Zaloguj się, aby obserwować  
Voii

Black Mesa Source - temat ogólny

75 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2012 o 11:21, Maurycy_69 napisał:

> Na 100% da się odpalić w tej roździelczości.
na 100% się da

Source obsługuje chyba każdą rozdzielczość. Wystarczy dopisać do parametrów uruchamiania -w XXXX -h XXXX, w twoim przypadku będzie to "-w 1920 -h 1080".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 12:36, meJKu napisał:

> > Na 100% da się odpalić w tej roździelczości.
> na 100% się da
Source obsługuje chyba każdą rozdzielczość. Wystarczy dopisać do parametrów uruchamiania
-w XXXX -h XXXX, w twoim przypadku będzie to "-w 1920 -h 1080".

hmm no tak tylko że tego moda nie odpala się z exe, tylko ze steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 17:59, Maurycy_69 napisał:

hmm no tak tylko że tego moda nie odpala się z exe, tylko ze steama.

Powinny zainteresować cię parametry uruchamiania : ) Klikasz PPM na grę -> Właściwości i tam "parametry startowe"". W tym polu wpisz to -w,-h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 18:26, meJKu napisał:

> hmm no tak tylko że tego moda nie odpala się z exe, tylko ze steama.
Powinny zainteresować cię parametry uruchamiania : ) Klikasz PPM na grę -> Właściwości
i tam "parametry startowe"". W tym polu wpisz to -w,-h.

Skrót gry odpala adres URL - steam://rungameid/13540830642081628378

aa ze w steamie. ok zaraz sprawdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale mnie wnerwia że edytować już nei mogę..

sprawdziłem, działa :) dzięki! klatki spadły z 130 na 90 więc wszystko ok. Ten gość o którym pisałem musiał mieć coś nie tak z kompem, może stare sterowniki do grafiki. mniejsza o to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 18:46, Maurycy_69 napisał:

ale mnie wnerwia że edytować już nei mogę..

sprawdziłem, działa :) dzięki! klatki spadły z 130 na 90 więc wszystko ok. Ten gość o
którym pisałem musiał mieć coś nie tak z kompem, może stare sterowniki do grafiki. mniejsza
o to..

Dobrze to słyszeć. Co do klatek na sekundę to mogą być problemy, bo mod jest strasznie zoptymalizowany, albo to silnik nie wyrabia przy takich detalach, bo na moim 7950 też miałem spadki fpsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 19:17, meJKu napisał:

Dobrze to słyszeć. Co do klatek na sekundę to mogą być problemy, bo mod jest strasznie
zoptymalizowany, albo to silnik nie wyrabia przy takich detalach, bo na moim 7950 też
miałem spadki fpsów.

o tyle fajnie, ze jest w steamie, więc jak będą wypuszczać jakieś łatki to się wszystko będzie ładnie uaktualniać samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, co by o mod''zie nie powiedzieć, pod jednym względem nie jest to "duchowy spadkobierca" Hal-Life: tamta gra szła nawet na mikrofalówce, a toto nawet menu ładuje 20 minut. To całe "Przetwarzanie", mam nadzieję, że to jednorazowe:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 23:32, zadymek napisał:

Kurcze, co by o mod''zie nie powiedzieć, pod jednym względem nie jest to "duchowy spadkobierca"
Hal-Life: tamta gra szła nawet na mikrofalówce, a toto nawet menu ładuje 20 minut. To
całe "Przetwarzanie", mam nadzieję, że to jednorazowe:/

Wa-wa-wa-wa-wa-waaaaaaaaaaaaaait a minute.
Pod względem ładowania gry, przynajmniej u mnie, odwzorowanie pierwowzoru jest bezbłędne. Nie chcę robić za osobę, która lubi wspominać stare czasy i robi to przez pisanie tekstów "ALE MIAŁEM STARY KOMPUTER", ale...
... miałem oyeso taki stary komputer i poziomy w grze ładowały się podobnie. Albo to, albo przez lata niesamowicie zyskałem na cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 23:32, zadymek napisał:

Kurcze, co by o mod''zie nie powiedzieć, pod jednym względem nie jest to "duchowy spadkobierca"
Hal-Life: tamta gra szła nawet na mikrofalówce, a toto nawet menu ładuje 20 minut. To
całe "Przetwarzanie", mam nadzieję, że to jednorazowe:/

Wszystkie gry na silniku Source to mają, podobno grałeś w Half-Life''a 2, nie rozumiem więc skąd to zdziwienie. Poza tym te 20 minut to chyba jednak przesadzileś, mi góra ten proces zajmował 5 minut. I tak, to jest jednorazowe. W samej grze wszystko wczytuje się jak w oryginale, tylko odrobinę wolniej, ale to nic dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz? Czekałem na to że ktoś o tym wspomni i jaka będzie reakcja innych graczy.

W innej grze byłoby to totalnie nie do pomyślenia, w HLu to się wybacza i nawet się mówi- tak było w oryginale więc jest dobrze zamiast- powinno to był poprawione w stosunku do oryginału blah blah blah, co mi się podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 06:43, Mercuror napisał:

Wszystkie gry na silniku Source to mają, podobno grałeś w Half-Life''a 2, nie rozumiem

HL2 być może miał, nie pamiętam, Dark Messiah nie miał.

Dnia 02.10.2012 o 06:43, Mercuror napisał:

więc skąd to zdziwienie. Poza tym te 20 minut to chyba jednak przesadzileś, mi góra ten

Nie, zdecydowanie 20 min. W dodatku w finale przetwarzania gra się wywaliła.

Dnia 02.10.2012 o 06:43, Mercuror napisał:

proces zajmował 5 minut. I tak, to jest jednorazowe. W samej grze wszystko wczytuje się
jak w oryginale, tylko odrobinę wolniej, ale to nic dziwnego.

Rzekłbym, że nawet nie tylko w tych samych punktach ale i tak samo szybko jak po premierze;)
...ale to chyba kwestia sprzętu - mój komp okres świetności miał w czasach Gears of War.
W każdym razie po odpaleniu zauważyłem, że gra wydaje się cały czas "lagować": jeszcze fps''ów nie mierzyłem ale podczas ruchu mam wrażenie jakby obraz minimalnie drgał.
Co do rozgrywki to widzę próby "ulepszania ideału": jakiś "AI coop", "elementy survivalowe", nawet łom nie był w zwykłym miejscu: nerwowo wierciłem się na krześle póki go nie zdobyłem. No i zupełnie nie rozumiem po co znerfili "laserowy korytarz" i usunęli "run Gordon run", tuż po nim,

Spoiler

nawet nie można było zrobić "My god, what are you doing?!" :(



ww3pl
Nie chodziło mi o Loading'i, te są pieczołowicie odwzorowane i "klimatyczne";]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 07:21, Muradin_07 napisał:

W innej grze byłoby to totalnie nie do pomyślenia, w HLu to się wybacza i nawet się mówi-
tak było w oryginale więc jest dobrze zamiast- powinno to był poprawione w stosunku do
oryginału blah blah blah, co mi się podoba :D

Nie chciałbym, żebyś przeze mnie tracił wiarę w ludzi...
... ale uważam, że można by to poprawić. Nie obraziłbym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy- oczywiście że można, ale jak już nawet jest to tak nie koli w oczy. Co nie zmienia faktu, że niekiedy gdy ładowały mi się tła z różnych poziomów w menu to podczas ekranu ładowania do gry pojawiały mi się różowe i czarne prostokąty do momentu kiedy się gra załaduje. Nie wiem czy to błąd gry, czy to błąd mojej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 23:43, Muradin_07 napisał:

Co nie zmienia faktu, że niekiedy gdy ładowały mi się tła z różnych poziomów w menu to podczas
ekranu ładowania do gry pojawiały mi się różowe i czarne prostokąty do momentu kiedy
się gra załaduje. Nie wiem czy to błąd gry, czy to błąd mojej grafiki.

Ja tak nie mam. A te ładowania są wkurzające. I nie mają one jak dla mnie nic wspólnego z klimatycznością.. Mod jest na silniku sprzed paru dobrych lat, mój komp ma rok no to litości powinno się nieco szybciej wczytywać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba że porównać to jeszcze inaczej- w HL2 wszystko czytało się szybciej, mimo że i tak trochę wolno. Tutaj może oni przesadzili z efektami na niektórych poziomach. Nawet dymiący się asfalt im wyszedł tyle tego dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest niestety kiepsko z optymalizowana i niestety to mnie trochę odrzuciło. Nie oszukujmy się grafika w niektórych momentach wygląda kiepsko i prezentuje się gorzej chociażby od dwóch epizodów. Rozumiem, że jest to mod fanowski i nie ma co oczekiwać cudów, ale na moim kompie na max. detalach trochę rwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 00:28, Maurycy_69 napisał:

Ja tak nie mam. A te ładowania są wkurzające. I nie mają one jak dla mnie nic wspólnego
z klimatycznością.. Mod jest na silniku sprzed paru dobrych lat, mój komp ma rok no to
litości powinno się nieco szybciej wczytywać..

Ja powiem inaczej: loadingi będą klimatyczne gdy ni będą się kojarzyć z ogólnym niedopracowaniem gry: a to wyłazi zewsząd -wczoraj to przetestowałem- więc trudno to zwalić na karb klimatu...na razie.

BTW Tu powinna zakiełkować jakaś teoria spiskowa, no bo jak to tak: układ map inny, usunięte event''y, broń z grubsza też inaczej potraktowana

Spoiler

-nie ma alt fire dla Glock''a, tam gdzie miał być shotty jest .357 itp

, a niby "Loading''i" to celowy zabieg? Zła optymalizacja ot co.
Na razie jedyne co rządzi to achievementy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2012 o 22:48, MisticGohan_MODED napisał:

Mi też momentami gra zacinała w pewnych momentach :P
Zwłaszcza przed skokiem do Xen ,gdzie wszystko dosłownie się pieprzyło xp

Z tego co słyszałem to Xen będzie osobną grą ,a nie dodatkową zawartością do BMS xp

O wygląda na to że może mi pomorzesz ;) jestem w miejscu gdzie jest taka wieża już niedaleko Lambda gdzie jest ten niebieski swtorek (Gargantula) i jest na wieży panel jakiś i radio co koleś gada olać freemana wycofujemy się i nie mogę wgl tego uruchomić ;/ a ten niebieski co chwile wali głową o wieże i tak nic po za tym jaki sposób ten panel uruchomic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować