Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Potężna kradzież gier w Wielkiej Brytanii

76 postów w tym temacie

Czyli piractwo komputerowe wznosi się na nowy poziom.
Teraz nie będzie się crackować gier. Po co skoro można ukraść kontener oryginałów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:09, GeoT napisał:

Czyli piractwo komputerowe wznosi się na nowy poziom.
Teraz nie będzie się crackować gier. Po co skoro można ukraść kontener oryginałów? :)


To był kradzież fizycznego towaru - nie będzie traktowana po macoszemu jak piractwo internetowe. "Skoro każdy ściąga, to po co z tym walczyć?" - zdanie jednego z policjantów z mojego miasta. Dno. Z kolei jak ktoś "underpepper" niebieskim kontener płytek z pod nosa to się za to wezmą - kolejny raz zrobiono z nich nieudaczników. Przy okazji może odżyje dyskusja o pirackich rajach i kruczkach prawnych wykorzystywanych przez graczy inaczej - pora się za nich zabrać bo uczciwi mają dość cierpienia za miliony(patrz ostatnie "zabezpieczenia" w SPORE). Graj hard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:28, Daviochlebak napisał:

Ciekawe też w jaki sposób.

A ja powtarzam że nie włamano się do posterunku (chyba że ja coś źle tłumacze) tylko do magazynu/składu.
http://www.gamesindustry.biz/articles/criminals-re-steal-600-000-o f-games-from-uk-police
However, the secured depot where the truck was being stored was broken into, with the vehicle later being discovered without its valuable contents

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest genialne :)
Cały kontener gier ukradziony z posterunku. Jestem przeciwnikiem piractwa, ale w tym przypadku mnie to po prostu śmieszy, a nie zniesmacza jak na co dzień.

Tylko widzę jeden problem - przez kilka tygodni lepiej nie próbować kupić tej gry na eBay-u, bo można przez przypadek kupić kradzioną wersję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie policjanci wykradli, dla BiA w szczególności.: P

Całe szczęście, że takie wydarzenia nie mają miejsca zbyt często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha! Ale jazda XD Nasuwają mi się skojarzenia z filmem "60 sekund" - a konkretnie kradzież trzech Mercedesów z policyjnego parkingu;) Nic, tylko pogratulować finezji panom złodziejom;) A tak na poważnie, to te kilka palet to jedynie kropla w morzu strat dla rynku gier wynikających z piractwa...

A gdyby to była Polska... w kontenerze byłoby 7 palet wódki, pan Zdzisio z policyjnej stróżówki dostałby jedną skrzynkę w nagrodę za milczenie, a złodzieje zamiast sprzedać towar, wszystko by sami po drodze wychlali i złapano by ich na autostradzie. Każdy z nich miałby po 10 promili w wydychanym powietrzu i wszyscy czuliby się świetnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2008 o 23:25, matmat24 napisał:

A gdyby to była Polska... w kontenerze byłoby 7 palet wódki, pan Zdzisio z policyjnej
stróżówki dostałby jedną skrzynkę w nagrodę za milczenie, a złodzieje zamiast sprzedać
towar, wszystko by sami po drodze wychlali i złapano by ich na autostradzie. Każdy z
nich miałby po 10 promili w wydychanym powietrzu i wszyscy czuliby się świetnie;)



Ziom jestes zalosny skoro tak gadasz o wlansym kraju. Kit z tym jacy dziwni ludzie sie u nas zdarzaja ale taka gadka jest juz ponizej wszelkiej klasy. To jak psioczenie na wlasny dom. Zero klasy, zero szacunku dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 23:41, Garil napisał:

Ziom jestes zalosny skoro tak gadasz o wlansym kraju. Kit z tym jacy dziwni ludzie sie
u nas zdarzaja ale taka gadka jest juz ponizej wszelkiej klasy. To jak psioczenie na
wlasny dom. Zero klasy, zero szacunku dla siebie.


Spoko;) Trzymaj się ziomku tematu zamiast robić ludziom uwagi. I wyluzuj trochę, to ci dobrze zrobi;) Skłonność do przesady jeszcze nikomu na dobre nie wyszła.
Przy okazji - obrazek do tej wiadomości rzeczywiście wymiata;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować