Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deneby w segmencie cenowym 300-400 dolarów

11 postów w tym temacie

Strasznie drogo jak dal przeciętnego kowalskiego.Sam zamierzam kupić procesor 4 rdzeniowy ale chyba poczekam troche aż seria core 2 quad stanieje tak do 400-500 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny kowalski mnie nie interesuje, ale mimo wszytko trochę drogo jak na zapowiadaną wydajność. Warto jednak zwrócić uwagę, że Ati/Amd zapowiadając Radeony z serii 4000 też było dosyć skromne i zaniżyło ich wydajność. Może w tym przypadku jest tak samo (albo chcą żebyśmy pomyśleli, że będzie tak samo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 18:15, ziptofaf napisał:

I tak drogo. 300$ = ok. 640 zł + marże itd. = 700 zł. A mało kto wydaje na procesor więcej
niż 450 zł...



Ej nie mierz wszystkich swoją miarą, taka prośba.

Niektórzy jak chcą zbudować naprawde mocny sprzęt to właśnie sięgają po procesory o cenach rzędu 1k-2k zł i napewno nie jest ich mało, bo w takim wypadku by nie produkowano takich drogich CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 13:01, Bagieta napisał:

Ej nie mierz wszystkich swoją miarą, taka prośba.

Nie mierzę. Sam mam procesor za 750 zł (Q9300), ale przecież stosunkowo niewiele osób inwestuje w najmocniejsze układy.

Dnia 24.09.2008 o 13:01, Bagieta napisał:

Niektórzy jak chcą zbudować naprawde mocny sprzęt to właśnie sięgają po procesory o cenach
rzędu 1k-2k zł i napewno nie jest ich mało, bo w takim wypadku by nie produkowano takich
drogich CPU.

Ile znasz osób w swoim otoczeniu, które mają procek za 1,5 tysiaka? Bo ja zero...
Nie wątpię, że są tacy ludzie. Ale jest ich znacznie mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować