Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Batman: Arkham Asylum - temat ogólny

1949 postów w tym temacie

Człowieki.Tę grę,jeśli ktoś uwielbia gry akcji kupić trzeba.Po prostu.Inne dobre tytuły zapowiadające się dobrze to może borderlands i ...chyba tyle.Dlatego - kupować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:23, Ezio napisał:

Człowieki.Tę grę,jeśli ktoś uwielbia gry akcji kupić trzeba.Po prostu.Inne dobre tytuły
zapowiadające się dobrze to może borderlands i ...chyba tyle.Dlatego - kupować!


No, dodałbym jeszcze Assassin''s Creed 2, ale dla mnie Batman to i tak must-have. Jak jutro nie dostanę odpowiedzi z empiku, czy będą sprzedawać EK, to kupuje w pre-orderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozruszać ten temat, a jest ciekawy.

Lista możliwych takedownów dla chętnych do wykorzystania w demie Gacka (made by me na X360):
1) Silent Takedown - podkradamy się za przeciwnika i kiedy pojawi się opcja, robimy Y
2) Ground Takedown - gdy przeciwnik leży, naciskamy RT + Y (opcja nie musi być zaznaczona, można na czuja)
3) Takedown - gdy pojawia się opcja (podczas walki), naciskamy B + Y
4) Inverted Takedown - wisząc na gargulcu po pojawienu sie opcji naciskamy Y
5) Takedown - podczas stania na niewzmocnionym szklanym dachu po pojawieniu się opcji naciskamy Y
6) Over-railing-throw - przeskakujemy nad barierką i chwytamy sie jej, czekamy na przeciwnika i gdy pojawi sie opcja, naciskamy Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman Arkham Asylum- Zapowiedź
Batman w komiksach? Ok. Dobry film z Batmanem? Też przejdzie. Ale czy może być dobra gra z Batmanem? Dotąd nie przechodziła mi ta myśl przez głowę, ale po zagraniu w demo…

Przede wszystkim, zacznijmy od tego że Arkham Asylum będzie hitem. Nie będzie tu strzelanin rodem z Gears Of War. Nie będzie tu też tyle skradania co w Splinter Cell. Ani skakania z jednego miejsca na drugie jak w Prince Of Persia. Nawet elementy rozwoju postaci będą uboższe niż w przeciętnych grach rpg. Oczywiście wyścigi nie wchodzą w grę a jeżeli będą zagadki do rozwiązania, to łatwiejsze i w mniejszej ilości niż Tomb Raider Underwold. Czym więc będzie gra Batman Arkham Asylum?

Najpierw fabuła. Główny bohater łapie swojego największego dotąd przeciwnika, czyli Jokera. Wiezie go do tytułowego więzienia na wyspie Arkham. Oczywiste staje się to, że wróg na miejscu uwalnia się i ucieka. Nikt nie może dostać się do zakładu karnego, gdyż nasz główny przeciwnik zaminował miasto i grozi zdetonowaniem ładunków jeżeli ktoś z zewnątrz się zbliży. A że na wyspie znajdują się wszyscy przeciwnicy Batka, to tym lepiej. Będzie kogo stłuc. Nad fabułą siedzi facet od kreskówek z człowiekiem-nietoperzem, więc można oczekiwać czegoś więcej niż ucieczki i pościgu Jokera.

Cichy Batman

Główny bohater to napakowany gość. Można odnieść wrażenie, że przepakowany, ale to już kwestia gustu. Pomimo wszystko, to nadal człowiek. I choć w walce wręcz ze zwykłymi bandytami radzi sobie wyśmienicie, to jednak jest za cienki na broń palną. Dlatego też twórcy używali określenia ,,predator game”. Bo choć w więzieniu wszyscy polują na Batka, to on jest łowcą. Takim właśnie Predatorem. Tak jak i on, lubi wykańczać przeciwników po cichu. Początkowo czai się w ciemnościach, aby gdy nikt nie patrzy, porwać wroga i powiesić go na np. gargulcu. Robi to cicho i szybko. Pozostali przy życiu łotrzy denerwują się coraz bardziej. Szybko jednak nerwówę zakończy nasz heros, eliminując pozostałych.

Ten sposób prowadzenia rozgrywki mogłem przetestować w króciutkim demie gry. Włączając tryb detektywistyczny, ujrzymy dane odnośnie uzbrojenia przeciwnika i jego pozycji. Tło będzie niebieskie a na żółto podświetlone zostaną elementy, z którymi będzie można coś zrobić. Czyli też powieszone pod sufitem gargulce. Batman będzie skakał z jednego na drugi aby w końcu zeskoczyć na przeciwnika i jednym kopniakiem go powalić. Albo będzie można zawisnąć na gargulcu i pochwycić łotra znajdującego się pod nami. A potem jak pisałem wcześniej, powiesić go.

Dzięki takim zagrywkom, będzie można cicho wyeliminować uzbrojonych po uszy przeciwników. Pomogą nam też ostrza tzw. batarangi. Za pokonywanie przeciwników dostawać będziemy doświadczenie, co wiąże się też z ulepszaniem umiejętności. Fanom glaive’a z Dark Sector spodoba się to, że batarangiem będzie można sterować podczas lotu. Taka możliwość będzie jednak chyba możliwa dopiero po ulepszeniach.

Głośny Batman

Dla fanów głośniejszych bijatyk też coś się znajdzie. Walka będzie prosta oraz bardzo efektowna. Ciosy jakie wyprowadzi nasz bohater będą zależały od sytuacji i odległości między postaciami. W najlepszych momentach akcja spowolni, a kamera pokaże najlepsze ujęcie. Pomimo mocnych combosów, krwi nie będzie. Znaczek PEGI 16+ ogranicza w możliwościach, ale trochę zwiększa ilość nabywców produktu. Przeciwnicy? Oprócz typowych dresiarzy pojawią się postacie z komiksów. Killer Croc, Zsasz, Człowiek Zagadka… To dopiero początek, bo wrogów Batman będzie miał bardzo wielu.

Graficznie już teraz Arkham Asylum prezentuje się świetnie. Akcja dziać się będzie prawie ciągle w ciemnościach, dlatego tez twórcy mogli sobie pozwolić na malutkie braki, niezauważalne w cieniu. Jednak zamiast pójść na łatwiznę, dopracowują wszystko w najmniejszym nawet szczególe. Zwróćcie uwagę na screeny. Widziałem grę w akcji bo jest już demo. Obrazki sam zrzuciłem i czy coś tu wygląda źle? Sama twarz Jokera. Realistyczna, nie dlatego że wygląda tak jak sobie go wyobrażałem od zawsze. Ale ze względu choćby na rysy twarzy. Co też wygląda świetnie? Doskonałe cienie i gra świateł.

Ostatnie chwile

Muszę się przyznać, że początkowo nie wiedziałem co wszyscy widzą w tej grze. Z zapowiedzi i ostatnich beta testów można niby było wywnioskować że gra będzie wielka. Ale nie mogłem tego przełknąć, głównie dlatego, że nie wyobrażałem sobie dobrej gry z Batmanem. Ale myliłem się. To chyba jednak będzie hit. Premiera na PC mniej więcej w połowie września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 14:30, Kaucz napisał:

OMG a po co tu całą zapowiedz dajesz?


A dlaczego nie? Temat jest o grze, więc po co w ogóle o Niej tu pisać, hm? Wyraża swoją opinie o grze.


Co do tematu, gra wywarła na mnie ogromne wrażenie. Już od samego początku, po screenach i zapowiedziach czułem że gra nie będzie kolejnym gniotem na podstawie filmu. I się nie zawiodłem. Póki co demo spełnia moje oczekiwania w 100 procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 15:34, Arkads napisał:

A dlaczego nie? Temat jest o grze, więc po co w ogóle o Niej tu pisać, hm? Wyraża swoją
opinie o grze.

Musze przyznać - długa ta opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R3clus3: Tak tyle było pisania po to żeby se posta nabić, masz łeb kolego...
Arkads: I tu się zgadzamy :) Temat jest o grze, więc to tutaj pasuje.
Kaucz: Może kogoś do niej przekonam? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 17:32, Skwarek_pl napisał:

Miesiąc poślizgu dla PC? Ehh... *sadpanda*

Co?JAKI Miesiąc?Czyli nie 28 sierpień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze na okladce w sklepie Cenegi brakuje napisu "Live" w wersji na PC . Czyzby znow mieli wykastrowac gre tak jak Fallouta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 00:28, Slappy napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=pwbN3y587kw&feature=channe
Coś mi się wydaje że tą postacią będzie się grało najlepiej.


Taa...tyle że tylko na PS3. Właściciele PC i X360 mogą się pocałować w nos. A wielka szkoda, bo Joker jest świetny (zwłaszcza jego gesty i głos, Mark Hamill jak zwykle spisał się na medal (tak, tak-ten Mark Hamill gra Jokera w Batman: AA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować