Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 - galeria screenshotów

122 postów w tym temacie

Hm, śmiało możemy stwierdzić, że wygląd jest prawie identyczny.

Owszem, wdarło się kilka zmian, ale i tak od razu widać Vistopodobność - nie ma za dużych zmian w interfejsie, a ogólny układ i design przypomina Vistę. Niestety, za dużo nowych zmian Microsoft nie zrobił, obawiam się, żeby Windows 7 nie został poprawioną Vistą. Jeśli tak się okaże, to będzie nieciekawie... pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, toż to vista, nawet nie po liftingu!!! :) ech...może niedługo dożyjemy czasów w którym OS będzie miał wymagania gier komputerowych (w sumie już mamy) 4 GB ramu, procek dwurdzeniowy, karta conajmniej GF 8800 GT...ech nie tędy droga według mnie. Powiem tyle - XP rządzi!!! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 10:42, lordfett napisał:

Ekhm... Już nawet wyglądem to potwierdza, że jest co najwyżej poprawioną Vistą ;f


Ludzie to mają krótką pamięć. Pierwsze testowe wersje Visty wyglądały identycznie jak XP. Teraz jest podobnie, bo nad bajerami graficznymi pracuje się na ostatnim etapie tworzenia systemu, gdyż są one najmniej istotne. System operacyjny to nie jest gra wideo, że musi robić wrażenia wizualne - liczy się przede wszystkim to co jest pod maską.

Jeśli Windows 7 będzie miał te same funkcjonalności co Vista, ale wymagania takie jak przeciętny Linux to myślę, że i tak będzie to duży postęp. Od nowego Windowsa oczekuję mniejszej pamięciożerności, nowego systemu plików, lepszej kompatybilności programowo-sprzętowej, mniejszej awaryjności i przede wszystkim tego aby system przestał w końcu przypominać mi co chwilę o swojej obecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem to wszystko wygląda jak z visty. Mam nadzieję że ten system będzie świetny. I że MS dotrzyma obietnic w stylu uruchamiania się windows 7 ww 15 sekund :D Na pewno na premierę kupię sobie nowego laptopa ;D A teraz mam viste i jest dla mnie super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pewnie na Windows 7 bedzie DX11 na wyłączność, żeby komuś czasem nie przyszło do głowy zostać przy XP. Albo M$ wycofa stare systemy z dystrybucji (bedzie można kupić tylko do kalkulatorów). Czekam z NIEcierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 10:51, Muro napisał:

przeciez to jest Vista do diaska! O_O


To jest Windows 7 wyglądem nie będzie się zbytnio różnił od Visty. Będzie bardziej przystosowany do monitorów tzw.dotykowych/laptopów że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 11:34, anadim napisał:

I pewnie na Windows 7 bedzie DX11 na wyłączność, żeby komuś czasem nie przyszło do głowy
zostać przy XP. Albo M$ wycofa stare systemy z dystrybucji (bedzie można kupić tylko
do kalkulatorów). Czekam z NIEcierpliwością.


Nie wydaje mi się. DX11 ma być sprzętowo kompatybilny z DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 11:37, gpodoba napisał:

To jest Windows 7 wyglądem nie będzie się zbytnio różnił od Visty. Będzie bardziej przystosowany
do monitorów tzw.dotykowych/laptopów że tak powiem.


Ale jak robią nowy system to mogliby zmienić jego wygląd tak by nie przypominał ich porażki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 11:38, wdowiakm napisał:

> To jest Windows 7 wyglądem nie będzie się zbytnio różnił od Visty. Będzie bardziej
przystosowany
> do monitorów tzw.dotykowych/laptopów że tak powiem.

Ale jak robią nowy system to mogliby zmienić jego wygląd tak by nie przypominał ich porażki
:P


Jestem pewien, że zmianią - choćby tylko dlatego, żeby zrobić u ludzi większe wrażenie "nowości". Ale na pewno wygląd systemu nie jest dla MS priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i wcale nie wygląda to jak zrobione pod Vista :)

w sumie to dobrze że będą się na niej opierać, może nie będzie takich problemów z programami i sterownikami jak przy przejściu z XP na Vista.

jak dla mnie to wygania dużo bardziej zmniejszyć by się nie musiały, nie ma nawet co na to liczyć.

niech ten nowy win poprostu działa w pełni stabilnie i nie gubi wydajności na nie wiadomo czym, co widoczne w grach jest zwłaszcza, z własnej obserwacji wiem że czasem gra może działać nawet ok 60% gorzej niż pod XP (gothic 3), COD 4 też pod V ma u mnie problemy a na XP śmiga na Full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 11:41, PoNgO_ napisał:

Jestem pewien, że zmianią - choćby tylko dlatego, żeby zrobić u ludzi większe wrażenie
"nowości". Ale na pewno wygląd systemu nie jest dla MS priorytetem.


Możliwe, że zmienią ale najważniejsze jest to by nie sprawiał takich problemów jakie stwarzała na samym początku Vista. Wygląd mi się podoba ale za bardzo przypomina Vistę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wygląda jak Vista. Po co poprawiać coś co jest dobre, a nie zostało w pełni wykorzystane. A tak mamy największą zaletę Visty czyli wygląd, i stabilność i wydajność nowego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hallas napisał: "Nic to - na tym komputerze i tak nie zainstaluję innego systemu niż XP bo do grania nic więcej nie jest potrzebne - szał na DX10 przeminął."

Hahaha :P. Tak się składa, że o DX10 już nie pisze się w prasie, ale to nie znaczy, że przeminął. Wręcz przeciwnie, przecież gier pisanych z myślą o DX10 możemy się spodziewać już w najbliższej przyszłości (osobiście czekam na DoW2 za jakieś pół roku - zamierzam wymienić kompa i cieszyć się piękną grafiką z dziesiątki :P), a wielkimi krokami nadchodzi też DX11 i wspomaganie obliczeń różnych przez kartę graficzną=potencjalny wzrost wydajności.

Btw nie powtarzajmy wytartych sloganów. Że DX10 jest zbędny to się dobrze powtarzało jak naprawdę nie było gier które by go jakoś, lepiej czy gorzej, obsługiwały, a sprzęt był niesamowicie drogi. Ale teraz, jak karty graficzne o potężnej wydajności można kupić za rozsądne pieniądze, to naprawdę można by już skończyć z kurczowym trzymaniem się DX9...

Vista zaś na nowych kompach (mam na lapku) nie chodzi wcale tak tragicznie, pracuje się przyjemnie, a i pograć można bez problemu (stare gry odpalają mi się lepiej niż na XP...). Jeżeli Microsoftowi uda się system jeszcze trochę dopracować i zmniejszyć zasobożerność, to naprawdę będzie fajnie. A jak 7 będzie wyglądać, to już naprawdę sprawa drugorzędna ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego niektorzy pisza - "przeciez to Vista... itd" Przeciez wyglad nie mowi nic o funkcjonalnosci czy mozliwosciach systemu. Zreszta ja pracuje na Viscie (aktualnie z SP1) i jestem z niej zadowolony. Nie pamietacie jakie problemy po wydaniu XP mielismy... bylo to samo co bylo z Vista. Pamietam jak sie zalamalem kiedy chcialem odpalic MK Trilogy i ZONK!!! Potrzebna byla latka pod XP :P Ale takich gier czy programow bylo wiecej. To samo bylo (tak bylo bo juz wszystko dziala jak nalezy, bynajmniej ja nie mam zadnych problemow) z Vista. Teraz wielu urzytkownikow wrecz zachwala sobie system Micro... :) W tym i ja ;) No ale jak ktos odpala go na sprzecie P4 1,5 z 1gb ramu i sie dziwi ze nie da sie na Viscie pracowac to SRY. Wraz z nowymi nowinkami jestesmy zmuszani do zmian sprzetu (Przy Win98 256 ramu to az za duuuuzo a dla XP bylo za maaalo :P) Ja z niecierpliwoscia czekam na nowe dziecko M$ co prawda od razu sie nie przesiade ale chcialbym zobaczyc co zmienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 11:59, CirroStratus napisał:

Hahaha :P. Tak się składa, że o DX10 już nie pisze się w prasie, ale to nie znaczy, że
przeminął. Wręcz przeciwnie, przecież gier pisanych z myślą o DX10 możemy się spodziewać
już w najbliższej przyszłości (osobiście czekam na DoW2 za jakieś pół roku - zamierzam
wymienić kompa i cieszyć się piękną grafiką z dziesiątki :P),

HA HA HA
Zawsze jak ktoś mi pisze o tym, że już za chwilę będą gry DX10 only, które nie są sponsorowane przez Microsoft to pokazuje mu to:
http://www.steampowered.com/status/survey.html

Największa ankieta wśród graczy. 80% Nadal siedzi na XP.
Co to oznacza? Nikt rozsądny bez wsparcia MS nie wyda gry DX10 only bo wtedy dyskwalifikuje 80% potencjalnych nabywców. Te 80% jest niezadowolonych gdy są jakieś "ficzersy" DX10 only (World in Conflict) a do tego gdy jest to DX10 only oszukane (Halo 2, Crysis, Gears of War)

A poza tym - od kiedy najważniejsza w grach jest grafika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 10:59, Kajetan Chrumps napisał:

Tyle. Windows 7 = Vista po niewielkim tunningu.Albo inaczej, Windows 7 to taki Windows
98 SE.



to trzeba odrazu wydawac nowy system ? nie lepiej jakiegos sp walnac i po problemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować