• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Colder

Problem z transferem łącza

Pytanie

Siema. Nie znalazłem na wyszukiwarce takiego tematu więc go zrobiłem. Mam problem z szybkością transferu. Mam internet 5.5 MB czyli transfer powinien być 900 kb/s. Tak mi zmierzył program. Usuwam ciasteczka regularnie i mam przeglądarkę FireFox. Posiadam modem, jakiś Ethernet :P Prędkość pobierania jest od 19 kb/s (na paru stronach) do max. 400 kb/s. Proszę o pomoc. Nie używam żadnych programów typu BearShare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ta szybkość jest od ciebie do twojego dostawcy netu, dalej to już zależy od jego łączy i ich aktualnego obciążenia. No chyba że te 5.5 mb/s to prędkość gwarantowana a nie maksymalna, ale nawet i wtedy serwer z którego ściągasz mógłby na ciebie nałożyć ograniczenia.
ps do 5 minut od napisania posta możesz go edytować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A w jaki sposób chciałeś pobierać pliki szybciej, niż są udostępniane? Wyobraź sobie transfer danych jako płynięcie cieczy przez rurociąg: po stronie dostawcy rura jest cienka, a po Twojej gruba. Przepustowość determinowana jest przez wlot o mniejszej średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

6/1,5 Mb/s (3 terminale) aż takie zaniżanie to jest chyba przesada. Skoro płace za taką prędkość to należy ma się taka a nie inna prędkość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2008 o 09:45, Colder napisał:

Skoro płace za taką prędkość to należy ma się taka a nie inna prędkość!

Jeśli w umowie masz gwarantowaną prędkość na danym poziomie, to tak. Jeśli jednak wspomina ona o prędkości maksymalnej, to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dla przykladu niedwano na rapidshare.com na free predkosc byla ograniczona do 60/s i tego nie przeskoczysz, chyba ze zdecydujesz sie na premium rapidshare to bedzies pobieral 900/s ;)

to samo tez bedziesz mial np na stronie cenegi, ja mam 1MB (~100/s powinno sciagac) a demko Knights Bounty leciało w porywach 20/s :]

wiekszosc serwisow naklada ograniczenia dla zwyklych uzytkownikow. Takie zycie :] Przy wyborze interenetu doszedlem do wniosku ze z laczem ponad 1MB nie bede mial co robic a 1MB spokojnie wystarcza do gier MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować