Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia planuje zmianę oznaczeń GeForce'ów

25 postów w tym temacie

Harpen

W związku z premierą kilku nowych układów Nvidii, które pojawią się 15 października, koncern planuje w czwartym kwartale zmienić nazewnictwo kart graficznych GeForce z serii 8x00 i 9x00. Podzielone zostaną one na cztery segmenty.

Przeczytaj cały tekst "Nvidia planuje zmianę oznaczeń GeForce'ów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni naprawdę nie mają co robić i się nudzą, że wymyslają jakby tu jeszcze bardziej namieszać. Dadzą nowe naklejki i będą sprzedawać to samo pod nową nazwą. Suuuper. Niby łatwe do zapamiętania te kategorie , ale i tak będzie bałagan jak to zwykle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej by było gdyby nazwać to GTX1xx ??
znowu zamęt wprowadzają, ale chociaż tyle z tego dobrego że teraz będziemy wiedzieć czy kupujemy układ 65nm czy 55nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 15:10, wosq napisał:

Oni naprawdę nie mają co robić i się nudzą, że wymyslają jakby tu jeszcze bardziej namieszać.
Dadzą nowe naklejki i będą sprzedawać to samo pod nową nazwą. Suuuper. Niby łatwe do
zapamiętania te kategorie , ale i tak będzie bałagan jak to zwykle:)


Zauważ, że nowe karty będą już w 55nm, a więc NIE BĘDĄ takie same jak wersje 65nm... omg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wszystko, jak zwykle, ma tak naprawdę na celu wprowadzenie w błąd przeciętnego klienta, który nie ma w głowie miliarda oznaczeń różnych kart. Oczywiście "nowe" GeForce''y będą dodatkowo intensywnie reklamowane jako "rewolucja" czy inny koniec świata... Mam wrażenie że nVidia panikuje po premierze Radeonów serii 4xxx. Owszem, ich GPU mają potężny zapas mocy w zastosowaniach niezwiązanych z rozrywką (CUDA), ale jaki odsetek klientów w ogóle bierze to pod uwagę? Znikomy - profesjonaliści tak czy tak kupią Quadro lub Teslę, a gracze do czego innego jak gier GPU nie używają (pomijam tu marginalnie użytecznego PhysX''a). Inna sprawa że moc akceleratorów ATI nadal jest uśpiona, a teoretycznie jest przecież większa niż GPU nVidii. Ciekawe, co na to Kanadyjczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 15:24, Arczir2d2 napisał:

a nie lepiej by było gdyby nazwać to GTX1xx ??
znowu zamęt wprowadzają, ale chociaż tyle z tego dobrego że teraz będziemy wiedzieć czy
kupujemy układ 65nm czy 55nm



No więc nie-dla nVidii oczywiście.
Im lepszy numerek, tym lepsza karta-to jest posób rozumowania przeciętnego kilienta.
Jak dadzą 100, pomyślą "a, to badziewie jakieś", ja 200, "no, no, no! Widzę że straszna promocja i dobre karty w dobrych cenach".
A nie pomyśli nawet że karta którą kupuje ma 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie aferę z myciem kurczaków w hipermarketach ? To samo robi Nvidia... Te ich beznadziejne manewry marketingowe staja się coraz bardziej żałosne.. ale jak mawiają to tonący i brzytwy się chwyci :/ Co lepiej obeznani klienci zaprzestaną kupowania produktów zielonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co też Wy opowiadacie? Nazwy są przekozackie!! Np. taki GTX280 podkręcony przez Zotac''a miałby w nazwie AMP! tak? phi...
A teraz można będzie mu nadać takie wypasione nazwy jak w motoryzacji np. GTR280, jeszcze lepsze taktowania GTR280R, czy chłodzone cieczą GTX280WRC(WaterRelatedCooling) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TSMC planuje 40nm później niż nVidia zapowiedziała, że dostarczy chipy w tym procesie technologicznym, ale musi pokazać, że coś robi, mimo, że żadnych nowych produktów nie ma i nie widać nic na horyzoncie - chyba, że ktoś połknął GTX 350 na Święta. A jak najłatwiej pokazać, że się coś robi?

ZMIENIĆ NAZWY! Najtańszy chłit marketingowy.

Szczerze? Jest źle. Jest baaaaardzo źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że znowu nvidia bawi się w to co lubi najlepiej - odrzegawanie już starych, dawno odgrzewanych wiele razy kotletów... Tak naprawde ,ich rozwój skończył się na 8800 GT, potem jest przeskok na GTX260 ... Wszystko co pomiędzy , to jest powtórka z rozrywki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 15:45, Marczanson napisał:

Pamiętacie aferę z myciem kurczaków w hipermarketach ? To samo robi Nvidia... Te ich
beznadziejne manewry marketingowe staja się coraz bardziej żałosne.. ale jak mawiają
to tonący i brzytwy się chwyci :/ Co lepiej obeznani klienci zaprzestaną kupowania produktów
zielonych.


Nvidia wygrywa z Ati więc twoje określenie "tonący brzytwy się chwyta" wskazuje, że albo masz kartę ATI albo jesteś inny intelektualnie. Oczywiście to może się zmienić wraz z wyjściem kart 40nm od czerwonych. Jesli cię uraziłem, wybacz

K0j0t <- z tym przeskokiem zgadzam się w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 17:04, K0j0t napisał:

Widze że znowu nvidia bawi się w to co lubi najlepiej - odrzegawanie już starych, dawno
odgrzewanych wiele razy kotletów... Tak naprawde ,ich rozwój skończył się na 8800 GT,
potem jest przeskok na GTX260 ... Wszystko co pomiędzy , to jest powtórka z rozrywki...


Odgrzewany kotlet. jak ja tego wyrażenia nie lubię. Nie nazwał bym tego tak. W Polsce rynek komputerwy zatrzymał się, ale gdzie indziej już niedługo na półkach sklepów lub już są 16 rdzeniowe procesory. Jeśli mi nie wieżycie to wasza sprawa, to będzie oznaczać, że wasze pojęcie o postępie technogi jest znikome. Sam taki procesor trzymałem w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 17:18, vincent50200 napisał:

Odgrzewany kotlet. jak ja tego wyrażenia nie lubię.

karty serii 8xxx, 9xxx i gtx200 są na podobnej architekturze i obsługują te same technologie. Trudno tu nie mówić o odgrzewanych kotletach :)
no i tego przeskoku o którym napisał MisioKGB nie ma :)

Dnia 26.09.2008 o 17:18, vincent50200 napisał:

Nie nazwał bym tego tak. W Polsce rynek komputerwy zatrzymał się,

że tak powiem bzdura, bo nie ma polskich gigantów na rynku komputerów :)
niżej wymienione procesory nie są w Polsce potrzebne, bo do czego? (a jak już to bardziej opłaca się ściągnąć firmom wyspecjalizowane kompy z Niemiec)

Dnia 26.09.2008 o 17:18, vincent50200 napisał:

ale gdzie indziej już niedługo na półkach sklepów lub
już są 16 rdzeniowe procesory. Jeśli mi nie wieżycie to wasza sprawa, to będzie oznaczać,
że wasze pojęcie o postępie technogi jest znikome. Sam taki procesor trzymałem w ręku.

Szkoda tylko że te 16-rdzeniówki są wyspecjalizowane do wykonywania pewnych ściśle określonych funkcji (jak np cell w ps3 - włóż go do komputera a wydajność będzie niższa, niż na athlonie x2)

Swoją drogą intel ma dopiero w planach wypuścić 8-rdzeniowe procesory (chodzi mi o masówki, a nie te serwerowe), no co, chyba nie powiesz mi, że trzymałeś już 16-rdzeniowego intela będąc zagranicą? ;] (no chyba że w chinach...)


Wiesz... wypisujesz takie rzeczy a nie przyzwyczaiłeś się jeszcze do nazw kart graficznych Nvidii i ATI?
A o oznaczeniach np Matroxa to pewnie wogóle nie słyszałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu jest dodawanie do tego rodziny 8xxx, przecież każdy już przyzwyczaił się do obecnych nazw. A pomysł dobry, jeżeli dotyczyłby tylko nowych kart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ten chwyt ma polegać na tym, że np. Mamy 8800GTS. Chcemy zrobić upgrade. Na GTX260 nas nie stać, o GTX280 nie wspominając. Patrzymy na półkę - o, GTX200, Pewnie leciutko obcięty GTX260, i cena jakaś bardziej przystępna. Bierzemy!. Wracamy do domu, wyciągamy ją z pudełka, wkładamy do kompa, włączamy 3dsmarka. WOW! Wydajność 100% lepsza! Odpalamy jakąkolwiek grę - wtf? przecież ta karta ma tą samą wydajność co mój stary, wysłużony 8800GTS..... No ale nie możemy go już oddać do sklepu, bo co powiemy? Że kupiliśmy, bo nie wiedzieliśmy, że to 8800GTS? To już nasz problem.

Wg. mnie stanie się to hitem rynkowym, do czasu, aż ludzie zauważą, że mogą kupić 8800 / 9800 w niższej cenie, bez strat w wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować