Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ranking sprzedaży UK - nieoczekiwanie moc daje radę

23 postów w tym temacie

Pierwsze miejsce pokazuje , ze jakby wpisac logo star wars na chrupkach to tez by sie dobrze sprzedawaly.

Moze tez sugerowac kilka innych rzeczy , ale poprawnosc polityczna nie pozwala mi ich napisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spore dosyć nisko, choć biorąc pod uwagę, że to gra pecetowa, do tego nie MMO, ani Simsy, to i tak niezły wynik jak na Wielką Brytanie. U nas zapewne taka top-lista byłaby zupełnie inna. Zero pozycji z konsol, wszystkie miejsca okupywane przez blaszaki i Prawdziwe Hity (Wiesiek, Stalker, Warhammer, CoD, jakieś reedycje Diablo, Gothica, pewnie dla Simsów tez się miejsce znajdzie). Ale cóż, to w końcu UK nie Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:02, Michaelius napisał:

Pierwsze miejsce pokazuje , ze jakby wpisac logo star wars na chrupkach to tez by sie
dobrze sprzedawaly.

Moze tez sugerowac kilka innych rzeczy , ale poprawnosc polityczna nie pozwala mi ich
napisac:)



Widac ze raczej w demo force unleashed nie grałęś :D
Rzucanie storm trooperami w tie figthery powodujac że te spadaja z linii montazowej na innych bądź chwytanie samego tie figthera i rzucanie w przeciwników.... miód.
Fakt taka gra aż się prosi o implementacje w niech Ghul''a, ale Pegi jest nieubłagane i nie ma rozczłonkowywania ligcht saberem jak się chce dostać niskie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michaelius -> Chrupki już z logiem SW już były gdzieś koło 1997 (w Polsce!), miały żetony w z obrazkami z edycji specjalnej Starej Trylogii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPORE to naprawdę dobra gra, choć mająca wiele niedociągnięć i zbytnich uproszczeń. To taki nieoszlifowany diament. Traci jednak na pewno przez akcje anty-zabezpieczeniowe, gdzie ludzie w ramach protestu oceniają grę najniżej jak się da. I nie mieszajmy piractwa. Naprawdę dobre tytuły nie muszą się bronić - im w sprzedaży nie przeszkadza nawet olbrzymia skala piractwa - to tylko wytłumaczenie dla tych, którym tak naprawdę coś nie wyszło. Tyle że w tym przypadku do zakupu oryginału zniechęca właśnie to zabezpieczenie, a ja nie twierdziłbym od razu, że te osoby które w związku tym nie kupią gry, od razu pobiegną po pirata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fors Anliszd to nie jest słaba gra, ale nie wybitna, jak KotORy. Zasłużenie pierwsze miejsce. A i należy padał... tfuu pamiętać, że to Brytyjczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:37, Little Maggot napisał:

Widac ze raczej w demo force unleashed nie grałęś :D


Tyle, że on ma rację ... Logo Star Wars ma więcej Mocy jak produkty, na których się znajduje.

A że FU jest pierwsze? Ojejejej, ależ wyczyn. W końcu to nowa gra wydana "tylko" na 6 platformach. No naprawdę bijmy pokłony, bo zaprawdę gra musi być genialna ... Naprawdę więcej w tym momencie Warhammer Online osiągnął, bo jest 4 będąc tylko na jednej platformie + konkurencja w postaci WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:37, Little Maggot napisał:

Widac ze raczej w demo force unleashed nie grałęś :D
Rzucanie storm trooperami w tie figthery powodujac że te spadaja z linii montazowej na
innych bądź chwytanie samego tie figthera i rzucanie w przeciwników.... miód.
Fakt taka gra aż się prosi o implementacje w niech Ghul''a, ale Pegi jest nieubłagane
i nie ma rozczłonkowywania ligcht saberem jak się chce dostać niskie ;(


Gralem i uwazam , ze jest marne w porywach do sredniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:08, hans olo napisał:

Sorry ale osiągnąć pierwsze miejsce kilku różnym grom pod jednym tytułem i na sześć różnych
portów, to żadna sztuka.


So true. Ale jak to zawsze bywa, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prostą zasadę. Nie kupuję gier z przegiętym DRM. Właściciel takiej gry ma z nią SPORE problemy, większe niż koleś, który spiracił to z netu i gra na luzie.

Być może angole doszli do podobnych wniosków. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:41, Aargh92 napisał:

Michaelius -> Chrupki już z logiem SW już były gdzieś koło 1997 (w Polsce!), miały
żetony w z obrazkami z edycji specjalnej Starej Trylogii. :)


Były były... Mam gdzieś album nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś fakt, że TFU znalazło się na szczycie listy nie dziwi i nikogo dziwić nie powinno. Trzeba wziąć pod uwagę to, że to Gwiezdne Wojny, które mają od groma fanów, a oni kupią takie rzeczy bez większego zastanowienia, zwłaszcza, że dawno gierki ze SW nie było ;) Swoją drogą gra znowu takich słabych ocen nie dostała, 7/10 to już całkiem przyzwoita nota, a dla maniaków tworu Lucasa spokojnie można ją podnieść o 1 czy 2 oczka.

EDIT: Co do chrupek to też mam gdzieś album z wszystkimi żetonami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie tylko Brytyjczykom oddaje się SW Mania ;-)

Ranking jak co tydzień - dominują produkcje na Wii. Wii Fit, Mario Kart Wii to produkcje, które od dłuższego czasu związane są zawsze z listami sprzedaży gier w UK. Brytyjczycy najwyraźniej darzą ogromną sympatią te tytuły. Pierwsze miejsce dla Star Wars: TFU w zasadzie nie jest żadnym zaskoczeniem. Miliony graczy na całym świecie czekało na tą pozycję, więc pierwsze miejsce na liście nie powinno nikogo dziwić. Spore spadło już na dziesiątą pozycję, ale w sumie to gra na PC, więc jest to zrozumiałe. Gdyby ukazał się także na X360, PS3, Wii to od razu zdobyłaby pierwsze miejsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować