Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wrota Baldura powrócą?

126 postów w tym temacie

Mam nadzieję, że Bethesda da jednak rade odkupić prawa do BG3. Bo szkoda by było, aby taką markę zniszczyła jakaś mniej doświadczona ekipa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 00:12, Namaru napisał:

Mam nadzieję, że Bethesda da jednak rade odkupić prawa do BG3. Bo szkoda by było, aby
taką markę zniszczyła jakaś mniej doświadczona ekipa ;(


Bethesda? Aż tak źle życzysz serii Baldur''s Gate? Chyba już lepiej by było, gdyby prawa do marki trafiły do developera, który wcześniej miał do czynienia tylko z minigolfem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:15, Aragloin napisał:

Po pierwsze, NWN 2 nie zrobiło BioWare, a Obisidian.


Mój błąd.

Dnia 19.09.2008 o 15:15, Aragloin napisał:

Po drugie, KotORy są w piątce najlepszych rolpjejów w historii, IMHO oczywiście.
Jade Empire, jest bardzo dobre, aczkolwiek do KotOR czy BG daleko mu.


Owszem, są dobre i są w czołówce. Ale zbyt wiele im brak do świetności BG. Dla mnie te gry są puste i bez głębi, każdą skończyłem tylko raz bo nie mogłem już poraz kolejny przechodzić tak liniowych RPG i do tego z tak słabo rozbudowanym światem. Po za tym niestety KotOR jest strasznie schematyczny, a JE szybko okazuje się być prostym action-RPG, który poza fabułą (i ładnie zaprojektowanym światem) i klimatyczną oprawą A/V nie ma tak na prawdę niczego do zaoferowania jako RPG. Sagę Baldur''s Gate przeszedłem kilka razy i nadal nie mam dość... Po prostu te nowe gry to takie jednostrzałowce, gry które szybko się nudzą i do tego są mocno ograniczone i uproszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 00:12, Namaru napisał:

Mam nadzieję, że Bethesda da jednak rade odkupić prawa do BG3. Bo szkoda by było, aby
taką markę zniszczyła jakaś mniej doświadczona ekipa ;(


NIE! NIE NIE i na dodatek NIE!. Zrobmy zbiorke i odkupmy prawa do BG zanim zrobia to pajace z Bethsoftu. Nie chce kolejny raz widziec toporow jako blunt weapons, level scallingu i zasranego radaru ktory mowi mi co mam robic.
I tak, spox, nazwij mnie ortodoxem, oldskulerem i czlowiekiem ktory chce zaglady serii BG. Masz absolutna racje, chce tego jesli BG3 mieliby robic pajace z B. z popierdolonym (przepraszam ale inny przymiotnik nie przychodzi mi do glowy) Toddem Howardem dla ktorego:
Todd "RPG''s to me is a knight on horseback killing people!" Howard says.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu, nie. Ja nie chcę kontynuacji. Niech robią NWn3, Dragon Age, ale nie nowego Baldura.
Specyfika dzisiejszego rynku jest zupełnie inna niż 7 lat temu, i powstanie gra krótka, bo po co przemęczać gracza, żałośnie łatwa, żeby gracz się nie zniechęcił, z kiepską fabułą, bo po co ich zmuszać do myślenia i czytania, i piękną grafiką, bo t najlepszy wabik na 12letnich wymiataczy.
Ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja BG 3 bym chętnie zobaczył. Z uwspółcześnioną grafiką, poprawieniem paru irytujących cech (chociażby praktyczną niemożliwością grania postaciami złymi - ataki Płomiennej Pięści były męczące) i nawet sterowanie WSAD''em bym przeżył. Ale koniecznie jako spinoff albo następne pokolenie, do fabuły poprzedniczek co najwyżej nawiązujące. Historia Dziecka Bhaala została opowiedziana od początku do końca, sensownej kontynuacji zwyczajnie nie widzę.
Oczywiście oczekiwał bym pojawienia się chociaż paru postaci z poprzednich przygód, chociaż raczej jako NPC''ów niż członków drużyny, w trakcie gry stali się oni raczej potężni, bujanie się z jakimiś leszczami to nie dla nich. No i jest jeszcze jedna rzecz którą bardzo chciał bym zobaczyć: powrót do Wrót Baldura. Pamiętam jaka to była radocha, pierwszy raz się do niego dostać. Chciał bym je jeszcze zobaczyć w jakiejś innej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście obstawiam BioWare i ich chciałbym widzieć za sterami.
Jest to bardzo dobra marka.
A jakieś biadolenie, że robią ostatnio mdłe gry to banialuki z palca wyssane.

Od razu mówie wam, że jeśli ktoś oczekuje od BG3 izometrycznego rzutu
niech zapomni.
Moja wrodzona intuicja mi podpowiada że będzie to produkcja TPP

I skończcie gadać "Ja nie chce" "Nie nie nie"
bo i tak zrobią jak będą chcieli.
Przejmować się wami będą. . . jasne

Tak więc
Ja czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 00:12, Namaru napisał:

Mam nadzieję, że Bethesda da jednak rade odkupić prawa do BG3. Bo szkoda by było, aby
taką markę zniszczyła jakaś mniej doświadczona ekipa ;(

Jeśli chcesz by BG również stało się FPS-em to niech lepiej zabierze się za grę Infinity Ward - przynajmniej będzie to młócka na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zrobią jak chcą. Jestem na nie jak już pisałem, ale jak już to mają to zrobić, to fajnie by było jak by to jednak była kontynuacja, nie żadne dziecko, żona, babcia, czy wujek stryjeczny, powinniśmy kierować dzieckiem Bhala. Jak dla mnie to fajna gra by mogła powstać, gdyby Baldura kontynuować po tym jak nasz bohater został bogiem. I fabułę można by fajnie zrobić. W końcu Cyric nas nigdy nie lubił, więc mogło by się zacząć, że zdołał nas on jakoś pozbawić boskiej mocy, budzimy się w Sigil w okropnym bólem głowy, nie wiemy co się stało, a jedyną naszą wskazówką jest dalekie echo modlitw dochodzące do naszego bohatera z ostatniej grupy jego wiernych pod przewodnictwem dochodzącej kresu swojego życia Viconi...(Heardealis też chyba powinien jeszcze żyć, więc mógłby nam trochę pomóc w sferach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci Baldur? Jestem za. W końcu, co by nie mówić, pierwsze dwie części to absolutna klasyka RPG. Choć niestety w ciągu ostatnich lat nieco się już zestarzały i to nie tylko pod względem grafiki. A taki nowy, odświeżony, nawet trójwymiarowy Baldur (pod warunkiem, że naprawdę dobrze zrobiony i trzymający się pierwowzoru) może spodobać się wszystkim. Starsi gracze z łezką w oku wspomną dawne czasy, zaś nowi zobaczą jak i w co się drzewiej grywało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 14:15, Econochrist napisał:

Od razu mówie wam, że jeśli ktoś oczekuje od BG3 izometrycznego rzutu
niech zapomni.
Moja wrodzona intuicja mi podpowiada że będzie to produkcja TPP

może pograj sobie w dark alliance, zamiast prawic tu banialuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja Baldura? Nie! Przeszedłem tą serię kilka, albo i kilkanaście solidnych razy i po prostu jak wyobraże sobie BG w 3D czy na dodatek sterowanego z klawiatury to płacze nad tym co dzisiaj dzieje się z kultowymi seriami gier cRPG. Po co to ruszać? Są wspaniałe serie Fallout, BG, które w swoich czasach zapisały się w kanonie komputerowej rozrywki... Dzisiaj gry mają inną oprawę graficzną, grywalność bazuje na innych cechach, krótko mówiąc uważam, że nie jest to dobra droga rozwoju tego gatunku. Oczywiście szanse na BG3 są raczej małe, ale naprawdę ta gra jest dla mnie najlepszą w jaką grałem kiedykolwiek na komputerze i stąd dramatyzm. Pozdrawiam fanów BG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli Obsidian zabierze sie za to w stylu Maski Zdrajcy to bedzie dobrze. Jesli wezmie sie za to Bioware z typowym nastawieniem "uratuje twoje dziecko/uratuje je za zaplate/zabije cie i twoje dziecko" to wieje nuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"aby wyruszyć w drogę, należy zebrać drużynę."

Forgotten realms jakos do mnie nie przemawia (moze za wyjatkiem odskoczni - Planescape), ale Baldury lubilem i chetnie by sie pyklo w jakas kontynuacje. Najlepiej nie od bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 00:45, Astmatyk napisał:

"aby wyruszyć w drogę, należy zebrać drużynę."

Forgotten realms jakos do mnie nie przemawia (moze za wyjatkiem odskoczni - Planescape),
ale Baldury lubilem i chetnie by sie pyklo w jakas kontynuacje. Najlepiej nie od bethesdy.


Po pierwsze -"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę"

Po drugie - Planescape to nie jest Forgotten Realms - to jedynie ten sam świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 14:27, Zakeros napisał:

Po drugie - Planescape to nie jest Forgotten Realms - to jedynie ten sam świat ;)

Relacja jest nieco inna. FR zawiera się w Planescape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KotOR II... wiesz, czytałem, że nie ma regrywalności, a ja po ukończeniu za pierwszym razem, po dwóch tygodniach zacząłem grać drugi raz. Dla mnie BG i KotOR są NIEMAL na równi... 1% dla Baldura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można myśleć w stylu "Niech nie robią bo spartolą"
Tylko dlatego, że istnieje teraz takie przeświadczenie.

Mimo, że historia opisana w Baldurze 1 i 2 oraz obu dodatkach to historie zamknięte.
to ja jednak chciałbym ujżeć 3 część Baldura.

Twórcy takiego tytułu napewno pokazali by klasę i kawał dobrej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:22, Econochrist napisał:

Twórcy takiego tytułu napewno pokazali by klasę i kawał dobrej gry.

Przekonamy się o tym gdy wyjdzie Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować