Zaloguj się, aby obserwować  
Bracio

ArmA 2: Armed Assault 2 - Temat Ogólny

217 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2009 o 20:03, necron1501 napisał:

A co to są te punkty nawigacyjne?

Punkt nawigacyjny to miejsce, do którego wybrana jednostka lub oddział będzie zmierzał. Można ustawiać cele każdego punktu (np. zwykłe przemieszczenie się, wejście do pojazdu itd.).

Możesz wybrać, który oddział co będzie robił. I tak dla przykładu: ustawiasz grupę rosyjskich żołnierzy w mieście, oraz obok miasta oddział armii USA. Ustawiasz temu oddziałowi punkt nawigacyjny gdzieś w mieście, a oni tam się wybiorą starając się jednocześnie wyeliminować przeciwników. Klikasz na pojedynczą jednostkę, wybierasz sobie że to Ty będziesz nią kierował, dajesz na podgląd i jazda... :)

Edytor jest tak naprawdę prosty w obsłudze a jednocześnie rozbudowany. Potrzeba tylko wprawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska premiera została przesunięta na... 7 sierpnia. Ponoć ze względu na jakieś "problemy lokalizacyjne", cokolwiek by to miało znaczyć (jak mogą być problemy z lokalizacją, skoro nawet w demie są dostępne polskie napisy?!). Można by powiedzieć że LEM jak zwykle dał ciała. I tak, i nie, bo jest jeszcze jedna rzecz... premierowe wydanie będzie w Polsce kosztować zaledwie 69zł. Jak na dzisiejsze standardy to naprawdę tanio, przyznacie. Nie wiem czy to w pełni rekompensuje ok. 1,5 miesiąca obsuwy, ale lepsze to niż nic. Tym bardziej że zdarzały się już na polskim rynku jeszcze większe opóźnienia premier, które były sprzedawane potem w cenach jak najbardziej "normalnych".

BTW: To wszystko chyba przeze mnie, zapeszyłem...
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41401&pid=35

Nie bijcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska premiera 7 sierpnia...powodem problemy lokalizacyjne czy coś tam. Ale za to Lem obniżył cene, żeby nam wynagrodzić oczekiwanie. Do 70zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 21:24, Ecko09 napisał:

Polska premiera 7 sierpnia...powodem problemy lokalizacyjne czy coś tam. Ale za to Lem
obniżył cene, żeby nam wynagrodzić oczekiwanie. Do 70zł.

Przy takiej cenie można się zastanowić, chociaż nie... I tak nie kupię crap-u od BIS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<oddaje tarczę chroniącą przed ciosami>
Jakoś specjalnie na gierkę nie czekałem, wolałem OFP2. Ale przy takiej cenie... kupię na pewno.
Nie spieszy mi się, zamówiłem FUEL, czekam aż przyjdzie, na brak gier nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za potencjał po upatchowaniu ;) ale poważnie to demko chodziło mi dużo lepiej niż ArmA 1 więc się trochę postarali bardziej tym razem. A za 70 zł to kupić mogę od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 01:22, Ecko09 napisał:

> >

Gierka w CDA dostała

Spoiler

8+

, więc musi być dobra.

Nie nie znaczy. Ja już dawno przestałem patrzeć na oceny w CDA. (poza tym grałem w demo i wg NIE WARTO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Na jakich detalach będzie mi działać ArmA 2 na takim komputerze:

procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz
RAM:2 GB
karta graficzna: GeForce 9600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 01:22, Ecko09 napisał:

> >

Gierka w CDA dostała

Spoiler

8+

, więc musi być dobra.

Nie, nie musi być. Mi np. po zagraniu w demo wcale się nie podobała. Nie pokazano nic nowego, w stosunku do np. starego OpF.
A oceny z CDA należy brać luźno, bo od co najmniej paru lat dają moim zdaniem zdecydowanie za wysokie, albo obcinają je ze względu na własne niedopatrzenie (tak jak w przypadku HoMM V, gdzie narzekano na drzewko rozwoju miasta które domyślnie było po prostu wyłączone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 11:09, Darkstar181 napisał:

Nie, nie musi być. Mi np. po zagraniu w demo wcale się nie podobała. Nie pokazano nic
nowego, w stosunku do np. starego OpF.


Hehe
A niby czego można było spodziewać się po kontynuatorze rozwiązań z OFP i ArmA?
Nowego rodzaju rozgrywki w stylu CoD czy Crysisa?

Przecież od samego początku było wiadomo czego można się po ArmA spodziewać i że zadowoleni z niej będą miłośnicy poprzednich dwóch odsłon, a nie ludzie szukający nie wiadomo czego i jednocześnie podniecający się CoD''em i Crysisem...

Pokaż mi drugą grę oferująca to co oferował najpierw OFP, po nim ArmA, a teraz ArmA2... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2009 o 11:29, meryphillia napisał:

Pokaż mi drugą grę oferująca to co oferował najpierw OFP, po nim ArmA, a teraz ArmA2...
;]

Prawdopodobnie Operation Dragon Rising, która wprowadzi np. trzecią, pełnoprawną stronę konfliktu, z nowym sprzętem, a nie jakiś partyzantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 14:17, Darkstar181 napisał:

Prawdopodobnie Operation Dragon Rising, która wprowadzi np. trzecią, pełnoprawną stronę
konfliktu, z nowym sprzętem, a nie jakiś partyzantów.


No tak, ale tego nie jesteśmy pewni skoro jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za powstanie gry jest jej multiplatformowość, a przecież wiadomym jest że skomplikowany tytuł na konsole trafić zwyczajnie nie może...

Partyzanci żadnym problemem w OFP czy ArmA nie byli, bowiem ostatecznie można ich było w edytorze wyposażyć nawet i Terminatora. ;D
Nowa broń też jest wątpliwym argumentem dla każdego, kto miał dłuższą styczność w OFP i ArmA z takimi pojęciami, jak "mody" i "edytor". ;]
No i jednym z głównych minusów OFP 2 będzie jej tryb multi, bo jeśli okaże się, że rzeczywiście tylko paręnaście osób na raz może w to grac, to nie za ciekawie chyba, czyż nie?

No ale pożyjemy zobaczymy i najwyżej po miesiącu o OFP2 zapomnimy dalej grając w ArmA2. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie mam do tych co już grali. Jak gra prezentuje się względem pierwszej części? Bo po jedynkę poleciałem w dniu premiery, a potem żałowałem zakupu. Zakończyłem grac w 2 misji...bugi, bugi bugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Na jakich detalach będzie mi działać ArmA 2 na takim komputerze:

procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz
RAM:2 GB
karta graficzna: GeForce 9600 GT




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować