Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mark Jacobs o farmerach w WAR-ze: "MUAHAHAHA gińcie!"

52 postów w tym temacie

Gdybyś chociaż miał poczucie humoru, bo widać, nawet nie wiesz co to żart...

Poza tym addony nie są robione przez blizza z tego co wiem, wiec nie widze przeszkody, aby filtr był wybiórczy.
A w WoWa "juz nie gram" a nie "jeszcze nie gram"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 12:50, Fang napisał:

Nie mogliście z nimi pertraktować o niszy abonament w Polsce a nie wzięliście się za
to gówno Age of Conan?

Różni wydawcy w Polsce, różne podejścia. WAR to EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko Mark Jacobs nie skończył tak, jak Harvey Dent z Batmana... Swoją drogą, genialny obrazek, dobra postawa, i oby polityka "zero tolerancji" się utrzymała przez cały czas, a nie przez kilka miesięcy w ramach reklamy produktu. Blizzard banował masowo konta, a obecnie nie mam znajomego, który by nie spotkał farmera chociaż 1 dziennie... Go Go Mythic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 13:33, qba767 napisał:

Brawo! Jeszcze tylko Player Killerów z różnych MMO pobanują :D


Albo carebearki, bo w końcu czemu niby one mają być faworyzowane ;> Przeciwne frakcje i wrogie klany istnieją tylko po to żeby móc je zabijać.

A Mark Jacobs stał się właśnie moim nowym bohaterem, szacun and goodspeed dla niego. Gram wprawdzie dopiero dwa dni, ale faktycznie ani razu nie trafiłem na gold spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż niektóre gry wprost sprzyjają temu prcederowi - przykład WoW - albo trzba mieć kupe czasu na zdobycie upragnionego itemku ale kupe czasu na wyfarmienie golda i kupienie czegoś dobrego na AH ( o epic mountach nie wspominam ) Oczywiście nolife da sobie radę pod warunkiem ze ma coś z Azajaty i lubi wykonywac ta samą nudną pracę codziennie. Tylko ilu takich no-lifeów jest wśród 11 mln użytkowników WoWa ? 5% ? Fakt sa najgłośniejsi ale na pewno nie najliczniejsi. Gold farmerzy po prostu wykorzystali ten fakt i stworzyli pręznie działający biznes. A, że wkurzaja każdego w tym mnie to inna sprawa. Winny jest system - a nie ludzie.

Myśle że lekarstwem na tą przpadłość są nowe gry nie dajace gold farmerom/spammerom pola do ich działalności. Kto wyda 100 zł na 1000 wirtualnych pieniędzy jak w trakcie normalnej gry spokojnie zbierze sobie wymaganą kwotę ? War idzie w dobrym kierunku - radość z gry ma dawać właśnie sama gra nie wymagająca farmy, honoru, golda, kluczy, attumentów, itd, itp.

info: w WoWa grałem prawie od jego premiery w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W WoWa grałem może trzy miesiące i zrobiłem kasę starczająca spokojnie na wszystko co chciałem i jeszcze mi zostało. Łącznie z Epic Mountem. A jak? Żerując na ludzkim lenistwie za pomocą AH. Więcej nie powiem bo może jeszcze wrócę do WoWa to się know-how przyda :) WAR jeszcze nie uraczył mnie ofertą złota czy power levellingu. Btw leveluje się tak szybko, ze komu na Boga power levelling potrzebny. Ja to się musze nakombinować właśnie jak nie levelowvać za szybko żeby choć obejrzeć RvR zony i Scenarios dla wszystkich ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmierć farmerom, zero tolerancji, podoba mi się, jestem za całą gębą. Gdyby jeszcze wypracować międzynarodowe prawo zakazujące zbliżać się takim przyłapanym farmerom do internetu do końca życia, to byłoby coś. Albo od razu fizycznie ich wieszać lub obcinać dłonie, jak kiedyś czyniono, w końcu to oszuści i złodzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:18, bora napisał:

W WoWa grałem może trzy miesiące i zrobiłem kasę starczająca spokojnie na wszystko co
chciałem i jeszcze mi zostało. Łącznie z Epic Mountem. A jak? Żerując na ludzkim lenistwie
za pomocą AH. Więcej nie powiem bo może jeszcze wrócę do WoWa to się know-how przyda
:) WAR jeszcze nie uraczył mnie ofertą złota czy power levellingu. Btw leveluje się tak
szybko, ze komu na Boga power levelling potrzebny. Ja to się musze nakombinować właśnie
jak nie levelowvać za szybko żeby choć obejrzeć RvR zony i Scenarios dla wszystkich ras.



też uwielbiam spekulacje w grach MMO <3 Nie ma nic piekniejszego niż perfidnie zawyżać cenę towaru i sztucznie wszystko wykupywać :)

Co power lvlingu to uważam, że to porażka maksymalna - leveling to okres gdy uczymy się grać postacią, poznajemy słabe i mocne strony, poznajemy skille.
W CB WARa w pewnym momencie tworzyło się postacie na rank31 i pamiętam jak czułem się zagubiony po stworzeniu takiej postaci, nie wiedziałem co uzywać, kiedy, jak i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Moi CSR-zy mają politykę zera tolerancji." - powiało grozą, niczym tą od Romana Giertycha... ;-)

A tak na serio - to nie dziwię się, że Mark Jacobs nie lubi, a raczej nienawidzi handlarzy złota. To standard, że w produkcjach typu MMO spotykamy takie osoby. Niestety, proceder ten nadal ciągle się powiększa i staje się co raz bardziej popularny. Teraz gracze dysponujący zasobniejszym portfelem, a niekoniecznie lepszym "skillem" mogą mieć więcej złota, jak oczywiście zapłacą. Coś takiego nie za bardzo mi się podoba, ale niestety uniknąć się tego nie da. Dobrze jednak, że w przypadku WAR konta farmerów złota są masowo banowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie pomyślał o tych tysiącach biednych dzieci w Chinach siedzących w fabrykach przed monitorami i pracujących na marniutką pensyjkę za którą trzeba utrzymać cała rodzinę? Ile z nich bedzie cierpiało głód i ubóstwo przez banowanie farmerów? Co na to ONZ, HRW albo WHO?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:04, HumanGhost napisał:

A nikt nie pomyślał o tych tysiącach biednych dzieci w Chinach siedzących w fabrykach
przed monitorami i pracujących na marniutką pensyjkę za którą trzeba utrzymać cała rodzinę?
Ile z nich bedzie cierpiało głód i ubóstwo przez banowanie farmerów? Co na to ONZ, HRW
albo WHO?!?


Oglądałem ostatnio dokument na temat tych gold farmerów. To głównie są dzieci, które pouciekały z domów i nie mają się gdzie podziać, więc harują w tych MMORPGowych obozach pracy za miejsce do spania, parę misek ryżu i kieszonkowe. Jak ukrócimy ten proceder, to może podejmą właściwą decyzję, wrócą do swoich zrozpaczonych rodzin i zrobią coś konkretnego ze swoim życiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:25, Astropath napisał:

Jak ukrócimy ten proceder, to może podejmą właściwą decyzję, wrócą do swoich zrozpaczonych rodzin i zrobią coś konkretnego ze swoim życiem ;P


Albo wręcz przeciwnie - zaczna kraść i napadać na uczciwych ludzi. Nigdy nie mozna być pewnym całkowicie. Każdy medal ma dwie strony a kij dwa końce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, MMO bez farmerów? Radykalne, to co ci biedni nałogowcy zarabiania Cekinów Mocy +7 poczną? Zaczną czerpać z gry... frajdę? Grać dla... przyjemności? Straszne!

(sarkazm mode off)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować