Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 - galeria screenshotów

122 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2008 o 21:19, przemomatrix napisał:

phi, miała być taka ogromna rewolucja a ja tu mam deja vu! normalnie vista, poza tym
moim zdaniem coś za szybko to robią to oby z pośpiechu nie zrobili niewypału (znowu)


Do niektórych to można mówić jak do ściany. GUI Visty jest TYLKO dlatego , ze trzeba coś pokazać na screenach , prócz kodu źródłowego. W7 będzie mieć ZUPEŁNIE INNY GUI .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 22:00, catra napisał:

> phi, miała być taka ogromna rewolucja a ja tu mam deja vu! normalnie vista, poza
tym
> moim zdaniem coś za szybko to robią to oby z pośpiechu nie zrobili niewypału (znowu)


Do niektórych to można mówić jak do ściany. GUI Visty jest TYLKO dlatego , ze trzeba
coś pokazać na screenach , prócz kodu źródłowego. W7 będzie mieć ZUPEŁNIE INNY GUI .

Ale to jest bez sensu. Bo jaki w tym sens by pokazywać wygląd nowego systemu w przypadku gdy ma się ostatecznie diametralnie zmienić? Pokazują nam czym Windows 7 nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daty okreslonych Milestonów zostały dawno temu zaprezentowane, dlatego, by trzymac sie grafiku, pokazano to co jest. Zreszta to pierwszy system tworzony w zupełnie inny sposób przez MS. Chodzi mi oczywiscie o organizacje pracy :) . Z tego co pamietam , pierwsza beta ma pokazac pierwsze przymiarki W7, a ta będzie w grudniu. Nie ma co się podniecać milestoneami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby dodali możliwość pracowania na kilku pulpitach, tak jak w przypadku ubuntu.
Wie może ktoś z was czy jest jakiś program do XP dający szate graficzną z Visty ? Albo przechodzenie do różnych aplikacji za pomocą alt+tab ale jakoś w ładniejszy sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft rozmienia się na drobne. Lepiej, gdyby po XP-ku odczekali jeszcze parę lat i dali coś naprawdę wielkiego i nowego, zamiast co chwilę wypuszczać jakieś shity. Oczywiście zrozumiałe, że nie ma po co wspierać przez kolejne lata starego, dobrego XP, skoro można wyciągać więcej kasy za przechodzenie na nowe systemy. Ale aż dziwne, że panowie z Microsoftu są tak krótkowzroczni - taka polityka chwyci jej twórców za łeb, i to szybciej, niż mogliby przypuszczać... Jeszcze bardziej się dziwię, że po analizie wyników sprzedaży Visty nie wyciągnęli żadnych wniosków. Może to naiwne, ale myślę, że oni wszyscy już nie muszą się martwić o to, czy do końca życia będą mieli co do gara włożyć - a skoro tak, to po co wysilać się i pocić nad jakimiś nowymi strategiami rynkowymi? A przecież wystarczyłoby dać biednym graczom spokój z Windowsami na parę lat i skupić się w tym czasie np. na konsolach, grach, oprogramowaniu, a może zainwestować w coś nowego? Nie, Windows nowy musi być. Po co wam te nowe wersje, panowie z Microsoftu? Przecież kasy macie już w bród... Za mały żuczek chyba jestem, żeby zrozumieć wielkie koncerny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ze słabym sprzętem zawsze będą narzekać na viste i nawet 7 :) bo przykładowo mówiono że 7 będzie miała małe wymagania za kilka lat te małe wymagania to bedzie z 4 gb ramu więc spokojnie :) polacy zawsze będą narzekać :D

Ja będę przy Viście :P mi na niej naprawdę nic nie szwankuje :O, pozatym mam głęboko w 4 literach zdanie innych nuubów z tych gazet komputerowych że vista to porażka xD ale oni wami manipulują haha

PS
lubie się pośmiać w empiku czy innym sklepie z tych tandetnych recenzji visty :D a najlepsze jest to : "Na viście nie ziała większość programów i wydajność gier spada o 10%" aahahhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 22:00, catra napisał:

Do niektórych to można mówić jak do ściany. GUI Visty jest TYLKO dlatego , ze trzeba
coś pokazać na screenach , prócz kodu źródłowego. W7 będzie mieć ZUPEŁNIE INNY GUI .


Do ściany? Rotfl :).
Takich ludzi jak Ty można porównywać do ściany - obrona czegoś bez jakiekolwiek celu i sensu od siebie to chyba główne zadanie typowej ściany ;P.
Bo popatrz na to z innej strony: chciałbyś, żeby np. reklamowali Ci Neverwinter Nights 3 pokazując screeny z Neverwinter Nights 2? :P Bronił byś wtedy "przecież fabuły Ci nie pokażą"? :P Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek innej gry? Tzn. nie wiem jak Ty do tego podchodzisz, ale ja pamiętam, że np. w przypadku Gothica 3 przed jego wydaniem pokazywali screeny z Gothica 3 a nie G2 :P.
Więc zgadzam się ze wszystkimi, którzy uważają, że pokazywanie screenów GUI, które i tak ma się zmienić jest lekko bez sensu, no chyba, że ktoś by zaznaczył, że tak to nie będzie wyglądać, ale to też jest bez sensu, bo to tak jakby pokazywać czarne biurko i mówić "tak nie wygląda białe biurko" - super ;P.
A jeżeli GUI nie ma się zmienić... to Vista jak byk :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 zaczął być tworzony przed XP. Vista miała być tylko dodatkiem do XP, a Windows 7 całkowicie nowym systemem. To nie jest ot tak, że sobie programiści tworzą system w rok lub dwa...

Druga sprawa jest taka, że na razie to tylko wygląd przypominający Vistę. Coś pokazać musieli (jak napisał już jeden użytkownik), a najważniejszy jest kod. Kodu na razie nie uraczymy póki jakaś beta lub coś w tym rodzaju nie wyjdzie. Chodzi mi o już poważniejszą wersje. Ja wierze, że to będzie system - rewolucja, a MS nie okaże się Tuskiem i nie będą to tylko płytkie obietnice lub cuda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:19, Choinix napisał:

Bo popatrz na to z innej strony: chciałbyś, żeby np. reklamowali Ci Neverwinter Nights
3 pokazując screeny z Neverwinter Nights 2? :P Bronił byś wtedy "przecież fabuły Ci nie
pokażą"? :P Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek innej gry? Tzn. nie wiem jak Ty do
tego podchodzisz, ale ja pamiętam, że np. w przypadku Gothica 3 przed jego wydaniem pokazywali
screeny z Gothica 3 a nie G2 :P.
Więc zgadzam się ze wszystkimi, którzy uważają, że pokazywanie screenów GUI, które i
tak ma się zmienić jest lekko bez sensu, no chyba, że ktoś by zaznaczył, że tak to nie
będzie wyglądać, ale to też jest bez sensu, bo to tak jakby pokazywać czarne biurko i
mówić "tak nie wygląda białe biurko" - super ;P.
A jeżeli GUI nie ma się zmienić... to Vista jak byk :)!


Porownanie z grami mocno chybione moim skromnym zdaniem. Interfejsy, zgodnie z zasadami sztuki, projektuje sie NA KONCU. Jest wiele powodow (i duzo literatury na ten temat), ale robi sie to glownie po to, zeby nie wpasc w pulapke projektowa np. w trakcie wprowadzania zaawansowanych rozwiazan technicznych. Wystarczy, ze projektant czegos tam nie przewidzial, a nagle okazuje sie, ze przez bledne zalozenia poczatkowe nie mozna czegos tam wprowadzic i interfejs trzeba albo robic od nowa, albo zrobic wyjatek od reguly i... no wlasnie, wtedy zaczynaja sie schody :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 19:37, Nymite napisał:

Porownanie z grami mocno chybione moim skromnym zdaniem. Interfejsy, zgodnie z zasadami
sztuki, projektuje sie NA KONCU. Jest wiele powodow (i duzo literatury na ten temat),
ale robi sie to glownie po to, zeby nie wpasc w pulapke projektowa np. w trakcie wprowadzania
zaawansowanych rozwiazan technicznych. Wystarczy, ze projektant czegos tam nie przewidzial,
a nagle okazuje sie, ze przez bledne zalozenia poczatkowe nie mozna czegos tam wprowadzic
i interfejs trzeba albo robic od nowa, albo zrobic wyjatek od reguly i... no wlasnie,
wtedy zaczynaja sie schody :).


Właściwie to nie chodziło mi o budowę gier. :P To było porównanie mające na celu tylko i wyłącznie ukazać, że po prostu pokazali coś, co ulegnie CAŁKOWITEJ zmanie [jest to oczywiście bezsens ;p]. Mógłbym tu równie dobrze podać za przykład np. książkę i nowe wydanie książki - gdzie podczas przedstawiania wyglądu nowego wydania dali by zdjęcia starego wydania, chodziło tu tylko i wyłącznie o to, a nie o sam proces tworzenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wygląd się jeszcze diametralnie zmieni, ale szczerze mówiąc nie narzekałbym nawet, gdybyśmy dostali to co widzimy teraz. Vista jest bardzo ładna (mi się cholernie podoba). Ważniejsze jest jednak to, żeby to dobrze chodziło, bo tu było znacznie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rewolucyjnych , albo chociaż rewelacyjnych zmian to jak na razie nie widać , a swoja drogą trochę szkoda. Na razie mi to przypomina bardziej rozbudowana Vistę i nic więcej. A więc pozostaje teraz tylko czekać aż Microsoftu pokaże swój nowy Windows 7 w akcji , oby tylko było to coś godnego zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem interfejsu użytkownika i wyglądu nowy system do złudzenia przypomina Vistę. Co w sumie jest zaletą. Byle tylko nie powielał błędów i niedoróbek swojego niechlubnego poprzednika. Większa oszczędność RAM-u i innych zasobów systemowych również byłaby mile widziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja działam na starym dobrym xp i mi sie dodrze działa i gra trudno że nie mam DX10 (karta obsługuje) ale jakoś to przeżyje bo nie chce narazie kupywać ramu i procka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować