Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DRM w Warheadzie nie tak ostry jak w Spore

60 postów w tym temacie

Może w końcu nabiorą rozumu panowie z EA.
To co zrobili z SPORE to skandal, DRM to głupota i traktowanie uczciwych graczy jak bandę złodziei !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:12, Pernia napisał:

tj mozna zrobic 5 formatow i potem juz po grze? to ekstra... szkoda ze nie wiedzialem
o tym przed kupnem Crysisa, nie kupowalbym -.-

Nie. Tj możesz ja rejestrować dla pięciu różnych komputerów. Jak 4 razy zmienisz jakieś komponenty komputera i za każdym razem zainstalujesz na nowo grę(różnie to bywa, zazwyczaj te kluczowe, ale nie zawsze) to limit się skończy i po następnej zmianie koniec z legalnym graniem na legalnie zakupionej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że możesz na kompie z tą samą płytą główną instalować i deinstalować ile razy chcesz, i można mieć jedną grę na 5 różnych kompach i instalować i deinstalować ile razy się chce. Nie wiem czy format też zmienia ID i liczone będzie jako osobny PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej. Warhead i tak będzie królował na torrentach, jak poprzednik (no chyba że będzie kiszką ale na to się nie zanosi), niezależnie od zabezpieczeń.

I tak nie kupię - bo nie, bo bojkot. Trudno. Ja na tym stracę najmnej, najwyżej nie będę miał w co grać ale za to ileś tam złotych zostanie w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:15, hans olo napisał:

> tj mozna zrobic 5 formatow i potem juz po grze? to ekstra... szkoda ze nie wiedzialem

> o tym przed kupnem Crysisa, nie kupowalbym -.-
Nie. Tj możesz ja rejestrować dla pięciu różnych komputerów. Jak 4 razy zmienisz jakieś
komponenty komputera i za każdym razem zainstalujesz na nowo grę(różnie to bywa, zazwyczaj
te kluczowe, ale nie zawsze) to limit się skończy i po następnej zmianie koniec z legalnym
graniem na legalnie zakupionej kopii.


nie bedzie mozna uruchomic czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki rodzaj zabezpieczenia to przejaw skrajnego kretynizmu - bo jak się tak zastanowić, to w jaki sposób to zabezpiecza przed kopiowaniem? Dystrybutorzy powinni sobie wbić raz na zawsze do swych marketingowych łbów, że każde zabezpieczenie wymyślone przez człowieka jest do złamania. A zabezpieczenia software''u to kwestia najczęściej kilku dni, maks. tygodni główkowania dla kogoś kto się na tym zna. I tak piraci mają to co chcieli, a uczciwi gracze zostają na lodzie. Wygląda na to, że dystrybutorom chodzi tylko o to, by opchnąć jak najwięcej tytułów a potem "radźcie sobie sami". Może w ten sposób zgarniają kokosy na okresie premierowym, ale na dłuższą metę, sympatii nie zyskują, tak to dyplomatycznie nazwijmy.

A odnośnie "łagodniejszej" wersji DRMa... Dowolną ilość razy... czyżby zabezpieczenie rozpoznawało także formaty i reinstalki systemu? Albo upgrade''y sprzętu? A co, jak zachce mi się zmienić system? Albo mam zainstalowane dwa naraz? Pewnie w każdym z przypadków kapa i rozpocznie się odliczanie od 5 do 0...

Szkoda, że EA Polska nie daje dożywotniej gwarancji jak CDP, to byłoby jakieś wyjście :P. Ale ja widzę inne - możnaby zorganizować jakiś mały strajk i wysyłać "uszkodzone" nośniki przed upływem regulaminowych 90 dni, i niech przysyłają nowy egzemplarz, a co! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:28, Zabobon napisał:

Szkoda, że EA Polska nie daje dożywotniej gwarancji jak CDP, to byłoby jakieś wyjście
:P. Ale ja widzę inne - możnaby zorganizować jakiś mały strajk i wysyłać "uszkodzone"
nośniki przed upływem regulaminowych 90 dni, i niech przysyłają nowy egzemplarz, a co!
:P

Po co? Nośnik to sprawa nieistotna. Liczy się klucz produktu i program skanujący konfigurację komputera i wysyłający ją do EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nauczcie się czytać:

"W Warheadzie będzie możliwych pięć aktywacji. To oznacza, że grę można zainstalować na pięciu różnych komputerach i na każdej z tych maszyn instalować i deinstalować grę dowolną ilość razy"

Co nie zmienia faktu, że takie ograniczenie to kpina (nie ważne 1 czy milion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:33, Zabobon napisał:

A to nie jest czasem tak, że każdy nośnik ma przypisany swój własny klucz? ;)

Jaja sobie robisz czy rzeczywiście nie wiesz? Gdyby tak miało być to każda płyta musiałaby się fizycznie różnić od innych kopii gry a są identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Warheada, zainstalowałem i... wielki zonk. Kurde, co jest? Na pleckach pudełka w końcu odnalazłem tekst, że gra wymaga internetu do aktywacji - mały druk plus gwiazdki. Mądry polak po szkodzie...

Takie ograniczenia doprowadzają mnie do białej gorączki. Uczciwego klienta traktuje się jak potencjalnego złodzieja i wprowadza sztuczne ograniczenia. Żal i frustracja do potęgi...

Podziękowania dla piratów i panów z EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziol88 - ale program chyba musi na jakiejś podstawie rozpoznawać, czy komp się czymś nie różni. Więc przypuszczalnie zmiana proca/płyty głównej/systemu a być może nawet napędu ograniczy tę "nieskończoną" ilość razy. Miałem taki przypadek z pakietem Office, edycja 2002, może 2003. Po przymusowej reinstalce systemu nagle się okazało, że taki produkt jest już zarejestrowany a licencja wykorzystana. Na szczęście wystarczył telefon do Microsoftu - wyjaśniłem co i jak i sympatyczny pan bez problemu podał nowy klucz. Gdyby na takiej zasadzie funkcjonowało i EA, to w zasadzie nie byłoby problemu. Ale tego jeszcze nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie Crysis: Warhead na torrentach więc po co tak utrudniać graczom życie...
Ja kupiłem dzisiaj Crysis: Warhead i zobaczę sam czy te zabezpieczenia będą takie złe... no ale rzeczywiście 5 formatów i po grze. Chore to. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hallas - nie jestem do końca przekonany. Możliwe, że zależy to od dystrybutora i zabezpieczeń właśnie. Powiem tylko, że trafił mi się kiedyś trefny egzemplarz Far Cry''a, wyskakiwał podczas instalacji błąd o braku pliku. Dziwna sprawa, toteż skontaktowałem się e-mailowo z dystrybutorem, wtedy była to chyba Cenega ale głowy nie dam. Polecono mi odesłać nośniki, a ja dostałem w zamian nowe z nowym kluczem. Może dziś wyglądałoby to inaczej, nie wiem, bo już na szczęście takiej sytuacji więcej nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować