 29.07.2011 o 11:11, tykus napisał:

gry, ale może sam dam radę ;)

Myślę że warto prześledzić co dłuższe posty w temacie, ewentualne moje bo pamiętam że co nieco tu pisałem, radziłem także. Porad jako takich można napisać sporo ale o wiele lepiej się radzi w konkretnej sprawie jak ktoś utknie i tym podobne. Od siebie mogę tylko powiedzieć że co by o tej grze nie mówić jest to rpg a nie fps i tak należy do niego podchodzić, czytać wszystko, podsłuchiwać i bardzo, bardzo dokładnie szperać i analizować otoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz sam przejść tylko będziesz czytał jakieś porady?
Ja 1 deus exa przechodziłem kilka miesięcy temu i chyba były tam do wybrania wyższe rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panorama? Musze spróbować ale najpewniej albo szukać stosowne mody albo edytować stosowny plik - DeusEx.ini

Ktoś nawet próbował i zanotował, że trzeba też zmienić inną wartość związaną z FOV.
http://www.dxalpha.com/forum/viewtopic.php?t=6370

Porady? Traktuj tą grę jak Thief czy Splinter Cell - siedź w cieniu, skradaj się, nasłuchuj a jeśli masz eliminować przeciwników - to rób to jak najciszej.
Tyler_D polecił przejście pierwszego poziomu przez ogłuszanie przeciwników.

Coś ode mnie - może się okazać, że gra może chodzić za szybko (sam engine radzi sobie z nowym systemem, udało mi się odpalić np. pierwszego Unreala) wiec warto wyłączyć resztę rdzeni. Ctrl+Alt+Del -> deusex.exe (?) - > ustaw koligację.

Byłbym zapomniał - o ile pierwszy DE jest rewelacyjny to już Invisible Wars jest średni. Podejdź z dużą dawką luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 11:11, tykus napisał:

czy oprócz samej gry instalować coś jeszcze żeby sprawnie chodziło na Win7 x64?

Pod Vistą nie miałem problemów, więc pod 7 także nie powinno być.

Dnia 29.07.2011 o 11:11, tykus napisał:

Czy obsługuje rozdzielczości panoramiczne czy też są na to jakieś mody?

Co do rozdzielczości to nie pamiętam, a przynajmniej nie w 1 części. Pamiętam jednak, że jest modyfikacja z teksturami w wyższej rozdzielczości więc i z tą nie powinno być problemów.

Dnia 29.07.2011 o 11:11, tykus napisał:

Plus ewentualne porady na pierwsze przejście gry, ale może sam dam radę ;)

Jedna główna rada - KOMBINUJ
Możesz walczyć z bliska lub na dystans. Możesz ciągle się ukrywać i eliminować wrogów po cichu lub szaleć po ulicach i narobić hałasu. Możesz zabijać zarówno cywilów jak i wrogów, a także ukończyć całość bez zabijania kogokolwiek. Do każdego miejsca przeważnie możesz się dostać 3 różnymi drogami, a jeśli posiadasz odpowiednie ulepszenia to nawet znajdziesz ich więcej.
Na koniec wspomnę tylko, że podejmowane decyzje wpływają na wydarzenia w dalszej części rozgrywki więc warto zagrać co najmniej 2 by zobaczyć co się stanie jeśli wybierzemy inne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 12:25, Magok napisał:

Nie rozumiem narzekania na Invisible Wars gra jest równie dobra co pierwszy deus ex.

Nie powiem, że IW jest zła bo jest dobra, ale na pewno nie tak dobra jak poprzedniczka.
Lokacje już nie są tak otwarte jak wcześniej, a nasze wybory ograniczają się tylko do poszczególnych etapów. Gra została dużo bardziej uproszczona co jest wielkim minusem. Jedynie na co mamy wpływ to decyzja czy chcemy się przebijać przez przeciwników z jednej frakcji w miejscu w którym obecnie jesteśmy czy przejść pół drogi i przebijać się przez przeciwników z drugiej frakcji. Dodatkowo mamy tylko 1 typ amunicji do wszystkich broni i usunięto rozwój naszej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować