Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Japonia: Internet 1 GB/s w domach zwykłych śmiertelników

127 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2008 o 21:10, madfrog napisał:

Jak dobrze pójdzie to u nas będzie za 50 lat w cenie 300 zł miesięcznie :]



Biorąc pod uwagę inflację po 50 latach to troszkę ironia nie wyszła ... rzeczywiście nieźle by poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, 125 MEGABAJTÓW na SEKUNDĘ?! Jeez, toż to w minutę można ściągnąć dużą grę ze Steama... I za 130zł... tyle to ja płaciłem 2 lata temu za Neo 1Mb... -.- Rany, chyba naprawdę trzeba pouczyć się japońskiego i wynosić się z tego zacofanego kraju O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu... Ja tu chcę neta 2 mb/s, a tu 1 GB/S??!!
I to w dodatku za...130 zł MIESIĘCZNIE!?
Teraz to nikt nie powie, że neostrada to nawet do pocierania, sami wicie czego się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:13, gogowitczak napisał:

hahahaha ja za moje 6 mega place przeszlo 120 zl a japonce za 130 maja 1 giga xD

Ile??? Bogowie... Naprawdę, chyba zachodnie wybrzeże jest rajem internetowym w tym kraju.
Ja mam 10Mb/s za 49pln brutto. A teraz provider przechodzi na światłowód i już w 2009 powinienem mieć 1Gb/s za około 100-150pln.
Uprzedzę ewentualne pytania: jest to oferta sieci kablowej dla zwykłego, szarego Kowalskiego z zewnętrznym IP i transferem rzędu 1MB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 10:08, Dżibril napisał:

> hahahaha ja za moje 6 mega place przeszlo 120 zl a japonce za 130 maja 1 giga xD

Ile??? Bogowie... Naprawdę, chyba zachodnie wybrzeże jest rajem internetowym w tym kraju.
Ja mam 10Mb/s za 49pln brutto. A teraz provider przechodzi na światłowód i już w 2009
powinienem mieć 1Gb/s za około 100-150pln.
Uprzedzę ewentualne pytania: jest to oferta sieci kablowej dla zwykłego, szarego Kowalskiego
z zewnętrznym IP i transferem rzędu 1MB/s.

Niech zgadnę - Aster ;]. No niestety, ale Aster jest jednym z niewielu takich ISP o skandynawskich standardach w Polsce, który w dodatku rzadko gdzie ma zasięg. U mnie w Pozku (niby takie wspaniałe miasto jest chyba najdrozej w całej Polsce 4MB za 69 zł to jest tutaj "rozsądna oferta"), tymczasem kumpel ze Szczecina wciąż sie chwali swoimi dziesiątkami megabitów za groszowe sprwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 10:15, hans olo napisał:

Niech zgadnę - Aster ;]. No niestety, ale Aster jest jednym z niewielu takich ISP w Polsce,
który w dodatku rzadko gdzie ma zasięg. U mnie w Pozku (niby takie wspaniałe miasto jest
chyba najdrozej w całej Polsce 4MB za 69 zł to jest tutaj "rozsądna oferta"), tymczasem
kumpel ze Szczecina wciąż sie chwali swoimi dziesiątkami megabitów za groszowe sprwy.

Nie, nie Aster. Sieć Kablowa Słowianin, która ma szefa interesującego się jakością a nie ceną. Do tego wzięli porządnego providera (najdłuższa awaria bez netu - około 15 minut) z kompetentnymi pracownikami.
Pominę już to, że za 19pln mam w pytę kanałów cyfrowych z C+. Oczywiście w jakości TV Cyfrowej.
To jest przykład porządnej firmy dbającej o klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek w Japonii nie wiem jakie ma łacze, ale wiem, że ma światłowód, a jego odległość od centrali nie wpływa na ściąganie plików (high high!!!) także stwierdzenie o relacji odległości od centralii, a szybkością łącza wkladam pomiędzy książki dla dzieci ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, zazdroszczę im i to bardzo... :/
U nas szybki internet, zwłaszcza w domu, wiąże się z ogromnymi wydatkami, nie mówiąc już o "fachowej obsłudze" niektórych dostawców internetowych... :/

Cóż, pozostaje przeprowadzka do Japonii... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedna sprawa niezłe dyski muszą mieć transfery ;] druga sprawa ten światłowód chyba jest wkręcany w kompa, bo w naszym polskim światłowodzie chyba więcej jak 24 Mbps nie da się wyciągnąć, jeśli ktoś ma więcej jak 4 KM po miedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag, to ja za 6 MB/s płacę 70 zł miesięcznie, a taki mały, żółty ludzik za 1GB/s płaci tylko 50 zł więcej? Nie ma bata, Japonio, przybywam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 15:39, Szperacz Robson napisał:

a taki mały, żółty ludzik

Japończyk, nie żaden "żółty ludzik".

Dnia 04.10.2008 o 15:39, Szperacz Robson napisał:

Nie ma bata, Japonio, przybywam!

Z takim nastawieniem nawet się tam nie wybieraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować