Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona - recenzja

117 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2008 o 19:34, K0j0t napisał:

Szkoda że autor o nich nie wspomniał...


bo autor jest nierzetelnym recenzentem, któremu dwa nowe machnięcia ręką na godzinę wystarczą aby napisać że CDPR spełniło obietnicę co do ''ozywienia'' dialogów.
jest CAŁA MASA NIEpoprawionych błędów i dość sporo nowych - w tym BARDZO uciążliwych - a to NIE MIAŁO PRAWA mieć miejsca, więc wszelkie brednie o tym jak to redzi wywiązali się ze swojego zadania można włozyć między bajki. póki co tylko jeden serwis - nie napiszę jaki bo jeszcze dostane bana za kryptoreklame :) - odważył się zrównać ER z ziemią. Oceniali nie grę - tylko update. Konkretnie rzetelnie io na temat, bezlitośnie obnażając nowe błędy i stare które nie zostały naprawione mimo obietnic.

Sorry, ale ta ''recenzja'' powyżej to jakiś pean na cześć wiedzmina a nie profesjonalny tekst.
Może ludzie którzy wcześniej z W. nie mieli do czynienia się na to nabiorą - jednak Ci co znają go na wylot tylko się zaśmieją z politowaniem widząc jak mało zmian zostało wprowadzone i jak niezauważalne one są w trakcie rozgrywki. a juz na pewno nie jest to odmieniony wiedzmin i NIC nie zachęca do przejścia go ponownie. bo to że się wczytuje szybciej jest rujnowane przez wysypywanie sie gry w najmniej oczekiwanych momentach.
reszta błędów byłą wymieniana już setki razy w innych tematach a nawet mimo to autor tekstu zaślepiony nie raczył nawet o nich wspomnieć. ot - ''rzetelność'' dziennikarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus za torbe i za udzwiekowienie dodatkowych misji. Minus za ctd przy wlaczeniu EAX-a, minus za losowe bledy aplikacji przy wychodzeniu z gry , minus za wciaz strasznie tnaca scenke walki wiedzminow z bandziorami i przeraza, minus za bzdurne zabawy z kolorami na strojach(mial wyjsc efekt rodem z medieval 2 tw).... Reasumujac ŚREDNIO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich "Szczęśliwców" posiadających Wiedźmina Update pozostaje poczekać na patcha 1.5... ;)

Pozdrawiam

P.S.

Jednak sam Wiedźmin (Gra Komputerowa <lol>) jest świetny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahah wciaz mi sie ta gra sypie, brawo! 9 miesiecy pracy i nowe kolorki (a i tak zanadto widac ze np. wlasciciel gospód w akt 1 ginie nam w prologu itd...), ale chociaz liczylem na to ze przestanie mi sie ta gra sypac i ze nie bede musial save''owac gry przed kazdym wejsciem do domku czy czegokolwiek z loadingiem! Mialem 8gb save''ow z podstawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gram od tygodnia w ER i jakoś żadnego z tych błędów nie mam tylko się cieszyć bo chodzi szybciej nawet :) a fakt kompa mam leciwego to i tak gra się przednie. Choć fakt z tą losowością postaci (kolorki etc.) to się nie postarali ja nadal widzę klony choć nie są aż tak teraz irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chryste co wchodzę od roku na gra.pl to widzę Wiedźmin tamto, Wiedźmin owamto. Teraz dali recenzję zresztą chyba 5 z kolei jak chodzi o całego Wiedźmina we wszystkich wersjach. A i ciekawie nazwano masę podkreślam masę kłopotów używając słowa perypetia. No przeprosili. To ładnie nie przeczę ale wolałbym obyć się bez problemów i nie musieć przyjmować przeprosin. Słowem wiedźmińskie fatum ciągle nad gramowiczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 19:34, K0j0t napisał:

Szkoda że autor o nich nie wspomniał...


The caller you are trying to call is currently unavailable. Please don't try again never again ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 19:34, K0j0t napisał:

Szkoda że autor o nich nie wspomniał...



A to dobre... A już miałem kupić sklepową wersję patcha i przejść "Wiedźmina" jeszcze raz. Dzięki za uświadomienie. Chyba trzeba zostać przy starych, dobrych znanych z podstawki błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem pakiet aktualizacji dla posiadaczy edycji podstawowej gry Wiedźmin i jestem naprawdę pod wrażeniem ,że CDPROJEKT tak zadbał o tych co kupili wersję podstawową i obdarował ich wszystkimi dodatkami wersji rozszerzonej włącznie z pudełkami. Wielki PLUS dla CDPROJEKT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał być hit, wyszedł kit. Cieszyć się mogą jedynie osoby grające w wersje językowe którym napisano i nagrano od nowa dialogi, reszta... no cóż... reszta może potraktować ten update jako najzwyklejszy w świecie patch. Szkoda tylko że narobiono wokół niego tyle szumu, bo zupełnie nie było ku temu podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja recenzją jednak ani słowa o "mechaniźmie". Nie wiem czy to wina mojej Viśty ale gra jest u mnie niestabilna z tym Updatem ( ściągniętym ze strony W, nie tym pudełkowym ). I to nie tylko wywalanki wymienione pzez innych. Czasem wiesza się podczas wczytywania autosave''a! Podstawka za to chodziła dobrze. Pytanie do CDP.Red powinno brzmieć : Kiedy patch tego patcha? Może Edycja Rozszerzona 1.1 za pół roku. W bonusie latarka z Wiedźminem + okolicznościowy kubek oraz płyta z wywiadami pracujących nad tymże za TYLKO 19,99 pln :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Wiedźmin:ER ma zdecydowanie mniej błędów niż "zwykły" Wiedźmin w wersji 1.3. Dość powiedzieć, że z 90% błędów opisywanych na oficjalnym forum wiedźmina u mnie nie ma. Zwyczajnie - NIE MA.

Po drugie - "Proponuję REDom by w końcu wzięli się za nowy projekt, jeżeli chcą wykorzystać sukces Wiedźmina i pójść za ciosem. Niech zrobią drugą część, pełnoprawny dodatek, lub coś z innej bajki (na PC i konsole :D). NP. na polskiej licencji, będzie taniej, może coś osadzone w świecie Dzikich Pól (tylko niech w tym przypadku targetem będą osoby po wyżej 18+),.."

Cytat ze strony thewitcher.com (18 lutego 2008):

" Obecnie zespół CD Projekt RED, złożony z 70 osób, pracuje nad grą „Wiedźmin: Edycja Rozszerzona” oraz nad kolejnym, jeszcze nie ogłoszonym projektem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubek + latarka za 19,90? Nie widziałem sklepiku wiedźmińskiego po ile w nim gadżety były? Za tyle to co najwyżej kubeczek potrzymasz :).

Dobrze, że forumowicze dzielą się doświadczeniem z owym "rozszerzeniem". Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że nie kupowanie update''u to był złoty interes. Inna sprawa, że ten ściągnięty mi się nie instaluje w ogóle (a ściągnięty poprawnie, sumy MD5 się zgadzają), więc wychodzę na zero. Nie jest to aż tak bardzo śmieszne jak by się chciało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K0j0t autor o nich nie wspomniał bo może po prostu u niego nie występują. Ja osobiście nie uświadczyłem żadnego z wymienionych przez Ciebie błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem już trochę w ER i muszę powiedzieć że poprawki są kosmetyczne, ale zauważalne i przydatne. Dodatkowe przygody są nawet ciekawe (szczególnie "Efekt uboczny"). Ogólnie rzecz ujmując to było warto wydać 20 zł na Update. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować