Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Japonia: Internet 1 GB/s w domach zwykłych śmiertelników

127 postów w tym temacie

Wow, 1gb/s robi wrażenie ! Ja tam mam 1mb/s i zbytnio nie narzekam :P Kurde, a myślałem, że jeszcze trochę minie zanim gdzieś taka prędkość wejdzie w życie, w sensie że zwykli użytkownicy by mogli używać.
Żegnamy lagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 14:05, meterrr napisał:

czasy rozdzielczosci 1024x768 i 1mbit/s mienely bezpowrotnie ... czas sobie to uswiadomic


Teraz przypomnij sobie, że siedzisz na krześle w pięknym państwie Polska. Póki nasz PKB nie ruszy się z tych ~pięciu tysięcy, czasy 1Mb/s sobie jeszcze posiedzą chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2008 o 14:05, meterrr napisał:

czasy rozdzielczosci 1024x768 i 1mbit/s mienely bezpowrotnie


Podczas gdy ty to mówisz, ja wciąż gram w cod2 w rozdzielczości 800x600 na moim necie 512 kb/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 19:48, Adamzzz napisał:

130 złotych za Internet co bardzo dużo, powiedziałbym zdzierstwo, ale 1GB to baaardzo
imponująca liczba :).


Stary, ja tyle płacę za Internet :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 14:51, Dark Proxy napisał:

Więc nie narzekajcie, tylko
sajonara i lecimy samolotem do Kraju Kwitnącej Wiśni !

Japonia to za wysokie progi dla większości polaków ;)


Tak w ogóle, to rozbawiają mnie komentarze sugerujące korzystanie z tak szybkiego internetu przez piratów. Zdajecie sobie sprawę, że piractwo wcale w Japonii nie jest duże, a świat cyfrowy wielki? Obecnie nie ma już chyba rzeczy, której w tym kraju nie można zdobyć drogą internetową. Do tego dochodzi masowe granie przez sieć, głównie na konsolach.

A co do szybkości internetu w Polsce: Nie będziemy mieć 1 Gb jeszcze przez wiele wiele lat. Moglibyśmy mieć 20 Mb jako standard, ale mamy fatalnych operatorów i ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze w Japonii pracuje sie 14godzin na dobe i co najmniej 6 dni w tygodniu ;). Dla nich kazda minuta dluzej sciagania czegokolwiek to strata tej jednej z 10 minut dziennie przeznaczonych na rozrywke :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ILE? 1 GB/s za 130 zł!? Nie no, chyba nawet w samej Telekomunikacji Polskiej nie mają takich łącz.
Heh, a ja się dziwię, że Polskę nazywa się krajem Europy Wschodniej. Widać, że jesteśmy ekstremalnie zacofani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 21:44, ziptofaf napisał:

ILE? 1 GB/s za 130 zł!? Nie no, chyba nawet w samej Telekomunikacji Polskiej nie mają
takich łącz.
Heh, a ja się dziwię, że Polskę nazywa się krajem Europy Wschodniej. Widać, że jesteśmy
ekstremalnie zacofani...


O człowieku, o 1Gb to oni mogą pomarzyć;) Prawda jest taka - w 40tys mieście w Polsce, na Śląsku, dostępne łącze(mówimy o TP) maks 8Mbps, i tylko w promieniu 300 m od centrali. Rewelacja. W odległości 2km od miasta maks 1mega, chodzący jak 512("ba, jesteś na końcu linii"), i latency na katowickich serwerach(100km) około 70ms(baaardzo kiepsko - 1mb Niemcy na tych samych odległościach mają po 30-40ms)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękny kraj i piękny net eh zanim to będzie w Polsce to muszą ją całą przekopać ale zanim to zrobią to minie pare lat świetlnych bo nawet do Euro im sie nie śpieszy [=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładna perspektywa...ale gdy o tym pomyślę to znowu coś się w mojej głowie odzywa "j****y polski rynek monopolistów!!!!". I szlag mnie trafia...Bo takie tepsy płacą wysokie kary nakładane przez organizacje antymonopolowe, i nadal robią to samo...bo im się opłaca kary płacić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o jasny gwint, nawet sobie tego wyobrazić nie moge :D


ale co tam, spokojnie, za jakieś kilkadziesiąt lat napewno bedzie w Polsce i to za jedyne 499 zł miesięcznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować