Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dzień piąty – Elfy Wysokiego Rodu

20 postów w tym temacie

gram.pl

Kiedy ocean przywdziewa mroczne barwy, a świętą ziemię depczą nogi zdeprawowanych i zepsutych wyznawców okrutnych bogów, nawet najbardziej rozmiłowani w pięknie, harmonii i pokoju staną, by bronić swoich domów. Wielka wojna nie robi wyjątków...

Przeczytaj cały tekst "Dzień piąty – Elfy Wysokiego Rodu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krl.krl --> A może masz jakieś inne propozycje? :) Wysokie brzmi moim zdaniem jeszcze bardziej głupio, o Wyniosłych (takie pomysły też widziałem) nie wspomnę. Można oczywiście pisać o Asur, ale kto to poza maniakami WH złapie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 18:18, krl.krl napisał:

Elfy Wysokiego Rodu?
To mi się z Tamriel (TES) kojarzy;)


Tyle że Warhammer i jego tłumaczenia są trochę starsze od dowolnego TES-a :P A w ogóle to najlepsze możliwe tłumaczenie High Elfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 18:30, Myszasty napisał:

krl.krl --> A może masz jakieś inne propozycje? :) Wysokie brzmi moim zdaniem jeszcze
bardziej głupio, o Wyniosłych (takie pomysły też widziałem) nie wspomnę. Można oczywiście
pisać o Asur, ale kto to poza maniakami WH złapie? :)


Ja bym dał "Dzień Piąty - Elfy Wysokie" ;)
Prosto i dumnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2008 o 19:18, ProjectKyro napisał:

Ja bym dał "Dzień Piąty - Elfy Wysokie" ;)
Prosto i dumnie.


...i głupio ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 19:18, ProjectKyro napisał:


Ja bym dał "Dzień Piąty - Elfy Wysokie" ;)
Prosto i dumnie.


I od razu zaczęłyby się pytania... Dlaczego wysokie? Co to znaczy, że wysokie? Czy na pewno wysokie? Czy wysokie względem ludzi, krasnoludów, innych elfów, czy samych siebie? I tak dalej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to ten wysoki ród? Był wysoko czy byli wysocy?
Czego się nie da ukryć, high elves są po prostu wysocy w porównaniu do innych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to High Elves zawsze było tłumaczone na język polski właśnie w ten sposób, nawet kiedy jeszcze nie było żadnych oficjalnych tłumaczeń Warca (nie wiem, czy obecnie są?). Widać, że nie wszyscy orientują się, że Warhammer jest ''troszeczkę'' starszy od większości gier.
Może jeszcze ktoś napisze, że Orki to są ''ukradzione'' z wowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Azrathel
i klimatycznie, co chyba najważniejsze. :)

@Myszasty
Dlaczego wysokiego rodu?Mają wysoki tron, czy mają duża rodzinę? Czy może ich ród jest wyżej od innych rodów?
A tak serio do wszystkiego się można przyczepić... :P
Jutro Dark Elves, więc coś w sam i raz dla mnie. :>

A tym czasem idę Star Wars III oglądać.

PS: Nawiązując do Elfów Wyniosłych... proponuje "Elfy Wzniosłe"(te które dużo budują szałasów w gęstwinach). xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś konkursik na perfekcyjną nazwę? :) Jeśli uda nam się znaleźć satysfakcjonujący wszystkich consensus, wszyscy polscy tłumacze wycałują nas po rękach... ;)

Selv --> Trolle są jeszcze wyższe. O gigantach nie wspominając. :)

Problem w tym, że akurat to określenie odnosi się do ich pochodzenia. Więc z tym rodem nie jest to wcale takie głupie. Zawsze możemy je jeszcze ponazywać Pierwotnymi, Rdzennymi, czy jak kto woli. W końcu Asrai i Druchii wywodzą się od nich... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... 15 lat temu nikt nie miał prolemu z nazewnictwem. Byly Wysokie, Leśne i Mroczne Elfy.

Szkoda, że tych drugich nie ma (może narazie) w WAR. Z wardancera byłby naprawdę niezły melee DPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 13:00, SHOGUN_YAMATO napisał:

Hm... 15 lat temu nikt nie miał prolemu z nazewnictwem. Byly Wysokie, Leśne i Mroczne
Elfy.


No właśnie gdzie elfy (ob)leśne ?:) Według podręcznika do WFRP to Elfów Wysokiego Rodu w Imperium jak na lekarstwo, więc trochę dziwne, że leśnych nie będzie, łot marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 21:52, Dominik84 napisał:

No właśnie gdzie elfy (ob)leśne ?:) Według podręcznika do WFRP to Elfów Wysokiego Rodu
w Imperium jak na lekarstwo, więc trochę dziwne, że leśnych nie będzie, łot marketing.


Raczej całkiem sensowny zamysł. Przecież wojna High vs Dark nie ma miejsca w Imperium, tylko na Ulthuan, czyli tam gdzie ich pełno. :)
Leśne, Skaveni, Zwierzoludzie, Bretonia... Brakuje wielu rzeczy, ale - jeśli nie skopią wsparcia - WAR ma szanse, realnie duże szanse na przeżycie. Więc pewnie co jakiś czas rzucą konkretny dodatek z nowymi rasami i nacjami. Gdyby w grze były "szczurki", to bardzo możliwe, że nie wspierałbym już dłużej Orderu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2008 o 21:23, Myszasty napisał:

Raczej całkiem sensowny zamysł. Przecież wojna High vs Dark nie ma miejsca w Imperium,
tylko na Ulthuan, czyli tam gdzie ich pełno. :)


no tak racja...

Dnia 23.09.2008 o 21:23, Myszasty napisał:

Leśne, Skaveni, Zwierzoludzie, Bretonia... Brakuje wielu rzeczy


oh.. nie ma Skavenów i Zwierzoludzi ? bu :( szkoda, to musi być w dodatku. O ile będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2008 o 22:01, Dominik84 napisał:


> Leśne, Skaveni, Zwierzoludzie, Bretonia... Brakuje wielu rzeczy

oh.. nie ma Skavenów i Zwierzoludzi ? bu :( szkoda, to musi być w dodatku. O ile będzie
:)

Znaczy są. Ale jako moby, nie da się nimi grać. Czyli, jakby ich nie było... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szkoda że nie ma Leśnych Elfów bo to moja ulubiona rasa Starego Świata i chyba dużo bardziej popularna od High Elfów.

A ty na jakim grasz serwerze Myszasty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować