Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona - recenzja

117 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2008 o 17:33, Draco X napisał:

Lol, gram w ER 10 min a już zauważyłem dwa gigantyczne babole. Pierwszy z nich to to,
że namiot czarodziejki w przygodzie Cena Neutralności był pokryty jedynie czarna bitmapą,
tymczasem po wyjściu z niego przybrał normalny niebieski kolor.... Drugi to no cóż...,
najlepiej zobaczyć screeny..xD


Witam!
Na zamieszczonym przez Ciebie screenie nr.1 pt. "lol" widnieje jeden z nowych modeli postaci:) To z pewnością nie jest bug. Tak miało być:)
Wracając do tematu:
CDPR pokazało klasę. Zniszczyć taki świetny tytuł. Po prostu żal...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 19:13, junior17 napisał:

> Lol, gram w ER 10 min a już zauważyłem dwa gigantyczne babole. Pierwszy z nich to
to,
> że namiot czarodziejki w przygodzie Cena Neutralności był pokryty jedynie czarna
bitmapą,
> tymczasem po wyjściu z niego przybrał normalny niebieski kolor.... Drugi to no cóż...,

> najlepiej zobaczyć screeny..xD

Witam!
Na zamieszczonym przez Ciebie screenie nr.1 pt. "lol" widnieje jeden z nowych modeli
postaci:) To z pewnością nie jest bug. Tak miało być:)
Wracając do tematu:
CDPR pokazało klasę. Zniszczyć taki świetny tytuł. Po prostu żal...
Pozdrawiam

Nie ma co, teraz dopiero Wiedźmin jest mroczny i przerażający...xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:33, Draco X napisał:

Lol, gram w ER 10 min a już zauważyłem dwa gigantyczne babole. Pierwszy z nich to to,
że namiot czarodziejki w przygodzie Cena Neutralności był pokryty jedynie czarna bitmapą,
tymczasem po wyjściu z niego przybrał normalny niebieski kolor.... Drugi to no cóż...,
najlepiej zobaczyć screeny..xD

Spróbuj jeszcze raz włozyć płytę z rozszerzeniem, może coś doinstaluje, u mnie tak było. Na pewno wgrałeś dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście żałośni, wszyscy wy, którzy narzekacie na Wiedźmina. Nareszcie polski developer zabłysnął na światowym rynku i to w dodatku DEBIUT CDP RED STUDIO. Chłopaki siedzieli nad tą grą kilka ładnych lat i włożyli w nią mase pieniędzy i wysiłku, stosując najnowsze techniki (motion capture jest na takim poziomie, że nie jeden rpg czy fps by się wstydził) a wy umiecie tylko narzekać.

Powiem krótko i donośnie:
JESTEM DUMNY, ŻE MOGĘ ZAGRAĆ W TAKĄ SUPER PRODUKCJĘ POLSKIEGO STUDIA CENIONĄ NA CAŁYM ŚWIECIE I JEST MI ZARAZEM WSTYD ZA MOICH RODAKÓW, KTÓRZY NIE UMIEJĄ TEGO DOCENIĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 23:36, Miyamoto napisał:

Jesteście żałośni, wszyscy wy, którzy narzekacie na Wiedźmina. Nareszcie polski developer
zabłysnął na światowym rynku i to w dodatku DEBIUT CDP RED STUDIO. Chłopaki siedzieli
nad tą grą kilka ładnych lat i włożyli w nią mase pieniędzy i wysiłku, stosując najnowsze
techniki (motion capture jest na takim poziomie, że nie jeden rpg czy fps by się wstydził)
a wy umiecie tylko narzekać.

Powiem krótko i donośnie:
JESTEM DUMNY, ŻE MOGĘ ZAGRAĆ W TAKĄ SUPER PRODUKCJĘ POLSKIEGO STUDIA CENIONĄ NA CAŁYM
ŚWIECIE I JEST MI ZARAZEM WSTYD ZA MOICH RODAKÓW, KTÓRZY NIE UMIEJĄ TEGO DOCENIĆ.

To nie o to chodzi. Prawdopodobnie wszyscy tu marudzący, w tym ja, kochamy Wiedźmina. Mówimy o tym, że zapowiedzi niezupełnie zgadzają się z rzeczywistoscią. Nikt nie przeczy, że gra jest znakomita, mimo drobnych, powiedzmy sobie szczerze - drobnych-niedoróbek.
PS. Nad grą siedzieli nie tylko "chłopaki". Pozdrowienia dla Pani Kasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, a ja pisze o tym, ze prawdziwy fan nie marudzi, że mu coś doskwiera tylko pisze na oficjalnym forum lub do producentów coś w stylu: "chłopaki a nie dałoby się, żeby ten flisak na przystani miał więcej gadek", "znalazłem buga, (tu dokładnie opisane zdarzenie) zróbcie z tym coś bo potrafi zdenerwować".
Tak zachowuje się prawdziwy fan kochający nie tylko Wiedźmina.

Pozdrawiam Miyamoto Tokogawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta? to zobacz co dostaliśmy po takich ''pisaniach do producentów''.
nie warto, bo i tak nie słuchają.
i powtórze za kolegą wyżej - nikt tu nie narzeka na Wiedźmina - tylko na update, a to spora różnica :]

PS. kupiłem dziś pudełkowy. podełko za małe o pół centymetra, nowy poradnik to masakra, kartki pozaginane w połowie, wszyte w grzbiet, no po prostu brak słów ..
odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż miłość bywa ślepa. Każdy ma prawo do własnego zdania, a forum jest po to aby ludzie z podobnymi zainteresowaniami mogli sobie podyskutować. Czy ktoś jeszcze pamięta, że temat dotyczy recenzji, zreszta bardzo smacznie napisanej? A dopóki ludzie mają kłopoty ze strona techniczną produktu będa narzekać i wymieniac doświadczenia. Jest to ich prawo, nie tylko jako klienta, który zapłacił za produkt, ale właśnie prawo fana, który obdarzył to coś czym stał się Wiedżmin( zjawisko kulturowe?) - prawie milością. A od miłości czasem wymaga się zbyt wiele. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:02, werbenis napisał:

Czy ktoś jeszcze pamięta, że
temat dotyczy recenzji, zreszta bardzo smacznie napisanej?


alez oczywiscie:]
i patrz jacy jesteśmy wspaniałomyslni - uzupełniamy ja, wypisując wszystkie błędy, które autor nieszczęśliwym trafem ''przeoczył'' stawiając update''owi mały pomnik :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było...wiedźmina stawiam w pierwszej piątce moich ulubionych gier, bo tak na prawdę jest to kawał przezajebistej roboty (szczególnie motyw z detektywem - gdy dowiadujemy się, że wszystko co do tej pory robiliśmy robiliśmy źle - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :) ), klimat AS''a oddany w 110 procentach, ale chodzi mi tylko o to że wszystkie te "piękne" słowa odnośnie edycji rozszerzonej mają niewiele wspólnego z rzeczywistością!!! Dlatego chyba po raz kolejny przejdę w wersji 1.3. Pozdrawiam wszystkich fanów Wiedźmina! :)

PS. Najlepszy rozdział - 4, w dodatku ta muzyka, piękna, do dziś chodzi mi po głowie ten motyw, chylę czoła przed twórcą aktu czwartego!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:33, emace23 napisał:

I żeby nie było...wiedźmina stawiam w pierwszej piątce moich ulubionych gier, bo tak
na prawdę jest to kawał przezajebistej roboty (szczególnie motyw z detektywem - gdy dowiadujemy
się, że wszystko co do tej pory robiliśmy robiliśmy źle - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi
:) ), klimat AS''a oddany w 110 procentach, ale chodzi mi tylko o to że wszystkie te
"piękne" słowa odnośnie edycji rozszerzonej mają niewiele wspólnego z rzeczywistością!!!
Dlatego chyba po raz kolejny przejdę w wersji 1.3. Pozdrawiam wszystkich fanów Wiedźmina!
:)

PS. Najlepszy rozdział - 4, w dodatku ta muzyka, piękna, do dziś chodzi mi po głowie
ten motyw, chylę czoła przed twórcą aktu czwartego!!!!!!!!!!!!

Z ust mi to wyjąłes. Też uwielbiam rozdział 4. Piękna grafika, widzieliście gdzieś piękniejszą? Wspaniała muzyka i dramatyczne zakończenie aktu. Naprawdę świetna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Sapka, jestem fanatykiem RPG, jestem fanem rocka, jestem fanem gotyku - nie zmienia to faktu, że poza produktami Valve, S.P. 3DO, Blizzarda, niewielu producentów gier dostarcza nam tylu emocji, takiej jakości i jeszcze za rozsądną cenę, co autorzy Wiedźmina. Czapki z głów bez względu na drobne uchybienia. To może nie jest nowy standard dla gier RPG, ale na pewno godne podsumowanie dokonań pierwszej dekady XXI wieku. Poproszę o jeden tytuł który może godnie konkurować z Wiedźminem, jeden z gatunku Single Player RPG. Na mojej półce takiego nie ma, a malkontentów odsyłam do poczytania literatury Sapka i pogrania w tradycyjnego Warhammera :P Od czasów hitów na Amigę żadna gra nie wzbudziła we mnie tylu pozytywnych emocji. Pozdrawiam Dziadków z RPGowego grajdoła - Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całości z Turbo Trollem,gra nie dość że imponuje dokonaniami graficznymi to jeszcze ma fabułę
która niezmiernie wciąga,dialogi bardzo przemyślane i dowcipne ,wulgaryzmy na miarę potrzeb.Ja osobiście daję dziesiątkę.

W sprawie opisanych tutaj jakoby błędów gry.Ja zalecał bym przed instalacją dokładnie sobie przejrzeć zawartość dysków oraz zorganizować porzadek w partycjach.Nigdy gier ani innych programów nie instaluję na partycji systemowej,instaluję w utworzonym odrębnym folderze.Z kartą 8600GT 650/1600 ,procesorem Intel CD
2.4Ghz oraz dwoma giga pamięci nie mam żadnych problemów z grą.Owszem zdarzają się drobne błędy ale są one spowodowane takim a nie innym silnikiem graficznym,niektórych rzeczy się nie przeskoczy.

Czekam na część drugą przygód,mam taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> poza produktami Valve, S.P. 3DO, Blizzarda, niewielu producentów gier dostarcza nam tylu emocji, takiej >jakości i jeszcze za rozsądną cenę, co autorzy Wiedźmina. Czapki z głów bez względu na drobne uchybienia. >To może nie jest nowy standard dla gier RPG, ale na pewno godne podsumowanie dokonań pierwszej dekady >XXI wieku. Poproszę o jeden tytuł który może godnie konkurować z Wiedźminem, jeden z gatunku Single Player >RPG.

A Planescape: Torment??? :) ale to już taka moja mała dygresja...ech, pamiętam te godziny spędzone przed monitorem, te zmieniające się ulice Sigil, te przerywniki na cały ekran przy rzucaniu magii...ech, coś pięknego, no i ta fabuła...ABSOLUTNY KLASYK :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:59, Turbo Troll napisał:

Poproszę
o jeden tytuł który może godnie konkurować z Wiedźminem, jeden z gatunku Single Player
RPG.


U mnie taka jest na półce. saga Gothic Universe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wypowiadam się tu po raz pierwszy, więc najpierw się przedstawię. Nazywam się Maciej Szcześnik i jestem szefem projektu Wiedźmin Edycja Rozszerzona, a w projekcie Wiedźmin byłem Głównym Projektantem Rozgrywki.

Po tych kilku miesiącach ciężkiej pracy przykro jest mi czytać niektóre posty. Możliwe, że spodziewaliście się czegoś więcej, że oczekiwaliście drugiej części gry. Naszym celem było zmodyfikowanie Wiedźmina, tak, by po prostu przyjemniej się w niego grało. Stąd wszystkie modyfikacje czasów ładowania poziomów, wyglądu panelu ekwipunku, panelu alchemii, działania autosave’ów. Stąd dodanie automatycznego zbierania przedmiotów, czy kolorowania postaci, itp. umilających rozgrywkę dodatków. Chcieliśmy odpowiedzieć na prośby fanów, chociażby dodając wszystkie wersje językowe i umożliwiając zagranie np. po angielsku z polskimi podpisami. Wielu z Was chciało przecież zagrać w wersję zlokalizowaną kinowo. Teraz macie taką możliwość. Było to nie lada wyzwaniem, gdyż musieliśmy pogodzić wszystkich naszych wydawców i sprawić, by udostępnili nam prawa do ich wersji językowych. Chcieliśmy ludziom, którzy zaufali debiutującej firmie dać coś więcej, dlatego wykonaliśmy te dwie dodatkowe przygody, dające kilka godzin nowej rozrywki. Wiedźmin wiele zyskał na przygotowaniu Edycji Rozszerzonej. Proszę tylko zwrócić uwagę na recenzje wszystkich magazynów, czy serwisów internetowych. Są średnio o punkt wyższe od recenzji podstawowej wersji Wiedźmina.

Nie udało nam się za pewne zrealizować wszystkich próśb, bo było to po prostu niemożliwe. Wybraliśmy te, które powtarzały się najczęściej. Nie mogę stwierdzić, że udało nam się poprawić wszystkie błędy występujące w części pierwszej. Poprawiliśmy ich ponad 1000, były głównie związane ze stabilnością. Nie powinny pojawiać się nowe błędy związane z fabułą (czyli takie, które nie występowały w części pierwszej), gdyż ta akurat właściwie nie uległa zmianom, jeśli jednak ktoś ma podejrzenie, że takie są, gorąco proszę o wpisy na oficjalnym forum (www.thewitcher.com/community) w odpowiednich wątkach, są one śledzone na bieżąco. Tam też znaleźć można FAQ, w którym podane są rozwiązania niektórych problemów. Wiemy, że nowym błędem jest ten związany z ustawieniami EAX i zostanie on poprawiony. Pojawił się on, gdyż uaktualniliśmy biblioteki odpowiedzialne za dźwięk, co spowodowało niekompatybilność z niektórymi maszynami. Właśnie trwają testy rozwiązania tego problemu.

Zauważcie proszę, że nasza firma nie zarabia na tym projekcie. Nie jest to sprzedaż „odgrzewanego kotleta”. Update udostępniony w Internecie to ogromny nakład środków. Nakłady te to np. koszty serwerów. To również gigantyczne koszty wyprodukowania samych poprawek i patcha różnicowego, zdolnego z każdej opublikowanej wersji gry (a było ich kilkanaście) zrobić Wiedźmina Edycję Rozszerzoną. Nakłady te nie mają szans się zwrócić. Podobna sytuacja dotyczy pudełkowego wydania, dostępnego w sklepach. Ono po prostu zastąpiło wydanie podstawowe, z punktu widzenia gracza to dodruk. Jeśli chodzi natomiast o patcha wydanego na płytkach, jego cena to właściwie tylko koszty produkcji (tłoczenie, druk pudełka i wszystkich materiałów, konfekcja, magazynowanie, itd.), bez żadnej marży CDP, czy CDP Red. Nie jest to oczywiście żadnym wytłumaczeniem i nie próbuję nikogo tu tłumaczyć. Chcę tylko zwrócić uwagę na skalę tego przedsięwzięcia i zapewnić, że robimy to wszystko dla naszych graczy, dla ludzi, którzy od początku nas wspierali. Jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni, bo jako początkujący deweloper na pewno popełniamy błędy. Staramy się by każdy nasz kolejny tytuł był co najmniej o jedno oczko w recenzjach wyżej :-). W tym momencie się to nam udaje. Chcę tu także podziękować za wszystkie posty wyrażające wiarę w to, co robimy. Motywują nas one do dalszej pracy.

Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za wypowiedzi i… wracam do pracy :-).
Maciek Szcześnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę że niektórzy najwyraźniej nie dorośli do tego aby otrzymać coś za darmo. Dajcie spokój. Po pierwsze, na co narzekaliście jak graliście w wiedźmina?
1. )&$#^& ależ to się wczytuje....
---> fixed. Sprawdziłem. Grając , nie traci się przyjemności z rozgrywki. Nie ma czasu na zrobienie herbaty. Jest nareszcie płynnie.
2. Gdzie jest mój eliksir?!
---> fixed. Nie trzeba wyjaśniać. Koronny zarzut dla wiedźmina odpada.
3. klony, stabilność - tutaj też jest poprawa. Retex dla kilku postaci itd - to też się chwali.

Poza tym dwie przygody. Płyta za którą ja dałem 30 złotych.
WSZYSTKO ZA DARMO.

Ludzie zanim następnym razem zaczniecie narzekać, dorośnijcie. To raz. A dwa - jakby takie coś zrobił zagraniczny developer to byście go za to lizali po dupie. Pewnie. kazdy by chciał W2. Ale to jeszcze nie ten czas najwyraźniej. A to że red nie zarabia na tym... to generalnie prawda. Oczywiście w jakimś stopniu sprzedaż skoczy. ale developerzy postanowili rozdać niemal 1mln kopii ER za darmo. Bo tyle osób kupiło wiedźmina dotychczas i tyle może pobrać wszystko za free.

I na koniec, zanim znowu zaczniecie marudzić... Pokażcie mi zagranicznego developera, który poświęca rok na poprawienie swojej gry,a nie zaczyna odcinać kupony produkując marny sequel w pośpiechu.

Ogólnie, panowie z REDa. nie słuchajcie rozkapryszonych dzieci które chciały nową zabawkę. Naprawdę kawał dobrej roboty odwaliliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ci się tekstury usunęły lub jakieś wirusy.
Ja właśnie ukończyłem obydwie przygody i muszę przyznać że są całkiem nieźle zrobione chociaż mogło by być więcej nowych lokacji. Co do namiotu to to nie jest żadne badziewne TDU czy Heroes bo w tej grze trochę trzeba słuchać. Nie chcę mi się tłumaczyć... ale może wiesz na czym polega w świecie Wiedźmina tzw czar iluzja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie razi co tu się dzieje:P Ktoś tu napisał "Nigdy więcej nie zaufam CDPR", a to już jest według mnie śmieszne. Jak na mój gust to najbardziej dbająca o klienta firma. Mówię to jako ich klient, fan gry i twórca nieoficjalnych przygód do Wiedźmina.

O ER itp...

Stabilność gry: co prawda patch 1.3 spowoddował na komputerze czestsze wywalki do Windowsa, ale po zainstalowaniu ER nagle...jak ręka odjął jestem pod koniec 3 aktu i ani razu nie zamknęło mi samoczynnie Wiedźmina.

Rok czasu, a tak niewiele: Po pierwsze równie dobrze mogliby wogóle tego nie robić, a bo po co? Sprzedał się wiedźmin, pieniążki są, to można olać. A jednak jakos im się chciało coś ulepszyć. Po drugie, pomyślcie, skoro tak długo się z tym bawili, to może nie jest to priorytetowym projektem i nie wszyscy ludzie byli w to zaangażowani. Może na boku, większa część firmy pracuje nad czymś innym:D

Dystrybucja: Wszystko mozna ściągnąć za darmo! A pudełkowa wersja update to niecałe 20zł! Sprawdzcie ile tam jest rzeczy! Nie wiem czy oni chcciaż 2zł zarobią na pudełku ER UPDATE.

Marketing: Pytacie po co tak to wyolbrzymiać? Np po to, żeby jak ktoś sobie kupi wersje premierową nie pluł sobie w twarz, że nic nie wiedział o Edycji Rozszerzonej w praktycznie tej samej cenie. A tak naprawdę trudno nie zauważyć, że jest wersja poprawiona.

Dla fanów i moderów: Wejdzcie sobie na stronę wiedźmina i zobaczcie ile tam konkursów, eventów, ciekawych materiałów itp. Ze swojej strony jako twórca nieoficjalnych przygód powiem, że nie widziałem nigdy, żeby profesjonalna firma tak angażowała sie w amatorskie projekty. Jako modding grupa dostajemy od nich non stop wsparcie techniczne, różne elementy itp..do tego stopnia, ze jak mieliśmy problem z własnym modelem to po prostu wzięli i go nam przystosowali do gry, za darmo w krótkim czasie. Ostatnio można zauważyć, że moderowanie wiedźmina ściąga coraz wiecej osób z poza innych społeczności. Moderzy NWN powoli zauważają jakie wsparcie daje CDPR i przechodzą na ich stronę zostawiając potęgę BIOWARE.

Chyba CDPR można jednak zaufać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować