Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer Online - pierwsze wrażenie

49 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2008 o 21:08, darklordvader napisał:

chetnie bym se w to pograł , no ale jest abonamencik więc automatycznie odpada . A szkoda
.

Przesadzasz.

Powiedz mi szczerze, jaka inna gra za te 119zł zapewni Ci rozrywkę na wysokim poziomie przez 30 dni (tyle dostajesz za darmo przy zakupie)?

Zwłaszcza w dobie, kiedy statystyczna produkcja to zabawa na 15-20 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:31, MateoKiszlo napisał:

Jeśli pamięć mnie nie myli, czekając na polską premierę AOC narzekałeś na WHO ;]


Masz rację! Tylko co mi pozostało? Powiem Ci, że wolałbym zagrać w AoC PL bo bardziej mi ten świat odpowiada więc na tle WAR''a wybieram AoC ale... No właśnie "ale" jest takie, że CDP postanowiło dać sobie czas do stycznia z AoC PL więc wyboru w sumie nie mam (WoW mnie nie interesuje). Początkowo AoC PL miał chyba wyjść we wrześniu, potem projekt przesunęli na 2 października (do tej pory w sklepie gram.pl i w planie wydawniczym jest ta data - widać gram.pl i CDP zlewa to), teraz jest to styczeń 2009r. Nie ma żadnej pewności, że CDP ten termin dotrzyma, co więcej, nie ma pewności, że w ogóle nie zrezygnuje z wydania AoC PL. Nikt tego nie bierze pod uwagę ale może tak być bo w końcu mogą dojść do wniosku, że ewentualna ilość graczy będzie zbyt mała by ten interes im się opłacił, a przynajmniej zwrócił.
Tak więc w starciu WAR - AoC PL wybieram AoC PL tylko... AoC PL nie ma i przez minimum trzy miesiące jeszcze nie będzie. Jeśli WAR mi się spodoba to przy nim zostanę i CDP nie zobaczy mnie w Hyborii, jeśli nie to kupie AoC PL jak wyjdzie - o ile w ogóle wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:57, prabab napisał:


Chodzi mi ogóle o grafikę :) A odnośnie tego porównania, to raz że nie widać aby rasy w WAR wyglądały jakoś znacznie lepiej (mają po prostu ciut inny design), dwa że porównują tam do postaci ubranych no niezbyt efektownie (chyba celowo) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:01, Bambusek napisał:

> Moze to ktos sprostowac ? Place za gre w ktorej nie moge sie zalogowac na serwer?
lol

Po prostu część serwerów ma taką populację, że trzeba nieco odczekać w kolejce, zanim
zostaniesz wpuszczony na serwer. WoW też miał ten problem na początku.

Sth''Devilish - grafika Wara jest na pewno przekolorowana, ale do kiczowatej bajeczki
z WoWa to jej daleko. Przynajmniej elfy są normalne, a nie z uszami takimi, że aż dziw,
iż nie mogą dzięki nim latać. Powiedziałbym, że grafika w grze jest nieco utrzymana w
klimacie, jaki często widać na stołach w bitewniaku, chociaż Krasnoludy są jakby normalniejsze
(te figurkowe to często jest wielka głowa z kończynami).

Przeszkadza ci interface jak kokpit F-16? No proszę, a akurat w Wowie mamy piękny przykład
takowego.


Mam taka nadzieje, ze rozwiaza taki problem modernizujac serwery. Bo chyba nikt nie chce czekac parenascie minut az zaloguje sie do gry.

Narzekaja nie ktorzy na grafike, a mnie urzekla. Mimo to, ze nie ma next-genowa to optymalna dla graczy z slabszym sprzetem. Jest bardzo oldscholowa i nie przypomina mi cukierowatego WoWa. A jak chcecie ladna grafike to idzie pograc w grind-azjatyckie MMO czy w alpha bete AoCa. Zastanawiam sie nad kupnem ale poczekam do świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:18, Sth`Devilish napisał:

dwa że porównują
tam do postaci ubranych no niezbyt efektownie (chyba celowo) :)

Que?

Niezależnie od tego, w jaki sposób postacie w WoWie są ubrane, i tak praktycznie nie mają na sobie tekstury (poza kolorkiem + wyrysowanym na chama cieniowaniem). To jest ten "charakterystyczny styl", wyglądający raczej jak blister z lalką Barbie. Z tym, że model to raczej z klocków zbudowany jest. Tych starych, drewnianych takich, z czasów komuny xD.

Nie rób ze mnie ignoranta, bo w Warcrafta przez 3 lata grałem - i zdecydowanie, o ile WAR jak na dzisiejsze Crysisowe standardy piękny nie jest, o tyle WoWa wyprzedza o... no, właśnie te cztery lata, co minęły jego premiery :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:24, Dzikq napisał:

Jest bardzo oldscholowa i nie przypomina mi cukierowatego
WoWa. A jak chcecie ladna grafike to idzie pograc w grind-azjatyckie MMO czy w alpha
bete AoCa. Zastanawiam sie nad kupnem ale poczekam do świąt.

AoC jest brzydszy. Strasznie jakiś badziaty, jakby ktoś monitor ubłocił. Ładniej wygląda tylko na screenshotach. I to tylko tych, na których wyrysowane na postaciach oświetlenie (Błe) pasuje jako-tako do otoczenia.

No i ma ładniejsze drzewa! Eureka! Przecież ładne drzewia stanowią esencję ładnie-wyglądająceg-mmorpg! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie grafy, powiem tak: dużo bardziej podobała mi się w zarzuconym projekcie bodajże Climax. Ale, tutaj mimo braku wodotrysków i lekkiego przesłodzenia, wciąż ma młotkowy klimat. Tyle, że nie jest to klimat z podręcznika WFRP, czy mrocznych artów z army booków, tylko raczej starych figurek z battle''a. Tak czy inaczej, jest to młotkowe na ile tylko pozwala przyjęta konwencja. A grywalność i ogólna sieka - szczególnie na Open RvR - to już czysty miód.
Przyznam, że dużo bardziej w założeniach podobał mi się wcześniej AoC. Jednak założenia a rzeczywistość, to dwie zupełnie różne rzeczy. Z AoC może coś jeszcze będzie, jest tylko obawa, że będzie zbyt późno.

Znikam. Bo wiecie... WOJNAAAAA!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:38, Myszasty napisał:

Znikam. Bo wiecie... WOJNAAAAA!!!! ;)

A ić, jesteś u tych barbiszonów z Orderu.

Takich to ja na schabowe przerabiam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się spytam na którym z serwerów Open RvR jest najwięcej Polaków? Jeśli chodzi o Core to najwięcej jest chyba na Karak Eight Peaks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:07, Pafun napisał:

Tak się spytam na którym z serwerów Open RvR jest najwięcej Polaków? Jeśli chodzi o Core
to najwięcej jest chyba na Karak Eight Peaks.

Dragonback Mountains.

Pierwszą postać zrobiłem właśnie tam, ale obecnie gram na Karak-Hirn. Bez polskiego rozwrzeszczanego, depczącego wszystko i wszystkich, robiącego z siebie bałwanów (itd, itd.) "komjuniti" jednak jest zdecydowanie przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odp. na post Sth'Devilisha
> A interfejs to już w ogóle bieda moim zdaniem (nie
> lubię interfejsów a''la kokpit F-16, preferuję minimalistyczne rozwiązania). Mimo to
> jednak chciałbym kiedyś spróbować, ale w obliczu zbliżającego się dodatku do WoW, WAR
> obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg :P Czekam na trial wersję.

Interfejs jest pierwsza klasa, bo jest kalką wowa. Wolisz minimalizm - w opcjach usuniesz z ekranu to co Ci niepotrzebne, dociągniesz addony upraszczające poszczególne elementy i możesz grać tylko z unit framem i kilkoma ikonami.
Co do grafiki, zgadzam się z Myszastym, że gra ma klimat bitewniaka (przy okazji nie zgodzę się z Budo, że GW jest brudny i ponury :]). Początkowo oczekiwałem, że pojawią się ulepszenia graficzne, dodatkowe opcje, cokolwiek. Obecnie jest mi to całkowicie obojętne. Gra oferuje coś lepszego niż podziwianie widoczków :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mi się bardzo podoba. WoW zbyt cukierkowy, Lotro bez pvp a tutaj proszę, nowy król MMO :D Gram na Karak Eight Peeks i niestety po godzinie 15 zaczynają się kolejki po 500 osób(około 1-1,5h czekania, rano bez kolejek :)). Trochę smutne, bo czasami gra sama wyjdzie do windy. A po drugie: lepiej grać w okienku, bo po wyjściu do windowsa z pełnego ekranu już do niego nie wrócimy tj. będą odgłosy gry, ale ekran pozostanie czarny(przynajmniej ja tak mam a wiadomo czasami coś się przyda zobaczyć na www.wardb.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 22:05, prabab napisał:

Takich to ja na schabowe przerabiam :P.


Na serverze gdzie ja gram Destro przerabia się na mielonkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 01:54, ashar napisał:

szkoda, ze to AoC ma obnizony abonament i te wszystkie ''polskie bajery'', a nie WAR
:(


Nie znamy angielskiego ? Bez tego ani rusz w MMO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to w sumie najpierw nie bylem zbytnio przekonany do wara ale jak pogralem kilka dni to wcagnelo jak diabli;) po nocach nie spie, zreszta kolejki zeby sie dostac na serwer mowia same przez siebie ze war wymiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejki do serwerów znaczą tyle, że serwery są beznadziejne i nic poza tym.

I jeszcze jedno - nie rozumiem walk nt. która gra ma lepszą grafike.
Szczerze - dla mnie obie gry wyglądają tak samo. To, ze rasy w WAR wygladaja inaczej, bardziej "mrocznie" nie znaczy, że są lepiej zrobione - znaczy tyle, że są robione w innym stylu niz te w WoWie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 19:41, Ewpol napisał:

Kolejki do serwerów znaczą tyle, że serwery są beznadziejne i nic poza tym.


Kolejki znaczą tylko, ze wszyscy rzucili się na kilka serwerów licząc na zawsze obecne party do gry. A jakby większość ludzi pomyślała logicznie to więcej serwów miałoby świetne zaludnienie i brak kolejek. A tak to paru baranów poszło jedną droga i całe stado owiec za nimi a potem maja pretensje, że kolejki. Ot cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować