Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona - recenzja

117 postów w tym temacie

Ech po oficjalnej wypowiedzi jednego z redów łezka mi się zakręciła w oku :) Panowie, powaga, to co zrobiliście to kawał kapitalnej roboty, przezajebista fabuła, grafika, grywalność, miodność z gry i w ogóle. Las druidów razem z tymi prześwitującymi przez gałęzie feeriami błyskotek to majstersztyk. Akt czwarty - CUDO!!!Motyw z wilkołakiem - KAPITALNE!!!Walka z Zeuglem w kanałach - DLA TEGO MOMENTU WARTO W TO POGRAĆ!!! Kocham tą grę (w wersji 1.3) ale na litośc boską POPRAWCIE TEN INSTALATOR!!! Mam tu na myśli wszystkie osoby, których ten problem dotknął, a którzy uzyskali odpowiedź na to na witcher forum (a trochę tych ludzi było).Z tego co widzę, nie każdego dotknął ten problem, nie wiem od czego to zależy, w każdym razie, faktem niezaprzeczalnym było to że masę ludzi dotknął ten problem. Przychodzi kurier, dostaję paczkę, wrzucam do czytnika i co?...wiadomo...siedzenie pół dnia na czytaniu różnych rozwiązań na forum. Tak nie powinno być. Pomimo tego życzę wam dużo cierpliwości i uporu w dążeniu do wersji idealnej wiedźmina i coraz mniej "zaimplementowanych" bugów i błędów w grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja się będę rozdrabniał - kto zagrał ten wie o co chodzi, kto nie zagrał - migiem do sklepu po ER. Coś, co już kiedyś było piękne stało się jeszcze piękniejsze. Mimo że to mój, bodajże, 7 "raz" z Wiedźminem, ten jest zdecydowanie najprzyjemniejszy. ER przyniosła wiele zmian które w mniejszym czy większym stopniu dorzucały cegiełki do stosiku z napisem "Ideał". CDPR wycisnął ostatnie poty z silnika Aurory, udostępniając również community poprawioną wersję edytora modów - D''Jinniego. Pierwsze efekty pracy "moderców" (do których grona zaliczam się również ja - cyprien z teamu IFRIT, który wydał już swoją pierwszą przygodę która już ma ponad 26 tys. ściągnięć!) widać - ludzie pokazali, że dzięki temu toolsetowi można opowiedzieć całkiem inną historię - ba - spróbować zmierzyć się z geniuszem RED Team i stworzyć pełnoprawny dodatek. Wielkie brawa, i podziękowania za połataną wersję która jak nigdy stała się bliska ideałowi.
Va faill dh''oines! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam skromnie od siebie, że dokładaliśmy, dokładamy i dokładać będziemy wszelkich starań aby wobec was, community, graczy być zawsze fair i zawsze o was dbać. Wspieramy was w waszych inicjatywach, słuchamy waszych sugestii i staramy się aby to co robimy było dla was czymś wartościowym i pełnym.

Dlatego tak angażujemy się w społeczność modderów, wspieramy strony fanowskie, bazy wiki, organizujemy mnóstwo konkursów i akcji, jesteśmy do waszej dyspozycji. Wszystko to w jednym celu, aby pokazać, że nam naprawdę na was zależy, bez marketingowego slangu i PRowej ogłady. Po prostu.

Paweł "Eriash" Majak
community manager

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bardzo opłaca się kupić ten tytuł za cenę 80 złotych , ale ja i tak się waham , a to z dwóch powodów. Nie mam aktualnie luźnych 80 złotych do wydania , a poza tym to i tak mam mnóstwo wydatków na gry w tym i przyszłym miesiącu. Jeżeli zdecyduje się kupić Edycje Rozszerzoną Wiedźmina to będzie to raczej początek przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przede mną zakup edycji kolekcjonerskiej Mass Effect, ale na pewno nie ominę Wiedźmina. Mam tylko jedno pytanie - czy gra dostępna do kupienia przez Steam posiada również polską wersję językową?

Na marginesie: gratuluję wszystkim pracownikom CD Projekt, którzy w przeciwieństwie do niektórych wydawców zagranicznych doszli już dawno do oczywistego wniosku, że sprzedaż gier po niższych cenach naprawdę się opłaca. Gdyby wiedźmin kosztował chociażby tyle co Spore, to dwa razy bym się zastanowił nad zakupem. Za 80zł natomiast nie ma najmniejszej szansy, żebym się w ten tytuł nie zaopatrzył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, drodzy panowie brak w tych całych monologach odrobiony szczerości. Nie twórzmy bajki jakoby CDA stosowało zasady czystego marketingu. To nie zarzut. Taki jest niestety rynek - kłapać dziobem ile wlezie, sprzedać, i mieć wszystko w głębokim poszanowaniu. Czymże innym jest hasło o blisko 1000 poprawach? Nie „marketingowym slangiem”.
Słowa o wręcz charytatywnej działalności CDA na podstawie wyliczeń wyprodukowania jednej sztuki to cios poniżej poziomu absurdu. Odkąd w produkcji gier stosuje się przeliczniki jednostkowe?
Proszę zmierzyć się z faktami zapisanymi przez was samych w mailingu spływającym do subskrybowanych użytkowników. Za dużo wdmuchaliście powietrza do balonika.
Proste pytanie - gdzie obiecane nowe modele postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja i moi kumple ( i wielu innych pewnie też) z powodów technicznych nie możemy ściągnąć Update (wersja fizyczna tez nie działa) a czemu bo Wiedźmin ma duże wymagania kupiliśmy podstawkę jak była premiera zarejestrowaliśmy i próbowaliśmy grać jednym szło, jednym szło beznadziejnie, innym w ogóle nie szło. Większość osób z 2 ostatnich grup musiała se kompa podrasować a niektórzy musieli w ogóle nowego se złożyć ( w tym my) przez co nie mamy odpowiednich plików rejestru na kompie i przy Updacie wyskakuje że trzeba zarejestrować oryginalnego wiedźmina co większość zrobiła zaraz po premierze. I kicha trza kupować pełny pakiet ER <wznosi_ręce_do_nieba>. Wkurzające bo Wiedźmin już w podstawowej wersji był wspaniałą grą...ehhh...zostaja mi książki. Pzdr dla wszystkich fanów prozy Sapkwoskiego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym pogratulować pomysłowości. Wczoraj kupiłem Wiedźmin Update, no i przekładam te płyty do nowych pudełek nie wspominając ze były trochę połamane xD i zostaje mi pudełko z grą. Przekładam płytę z grą i zostaje mi mapa i kupony gram.pl. Gdzie ja sobie je wsadzę ? W podstawowym wydaniu jest ta wsuwka, i próbowałem tam je włożyć, ale było miejsce na 1 płytę. A czytałem że przesunięto premierę update''a. Może ja mam jakieś wybrakowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ER to coś wspaniałego. Nie dość, że za darmo dla premierowców to jeszcze tyle wprowadza nowego. Z radością przeszedłem grę od nowa wraz z dodatkowymi przygodami. (znow ciezko sie bylo oderwać od kompa). Często rozmawiam z obcokrajowcami na battle.net i slysze same pochwaly dla dzieła CP Red i sam taką pochwałę z czysym sumieniem moge wygłośic!!
PS: wg. mnie, wiekszosc negatywnych opinii itp. pochodzi od graczy, ktorym gra nie przypadła do gustu, a wowczas latwo pisac same minusy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 18:47, ka-lol napisał:

PS: wg. mnie, wiekszosc negatywnych opinii itp. pochodzi od graczy, ktorym gra nie przypadła
do gustu, a wowczas latwo pisac same minusy....

Ja tam nie chcę być złośliwy, ale jeśli komuś się coś nie podoba, to zazwyczaj pisze o minusach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaje się, grałem rok w pirata. Skończyłem grę 3 razy i dopiero teraz zakupiłem oryginał, bo czułem się jak ostatni c**j.. Dzięki za edycję rozszerzoną, dzięki za wszystkie dodatki i wywiady z twórcami. Teraz mogę w pełni cieszyć się grą, i przechodzę ją właśnie po raz 4. Najlepsza polska gra, a dla mnie najlepsza gra w tym 5 leciu (stary jestem ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że do gry odnosiłem się z początku sceptycznie (także do książek pana Sapkowskiego, choć jego styl naprawdę robi wrażenie), dlatego kupiłem dopiero ER...
Teraz, po przejściu gry po raz drugi, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że CDProjekt RED zrobił coś, co nie udało się od dawna nikomu - stworzyć z jednej strony klasyczny i bardzo dobry, z drugiej innowacyjny i wysuwający się na czoło gatunku cRPG.
Po premierze Obliviona myślałem, że cRPG umiera i nic tego nie zmieni. Cieszy fakt, że to nie prawda... tym bardziej, że to produkt Polski...
Kończąc... gra jest świetna. Trzeba w nią zagrać!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Disclaimer - oczywiscie nie wierze w recenzje gram.pl jak kazdej przybudowce dystrybutora gier.

A teraz do rzeczy smiech mnie ogarnia jak ci ktorzy rok temu plaszczyli sie przed wiedzminiem teraz pluja. Oto Polska wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "Edycja Rozszerzona" jest super. Przynajmniej ktoś dba o graczy i udostępnia takie duże poprawki za darmo w sieci, bo np. Atari za "Megapatch" do Test drive Unlimited żąda "ledwie" 9.99 euros heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2008 o 17:47, Robinsonek napisał:

A teraz do rzeczy smiech mnie ogarnia jak ci ktorzy rok temu plaszczyli sie przed wiedzminiem
teraz pluja. Oto Polska wlasnie.


takim jak ty mozna milion razy pisac i i tak nie rozumieją.
wiedzmin to gra WIELKA. swietna, rewelacyjna, bardzo dobra. wybierz sobie.
i ci co rok temu ''płaszczyli'' sie przed wiedzminem nadal to robią.
a ''plują'' NA PATCH ktory NIE JEST TYM CZYM MIAŁ BYĆ.
Comprende?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że osoby pracujące w CDP Red w ogóle reagują na różne złośliwości pod adresem ER Wiedźmina jest już samo w sobie sygnałem, że dbają o swoich graczy, a treść ich wypowiedzi wskazuje, że się przejmują i wiedzą, że community to siła z którą trzeba się liczyć... Zgadzam się z przedmówcą, że Polacy mają już taką mentalność, że bardzo krótko się cieszą, za to uwielbiają narzekać. Jeśli chodzi o gry to niewiele tytułów spełnia moje oczekiwania, zwłaszcza pod kątem fabuły - a Wiedźmin, mimo, że nie należę do wielbicielek prozy Sapkowskiego, jest jak dla mnie najlepszą grą w jaką grałam od dość długiego czasu. Jak dla mnie kawał dobrej roboty i oby tak dalej...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - byłem pełen obaw po tym co wyczytałem tutaj i ogólnie w necie na temat zapsucia gry w edycji rozszerzonej... demo chodziło na moim laptopie bez problemów, ale o pełną rozszerzoną wersję się bałem..(zwłaszcza, że to laptop) a to że problemy przy instalacji będą, a to że instalacja/gra będzie się gryzła z antywirem, o czym nawet cdprojekt informuje w pomocy technicznej.. Mimo tego kupiłem i... nie żałuje. Gra jest na prawde dobra, co prawda dopiero jestem na początku przygody w Wyzimie, ale od strony technicznej póki co bez żadnych problemów.
Instalacja jak na dzisiejsze czasy chyba standardowa - 25 minut ponad to trwało. Bez problemów, antywira nie musiałem wyłączać/deinstalować. Sama gra chodzi w miarę komfortowo na średnich teksturach, wygładzanie wyłączone, zasięg widzenia max, rozdz. 1440x900. Czasami czkawkę łapie przy bardziej wymagającej i szczegółowej grafice, ale aż tak mi to nie przeszkadza. Jeśli zmniejszę rozdz. o jeden stopień i tekstury najniższe to chodzi płynnie bez zacięcia. Laptop to asus M70Vr - centrino 2 - 2 ghz, 4 gb ram, Ati mobility radeon HD 3470 256 mb, system VISTA.
Pisze to wszystko, bo może pomoże to komuś w podjęciu decyzji o zakupie... ja nie żałuję. Przede wszystkim gratuluje twórcom gry - kawał porządnej roboty... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować