Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War 2 - raport z pola walki

39 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2008 o 23:51, Principes napisał:

.........(przez lata grałem na PC i konsolach,
posiadam SNES, PSX i PS2), na przyszłość radzę czytać dokładnie.

>Niestety coraz mniej dobrych gier wychodzi na blaszaki, ale nie ma sie co dziwić.

Radzę podeprzeć ten argument racjonalnymi faktami, w przeciwnym razie grozi tobie kwalifikacja
do grupy ludzi "moja opinia to niepodważalny paradygmat".


No i co z tego że posiadasz stare konsolki... Co do drugiej wypowiedzi masz bujną wyobraźnię.

owczar4 po prostu ma dobry humor tak trzymać i nie brać sobie wszystkiego do serca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:17, gpodoba napisał:

owczar4 po prostu ma dobry humor tak trzymać i nie brać sobie wszystkiego do serca ;]


Śmiem wątpić, że to był przejaw li tylko dobrego humoru. Jeśli nawet to poziom jego poczucia humoru jest jak dla mnie żenujący. Do tego, według mnie oczywiście, zwyczajnie nie ma jaj żeby napisać coś wprost tylko musi uciekać się do "przykrywki". Też tak mogę napisać, że X to idiota, sprzęt Y to złom, a produkt Z jest tylko dla głupków i podpiąć to pod "niby dla zabawy" lub "bo mam dobry humor".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff no tak wydawcy/producenci upodobali sobie konsoli z jednego względu. Nie nie chodz tu o łatwość programowania czy optymalizację. Robią to dla cyferek nic więcej. Wystarczy zrobić duży hype na jakąś grę i już ludzie zamawiają pre-ordery. Na zachodzie bardziej popularne są konsole z 2 względów: ludzie mają ograniczony dość mocno czas na tego typu rozrywkę( im człowiek starszy tym gorzej) no i z powodu prostoty obsługi. Nie trzeba się z niczym męczyć. Nie trzeba znać się an sprzęcie. Twórcy zareklamują, gracze kupują gra sprzedają się świetnie i tylko można czytać och ach jaka to super/ świetna/ miodna gra. A dlaczego? Bo ma hiper/super grafikę i to dla wielu ludzi wystarczy. Ładne opakowanie to większa część sukcesu. Dla mnie zarówno kosnsole jak i PC są tyle samo warte. Ani jedne ani drugie nie jest lepsze. A jak ktoś idzie w zaparte to robi dobrą minę do złej gry, by nie wyjść na osobę, która dała się nabrać. Epic odcina się od korzeni, bo nie przynosi to dla nich odpowiednich zysków i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, powiem szczerze że ten artykuł oraz wideo wywiad z Cliffem jeszcze bardziej mnie podciągnęły do Gears of War 2 ;-)

Pierwsza odsłona Gears of War stanowiła swoisty przełom w gatunku. Od razu podbiła serca graczy, którzy zakupili ją w wersji na Xboxa 360. Był i jest to jeden z najlepszych shooterów ostatnich lat, a rozgrywka multi tak wciągała, że masa ludzi gra do dzisiaj i nie ma się co im dziwić. Cóż, druga część zapowiada się jeszcze lepiej, a wideo wywiad z Cliffem mówi sam za siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej części Gears of War bardzo się zawiałem , bo okazał się to tytuł ''''zaledwie'''' bardzo dobry , a spodziewałem się jednak czegoś więcej. Natomiast już teraz wiadomo , że druga część Gears of War będzie znacznie lepsza , ale jak na złość PeCetowej wersji ani widu , ani słychu. Jak na razie wszystko wskazuje na to , że zakończę znajomość z GoW-em tylko na części pierwszej - oby jednak tak się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC średnio mi się spodobał GoW pożyczyłem od qmpla zagrałem pierwszą misję taki jakiś dziwny wylączylem odinstalowalem oddałem... jakby było fajne kupiłbym ale nie jest więc... ;] Zobaczymy jak 2 ale pewnie to samo tylko trochę podgrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gears of War to najlepsza gra COOP jaka do tej pory wyszła. Jeżeli ktoś grał w singla z npc to moge powiedzieć, że traci wtedy 90% całej zabawy (- Cholera przyblokuj RAAM''a z drugiej strony - Dobra k*&*& osłaniaj mnie :D poziom Insane). Na PC nie grałem i nigdy nie zagram bo samotny singiel to brzydko mówiąc shit. GoW2 na pewno będzie grą dobrą, byle jej nie przebajerowali, choć wątpie by Epic spaprał sprawe, znają się na swoim rzemiośle więc będzie murowany hit tego roku :)
Co do konfliktu to każdy ma swoje zdanie ponieważ każdy gustuje w innym gatunku. Według mnie konsole są świetne do zabawy w kilka osób (kumpel + orzeszki + cola + GoW i jazda, zabawa przednia), ale do singla wole PC (głównie RPG i RTS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W artykule jest zły roczek ;) Poza tym nie gustuję w bezmózgich strzelankach więc nie żal mi tego portu na PC. Co na plus w GoW''ie było to grafika. Tym smutniejsze jest to, że coraz częściej najważniejsza jest grafika a nie sama gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kąpletna katastrofa niemówie o grze ale o tym porcie na PC zważywszy na to że wielu ludzi posiada PC a nie konsole ich ominie zabawa z GOW2 no chyba że se kupią konsole (ludzie to cholerni materialiści :( ) te konsole to mnie dobijają sam miałem Playstation 2 ale jakoś licho mi się grało to samo dotyczy Playstation 3 nic lepszego a skoro mówią że Playstation 3 jest lepsze od XBox 360 to niemusiałem go sprawdzać i wyszło że najlepiej mi się gra na moim kochanym blaszaku więc nierozumiałbym wypowiedzi Cliffa że na Pc niebedzie gdyby nie post(nicku niepamiętam) że On to robi dla forsy (oczywiście jak każdy tyle że On zrobi na konsole i ma kieszenie pełne kasy (każdy wie ile kosztują gry na konsole) i w dupie graczy posiadających PC ) ale z drugiej strony poco by miał robić GOW 1 na PC skoro 2 nie będzie? odpowiedzi nasuwa sie kilka najbardziej oczywista jest ta czy projekt wypali na tej platformie a drugi też oczywiste że to nie koniec Gearsów na PC... ale to oczywiście moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

blablabla, takie gadki o tym że na pc nie będzie to CB może sobie darować, dość często wygląda to w taki sposób, najlepszy przykład - gta4. Rockstar jeszcze niecały rok temu opowiadało że zasadniczo nie myślą o konwersji na pc. No jasne... na pewno... robią takie halo żeby ludzie konsole kupowali, itp. żeby fanboye się podniecali i czcili jeszcze bardziej swój sprzęt a za około rok pewnie dostaniemy GoW2 na PC. śmiechu warte.
dlatego ja już się nie przejmuje spekulacjami bo wiem że będzie. To dla nich za duży rynek żeby go odpuścić, zresztą to całkiem normalne z punktu widzenia firmy która chce zarobić.
Nie miało być gta4 na pc, jest.
Nie miało być bioshocka na ps3, jest.
Nie ma być GoW2 na pc... hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 10:15, master matrox napisał:

No no, powiem szczerze że ten artykuł oraz wideo wywiad z Cliffem jeszcze bardziej mnie
podciągnęły do Gears of War 2 ;-)

I tak nie zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale z jednej strony ciesze się, że wychodzi to tylko na Xbox''a, na tej konsoli granie w Gears''y jest najbardziej komfortowe (przynajmniej dla mnie), a z drugiej strony szkoda mi PC''towców, bo jednak nie jest to jakiś zwykły tytuł ;) Tak czy inaczej, GoW2 to kolejna gra, która mi udowadnia, że przy 360 się lepiej bawię niż przy PC''cie. Trzyma mnie jeszcze tylko Warhammer Online i S.T.A.L.K.E.R :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym tu sie podniecać. Gears of war może jest kawałkiem solidnego softu ale to wszystko. Fabuła ? Proszę was jaka fabuła. Mięśniaki walczą z tego co kojarze z obcymi z podziemi no normalnie szok. Fabularnie żadna gra z konsoli nie przebije gier na PC. Gameplay hmmm no normalnie same nowości biegasz, chowasz się za przeszkodami, strzelasz a no tak i jeszcze walczysz na piły wrrrr :]. Bohaterowie są bo są i tyle. Walczą tylko dlatego że nie mogą się podać i to nie dla dobra sprawy czy dzięki męstwu. Poprostu maja takie mięśnie że rąk do góry nie podniosą. Moja konkluzja jest taka. Jeśli chcesz spędzić wolny czas na bezmyślnym strzelaniu to kup sobie wiatrówkę, trochę śrutu, wyjedź do lasu i postrzelaj do puszek. Takie rozwiązanie to same zalety. Zdrowe powietrze, można sie odstresować no i najbardziej fotorealistyczna oprawa graficzna jaką można zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest naprawdę ładna, co do fabuły, tutaj uważana za niezbyt lotną, to trzeba zadać sobie pytanie dlaczego stare gry miały fabuły znacznie lepsze?? Moim zdaniem to proste, teraz większość czasu robienia gry to oprawa wizualno-dźwiękowa (malutkie detale, odwzorowanie rzeczywistość itd), a coraz mniej czasu na fabułę, zwłaszcza w strzelankach.
Na koniec taka uwaga, czy tak ok 2/3 filmiku jednym z grających to nie Borys Szyc? Widać potrzebny mu Testosteron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować