Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy trailer z filmu Max Payne

65 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2008 o 18:30, jakubcjusz napisał:

Co to do diabła za demony? Ja się pytam! Gdzie w Maxie Paynie "demon gromadził swą armię"?
Boję się, że z fabuły gry pozostanie tu niewiele... :(

W tle, w oryginale, jest "diabeł" i zdaje się "gromadzi" - cóż, kreatywne tłumaczenie rządzi... bo w wersji oryginalnej jest to wieloznaczne i niekoniecznie fantastyczne - mam nadzieję, ze skrzydlaci i inne takie jazdy, to tylko halucynacje Maxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. W grę grałem , naprawdę kawał dobrej roboty, ukłony twórcom . Co do filmu wiązę z nim wielkie nadzieje i po trailerze nie mam wątpliowści że do kina pójdę go obejrzeć. Jedyną rzeczą jaka budzi moje obawy są te demony ale wydaje mi się że będą one bardziej symbolizowały śmierć i Max Payne będzie w stanie i ch dostrzec gdyż śmierć idzie za nim , tak jak w Wiedźminie (kto w niego grał będzie wiedzial o co o chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że te demony to halucynacje... mimo, że zbiorowe (!), w końcu Mona
też twierdziła, że to zobaczyła. Aha, wydaje mi się, że jest błąd w tłumaczeniu. Bravura(?)
mówi "He''s been hunting...", natomiast przetłumaczono to jako "Polują na niego...* wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 18:38, Lucas the Great napisał:

W tle, w oryginale, jest "diabeł" i zdaje się "gromadzi" - cóż, kreatywne tłumaczenie
rządzi... bo w wersji oryginalnej jest to wieloznaczne i niekoniecznie fantastyczne -
mam nadzieję, ze skrzydlaci i inne takie jazdy, to tylko halucynacje Maxa...


Obyś miał rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - zapowiada się fantastycznie. Motyw muzyczny jest genialny, trailer ma iście maxowy klimat. Teksty z w/w też są zgodne z "duchem" serii... Jak dla mnie - bomba. Ale zobaczymy jak to będzie w kinie wyglądać. Mam nadzieję, że to nie będzie zgodnie z prawem egranizacji - kaszana. Czego jak czego, ale marki takiej jak Max Payne wręcz nie wolno zepsuć.

edit: Demony, demony. Może to upadłe anioły są... "The flesh of fallen angels...." /z gry/ - Jak na razie nie kłóci mi się to z obrazem gry. Wiadomo, słowo w słowo nie przeniosą gry na duży ekran, a demony mogą być albo psychodelicznym snami Maxa, albo efektem V, albo jest to skutek "mieszania" się świata realnego i tego... nienormalnego. W Maxie #1 są motywy okultystyczne... Zresztą, tak jak mówiłem - czym by te demony nie były, na razie prezentują się fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej adaptacji chyba bliżej do Indigo Prophecy, niż do Maxa Payna jakiego znam.
Fiilm z 2007 r, "Death Sentence" jest bliższy oryginalnej wersji Payna, niż wersja kinowa.

Jednak pójdę na ten film, aby wypełnić pustkę po średniej jakości slow-mo sekwencjami w dwóch ostatnich matrixach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przenoszenie fabuły gry, czy komiksu na duży ekran zawsze wiąże się z niewypałem. Ogółem te demony mogą być. Ciekawy film może wyjść wtedy, jeśli fani danego tytułu znajdą w nim smaczki z gry/komisku, a dla całej reszty będzie to po prostu fajny film. Tak było np. z Blade''em i zdaje się, że było OK (poza ostatnią częścią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować