• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
szazaa

Pomoc przy zlozeniu komputera.

Pytanie

Witam.

Ogolnie nie jestem specjalnym znawca kompoterow, modeli kart, dyskow itp, dlatego chcialem sie zapytac o pomoc ludzi, ktorzy sie znaja lepiej ode mnie ;).

Chodzi o to, ze mam w planach kupno nowego kompa. Cena to okolo 8-10 tys. Myslalem o karcie graficznej 1gb, 2x 2gb ramu. 2 rdzeniowy procesor 3Ghz i jakies 250Gb dysk, ale jakie modele itp, to wlasciwie nie mam pojecia.

Prosze o pomoc.
Mile widziane sa wlasne propozycje.
Z gory dzieki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.09.2008 o 13:35, szazaa napisał:

Witam.

Ogolnie nie jestem specjalnym znawca kompoterow, modeli kart, dyskow itp, dlatego chcialem
sie zapytac o pomoc ludzi, ktorzy sie znaja lepiej ode mnie ;).

Chodzi o to, ze mam w planach kupno nowego kompa. Cena to okolo 8-10 tys. Myslalem o
karcie graficznej 1gb, 2x 2gb ramu. 2 rdzeniowy procesor 3Ghz i jakies 250Gb dysk, ale
jakie modele itp, to wlasciwie nie mam pojecia.

Prosze o pomoc.
Mile widziane sa wlasne propozycje.
Z gory dzieki ;]


Taki sprzet jaki podales bedzie kosztowal okolo 3,2 tysiąca, sam chce taki kupić. za 8-10 tys to ja nie wiem co ty bys mial xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
O ile ty z tymi 10k nie żartujesz, to możesz sobie pozwolić na Skulltrail:

Procesor: 2xIntel Xeon (czyli łącznie 8 rdzeni)
Płyta główna: Intel Skulltrail
Karta graficzna: 1 lub 2 Radeony HD4870 X2.
RAM: 16GB (4x4GB, Corsair)
Zasilacz: Chieftec 1000W
Dysk: 4xWD 500GB (AAKS) i połączenie ich w macierz Raid0.
Obudowa: żadna. Kupujesz akwarium i zalewasz je olejem transformatorowym (nie przewodzi prądu). Do niego wstawiasz płytę główną i gotowe :)

EDIT
A teraz zestaw sensowny (z 4x tańszy, a w grach i tak osiąga pełną płynność w maksymalnych detalach):
Core 2 Duo E8400 (lub Q9300, jak wolisz cztery rdzenie)
Asus P5Q
Radeon HD4870 lub GeForce GTX260
4GB RAM (OCZ Platinum rev.2)
WD 500GB (z serii AAKS)
Chieftec 550W
Pioneer DVR-216
Antec Three Hundred

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ogolnie to tak podawalem razem z monitorem i innymi pierdolami. Odliczajac jakies 2-3tys na monitor to tak z 5-6 tys na kompa. ziptofaf ta druga wersje jest calkiem sensowna, ale 550W wystarczy ? GeForce GTX 260 mysle bedzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.09.2008 o 16:46, szazaa napisał:

Ogolnie to tak podawalem razem z monitorem i innymi pierdolami. Odliczajac jakies 2-3tys
na monitor to tak z 5-6 tys na kompa.


Wydawanie takich pieniedzy na kompa jest kompeltnie bezsensowne. Za 5 tys mozna miec wypaiona maszyne z 24 calowym monitorem. Wszystko co powyzej tego nie ma sensu, bo zysku na szybkosci juz praktycznie nie bedzie. Lepiej pozozstala kase zostawic sobie na koncie i za rok sprzedac obecny komp, dodac to co na koncie i kupic nowy. Takim sposobem bedziesz na dluuugo dluzej mial kompa ktory odpali wszystko. Bo nawet jak teraz dasz duzo kasy, to za rok beda nowe rodzaje kart graficznych (np. DX11) wiec czesc gier moze juz nie odpalac sie w pelnej rozdziace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.09.2008 o 14:46, ziptofaf napisał:

EDIT
A teraz zestaw sensowny (z 4x tańszy, a w grach i tak osiąga pełną płynność w maksymalnych
detalach):
Core 2 Duo E8400 (lub Q9300, jak wolisz cztery rdzenie)
Asus P5Q
Radeon HD4870 lub GeForce GTX260
4GB RAM (OCZ Platinum rev.2)
WD 500GB (z serii AAKS)
Chieftec 550W
Pioneer DVR-216
Antec Three Hundred


To prawie moj zestaw:D zakupiony niedawno:) cena to okolo 2.4tys a wynik w 3dMarku06 to okolo 12tys:) wiec nie jest zle a wszystko smiga az milo:) tylko system na viste trzeba bedzie zmienic bo xp wykrywa tylko 3.2GB ramu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.09.2008 o 16:46, szazaa napisał:

Ogolnie to tak podawalem razem z monitorem i innymi pierdolami. Odliczajac jakies 2-3tys
na monitor to tak z 5-6 tys na kompa. ziptofaf ta druga wersje jest calkiem sensowna,
ale 550W wystarczy ? GeForce GTX 260 mysle bedzie lepszy.

Co do karty - nie będzie lepsza. GTX260 = HD4870. Z tym, że HD4870 bierze mniej prądu, a także wspiera nowszą wersję DX. Zasilacz 550W wystarczy w zupełności (z tym, że ewentualnie możesz się zastanowić nad lepszą, high endową firmą typu Be-Quiet, Tagan, Enermax, czy Corsair. Choć to nie będzie konieczne).
A wydawanie 5 tysięcy na kompa - poroniony pomysł. Wartość takiej maszyny spadnie o 50% w kilka miesięcy. Bierze się części nowe i dobre, ale nie najnowsze i najlepsze :) No, chyba, że chcesz wydać dziś na kompa 5 tysięcy, a za rok posłuchać kumpla, który lepszą maszynę kupił za połowę tej kwoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować