Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

21,5-calowy monitor Full HD firmy BenQ trafił do sklepów

73 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2008 o 16:45, dominiquelv napisał:

ten tańszy model to szajs :) a wiecie czemu? bo tak jak kto wyżej pisał posiada tylko
d-sub. co za idiota tworzy monitor full hd tylko z łączem d-sub hę?

Na dłuższą metę nie taki idiota. Wy go wyśmiewacie, a on zgarnia wielką kasę w tym czasie bo:
- wprowdził na rynek dwa produkty o diametralnie różnej jakości i różnych odbiorcach docelowych (biura i szkoły w przypadku gorszego i gracze w przypadku lepszego)
- oba produkty produkowane są na tej samej linii produkcyjnej
Tym samym zaoszczędził miliony na wdrażaniu drugiej linii produkcyjnej, którą tymczasem można zająć produkcją innego modelu. Z wykształcenia inż. automatyk wam to mówi (za rok emgieer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 16:45, dominiquelv napisał:

ten tańszy model to szajs :) a wiecie czemu? bo tak jak kto wyżej pisał posiada tylko
d-sub. co za idiota tworzy monitor full hd tylko z łączem d-sub hę?


nie byłoby tak źle gdyby było DVI zamiast d-sub, bo DVI złe nie jest i pozwala na więcej niż HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko. Monitor LCD który chcę zakupic bedzie mi służył głównie do grania, oglądania filmów i ,,prac biurowych". I tu mam pytanie: LCD nie bedzie nigdy podlaczany do zadnego xboxa czy cos. tylko PC i koniec. I pytanko: czy sa mi do tego potzrebne jakies dodatkowe wejscia i kable o ktorych tak gadacie? Bo ja jakoś nie widze dla nich przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku - pozytywne zaskoczenie ceną w stosunku co do parametrów.
Potem - po obejrzeniu stron ze specyfikacją - śmiech na sali, że to ktoś kupi.

Niestety, ale ten monitor, mimo korzystnej ceny, obsługiwanej rozdzielczości 1080p - Full HD i niskiej ceny nie oferuje niczego fajnego. Jest on wyposażony tylko w D-Sub (jeśli mowa o slotach na przesył obrazu) i nic więcej. Gdzie DVI, które w każdym monitorze jest standardem? Gdzie HDMI, które staje się codziennością? Ten monitor to porażka i tyle. Kto w dzisiejszych czasach wypuszcza coś, co nie ma nawet DVi... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 18:24, master matrox napisał:

Na początku - pozytywne zaskoczenie ceną w stosunku co do parametrów.
Potem - po obejrzeniu stron ze specyfikacją - śmiech na sali, że to ktoś kupi.

Niestety, ale ten monitor, mimo korzystnej ceny, obsługiwanej rozdzielczości 1080p -
Full HD i niskiej ceny nie oferuje niczego fajnego. Jest on wyposażony tylko w D-Sub
(jeśli mowa o slotach na przesył obrazu) i nic więcej. Gdzie DVI, które w każdym monitorze
jest standardem? Gdzie HDMI, które staje się codziennością? Ten monitor to porażka i
tyle. Kto w dzisiejszych czasach wypuszcza coś, co nie ma nawet DVi... :/



a teraz patrzac na mojego postwa powyzej odpowiedz mi na pytanie: po co te wejscia i kable? Bo nie bardzo sie orientuje a sadze ze do grania nie są one potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 14:57, Hansin napisał:

Ten ostatni problem może zostać rozwiązany z chwilą gdy uda nam się przekazywać wirtualny
obraz bezpośrednio do mózgu.

Jak na razie eksperymenty z przekazywaniem obrazu czy to do nerwu wzrokowego czy próby przekazywania wprost do konkretnego obszaru mózgu mają obiecujące choć minimalne osiągnięcia. Rozdzielczość takich obrazów wynosi 2x2 piksele (sic!) na cały obraz, a obraz z pełnego zakresu widzenia oka ok. 15000x15000 pikseli).

Dnia 28.09.2008 o 14:57, Hansin napisał:

Już teraz przeprowadza się eksperymentalne testy na osobach niewidomych.

Tak, ale najlepsze wyniki to widzenie poziomu jasności plamy lub kilku plam o różnych jasnościach. Nie można tego nazwać obrazem, ale określenie czy jest jasno czy ciemno, to dla niewidomego lepszy postęp niż kompletna czerń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 16:51, hans olo napisał:

Na dłuższą metę nie taki idiota. Wy go wyśmiewacie, a on zgarnia wielką kasę w tym czasie

Na dłuższą metę traci ponieważ produkuje produkt gorszy, którego istnienie nie ma żadnego uzasadnienia ani ekonomicznego, ani technologicznego. Zgadza się, że w tym chorym świecie pozwala to zarobić na nieświadomych klientach, a kasę jak zwykle zgarną sprytni ludkowie z branży finansowo-marketingowej.

Dnia 28.09.2008 o 16:51, hans olo napisał:

wprowdził na rynek dwa produkty o diametralnie różnej jakości i różnych odbiorcach docelowych

Sprzedawanie tego samego produktu o tych samych kosztach wytworzenia w różnych cenach i ustalanie sobie z góry "grupy docelowej", to moim zdaniem ordynarny cynizm. W warunkach wolnej konkurencji (i braku monopolu technologicznego) inna firma błyskawicznie wypuści ten sam produkt w pełnej jakości i cenie wyrobu tańszego (o ile wciąż jest na niej zarobek). Tak obecnie działają Chińczycy i dlatego często na tym wygrywają. Różne krachy zachodnich firm pokazują ostatnio bankructwo myślenia o biznesie w kategoriach grup docelowych. Zawsze ostatecznie wygrywa stara zasada: Jak najlepsza jakość za jak najniższą cenę.

Dnia 28.09.2008 o 16:51, hans olo napisał:

- oba produkty produkowane są na tej samej linii produkcyjnej
Tym samym zaoszczędził miliony na wdrażaniu drugiej linii produkcyjnej

To nie są dwa produkty. To jest jeden produkt z których część została po prostu celowo pogorszona. Moim zdaniem jeżeli nie ma technologicznych możliwości, żeby coś wytwarzać taniej, ale o gorszej jakości, to rozbijanie produktów na kilka wersji jest kompletnie niemoralne i bardzo pogarsza wizerunek producenta u świadomych klientów.

Dnia 28.09.2008 o 16:51, hans olo napisał:

którą tymczasem można zająć produkcją innego modelu.

Tyle, że zauważ, że nie ma to nic wspólnego z inżynierią. Za to mnóstwo wspólnego z ordynarnym i prymitywnym marketingiem. Dlaczego do szkół czy biur nie mógłby pójść model lepszy i o dłuższej żywotności? Jedyny cel jaki ja widzę, to produkcja rzeczy nietrwałych, które trzeba będzie szybko wyrzucić, a dokładnie utylizować. A licząc wszystko globalnie - dużo drożej jest wyprodukować bubla i potem odzyskiwać z niego surowce niż wyprodukować rzecz maksymalnie trwałą i zmniejszyć w ten sposób rotację recyklingu. Oczywiście "biznesmenów" to nie obchodzi bo oni nigdy nie mieszkają w pobliżu wysypisk śmieci, ani nie babrają się śmieciami jeżeli nie można na nich jeszcze dodatkowo zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie jest to jak najbardziej prawdziwe cudeńko , a konfiguracja to też bardzo piękna. Gorzej jeśli chodzi o cenę , bo nie jest zbyt zachęcająca , ale chyba jest w pełni uzasadniona możliwościami jakie daje ten monitor. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest przekątna , bo 21,5" to nie ma co ukrywać , że to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować