Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Resistance 2 - temat ogólny

22 postów w tym temacie

W najbliższym numerze moje zinu Świat Gier, w których redaktorami jest kilku userów z tego forum będzie można przeczytać zapowiedź właśnie tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 16:28, Douzi napisał:

W najbliższym numerze moje zinu Świat Gier, w których redaktorami jest kilku userów z
tego forum będzie można przeczytać zapowiedź właśnie tej gry.

Chętnie przeczytam a Kraju o czym piszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 16:50, Kaucz napisał:

Chętnie przeczytam a Kraju o czym piszę :P


Otóż Kraju napisze zapowiedź Street Fighter IV ( już napisał ), mini recenzje Crysisa: Warhaed, bo pełną napisze Rafex12, ale mają się jeszcze dogadać oraz recenzje Wiedźmina: Edycji Rozszerzonej. Mogę zajść jeszcze pewne zmiany, ale póki co to te tytuły są dla niego przewidziane tzn. on sobie je wybrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 17:04, Kaucz napisał:

Ciekawie zapowiada się ten numer - przeczytam z największą chęcią :)


Nie chce wymieniać całej listy gier o których będzie można przeczytać w kolejnym numerze, ale mogę powiedzieć, że będzie ich dość sporo, prawdopodobnie 24 +/- także chyba będzie co czytać. Oczywiście będą to najnowsze produkcje no i jeżeli się uda to być może będziemy pierwsi w Polsce jeżeli chodzi o recenzje Silent Hill: Homecoming, ale to nic pewnego także nie chce zapeszać, bo może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mam prawie ukończonego Resistance 2.
Zmian jest sporo, cieszy to że przeciwnicy mogą zostać porąbani oraz rozwaleni na małe kawałeczki, tego nie było w jedynce. Ciała w większości nie znikają przy większych rzeziach nawet. Krew wygląda ładniej. Graficznie, co normalne, jest lepiej niż poprzednio.

Jedyneczkę chwalono za pięknie rozbijające się szyby, teraz szyby rozbijają się nawet jeszcze bardziej szczegółowo...szczerze mówiąc to chyba nawet zbyt. Zupełnie jakby wszystkie były klejone. Poza tym brakuje soczystszych odgłosów przy rozbijaniu.

Spore wrażenie robią ogromne statki chimer, atakujące San Francisco. Albo taki Leviatan-Gigant w Chicago...tak jak pisałem, graficznie jest świetnie.

Mam żal do twórców że z poczciwego M5A2 Carbine, świetnej i uniwersalnej spluwy, zrobiono kolejną zwykłą pukawkę. Zmniejszono magazynek i w ogóle nie czuć teraz tak tej mocy kiedy się strzela, granatnik jest słabszy niż w jedynce. Chociaż ogólnie granaty są teraz trochę słabsze niż w poprzedniej części. Mam wątpliwości czy to dobra droga...ale jeszcze zobaczymy.

Z nowych broni, interesujący jest Marksman - coś jak karabinek snajperski. Od razu też polubiłem HE .44 Magnum - świetny mocny pistolet, alternatywnym strzałem sprawiamy że wystrzelone pociski wybuchają.
Bardzo przydatny jest też HVAP Wraith, minigun z polem siłowym chroniącym nas od ostrzału...nic dodać nic ująć :).
V7 Splicer to taka trochę zabawka, przydaje się na zmasowane ataki potworów z kokonów "Grims".

Z tego co widzę trochę starych broni ubyło. Nie ma chociażby Sapper''a, Reaperów, czy Hailstorma(wielka strata to ostatnie zwłaszcza).

Jak na razie to fabuła...cienka. A nie wierzyłem czytając reckę gamespota. Zobaczę jeszcze co będzie na końcu, ale nie spodziewam się rewelacji. To się po prostu kupy nie trzyma :P. Jedynka miała lepszą fabułę.

Tryb kooperacji - interesujący. 3 klasy, maks 8 osób, wiele różnych misji. Zwykłego multi jeszcze nie chciało mi się ruszać.

Gra ma trofea, dla mnie nowość, stosunkowo łatwo wpadają mam już chyba z 6-7 brązowych i 1 srebro.
Inteli niezbyt dużo, łatwe do zdobycia.

Jeszcze do ostatecznej oceny (od 1-10) się wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I prawie zapomniałem, spory + za to że nasi towarzysze broni potrafią lepiej walczyć niż w części poprzedniej.
Teraz autentycznie zabijają wrogów i przydają się, nie to co w pierwszej części gdzie praktycznie zadawali chimerom tyle dmg że śmiechu warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ostatnio miałem mało czasu miałem na granie. Ale mimo to, mam już wyrobioną opinię na temat gry.

Do tego co napisałem powyżej dodam, że gra ma zbyt mocne kolory, w niektórych lokacjach to aż razi oczy.
Dziwne jest też oświetlenie, jestem na otwartej przestrzeni, słońce świeci a taki przykładowy kolega z oddziału jest..W cieniu? Dopiero go rozjaśnia jak latarką przyświeci się.
Z kolei niektóre przedmioty dziwnie świecą w ciemnościach :P.

W grze ogólnie ginie się więcej razy niż w Resistance:FoM, ale za to śmierć jest łagodniej karana, bo checkpointy są rozrzucone o wiele częściej. Akurat ta zmiana mi się nie podoba. Kto lubi często ginąć?
A ginie się często. A to wyskoczy jakiś głupi kameleon potwór który zabija jednym uderzeniem(niezależnie od poziomu trudności), a to zostaniesz przyszpilony przez ostrzał wroga, co jest niestety częste, bo mimo że często walczymy z sojusznikami to wrogowie zwracają uwagę głównie na nas(mocno irytujące zwłaszcza kiedy chimera mija 4 kumpli by do ciebie podbiec i rąbnąć).

A więc, sumując. Kampania dla 1 gracza solidna, ale bez rewelacji. Fabuła niespójna biorąc pod uwagę pierwszą część, postacie niezbyt ciekawe. Intele i relacje radiowe Henriego Stillmana potrafią jednak sprawić, że można się wczuć w klimat.
Niezbyt podoba mi się zniknięcie paska życia...zastąpił go system znany z CoD. Moim zdaniem to minus.

Nie zrozumcie mnie źle, wymieniam wiele wad, ale chce być szczery i drobiazgowy. Może i singiel nie jest rewelacyjny...

Za to rewelacją jest zdecydowanie multi!

Jak pisałem wcześniej, co-op jest na aż 8 osób, są 3 klasy do wyboru: żołnierz, medyk, Special-Ops.

Zwykłe multi też ma się świetnie, klas nie ma, ale też jest EXP i zdobywanie leveli. Potrafi to mocno wciągnąć.
Polecam tę stronkę jeśli ktoś ma już R1 lub 2:
http://www.myresistance.net/index4.php

Moja ocena gry to 8/10. Warto zagrać, aktualnie najlepsze multi dla FPS na PlayStation 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pożyczył mi właśnie tą grę. I jestem zachwycony. Nie wiem czemu gadają że R2 i LBP to nieudane premiery.

Ale chodzi o R2.

Tak więc zacząłem i gra rewelacyjna. Graficznie jest przyzwoicie i to bardzo. Nie można tu mówić o fajerwerkach ale naprawdę dobra rzemieślnicza robota. Szczególnie te poziomy z laboratoriami wewnątrz. Wtedy już mi w ogóle szczena opadała. Albo ten poziom San Francisco ahhhh co za widok. Bronie są świetne. Cóż nie znam się jak to było w pierwszej części ale tu mi się podobają. Takie bardziej futurystyczne to na plus. Podoba mi się również bardzo że naprawdę jest dużo różnorodność środowiska i gramy w różnych miejscach. Ta Dżungla w Californii z włączonym Motion Blur na High ahhhh jak to pięknie wygląda, aż chce się grać.

Na razie grałem tylko w kampanie singla i mogę powiedzieć że dobra robota. Fabuła jest dosyć konkretna nie naciągana ale nie będę tutaj nic zdradzał.

R2 to kawał solidnego shootera. A co zaś multi to się jeszcze sprawdzi, ale widać że pozytywne wrażenia więc sam pewnie też się nie zawiodę. Ale póki co trofea trzeba wyciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w ten weekend skończyłem grać z kumplem w pierwszy Resistance.
Teraz chcielibyśmy w dwójkę, ale za cholerę nie wiem jak odpalić kampanię dla dwóch osób...czy ja jestem jakiś tępy czy ta opcja w drugiej części po prostu nie występuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie używkę i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co w tej grze jest takiego fascynującego. Średni poziom trudności wygląda mi jak na koszmarny w innych grach. Kilka strzałów i jestem martwy. Wróg właściwie atakuje tylko mnie i nikogo więcej. Wymija moich towarzyszy lecąc prosto na mnie. Dawkuję sobie tę grę małymi dawkami, bo mnie co chwile bierze ku... Zagrałem sobie COOPa i również nic ciekawego tam nie ma. Mało tego - nie czuję, że mam jakikolwiek odrzut broni. R1 i trzymanie go, aż nie skończy się magazynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 18:50, SiDi napisał:

[...]


Za to 3 część jest już zrobiona dla "niedzielnych graczy" i jest bardzo prosta (chyba, że od razu się wł. na najtrudniejszym). Zupełnie jak by był to inny tytuł... już nie wspomnę o fabule, która została napisana w 10 min na kolanie przez Pana Wiesia, którzy tam tylko sprząta...
Mi się tam osobiście 2 podobała, ale miejscami była frustracja :) W końcu to gra z 2008 roku więc cudów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie i fabularnie mi nie przeszkadza, tylko ten cały gameplay i kosmiczny poziom trudności. Trochę przeczesałem google i nie tylko ja tak często ginę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować