Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 4830 kontra GeForce 9800 GT w grach

37 postów w tym temacie

Harpen

Na łamach serwisu VR-Zone pojawiło się bardzo interesujące porównanie dwóch kart graficznych, których cena wynosi mniej, niż 150 dolarów, czyli około 350 złotych. Sprawdzono, jak radzą one sobie w sześciu przykładowych grach.

Przeczytaj cały tekst "Radeon HD 4830 kontra GeForce 9800 GT w grach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce zauważyć, że ten slaid to typowy materiał marketingowy, nie trzymający proporcji dla pokazania wyższości kart AMD na WYBRANYCH tytułach.

Zauważcie ze słupek 1 symbolizujący GF 9800 GT to tak naprawdę 0,2, a nie jeden. Czyli DMC4 nie jest 4 razy wydajniejsze, ale gdzieś 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 16:26, Night Elf napisał:

Chce zauważyć, że ten slaid to typowy materiał marketingowy.


Zgadzam się. GF 9800 GT cały czas ma jednakowy słupek? Trochę to dziwne.
A co która lepsza to sam nie wiem ale na pewno nie będę się wzorował na takich wykresach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Radeona HD 4850 i jestem zadowolony w grze Crysis gram na najwyższych detalach i gra chodzi płynie seria 4800 to jedne z najlepszych kart na rynku, moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może 9800 GT jest traktowany jako odnośnik i względem niego jest podana wydajność 4830 stąd jednakowy słupek karty zielonych. Poza tym taki test to sobie mogą w kieszeń wsadzić, bo i tak niewiele z niego wynika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 16:29, Meykan napisał:

> Chce zauważyć, że ten slaid to typowy materiał marketingowy.

Zgadzam się. GF 9800 GT cały czas ma jednakowy słupek? Trochę to dziwne.
A co która lepsza to sam nie wiem ale na pewno nie będę się wzorował na takich wykresach.

jeden bo to wydajność gf9800gt w danej grze jest tak traktowana a drugi pasek to porównanie ile razy od nvidia jest szybsza nowa karta ati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheheheheheheheheh.......dawno tak sie nie ubawiłem. To najgłupszy wykres jaki widziałem od lat. Wiem, ze świat jest pełen sympatyków ATI ale to już lekka przesada. Zobaczcie czyje logo widnieje w prawym górnym rogu ekranu (czyżby teścik sponsorowany?). Powiem tyle. W testach jestem na bieżąco i ten jest kompletną bzdurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to dosyć tendencyjne porównanie i na pewno nie pokazuje realnej wydajności tych kart. Poczekajmy lepiej na prawdziwe testy w renomowanych serwisach o sprzęcie komputerowym. Wtedy dopiero będzie można stwierdzić, jak szybki jest nowy Radeon 4830.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jeden bo to wydajność gf9800gt w danej grze jest tak traktowana a drugi pasek to porównanie ile razy od nvidia jest szybsza nowa karta ati

nie ile razy tylko Nvidia to 1 a Ati to 1.6 itp.
choć jestem zwolennikiem Radków ale to jest troche naciągane....
a po za tym 9800 gt za niecałe 300 zł.... ?? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja rozumiem że obrazek jest mały ale nadal jest to czytelny słupek.

Pragne zauważyć że słupek zaczyna się na 0,8 a nie na 0, a co z tym idzie taki HL2 jest 25% szybszy a nie 100% co można logicznie wywnioskować, chyba tylko myśląc jak dziecko można stwierdzić - ten słupek jest dwa razy dłuższy od tego...

No i musze to powiedzieć... Radeon HD4830 to nadal jest karta z segmenty high, więc co sie dziwicie, że karta wygrywa z 9800gt, skoro jest tylko trochę gorsza od hd4850?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 16:55, Kuba42 napisał:

Osobiście nie lubię ATI są dużo gorsze a nvidia ma duzo lepszą wydajność. Sam mam GeForce''a
9600GT :P


ehe fanboy ?


A co do tematu - to jakiś fake - nawet gdyby 4830 było wydajniejsze od 9800GT to raczej nie w takim stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuba42 czemu piszesz takie bzdury nie mając pojęcia o wydajności obecnych kart graficznych...? ATI są dużo gorsze tak? Bez komentarza... Poprzeglądaj sobie subiektywne porównania wydajności GPU zobaczysz że Nvidia GTX dostaje po pysku aż miło od ATI serii 4800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 17:21, Dagger Blade napisał:

Powie mi ktoś gdzie dostane 9800gt za <300 zł XD


Autor się trochę kropnął - kurs dolca to więcej niż 2 złote. Po przeliczeniu 150$ przy obecnym średnim kursie dolara plus doliczeniu marży to te ceny nawet sensowne http://www.ceneo.pl/;004c0+s9800gt;0112-0.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harpen napisał:
Coś mi się wydaje również, że Radeonem HD 4830 zainteresują się supermarkety. Znajdziemy w nich tanie zestawy komputerowe wyposażone właśnie w tę kartę. Bo jakby nie patrzeć, to układ z najnowszej serii kart opartych na chipach ATI, którą jest oczywiście Radeon HD 4800. Łatwo się na to nabrać, prawda?

Yhy. Oczywiście w tych samych supermarketach do wyboru będą kompy z nVidią 9800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie... ale ten obrazek jest zupełnie niewiarygodny. Niemniej chciałbym zobaczyć jakieś testy przeprowadzone przez fachowy portal... Ciekawe, jaki wtedy byłby wynik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrząc na ten wykres można się co najwyżej pośmiać bo na pewno nie można go brać poważnie już fakt że na obrazku widać logo AMD ale widzę że wybór gier też nie jest przypadkowy przecież wiadomo że HL2 jest robiony pod Radeony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować