Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"I'm PC" - kampania reklamowa Microsoftu

40 postów w tym temacie

Harpen

Kto, jak kto, ale Microsoft nie musi się reklamować swoich programów, prawda? Owszem, ale z innego założenia wychodzą osoby, które opowiadają za marketing w tej firmie. "I'm PC" - tak zatytułowana została nowa kampania reklamowa Giganta z Redmond.

Przeczytaj cały tekst ""I'm PC" - kampania reklamowa Microsoftu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem gametrailes.com to też widziałem reklamę M$. Reklamówka fajna , wystąpiło parę gwiazd Longoria i P.Williams . No i Bill :P I''m PC two :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają PC, mam i Ja ! lol

Dnia 20.09.2008 o 13:44, r4z0rb1ade napisał:

kampania kampanią ale przesłania to za grom nie widze...


Chodzi zapewne o to że PC jest dla każdego ... szkoda tylko że nie pokazali ''do czego'' ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi zapewne o to że PC jest dla każdego ... szkoda tylko że nie pokazali ''do czego'' ;P

M$ chciał przełamać stereotyp jak już na wstępie jest wspomniane. Kampania Apple która już od dłuższego czasu została w drążona w życie pokazuje PC jako "frajera" w kiepskim garniaku stojącego obok wyluzowanego gościa który ma być "cool" i reprezentować Mac''a. Mikromiętcy poszli w dobrą stronę ze swoją kampanią odbili piłeczkę w całkiem ładny i zgrabny sposób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kampania świetna bo nie narzuca poglądu w stylu `jestem najlepszy, won, nic nie przecieka w trudne dni i piorę najlepiej `. Każdy może sobie podejść do tego we własny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harpen napisał:
Kto, jak kto, ale Microsoft nie musi się reklamować swoich programów, prawda? Owszem, ale z innego założenia wychodzą osoby, które opowiadają za marketing w tej firmie.

Bzdura. Każda firma dba o wizerunek na mnóstwo sposobów. I to nie chodzi o reklamę dla reklamy. Reklama jest teraz narzędziem utrzymania się w świadomości, a nie narzędziem informowania o nowym produkcie. Marketingowcy MS słusznie postępują, choć IMO hasła tej kampanii są przestarzałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 14:11, Ghostek14 napisał:

o ile dobrze rozumie to "I''m PC" znaczy "Ja jestem PC" a nie "Ja mam PC" czy "Wszyscy
mają PC" więc też do końca nie rozumie tej reklamy... ;P ''


Chodzi tutaj o utożsamienie się z pecetem. Jestem pecetem = uwielbiam PC i posiadam takowy.

Sama reklamówka za to jest świetna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak się patrzy na wszystkie bluescreeny, to raczej powinno być "I''m pissed off" niż "I''m PC" :>
Ale bez złośliwości, to całkiem fajna reklama, lepsza niż ta od apple która ogólnie mówi "Jeśli nie masz maca to jesteś frajerem, bo... bo... bo nie masz maca"

Ale końcówka "I''m a PC and I sell fish" mnie rozwaliła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie widzisz przeszłania? Chodzi o to, ze pc są uniwersalne - korzystają z nich bardzo różni ludzie niezależnie od pracy, wykształcenia, poglądów, czy osobowości. Życie bez ścian - bez ograniczeń możliwych wyborów. PC to produkt uniwersalny przeznaczony dla każdego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Hello, I''m a pussy" ;). Tam pada zdanie o walce z prawem. Czemu nie ma faceta w czapce na rynku, który handluje Vistą? Oni tez są PC :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna, przyjemna reklama. Prezentuje fajny wizerunek Majkrosoftu - przyjazny użytkownikom. Pokazują, że wychodzą do ludzi, że PC jest dla każdego. Profesjonalna i z odpowiednio wyważonych humorem (Roger xD).
Z drugiej strony wszystkie dobrze zrobione reklamy w takim stylu (szeroki przekrój ludzi mówiących z jednej strony parę słów o sobie, a z drugiej przyznających, że coś ich łączy - w tym wypadku PeCet) mają w sobie to coś, swego rodzaju patos. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh, mac vs pc - uzywalem iMaca przez 10 miechow w szkole - i doszedlem do 1 wniosku - porazka. jedyna rzecz na obrone maca to bash jako shell a nie dos. Problemy z rzucaniem programow z pamieci, okropny wyglad, nie wygodny interfejs, et na minimalnych sie cielo(stare maki byly ale bez przesady) myszki makowe to porazka, niewygodnie drogie i niepraktyczne(kolko np przewija zamiast wcisnac sie, zamiast prawego przycisku wciska sie lewy itp) klawiatury nawet ok.

http://www.youtube.com/watch?v=UGA6p_j9ulA <- dla fanow makow
"New iMac for old iDiot"

a reklama ms w spoko jest - gdyby takie lecialy w polsce zamiast tych vaniszy i innych szitow(2x glosniej od filmu ofc(sprawdzalem na zagranicznych stacjach - to nie jest"subkietywne odczucie" jak to okreslily te stacje a poprostu reklamy sa glosniejsze)) to bym nawet nie nazekal na nie.

swoja droga ps3 ma pare ciekawych reklam na jutubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować