• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
drk1

Splinter Cell Double Agent - Runtime DirectX

Pytanie

Po uruchomieniu demo gry Splinter Cell Double Agent otrzymywałem komunikat CRASH. *MUST CHECK* a po nim komuikat Microsoft C++ Runtime Error. Sprawdziłem to na stronie producenta gry. Po wykonaniu zalecanej czynności (zainstalowanie sterowników DirectX dołączonych do gry problem zniknął - gra się uruchomiła.

Zawsze myślałem że jeśli gra wymaga tak jak to jest w tym przypadku wersję DirectX 9.0c a taką właśnie mam zainstalowaną to nie powinno być problemu. A tu się okazuje, że to nie wszystko.
Co to są te sterowniki runtime DirectX?
Czy jest to jakaś aktualizacja, poprawki danego DirectX? Czy jakaś dodatkowa funkcja, której nie było w starszych grach.

Czy mogę zostawić tak zaktualizowany DirectX? To znaczy czy może to w przyszłości utrudnić w funkcjonowanie innych gier (np. starszych) lub spowodować, że karta graficzna będzie się ona bardziej grzała?
Będę wdzięczny za szczegółowe informacje na ten temat, ponieważ nawet na stronie Microsoft nic na ten temat nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.09.2008 o 09:14, General Hawk napisał:

Po uruchomieniu demo gry Splinter Cell Double Agent otrzymywałem komunikat CRASH. *MUST
CHECK* a po nim komuikat Microsoft C++ Runtime Error. Sprawdziłem to na stronie producenta
gry. Po wykonaniu zalecanej czynności (zainstalowanie sterowników DirectX dołączonych
do gry problem zniknął - gra się uruchomiła.

Zawsze myślałem że jeśli gra wymaga tak jak to jest w tym przypadku wersję DirectX 9.0c
a taką właśnie mam zainstalowaną to nie powinno być problemu. A tu się okazuje, że to
nie wszystko.
Co to są te sterowniki runtime DirectX?
Czy jest to jakaś aktualizacja, poprawki danego DirectX? Czy jakaś dodatkowa funkcja,
której nie było w starszych grach.

Czy mogę zostawić tak zaktualizowany DirectX? To znaczy czy może to w przyszłości utrudnić
w funkcjonowanie innych gier (np. starszych) lub spowodować, że karta graficzna będzie
się ona bardziej grzała?
Będę wdzięczny za szczegółowe informacje na ten temat, ponieważ nawet na stronie Microsoft
nic na ten temat nie mogę znaleźć.


Witaj. Temat przenoszę do Podforum Pomocy Technicznej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam generalnie directx 9c ma masę podwersji rozróżnialnych w zasadzie tylko po dacie wydania), na najnowszej wszystko powinno ładnie działać (aczkolwiek nie jest to regułą).

ps Z pewnością nie wpłynie to na temperaturę karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować