Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DRM w Warheadzie nie tak ostry jak w Spore

60 postów w tym temacie

co za bzdury piszecie. Jakie 5 instalacji i po grze. Jak wyczerpie sie Wam limit, telefon do EA i juz jest znowu 5 instalacji. Czytajcie FAQ na glownych stronach gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:27, Pernia napisał:

nie bedzie mozna uruchomic czy co?

Nie mam pojęcia, ale na pewno bez cracka i innych koszałków opałków nie pograsz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:50, dur napisał:

co za bzdury piszecie. Jakie 5 instalacji i po grze. Jak wyczerpie sie Wam limit, telefon
do EA i juz jest znowu 5 instalacji. Czytajcie FAQ na glownych stronach gier...

Dur proszę cię, czy ty nie przeceniasz inteligencji użytkowników? Przecierz przeciętny gramowicz jest za inteligentny by czytać FAQ ;p
"Nie należy się jednak tego spodziewać po kolejnych produkcjach studia Crytek."
Już to widzę jak rezygnują z CryEngine2 na PC i widzę jak GTA IV nie wychodzi na PC xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie to zniosą całkiem jak w Bioshocku. A jak nawet limit się kończy, to wysyłamy maila z kluczem seryjnym i opisem problemu do EA, oni patrzą, że nie rejestrujemy co 5 minut z innego kompa i resetują limit. Zresztą ja właśnie Warheada przechodzę, i jak przejdę o pewnie w SP grać już nie będę a Crysis Wars służący do multi nie ma limitu. Na szczęści przeoptymalizowali grę naprawdę nieźle - gram w 1680x1050 na Gracz z cieniami na standard (daje to bardzo duży wzrost FPSów a różnica w grafice nieduża) i AAx2 AFx16 - w zwykłym Crysis miałem spadki do 17-23 FPSów w gorących momentach, teraz minimum 27 nawet przy największych zadymach (miałem 2) a tak to 30-50 (zwykle koło 40). A i poziomy lodowe już wcale nie zwalniają, ba mam więcej FPS niż na zwykłych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się martwią że im się ilość ''aktywacji'' skończy

"EA is expediting development of a system that will allow consumers to de-authorize machines and move authorizations to new machines. This system will effectively give you direct control to manage your authorizations between an unlimited number of different machines without having to contact EA customer service."


Crytek oświadczył też że w przyszłości wypuszczą ''łątkę''(?) usuwającą to zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:24, NyGgA MiLy napisał:

A bojkotujcie sobie.Ja będę cieszył się grą.5 instalacji jest to nawet za dużo.3 to optimum.Robicie
formaty co chwilę?kasujecie grę co chwilę? ...


Nie, chodzi o coś zupełnie innego. Kupując tą grę za pieniądze mam tak naprawdę mniejsze prawa niż pirat, który ściągnął tą grę za darmo. Gdzie tu sens? Nie wiem. Oni nadal sobie nie zdali sprawy z tego, że coraz to nowsze zabezpieczenia nic nie dadzą (jeżeli będą chcieli spiracić, to i tak to zrobią - żadne zabezpieczenia nie pomogą) w kwestii zmniejszania piractwa, a tylko uprzykrzają życie graczom, którzy starają się nabywać wszystko legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:25, hallas napisał:

Lepiej. Warhead i tak będzie królował na torrentach, jak poprzednik (no chyba że będzie
kiszką ale na to się nie zanosi), niezależnie od zabezpieczeń.

I tak nie kupię - bo nie, bo bojkot. Trudno. Ja na tym stracę najmnej,


Podpisuje się wszystkimi kończynami. A Warhead dostał wysokie oceny, IGN, o ile dobrze pamiętam, przyznał mu 92. Biorąc pod uwagę, że Spore dostał równie entuzjastyczne oceny, robi się to co najmniej dziwne.

Dnia 19.09.2008 o 15:25, hallas napisał:

najwyżej nie będę miał w co grać ale za to ileś tam złotych zostanie w kieszeni.


Ja właśnie uzupełniłem swoją kolekcję o gry z promocji Cenegi 2 + 2 gratis - za 119 zł kupiłem 24 gry i to same hiciory klasy Thief, Deus Ex czy Max Payne. A premiery? King''s Bounty, Colonization, Still Life 2 , Vampyre Story, Whisperred World - zbankrutować idzie, Panie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadko się denerwuje ale ostatnimi czasy to zakrawa na kretynizm.Ja osobiście nie mam możliwości podłączenia do Internetu, a choćbym miał to go nie chce ( wystarczy mi już w pracy ) . Zawsze kupuje orginalne gry i krew mnie zalewa kiedy słysze o tak kretyńskich zabezpieczeniach. Człowiek miesiącami czeka na jakąś grę ( czytaj Bioshock, Red Alert 3 0, a jakiś kretyn pod płaszczykiem walki z piractwem wypuszccza kakie cholerne zabezpieczenie, które daje w dupę uczciwym klientom, a za takiego się uważam.
To jest po prostu skandal!
Pomijając cenę gier EA i jakość ich wydania w Polsce, które wołają o pomstę do nieba. Może w Stanach gdzie Internet jest za free to żaden problem, ale jak ja mam płacić 130 zł za grę i jeszcze do tego 50 zł za Internet co miesiąc. To ja się pytam o co w tym wszystkim chodzi?
Najpewniej od kasy to im się w dupach poprzewracało i właśnie tam mają swioch klientów.
Osobiście czarno to widzę w najbliższym czasie i sądze,że wszyscy będą chcieli pójść za przykładem EA.
Bardzo przepraszam za podniesiony ton ale to już poprostu jest żałosne!
Pozdrawiaw wszystkich uczciwych graczy!
Nigdy bym nie pomyślał, że kiedyś dożyje takich czasów.

Daniel lat 31 Gracz od zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM mi aż tak nie przeszkadza...
Mam tylko jeden komputer w domowym zaciszu, który zdoła odpalić Crysisa, jeszcze niewielu z moich znajomych w ogóle byłoby zainteresowanych tym tytułem. Nie podróżuje w ogóle, więc ten DRM nie przeszkadza, bo można instalować ile razy się chce właśnie w nowym tworze Cryteka.

Jeżeli nam się skończy liczba tych instalacji, to robimy telefonik do miłej pani z EA i po prostu nam reaktywuje naszą liczbę instalacji - jest ok.
Niepokoi mnie to, że DRM odrzuca graczy w otchłań piractwa, ponieważ owe zabezpieczenie płata figle legalnym użytkownikom, a każda gra prędzej czy później trafi na torrenty ze złamanymi zabezpieczeniami, nic tego nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:28, Zabobon napisał:

Taki rodzaj zabezpieczenia to przejaw skrajnego kretynizmu - bo jak się tak zastanowić,
to w jaki sposób to zabezpiecza przed kopiowaniem?


Taka jest oficjalna wersja. Ale wszyscy rozsądnie myślący widzą, że to bzdura. EA doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że z piratami nie wygra - toteż i nie o nich chodzi. Chodzi o to, by wbić klin w rynek wtórny, który ich bardzo męczy. A że przy okazji zniechęca klientów do wydawcy? No cóż, nie trzeba być geńjuszem, by na to wpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:37, Vojtas napisał:

Ja właśnie uzupełniłem swoją kolekcję o gry z promocji Cenegi 2 + 2 gratis - za 119 zł
kupiłem 24 gry i to same hiciory klasy Thief, Deus Ex czy Max Payne. A premiery? King''s
Bounty, Colonization, Still Life 2 , Vampyre Story, Whisperred World - zbankrutować idzie,
Panie...

Ech. Problem w tym, że albo już mam te gry albo mnie nie interesują. A co będzie z Mirror''s Edge? Kolejnego FPS-a łatwo zbojkotować ale Mirror''s Edge nie zapowiada się na kolejnego FPS''a. Co więcej - nie docierają do mnie wygnały o jakimś wielkim hype wokół tej produkcji co sprawia, że interesuje mnie ona jeszcze bardziej - nie będzie przereklamowana jak podstawowy tytuł na ten rok w planie wydawniczym EA - Spore. Może do gwiazdki bojkot EA mi przejdzie. Może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matell, ty chyba jakiś powalony jesteś. Kupować orginała i robić z tego nieorginała?!?! A poza tym to na tej stronie (ani na rzadnej) nie promujemy piractwa.
A apropos zabezpieczeń to ktoś nie ma neta kupuje i tu lypa? Troche to głupie, no ale niby innego wyjścia dla nich nie ma tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:44, Matell napisał:

Najlepiej kupić oryginała i ściągnąć cracka...


Najśmieszniejsze jest to że pierwszy Crysis bez cracka nawet nie chciał mi sie uruchomić. Wywalało mnie do pulpitu pare sekund po kliknięciu w ikonę gry. Żeby nie było zakupiłem grę oryginlną, do tego Special Edytion za 130zł+wysyłka :/. Specjalnie dla tej gry robiłem reinstalację systemu (po coś wydałem te 800zł na win XP BOX) i też nic nie dało.

Co do tego całego DRM dla mnie jest to kolejny strzał w stopę. Piraci i tak sobie z takiego zabezpieczenia kpią, a jedynym poszkodowanym jest w tej sytuacji ten który kupil grę w sklepie. Pirat i tak po ściągnięciu gry zainstaluje ją sobie gdzie chce i ile razy chce. Jedyne co zyskają takim rygorem to utrata zaufania ludzi kupujących oryginalne wersje. Ja sam odpuściłem już kilka gier które mialy zbyt rygorystyczne zabezpieczenia, z obawy przed problemami. Ja nie korzystam tylko z jednego kompa. Nie siedzę tylko w domu a czasem jest czas i okazja żeby w coś pograć, czy to w delegacji, w pracy czy gdziekolwiek żeby zabić nudę. Ale im więcej zabezpieczeń tym mniej gier kupuję. Nie ściągam pirackich wersji bo i tak mam sporo gier których jeszcze nawet nie zainstalowałem. Ale w ostatnim czasie tylko dzięki CRACKOM moge spokojnie pograć w gry bez większego stresu, bo z oryginałami mam zazwyczaj więcej problemów niż włosów na głowie. Gdybym chciał grę odpalić przejść i wyrzucić to ok. Ale często gry instaluje wielokrotnie, często wracam do starszych tytułów, często okazuje się że mój sprzęt jest za slaby na daną grę i wracam do niej dopiero po upgradzie. Nie rozumiem takiego postepowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:57, hallas napisał:

Ech. Problem w tym, że albo już mam te gry albo mnie nie interesują. A co będzie z Mirror''s
Edge? Kolejnego FPS-a łatwo zbojkotować ale Mirror''s Edge nie zapowiada się na kolejnego
FPS''a. Co więcej - nie docierają do mnie wygnały o jakimś wielkim hype wokół tej produkcji


No jak to nie? To nie jest Spore, ale przecież trąbi się o tym już od dłuższego czasu, a na E3 i GC gra była na non stop tapecie. Heh, od razu mi się przypomniał vidcast Livewire, który przygotowało IGN na czas E3 - zaprosili jednego z deweloperów z DICE - opowiadał o grze, jednocześnie grając w demko. Po tym jak 4 raz pod rząd spadł w przepaść po prostu ryknąłem śmiechem. Troszkę siara, aye?

Dnia 19.09.2008 o 16:57, hallas napisał:

co sprawia, że interesuje mnie ona jeszcze bardziej - nie będzie przereklamowana jak
podstawowy tytuł na ten rok w planie wydawniczym EA - Spore.


Ja akurat na reklamy nie patrzę. Mnie interesuje, jaka jest gra i jaki jest cały produkt TEGO wydawcy.

Dnia 19.09.2008 o 16:57, hallas napisał:

Może do gwiazdki bojkot EA mi przejdzie. Może.


Nieszczególnie mnie martwi to, że ME nie kupię. Gra wygląda bardzo zachęcająco, ale nie aż tak by wydać 160 zł i męczyć się z SR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 22:02, Vojtas napisał:

Nieszczególnie mnie martwi to, że ME nie kupię. Gra wygląda bardzo zachęcająco, ale nie
aż tak by wydać 160 zł i męczyć się z SR.

I w tym momencie człowiek zaczyna myśleć o konsoli. Może tego chce EA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować