• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
oset-jr

Laptopy?

Pytanie

Czy laptop Toshiba ( AMD Turion Dual Core RM-70, Ati Radeon HD3470, 3Gb RAM, platforma PUMA ) nadaje się do czegos ( szczerze mowiac chodzi o gry, nie koniecznie takie o duzych wymaganiach, ale zawsze cos )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nooo może coś na tym wyciągniesz nie jestem pewien. Ale System coś mi nie odpowiada. Zobacz w google co na tym wyciągnąć idzie na pewno robione były testy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.10.2008 o 19:33, Mateusz Kandefer napisał:

/.../

Szukam jak najmocniejszego, ale jednocześnie mobilnego lapka, 15" max. Macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 22:14, marcin1930 napisał:

> /.../
Szukam jak najmocniejszego, ale jednocześnie mobilnego lapka, 15" max. Macie jakieś propozycje?


Tutaj generalnie nie ma takiej opcji, by laptop był i najmocniejszy i mobilny, ponieważ moc komputera idzie w parze z "prądożernością". Ostatnio mój szwagier kupił HP Pavillion DV7-1130EW i jest bardzo zadowolony z niego (AMD Turion 64 X2 2,3 GHz + 3 GB RAM + ATI Mobiliy HD3450 512MB + 17 calowy ekran i 500 GB dysk - cena odpowiednia do wyposażenia).

Może sprecyzuj kwotę jaką chcesz wydać - będzie łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.09.2008 o 17:06, oset-jr napisał:

Czy laptop Toshiba ( AMD Turion Dual Core RM-70, Ati Radeon HD3470, 3Gb RAM, platforma
PUMA ) nadaje się do czegos ( szczerze mowiac chodzi o gry, nie koniecznie takie o duzych
wymaganiach, ale zawsze cos )

Gry? no to szykuj się na loterię..... laptopowe układy graficzne różnią się od tych z komputerów stacjonarnych, więc gra może odmówić współpracy nawet jak wymagania w teorii spełnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 23:32, Mateusz Kandefer napisał:

Może sprecyzuj kwotę jaką chcesz wydać - będzie łatwiej ;)


Coś koło 4000-5000zł. Myślałem trochę nad Apple Macbook z 13" ekranem, coś takiego:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Apple-MacBook-Unibody-13-9400M.12176.0.html
Co o tym myślicie? Nie wiem czy oprogramowanie mac os będzie dobre, ale potrzebuję go głównie do multimediów (filmy, muzyka itp.) w czasie poza domem, oraz jako laptop pomocniczy (sub). Nie wiem jak jest z grami, nie chciałbym za bardzo na nim grać ale może któreś idą na mac osie? W ogóle Macbook to dobry pomysł? Zależy mi na dużym czasie bez ładowania baterii (np. w 12 godzinnym locie to bardzo wskazane :) i solidności więc ten lapek nie wydaje mi się złym pomysłem... Dodatkowo chciałbym na nim przeglądać internet na hotspotach i używać go jako "przeglądacza" i "poprawiacza" zdjęć (ale nie jakoś specjalnie graficznie tylko bardzo ogólnie, same podstawy jak np. kontrast).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2009 o 07:39, sig. napisał:

/.../


Czy "Broadcom 802.11a/b/g/n" to to samo co WiFi? Zmylił mnie ten tekst w recenzji:
Próżno szukać FireWire czy zatoczki ExpressCard.
Z drugiej strony odnosi się do boku laptopa, czyli może im chodzić o wyjścia dla jakiś zewnętrznych modułów (ale po co zewnętrzne WiFi jak jest już wewnętrzne?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2009 o 18:46, marcin1930 napisał:

> /.../

Czy "Broadcom 802.11a/b/g/n" to to samo co WiFi?

Tak, Broadcom to producent układów do wi-fi zaś a/b/g/n to sposoby transmisji (o ile się orientuję to obsługuje wszystkie, chociaż a jest w Polsce nielegalne (bo korzysta z zastrzeżonej częstotliwości)

Dnia 12.02.2009 o 18:46, marcin1930 napisał:

Zmylił mnie ten tekst w recenzji:
Próżno szukać FireWire czy zatoczki ExpressCard.
Z drugiej strony odnosi się do boku laptopa, czyli może im chodzić o wyjścia dla jakiś
zewnętrznych modułów (ale po co zewnętrzne WiFi jak jest już wewnętrzne?).

Firewire to konkurent usb, pewnie by wygrał (dużo większe możliwości, można za jego pomocą np zrobić sieć przy użyciu standardowych kabli a nie specialnych, drogich jak przy usb) gdyby marketingowcy intela nie wmuwili ludziom że nadaje się tylko do podłączania kamery. Zaś express kart to chyba jakieś złącze na karty rozszerzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2009 o 19:24, sig. napisał:

/.../


Aha, czyli wszystko w porządku - Apple nie odstaje od reszty, można surfować w internecie w zasięgu hotspotów. Nie wiem czy się na tym znasz, ale chociaż powiedz jak ci się wydaje, który macbook jest bardziej opłacalny do kupna?

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Apple-MacBook-Pro-15-v5-2008-Unibody-9600M-GT-9400M.12182.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Apple-MacBook-Unibody-13-9400M.12176.0.html

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 06:45, sig. napisał:

Jak dla mnie produkt apple i opłacalny do kupna to sprzeczność.


Hehe, rozumiem ale chodzi mi o to który z już podanych jest bardziej opłacalny :) Wg. mnie ten z 15 calami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2009 o 06:45, sig. napisał:

Jak dla mnie produkt apple i opłacalny do kupna to sprzeczność.


Ponadto jak jest aktualnie z instalacją windy? Kiedyś były z tym problemy, ale ostatnio słyszałem że coś z tym ruszyło... Nie wiem tylko jak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja dla przykładu posiadam laptop HP PAVILION DV7 1020ea

http://www.icecat.biz/en/p/HP/FM271EA/Pavilion%2520dv7-1020ea%2520Entertainment%2520Notebook%2520PC.htm

i jestem z niego bardzo zadowolony, Assassins Creed w rozdzielczości 1440x900 z detalami na max bez przycięcia, pozostałe gry też na full (przynajmniej te w które na razie zdążyłem na nim pograć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.02.2009 o 21:45, GringoG3 napisał:

/.../


Silna konfiguracja, jednak ja wolę laptopa 13" ew. 15", 17" to już ciężki (w przenośni i dosłownie) kaliber :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2009 o 09:11, diabolo20 napisał:

Czy geforce 210m na laptopie nadaje sie do grania?


W takie starsze tytuły to tak, grałem na tej karcie w Gothic''a 1 i Fallouty 1 i 2. Śmigały nieźle ;)

Teoretycznie się nadaje, ale nie wiem w co chcesz grac ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.09.2009 o 18:51, diabolo20 napisał:

najnowsze tytuły jakiej rozdzierczosci i detale np gothic 3 czy gta 4,fallaut 3


Tytuły o których mówisz nawet się włączą. Ba, może w minimalnych detalach będą działać płynnie (choć GTA4 nawet w takich pewnie będzie kiepsko działał). Wydajność tej karty przypomina mi PC-ty z 2005-2006 roku, więc na cuda bym się nie nastawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować