Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin Update opóźniony

137 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 17:36, Asthariel napisał:

> mozecie wszyscy przestac p******** ?
Rozwiń wypowiedź, ponieważ jest trudna do zrozumienia.
Kto? Narzekacze? Obrońcy? Krasnoludki?


oczywiście narzekacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde.. no nie wierze no :)
tak to jest, gloryfikuja pod niebiosa, news na newsie, zalewaja nas milionem tych samych tekstow i tygodniami z patchem a tu o - jest milion opoznien, początkowo mialo to wyjsc w - nie , nie maju jak ktos napisał, ja na pierwszym z 'trailerow' widziałem jak byk - 03.2008. sorry - tyle czasu obsuwy i kolejny poslizg bo OCZYWISCIE i JAK ZWYKLe przeciez W OSTATNIEJ CHWILI cos nie wyszlo i trzeba dorobic.. no ludzie z cdp, powazni wy jestescie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż chce się zakrzyknąć: J***** S*********
Mieszkam w dziurze, do najbliższego empiku mam 80km, a akurat na 19 zaplanowałem sobie odczulanie (mam alergie na kurz, więc raz w miesiącu jadę do miasta, z kąd do empiku jest jakieś 2-3km). Coż, tydzień później już mi nie pasuje, więc muszę czekać cały j****** miesiąc, aż znowu będę w mieście (moje łącze ledwie wytrzyma wysłąnie tego posta...), a te k***** sobie w ch*** lecą. Pięknie, k****, pięknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP! Nie idź drogą Blizzarda :) A tak na poważnie to tydzień w tą czy tamtą stronę nie robi dużej różnicy. Znacznie bardziej boli, gdy gry leżą na półkach w sklepach a my dalej czekamy na swój "pre-order". Zamówiłem właśnie Fallouta 3 i czekam z ciekawością czy powtórzy się sytuacja jak onegdaj... i np. z 1 listopada zrobi się 7, a w EMPIKU kurz będzie osiadał na pudełku, tylko tym razem nie będe się denerwować. A że Update do Wiedźmaka się opóźni o parę dni? Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 18:16, Homeja napisał:

Aż chce się zakrzyknąć: J***** S*********
Mieszkam w dziurze, do najbliższego empiku mam 80km, a akurat na 19 zaplanowałem sobie
odczulanie (mam alergie na kurz, więc raz w miesiącu jadę do miasta, z kąd do empiku
jest jakieś 2-3km). Coż, tydzień później już mi nie pasuje, więc muszę czekać cały j******
miesiąc, aż znowu będę w mieście (moje łącze ledwie wytrzyma wysłąnie tego posta...),
a te k***** sobie w ch*** lecą. Pięknie, k****, pięknie!


A nie możesz zamówić z przesyłką do domu? Raptem 7-10zł różnicy. Poczekasz, ale krócej niż miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA jestem przyzwyczajony do tego typu newsów o wieśku - nawyk z EK :)
"konieczne jest ponowne wytłoczenie płyt z tym uaktualnieniem" <- mieli/mogli to wcześniej zrobić a nie wszystko na ostatnia chwilę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda, naprawdę szkoda, bo akurat mam urlop i pograłbym sobie...w takim razie będę ściągał i nie wiem, czy w takim razie wersję pudełkową w ogóle zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chryste koniec swiata !! bo opoznienie maja. ludzie opamietajcie sie. zachowujecie sie jak goscie ze stanow spiacych pod namiotem w oczekiwaniu na premiere jakiego gadzetu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:06, Executor napisał:

chryste koniec swiata !! bo opoznienie maja. ludzie opamietajcie sie. zachowujecie sie
jak goscie ze stanow spiacych pod namiotem w oczekiwaniu na premiere jakiego gadzetu....

Nareszcie jakiś trzeźwo myślący człowiek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP (a może raczej CDP RED) rzeczywiście stwarza nową jakość, nie ma co. Oj znają się na przekładaniu dat premier jak mało kto. A to wydanie edycji premierowej Wiedźmina przełożyli o miesiąc, a to patch 1.3 bez podawania konkretów także o miesiąc, a samą edycję rozszerzoną z maja tego roku przełożyli na nieokreślony termin, który mieli podać chyba w przeciągu dwóch tygodni, a nawet z datą podania daty wydania się nie wyrobili i gracze trwali w niewiedzy bodajże do końcówki lipca. No i teraz z updatem się nie wyrabiają. Ja się dziwię, że CDP RED nie zastanowi się nad swoim postępowaniem - nie można przecież wodzić klienta za nos w nieskończoność, ludzie nie zawsze zachowują anielską cierpliwość. I dziwię się też, że CDP RED nie pomyślał o tym, że to głupio przy każdej premierze tłumaczyć się z powodu opóźnień. Że jeszcze starcza im na to sił. Ja już dawno na ich miejscu bym pokombinował coś odnośnie tego, bo nie ma gorszej rzeczy, niż pokazywać się wiernym fanom od nieodpowiedzialnej strony.
Mam taką propozycję - zamiast przekładać w ostatniej chwili daty wydania, odkładajcie na później deadline. Wszyscy wiedzą, że często nie jest Waszą winą to, że coś znowu poszło nie tak. Ale to Wy jesteście za to odpowiedzialni przed klientami i może lepiej nie wystawiać swojego imienia na szwank. Zauważcie, że nie tak ważne jest to, by Wasze dzieła wychodziły SZYBKO, jak to, by wychodziły NA CZAS. Staracie się dawać od siebie wszystko, ale w naszych, polskich realiach czasem nie tylko to wystarcza. Czasem warto przewidywać najgorsze. Dlatego może lepiej np. podawać prasie daty wydań przesunięte powiedzmy o dwa tygodnie i mieć przy tym pewność, że się wyrobicie, niż podawać daty „na styk”, co jak widać nie zawsze się udaje. Wtedy macie pewność, że nie zawalicie sprawy, a jeśli już zawalicie, to będzie to poważny problem i nikt nie będzie się na Was tak bardzo wściekał. Mierzcie siły na zamiary i przy tym przewidujcie różne losowe wypadki.
Pomyślcie, czy lepiej byłoby, gdybyście z góry wyznaczyli datę wydania „Wiedźmin Update” na nawet początek października i mieli już go przygotowanego np. 26 września i czekałby sobie spokojnie w magazynach (ewentualnie zaskoczylibyście fanów wcześniejszą datą wydania), niż podali datę na 19 września i musieli znów się tłumaczyć przed fanami, że w jakiś sposób ktoś tam nie podołał.
(Ale się rozpisałem :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:23, Asthariel napisał:

Sy, nie widzę nic dziwnego w narzekaniu i wyklinaniu CDP. Dali nam do tego wystarczająco
dużo powodów, nawet pomijając tego nieszczęsnego Wiedźmina.

Fakt, choćby biorąć pod uwagę to, co się stało np. z kluczami do Space Siege''a...

Swoją drogą, gdyby ER mnie interesowała, to nie martwiłbym się zanadto kilkudniowym opóźnieniem, ale faktem, że amerykanie będą mieli wcześniej od polaków premierę _polskiej_ gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt to pomyślne wieści. A tak mi się ładnie wszystko ukladalo. Od piątku mam urlop i planowałem kupić update w empiku w piątek i cieszyc się wiedzminem w nowej lepszej wersji. Moje łącze raczej nie pozwoli mi ściągnąć tak ogromnej aktualizacji w kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że po prostu CDP liczy na to, iż po wydaniu Wiedźka, dystrybucji wielu przyjemnych serii, stworzeniu grampla i dobrym, ogólnie, wizerunku, mogą robić, co im się żywnie podoba, a i tak fanów nie stracą. Ja tę firmę lubię bardzo, przyznaję, za Wieśka ich wielbię, ale dają, literalnie mówiąc, d**y na całej linii. I nie powiem, żeby mi się to podobało a - jak widać - moje odczucia są w tym wypadku raczej łagodne, na tle innych.
Z każdą taką głupią informacją o poślizgu kolejnej premiery CDP traci u wielu osób parę punktów zaufania i respektu. Po kilkunastu wpadkach, a potem kilkudziesięciu (nie ukrywajmy bowiem - takie olewanie to pełen standardzik), wizerunek może się znacząco pogorszyć. Nie mam pojęcia, czy faktycznie jakieś fatum nad nimi wisi, czy celowo przesuwają premiery, by podsycić zainteresowanie (negatywna reklama to też mimo wszystko reklama - wątpię jednak, by im na tym zależało), czy też może ustalają sobie jakieś absurdalne terminy i potem się nie wyrabiają. Oni wiedzą. I wiedzą także bardzo dobrze - bo imbecylami nie są i co nieco, ufam, o wizerunku marki, istotności nastawienia klienta, reklamie, mają pojęcie - że nie powinni sobie tak w kulki lecieć. Jest to bowiem chamskie, ordynarne i jest jawnym obnażeniem rzyci w stronę całej rzeszy fanów.
CDP drogie moje! Lubię Was. Wiele osób Was lubi. Na bogów świata, nie spartolcie tego, błagam.
Pozdrawiam. :)
Nie obraziłbym się, gdyby ktoś z CDP to przeczytał i wziął na poważnie.
Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby wszyscy narzekający nie przesadzają za bardzo? W końcu najważniejsza jest "tradycja", a przesuwanie niemal wszystkiego co się da jest w przypadku CDP częstym zjawiskiem :). Generalnie więc nie ma powodu by czuć się rozczarowanym.

Sam ściągnę z netu całość interesujących mnie dodatkowych materiałów, więc chyba na opóźnienie się nie łapię? Bo napisane, że w tej wersji będzie wszystko w tym samym terminie co ER. Nie trzymam za słowo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować