Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona już w sprzedaży!

127 postów w tym temacie

ja kupilem wczoraj w empiku i do teraz nie moge zagrac z powodu tego ze wyskakuje mi zebym włożył cd do napędu;/ jesli ktos wie o co chodzi niech da znac z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest z edycją ER, ale po update, gra odpala sie z płyty z grą.

btw: szlag mnie trafił - nigdzie nie było napisane czy trzeba sciagac polską wersje jezykową czynie, czy są tam jakies poprawki czy nie.
ściagnałem. i co?
chyba pokompresowali maksymalnie te pliki audio bo po zainstalowaniu polskiej paczki głosy brzmią jak z trzeszczącego minigłośniczka :// jakość poleciała na łeb na szyję.
FATALNA, zastanawiam sie czy od nowa nie przeinstalować, ale po prawie dwóch godzinach czekania aż sie łaskawie patch zainstaluje sam nie wiem... no po prostu ........... n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie i moje doświadczenia :
instalacja patcha trwa WIEKI. nie mam pojęcia czemu. ale spokojnie możecie iść spać na godzine minimum.
wraz ze ściągnięciem polskiej paczki pogorszyła się u mnie jakość dzwięku - nie wiem czy inni to słyszą, ja jestem audiofilem :) słyszę. wyraźnie.
konieczność posiadania netu przemilczę, bo mam. ale mój kuzyn był BARDZO zdenerwowany gdy okazało sięże zamówił update a tu potrzebny jest internet podczas jego instalacji... NIGDZIE wczesniej nie było o tym mowy. Pisano jedynie o tym że użytkownicy z zarejestrowaną grą będą mogli ściągnąć patch via net. nie było słowa że ten net bedzie też potrzebny podczas instalki. BARDZO nie fair.

jeśli chodzi o nowe zmiany..
ja nie mam pojęcia co oni przez ten rok robili :|
rozmowy wyglądają tak jak wyglądały, jedno nowe machnięcie ręką czy pokazanie palcem raz na pół godziny niczego nie zmienia. jeśli ktoś miał nadzieje na poprawki wyglądające jak w mass effect - soorry. nie ten adres.
zmiany w ekwipunku to kosmetyka, przydatna może ale na pewno wczesniej nie było gorzej. jest ciut inaczej. niby latwiej posegregować. to też rok robili?
animowane menu - hehehehe, po tym jak zostało wymienione jako jedna z głównych zmian na liście spodziewałęm sie jakiejś odmiany. a ledwo się zorientowałem w zmianach - latające ptaszki i przesuwające się leniwie chmurki - no 'REWELACJA' ! pół roku nad tym siedzieli na pewno.
jedyny pozytyw - wczytywanie lokacji faktycznie trochę przyspieszyło.
jednak błędy typu brak tekstur tego co za oknem (szara plama) pozostały.

generalnie nie czuję że mam update ://///
tylko zwykły patch jakich wiele...
przerost formy nad treścią, z wielkiej chmury mały deszcz.
i spoko - by było... gdyby tylko nie reklamowali tego jak nie wiem jakie objawienie ... :/
gra sama w sobie bardzo mi się podoba.
gram dalej...
ale jestem MOCNO zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ten cholerny update, instalowałem go z 1,5h(WOOW LUDZISKA PATRZCIE JAK KRÓTKO!!)...i gra mi sie nie chce uruchomić. Ni Cholery nie chce! obraz gaśnie i ponownie pojawia się Pulpit..no myslalem ze szlag mnie trafi!!
Macie na to jakąś rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do dupy z tym wszystkim!!! Nie mam neta na swoim kompie to nie mogę sobie wgrac ER!!! ściągłem to z innego kompa (z tego którego piszę) i miałem nadzieję że sobie zainstaluje,a tu guzik.O co więc chodzi? ER powinna się instalowa bez problemu na oryginalnej wersji wiedźmina, a tu wyskakuje że musi się połączyc z netem..I co? Może ktos wie czy na wersja pudełkowa ER też będzie wymagała dostępu do neta? Lubię wiedźmina, ale to co zrobili to jakiś cholerny bezsens - tym bardziej że to gra dla singla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, spokojnie cdprojekt red ponoć szykuje już coś dla niemających neta ;)

Lizzu, ty nie odczułeś ale ja tak, kiedyś ładowało mi się 10 minut teraz loading nie trwa nawet 30sekund ;)

Jakby optmyalizacja się też poprawiła, wszystko chdozi lepiej. Kilka zmian w stosunku do wyglądu postaci, jak dla mnie to patch był wart ściągania i instalowania. A ty jak zwykle smędzisz ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba przyznac ze loading jest krotszy o wiele, no i akurat dwie najbardziej irytujace rzeczy da mnie zniknely, czyli poprawiony ekwipunek, w koncu nie bede 10 minut szukal jednej butelki, a takze mapa sie szybciej otwiera, poniewaz wczesniej trwalo to kolo 2 sekund zanim sie otworzyla, a kiedy sie biegnie i spamuje mapke to bywalo irytujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 10:20, VooDooofour napisał:

Lizzu, ty nie odczułeś ale ja tak, kiedyś ładowało mi się 10 minut teraz loading nie
trwa nawet 30sekund ;)
Kilka zmian w stosunku do wyglądu postaci, jak dla mnie to patch był wart ściągania i instalowania. A ty jak
zwykle smędzisz ;(


ejże :]
uczciwie napisałem że dostrzegłem zaletę w szybszych loadingach.
KILKA zmian .. dobrze napisane :] dla kogoś kto już wiedźmina zna to za mało.
powiem więcej. im dłużej gram tym więcej błędów widzę.
chociażby latająca miotła (oberżysta zniknął), latająca butelka od piwa - jakiś dziwne zaniki tekstur - nie miałem tego zanim zainstalowałem patch.
przed chatką biegała czwórka dzieci. 1 dzieczynka i 3 chłopców. IDENTYCZNYCH. wszystkie fioletowe w falbankach :) więc co mi po tym że hazardzista ma inną twarz jak wciąż wszędzie są klony

ja tylko staram sie wam uświadomić że jak na rok roboty i takie WIELKIE HALO jakie z tego zrobili (pojechać z patchem na targi ???) to po prostu jakaś żenada jest.
jako zwykły ''cichy'' patch sprawdziłby sie świetnie. głównie ze względu na loadingi włąsnie. reszta to tylko ledwie zauważalna kosmetyka, bo te szeroko reklamowane 200 gestów to pic. gra ma kilka (dziesiąt?) godzin. giną jak kropla w morzu. postacie dalej stoją i raz na jakiś czas coś tam machną - i zazwyczaj NIE pasuje to do kontekstu i jest sztuczne.
więc nie to że smęce ;) tylko wyrażam swoja opinie :) zawiedzioną. bo nie tego oczekiwałem po takim ''szumie'' ..

PS. ekhem.. wiem ze to idiotyczne pytanie, biorąc pod uwagę że gram drugi raz.. :) ale nie mam pod ręką instrukcji - jak sie chodzi w trybie TPP? głowę bym dał że wczesniej odpowiadał za to jakiś klawisz.. teraz nei mogę go znaleźć .. ciągły bieg, chód tylko na boki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, teraz jestem trochę dalej i te inne modele, niewiele ich widać ;(

W trybie tpp? od klawisza f1 do f3, są widoki. Ten ostatni jest TPP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

nie o to mi chodziło ;)
nie pamietam jak się CHODZI - dosłownie ;) nie to że przełącza na tyb TPP, to podali w samouczku nawet ;)
nie kojarze klawisza odpowiedzialnego za chód postaci. w fps'ach odruchowo wciska sie shift, tutaj shift to 'zluzowanie' kursora. w innych trybach chyba jest tak ze jak sie blizej kliknie mychą to idzie, jak dalej to biegnie, albo dwuklik, nie pamiętam. a w TPP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Achaaa... nie wiem. Ale jak chcę sobie wolniej chodzić to idę bokiem, z tym ze nie widzę wtedy co się dzieje przedemną ;/ też się nad tym zastanawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Err... mam wrażenie że...nie ma?? Autentycznie. Jeszcze można wejść do opcji i się upewnić, może jest tam miejsce na zbindowanie jakiegoś klawisza, ale teraz dopiero sobie uprzytomniłem, że rzeczywiście taka funkcja może wcale nie istnieć.

Maybe CDPRed wyszło z założenia, że 99% graczy i tak wybiera galopadę wszędzie, byle szybciej gra się toczyła, miast dostojnie kroczyć po szczerym polu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie co, ja bym sobie na 99% dał łapę uciąć, że to było jak grałem pierwszy raz .. :) ja lubię sobie na spokojnie czasem połazić i pozwiedzać, a teraz jak chciałem to nagle sie okazało że nie mogę O.o
wątpię żeby aż takiego byka strzelili bo nei zawsze chce sie/wygodnie jest biegać wszędzie biegać.
zazwyczaj jest opcja ''always run'' ale można to odznaczyć. a tu ... nic... HMMM :)
weeeeiiirrrddddddd..
może zaraz ktoś nas olśni :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ściągnąłem ten cholerny update, instalowałem go z 1,5h(WOOW LUDZISKA PATRZCIE JAK KRÓTKO!!)...i gra mi sie nie chce uruchomić. Ni Cholery nie chce! obraz gaśnie i ponownie pojawia się Pulpit..no myslalem ze szlag mnie trafi!!
Macie na to jakąś rade?"


Mam ten sam problem, 1.0 działa, 1.4 nie.
wyrzuca mnie do pulpitu, wysyła raport o błędach...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

Czy ten patch zmienia coś do wymagań systemowych gry??

Bo mam trochę leciwy sprzęt, mianowicie: Pentium III 1.4GHz,1.5GB sd-ram, Radeon 9800pro 128MB.

Pytam się bo demko przyzwoicie gra na minimalnych ustawieniach.

Czy istnieje możliwość zainstalowania tego patch na demo albo czy zostanie wydane w wersji poprawionej??

Chciałbym sprawdzić przed zakupem, bo nie lubię wydawać kasy po to by gra zalegała na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poustawiasz to co trzeba w opcjach to moze na srednich zagrasz i tylko np. cienie czy zasieg na min.
z tego co slyszalem to na gorszych sprzetach czuć trochę optymalizację.
ja nie czuję. tak jak wczesniej grałem na high tak i gram teraz. wciąż tnie na filmikach.
czuję za to że juz kilka razy mi wywaliło grę do windy (!!!) co nie zdarzyło mi się wczesniej z Wiedzminem ANI RAZU. i z tego co wiem nie tylko ja mam ten problem.
ekstra. to juz kolejna skucha do dopisania do listy powyzej.
Panie i Panowie, oto nasz IDEALNY i DOPRACOWANY Wiedzmin. Bo przeciez o to w owym update chodziło. Żeby wyeliminować wszystkieee błędy z edycji podstawowej. BRAWO [klap klap] Jestem dumny że rok ciężkiej pracy CDPR zaowocował tak wspaniałym patchem. [klap klap]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować