Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona już w sprzedaży!

127 postów w tym temacie

Nope, nie tylko Ty. Przyznam że po kolejnym wypadzie w trakcie całkiem kluczowego momentu do Windowsa moje bardzo sympatyczne nastawienie do przygód siwego (nawet mimo braku przekonania do prozy Sapka) zmieniło się w stan... powiedzmy, coś pomiędzy zniesmaczeniem a zniecierpliwieniem. Przepraszam, czy mam sejwować do dwie minuty tak "4 any cause"? -.- Czy ja gram w nową gierkę City Interactive za 9.99??

Póki co NIE jestem jeszcze skłonny powiedzieć, że żałuję wydania tych 9 dyszek, bo czterokrotna wizyta na pulpicie to aż straszne przestępstwo nie jest. Niemniej, zaklinam się, jeśli jeszcze raz zobaczę bałwochwalczą notkę o w-s-p-a-n-i-a-ł-e-j ER Wiedźmina, to kogoś sobie wypożyczę i zbluzgam. W dobie Asassins Creedów, Bioshocków, nadchodzących Mirror's Edge i GTAIV, gdy tworzone są potężne i skomplikowane światy (nie oceniam tu poziomu tych gier) wyrzucanie usera na pulpit jest wstydem. Nie wciskajcie mi tu kitu o wspaniałym i dopracowanym polskim produkcie, bo to wstyd...

Póki co, muszę - dla własnego zdrowia psychicznego - chwilę odsapnąć od tej gry... skupię się może na pisaniu.
Tjaa... a miał to być miły, relaxujący przerywnik w pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 05:26, Dexter McAaron napisał:

Czy ja gram w nową
gierkę City Interactive za 9.99??


mocne :D :)))
swoją drogą - wyrabiają się chłopaki z C.I. POWOLUTKU ..

>Nie wciskajcie mi

Dnia 22.09.2008 o 05:26, Dexter McAaron napisał:

tu kitu o wspaniałym i dopracowanym polskim produkcie, bo to wstyd...


zwłaszcza ze w ''gołym'' Wiedźmaku nie miało to miejsca.... zaczeło sie po zainstalowaniu ''idealnego'' patcha O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie też wywaliło pare razy, zaraz po walce z magistrem na przykład. Myśłałem że się, no wiecie ;)

Tym bardziej ze te autosavy niedokońca działają, jak załadowałem ostatni save okazało się że....nie mam włożonych wszystkich obelisków :O Także pomimo włączonej opcji autosavu to i tak nie savuje tak jakbyśmy tego chcieli co lokacje ;\.

Mimo to ide teraz grać dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 06:14, LIZZU napisał:

> Czy ja gram w nową
> gierkę City Interactive za 9.99??

mocne :D :)))
swoją drogą - wyrabiają się chłopaki z C.I. POWOLUTKU ..

Nie przesadzajmy. "Chłopaki z CI" nawet nie próbują udawać, że robią gry choć trochę ambitniejsze. Fakt faktem, że zaczęli robić przygodówki, do tego pierwsza nie została zbluzgana i zmieszana z błotem, dostała nawet niezgorsze oceny, więc zaraz wzięli się za dwie kolejne (bo co tam w detal pójdą, hurtem trzeba).

Natomiast ich FPSy to dalej produkcja taśmowa - crap za crapem - i tylko Jupiter ich ratuje, bo to silnik, który sam w sobie polepsza wrażenia z gry, ale i tak jak widać po kolejnych odsłonach ich dziwacznych FPSowych cykli nie uczą się na błędach, a kurs na mamonę w ich przypadku jest jedynym słusznym, zero ambicji. Nie gloryfikujmy więc tutaj CI kosztem CDPR, bo to głupota moim zdaniem.

A co do Twojego pytania odnośnie chodzenia Wieśkiem w trybie TPP: nigdy nie było to możliwe. Tylko w izometrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 08:55, Melchah napisał:

Nie gloryfikujmy więc
tutaj CI kosztem CDPR, bo to głupota moim zdaniem.


nikt ich mnie gloryfikuje, napisałem tylko PRZY OKAZJI ze POWOLI sie wyrabiają, co oznaczało tylko iż w ich nowe gry da się graćbez żenady .. zawsze to jakiś krok naprzód, a "AoM'' było w sumie całkiem niezłe jak na ich poziom.. kto wie co będzie za 5 lat. niech idą w kasę, niech dalej tłuką forsę na szybkich produkcjach, moze za dwa lata uzbierają tyle zeby za 5 wydac cos NAPRAWDE porządnego. nikt nie kwestionuje ze CDPR jest O WIELE lepszy, bo to ze jest to truizm.

Dnia 22.09.2008 o 08:55, Melchah napisał:

A co do Twojego pytania odnośnie chodzenia Wieśkiem w trybie TPP: nigdy nie było to możliwe.
Tylko w izometrii.


jestes pewien? HMMMMM. jestem zawiedziony. tylko czemu mi sie wydawalo ze pierwszym razem jak grałęm to chodziłem...... kurde. poszukam filmikow z gameplaya :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 13:54, LIZZU napisał:

> Nie gloryfikujmy więc
> tutaj CI kosztem CDPR, bo to głupota moim zdaniem.

nikt ich mnie gloryfikuje, napisałem tylko PRZY OKAZJI ze POWOLI sie wyrabiają, co oznaczało
tylko iż w ich nowe gry da się graćbez żenady .. zawsze to jakiś krok naprzód, a "AoM''
było w sumie całkiem niezłe jak na ich poziom.. kto wie co będzie za 5 lat. niech idą
w kasę, niech dalej tłuką forsę na szybkich produkcjach, moze za dwa lata uzbierają tyle
zeby za 5 wydac cos NAPRAWDE porządnego. nikt nie kwestionuje ze CDPR jest O WIELE lepszy,
bo to ze jest to truizm.

Oni się nie wyrabiają. Idą po linii najmniejszego oporu, zawsze. Swego czasu był wywiad w CDA z głównodowodzącym CI. Nie pozostawił cienia wątpliwości co do kierunku rozwoju firmy i odbiorcy, do jakiego starają się trafić. Śmierdziało mega czystą komercją na kilometr. Oczywiście o to chodzi w całym tym biznesie, ale po każdej produkcji da się też stwierdzić czy jej twórcy mają jakieś ambicje. Ci akurat nie mają :). Na Jupiterze pojadą tak długo, aż się nie zjedzie całkowicie, nie mam wątpliwości. AoM co prawda nie pasuje tu do obrazka, ale to może być ten wyjątek, który potwierdza regułę. I myślę, że tak właśnie jest.

Dnia 22.09.2008 o 13:54, LIZZU napisał:

> A co do Twojego pytania odnośnie chodzenia Wieśkiem w trybie TPP: nigdy nie było
to możliwe.
> Tylko w izometrii.

jestes pewien?

Absolutnie. Zresztą był to jeden z zarzutów od początku stawianych wieśkowi przez "spacerowiczów" (tych, co lubią pozwiedzać wirtualny świat na spokojnie, bez bieganiny), że nie da się chodzić w trybie TPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 14:21, Melchah napisał:

Oni się nie wyrabiają. Idą po linii najmniejszego oporu, zawsze.


ale jednak gry robią coraz lepsze. jak dla mnie jest to ''wyrabianie sie'' :]

Dnia 22.09.2008 o 14:21, Melchah napisał:

Nie pozostawił cienia wątpliwości co do kierunku rozwoju
firmy i odbiorcy, do jakiego starają się trafić.


no i spoko. tylko z czasem wymagania rosna, nawet co do tqakich niszowych produkcji nastawionych na zysk. muszą iśćdo przodu.

Dnia 22.09.2008 o 14:21, Melchah napisał:

Śmierdziało mega czystą komercją na
kilometr.


kaaażdy ma swój sposób na pierwszy milion ;)) ja tam bym ich zbyt wczesnie nie skreslał.

Dnia 22.09.2008 o 14:21, Melchah napisał:

po każdej produkcji da się
też stwierdzić czy jej twórcy mają jakieś ambicje. Ci akurat nie mają :).


po AoM zaczynam POWOLI zmieniać co do tego zdanie ;) wiesz jak to jest - robisz komerchę, nagle wypuszczasz coś co zostaje W MIARE ciepło przyjęte nawet na zachodzie. To Cie mimo wszystko motywuje. Mi się wydaje że te ambicje po prostu póki co nie mają związku z drogą jakąobrali do ich zrealizowania ;)

Dnia 22.09.2008 o 14:21, Melchah napisał:

AoM co prawda nie
pasuje tu do obrazka, ale to może być ten wyjątek, który potwierdza regułę.


mozliwe. ale moze to właśnie jeden z tych nieśmiałych ataków na większy rynek ;) oby. nie pałaj antypatią, wierz w nich ;)

Dnia 22.09.2008 o 14:21, Melchah napisał:

nie da się
chodzić w trybie TPP.


AAARRRGGGGGHHHHHHHHHHH ! sacrebleuuuu $&@&&$&*@@@ (niewyrazne mamrotanie pod nosem..)
:(
wiec do listy wpadek ER''a dodaję nie poprawienie tego. Miało być idealnie tak :]? nie jest.

PS. kiepsko mi się gra.. zmiany praktycznie nie są odczuwalne, nie wiem czemu (wiem wiem czemu.. MARKETING..) nastawiłem się że granie z ER będzie lepsze, inne, a przede wszystkim warte kolejnego podejscia do gry. chociaż trochę. póki co gram w te samą produkcję tak jakbym zainstalował tylko zwykły patch jakich twórcy wypuszczają masę na szybsze loadingi :( które nei tyle ze są poprawione i lepsze tylko DOPIERO TERAZ są w miarę normalne, jak w innych produkcjach. eh :(

Zastanawiam sie nawet czy kupować ten update. miałem zamiar to zrobić w 100%, jednak po ściagnięciu i przetestowaniu .. mhm.. za 20 zeta to mozna mieć jade empire albo inną świetną grę.. a nie tam kurde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 14:45, LIZZU napisał:

mozliwe. ale moze to właśnie jeden z tych nieśmiałych ataków na większy rynek ;) oby.
nie pałaj antypatią, wierz w nich ;)

W życiu :)

Dnia 22.09.2008 o 14:45, LIZZU napisał:

Zastanawiam sie nawet czy kupować ten update. miałem zamiar to zrobić w 100%, jednak
po ściagnięciu i przetestowaniu .. mhm.. za 20 zeta to mozna mieć jade empire albo inną
świetną grę.. a nie tam kurde..

Ja nie kupiłem. Ściągnąłem z netu. I teraz nie wiem czy zrobiłem źle czy dobrze. Źle, bo mam komunikat jak na obrazku, a może gdybym kupił to bym go nie miał. Dobrze, bo może gdybym kupił to też bym go miał :).

Przynajmniej mogłeś ocenić na własne oczy co tam za zmiany zaszły. Mi się nie powiodło. Żadna strata w sumie, grę już przeszedłem, raczej do niej nie wrócę. Może pójdzie na Allegro, bo widzę, że nawet z patchem są problemy.

Edit: No i zapomniałem dać link do obrazka :)
http://img225.imageshack.us/my.php?image=bdwiekaxr4.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zamówiłem ER w czwartek, dziś do mnie dotarł, zainstalowałem odpaliłem i powiem tak - MIAZGA gra, totalnie mój klimat, myślałem, że już nic mnie tak nie wciągnie jak seria Gothic. Wszystko działa, zero błędów (czasem vista coś pierdzielnie i zamiast save wybija mi do windy :/ ale tak to już jest z tym systemem :/), a chodzenie w trybie TPP działa (chyba, ze chodzi o coś innego). W każdym bądź razie dziś był mój pierwszy kontakt z wiedźminem, jakieś 6h, i moge powiedzieć jedno - 200% normy :D 10/10. Szkoda, że zagrałem w to tak późno od premiery z powodu słabego sprzętu (za tp teraz ciągne na full :D). Teraz tylko do weekendu, bo czasu mało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 23:50, Vegan napisał:

Powiem tak zamówiłem ER w czwartek, dziś do mnie dotarł, zainstalowałem odpaliłem i powiem
tak - MIAZGA gra


ale my tu nie oceniamy gry ... tylko sam UPDATE..
gra to zupełnie inna bajka.

Dnia 22.09.2008 o 23:50, Vegan napisał:

Wszystko działa, zero błędów (czasem vista coś pierdzielnie i zamiast save
wybija mi do windy :/ ale tak to już jest z tym systemem :/),


nie, to nei wina Visty, bo mi po zainstalowaniu patcha też wywala do windy a nigdy wczesniej tak nie miałem. i mam xp.

Dnia 22.09.2008 o 23:50, Vegan napisał:

a chodzenie w trybie TPP
działa


to pisz JAK to sie robi. tylko błagam, nie pisz F3 bo to jest przełączenie w tryb TPP i chyba każdy głupi wie ze tryb TPP sam w sobie działa... ja chce wiedziec jak sie CHODZI w tym trybie. rozumiesz prawda? NIE BIEGA. chodzi.
czekam z niecierpliwością na info :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam pytanie do osób które już mają ER, tę wersję "pudełkową pełną". Czy do grania niezbędna jest aktywacja przez internet? Czy granie na komputerze nie podłączonym do sieci jest możliwe?
Dzięki za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże przecież było to wałkowane, wystarczyz zajrzeć do faq na stronie wiedźmina. Nie nie ułatwię ci sprawy...

LIZZU, jak tak gbardzo chcesz chodzić to sie upij ;P, bedziesz wolniej chdoził i wszystko widział podwójnie, więc dostrzeżesz każdy szczegół, dwa razy! ;p to oczywiście żart jest. Najwidoczniej redzi nie zaimplementowali tego w grze, a koledze na góze zapewne chodziło o to ze sam tryb tpp działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 08:59, VooDooofour napisał:

Boże przecież było to wałkowane, wystarczyz zajrzeć do faq na stronie wiedźmina. Nie
nie ułatwię ci sprawy...


Szukałem, w FAQ nic nie ma. Poczytałem za to dyskusje na forum o problemach z rejestracja i wynika z niej (choć niejednoznacznie - dlatego prosiłem o głos kogoś kto tę edycję kupił i instalował), że nawet ta edycja za 100 wymaga zarejestrowania gry przed wgraniem patcha 1.4. W ten sposób zaoszczędziłem sporo forsy i nerwów. Skoro taka jest polityka wydawcy, że granie na kompie bez sieci jest niemożliwe, to trudno, ma do tego prawo, a ja mam prawo do głosowania portfelem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 13:44, Adamzzz napisał:

Dziwna sprawa z tym update, kazać płacić ludziom 20 złotych za patcha...


Przecież możesz go ściągnąć za darmo z serwera, kupno to tylko opcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę ocenić update 1.4, bo po aktualizacji gra przestała się uruchamiać. Oczywiście stary Wiesiek działał bez zająknięcia, ukończyłem grę bez żadnych problemów. Po aktualizacji Wiesiek twierdzi że pamięć nie może być read, już mi się nie chce kombinować. Wszystkie aplikacje w systemie na czele z Wiesławem przed update 1.4 działają bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, nie ma to jak zrobić w konia ludzi, którzy napalili się na dodatki do premierówki... A jak ktoś chce to mieć na półce to +20zł, więc wieśmin niektórych wyniesie jakieś 110zł. Prawie jak EA...

Swoją drogą ciekawym jest to, że ER znajduje się już w sklepach, a Update, czyli teoretycznie coś wymagające mniej pracy i zachodu wciąż nie ma. Ech, jeśli ten patch na dodatek jest tak kłopotliwy jak piszecie to chyba zrezygnuję z ponownego przechodzenia wieśka [miałem to zrobić dla nowych modeli itp] skoro ma się sypać lub wcale nie uruchamiać. A grać znów w to samo nie mam specjalnej ochoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak tragicznie. Mam Creative X-Fi i okazało się że Wiesław ma problem z EAX, który przed update miałem włączony bo działał, więc po update Wieś się nie włączał. Wyłączyłem w panelu sterowania akcelerację dla audio i program się uruchomił. Jak się uruchomi to można w panelu ponownie włączyć, jednak w samej grze włączenie EAX powoduje zatrzymanie Wiesława i odwiedziny pulpitu.

Ale ładowanie poziomów błyskawiczne i stare zapisy działają.
Nowa sakwa fajna i przydatna, z eliksirami to samo, czyli niebo lepiej.
Jeszcze się nie przyglądałem zróżnicowanym NPC, lecz takie zmiany to chyba faktycznie powinny być w dniu premiery. No ale, fajnie, fajnie że jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 22:32, JayL napisał:

chyba zrezygnuję z ponownego przechodzenia wieśka [miałem
to zrobić dla nowych modeli itp]


zapomnij. po tym co przeczytałem w zapowiedziach miałem naprawdę nadzieję że będa duze zmiany. tych nowych modeli praktycznie nie widać. objawia się to tym ze teraz zamiast 10 takich samych wiesniekow masz 7 takich samych a tych trzech ma po prostu inny kolor kubraka. :/ te kilka niby nowych facjat też aż tak bardzo sie nie wybija z tłumu bo dotyczy głównych postaci. które nie zawsze zostały zrobione na lepsze (groteskowa doklejona broda Wielebnego)
dla kogoś kto do gry podchodzi pirwszy raz moze i spoko. dla kogos kto ją juz ukończył zmiany są za małe aby zmotywowac do kolejnego przejscia. a i nowi gracze nie zrozumieją że błędy ktore teraz są nie pojawialy sie wczesniej i beda zdziwieni sie pytac ''ale o co wam chodzi swietna gra..'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować