Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia (s)traci miliony wskutek awarii chipów

34 postów w tym temacie

niestety osobiscie padłem ofiara wadliwego chipu, po zakupie 9600 gso , po uruchomieniu komputera zamiast obrazu pojawialy sie porozrzucane literki po ekranie:P, na szczescie karta zostala wymieniona na model innej firmy i o dziwo lepszy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że się do tego przyznali (ale i cieszy, że byli do tego stopnia uczciwi). To w końcu jak powiedzenie "Nasze karty są schrzanione, kupujcie u konkurencji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ponadto warto zaznaczyć, czysto teoretycznie, że zaczyna (lub niebawem zacznie) spadać do firmy, a konsekwencją tego będzie zaniżona sprzedaż GeForce''ów."

Chyba brakło w tym zdaniu jakiegoś słowa.......
A odnośnie tematu: szkoda że nvidii tak słabo ostatnio idzie, ale w sumie nic tak nie mobilizuje do pracy jak konkurencja. Może się wezmą wreszcie do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie trochę beka z tego, ale cóż dobrze że się przyznali, bo tak to co by było? No oczywiście wyciąganie z klientów pieniędzy i strata zaufania do zielonych, no bo kto kupiłby 2 raz kartę tego samego producenta jeżeli pamięta że wtedy było coś nie tak, no chociaż, ja to się kieruję wydajnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że mi błędnie wyświetla cienie w sporej liczbie nowych gier to wina karty graficznej GF 9600, czy połączenia
płyty głównej nforce 650i z core 2 duo E8400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 12:56, qba767 napisał:

Ja pamiętam jak mówili o wadliwych kartach w notebookach. I mi się taka trafiła. Bo 90
C w stresie i 67 w idle nie jest normalne :)


W jakim modelu lapka i układzie graficznym? Również ostatnio dokonałem takiego wadliwego zakupu. W stresie grafa przekraczała 100*C i komp się wyłączał xD Oddałem do serwisu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niewykluczone także, że osoby, zastanawiające się nad zakupem karty graficznej i mające wybór jednego z dwóch producentów (Nvidię właśnie lub konkurencyjne ATI), raczej wybierze drugą ze wspomnianych firm."

Jeśli osoby, to chyba "wybiorą". Poza tym czemu poza nawiasem odnosisz się do czegoś, co wymieniłeś w nawiasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahahaha jaki ten news jest smieszny...przeciez juz bylo mowione ze sta cala sprawa z wadliwymi chipami byla nadmuchana strasznie atak naprawde jedynie kilka chipow bylo wadliwych i to tylko w notebookach...oczywiscie na gram.pl zawsze "swieze newsy" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam również jestem posiadaczem GF 88GTS i nie mam na co narzekać karta śmiga jak należy, lecz tą wiadomością mnie zmartwili... mam nadzieje że nic sie nie wydarzy niemiłego :) tak czy inaczej zostaje przy Nvidii, przynajmniej byli na tyle uczciwi żeby się przyznać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuu..... Co prawda mój GTX 260 AMP działa na razie bez zarzutów, ale jest to niepokojące. Mam nadzieję, że chociaż tym razem będę miał więcej szczęścia i mój egzemplarz się nie sypnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować