Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Japonia: Internet 1 GB/s w domach zwykłych śmiertelników

127 postów w tym temacie

Nie oszukujmy się... Jeśli przeciętny użytkownik internetu potrzebowałby takiego połączenia (1Gb/s), to chyba tylko do okropnie szybkiego ściągania wiadomego softu z sieci torrent oraz filmów "dla dorosłych":) Na obecne czasy do korzystania z internetu i grania przez internet spokojnie wystarcza 1Mb/s i jeszcze dużo czasu minie zanim to ulegnie zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 12:04, Klinga napisał:

I kolejny bubel:
"...obierać i wysyłać dane z prędkością 125 Mb/s..."

Hm skoro to łącze 1Gb/s to dlaczego można wysyłać i pobierać z prędkością 125 Mb/s :(
? To kiedy jest to 1Gb? Może jak z DHCP się komunikujemy...

Podpowiedź: powinno być 125 MB/s.

gram.pl się sili na bycie portalem ogólno-komputerowym niestety brakuje wam wiedzy czego
doskonałym przykładem jest ten news. Rola newsmana nie polega na przepisywaniu informacji
z innych portali...



1 Gigabit to coś innego niż 1 Gigabait chłopcze :D
1 bait to 8 bitów 1024 / 8 =128
Kocham internetowych ekspertów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 13:46, Little Maggot napisał:

> I kolejny bubel:
> "...obierać i wysyłać dane z prędkością 125 Mb/s..."
>
> Hm skoro to łącze 1Gb/s to dlaczego można wysyłać i pobierać z prędkością 125 Mb/s
:(
> ? To kiedy jest to 1Gb? Może jak z DHCP się komunikujemy...
>
> Podpowiedź: powinno być 125 MB/s.
>
> gram.pl się sili na bycie portalem ogólno-komputerowym niestety brakuje wam wiedzy
czego
> doskonałym przykładem jest ten news. Rola newsmana nie polega na przepisywaniu informacji

> z innych portali...


1 Gigabit to coś innego niż 1 Gigabait chłopcze :D
1 bait to 8 bitów 1024 / 8 =128
Kocham internetowych ekspertów :D


Ahahaha no normalnie padłem. Umiesz czytać? Gb oznacza Gigabit, GB gigabajt, Mb - megabit, MB - megabajt. W newsie był błąd i napisane było że na łączu 1Gb można pobierać dane z prędkością 125 Mb/s co jest oczywistą bzdurą bo powinno być napisane 125MB/s.

A tak w ogóle to co ty mi tutaj z jakąś przynętą wyskakujesz? Bait? To jakaś zanęta na łączu która przyspiesza fotony?

Czytaj ze zrozumieniem "ekspercie" zanim kogoś zaczniesz wyśmiewać. Sarkazm to niestety broń obusieczna.

-----------------------

A w treści dalej jest byk jak nic - łącze synchroniczne, a "eksperci" czytają te wasze bzdury i potem się uczą i brednie opowiadają innym. I tak powstaje "qoute". Łącze tego typu nazywa się SYMETRYCZNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zenujace jest jak ktos pisze ze ma 2mbity i dla niego to wystarczy, swiadczy to tylko o krotkowzrocznosci ... nie rozumiecie ze wlasnie takie ujowe lacza blokuja rozwoj tego co internet ma naprawde do zaoferowania - dostepnosc wszystkiego i wszedzie ... nie musial bys sciagac gry bo pobierana byla by w czasie kiedy laduje ci sie jej menu , nie potrzebujesz isc do wypozyczalni wideo bo masz to wszystko pod reka itd itd itd ... czasy rozdzielczosci 1024x768 i 1mbit/s mienely bezpowrotnie ... czas sobie to uswiadomic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie za 20 lat, s może za nawet 10, o ile będą jakieś kroki w utworzenia bardziej ustabilizowanej infrastruktury w komunikacji. Póki co to tylko planują(tak jak z naszymi drogami...), ale jak już zrobią, to takie prędkości mogą być osiągalne. Tylko gdyby, w szczególności TPSA, operatorzy ruszyli swoje cztery litery... xd

A Japonia to ciekawy kraj, nie tylko, że niby mają szybki internet, ale kultura, mangi, bycie graczem jest tam wymagane, bo każdy się nimi (powinien) interesuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2008 o 14:33, cedricek napisał:

Tez bym chciał mieć łącze 1GB. Cudo. Ale my w Polsce musimy poczekać pewnie z 10 lat
na takie coś...

jesteś zbyt dużym optymistom u nas internet jest trochę dłużej niż 10 lat zresztą co się dziwić w normalnych krajach szybki internet to standard a u nas to ciągle luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulala,u mnie w mieście szczytem jest 6 mega kolegi xD.Ja mam ''''zmienne''''(swoją drogą jeden z dziwniejszych netów.W dzień mam od 128 do 512,a czasami szkoda gadać.Ping na poziomie 999.W nocy włączam 6 bieg i ściągam średnio 170-230 kb,ping 30.Bardzo dziwne.Według dostawcy mam 1 mb,płacę 39,i oczywiście radiówka xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

~NyGgA MiLy - no właśnie, radiówka xD

Z tą rozdzielczościa, to troche przesadzacie - ja mam 1920x1200, a internet 512kbps, a kuzyn na Ukrainie (!) ma 1280x960 i łącze o przepustowości 10gbps (w kraju, bo za granica znacznie nizej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wogóle takiego transferu to nawet nie sposób wykrozystać. Premium rapdishare konczący się w minute,nie wykorzystywanie transferu w całośći, bo serwery za słabe(na pewno w japonii ten porblem nie ma miejsca, bo serwery mocne). Ale jak mawia mój kolega:"Lepiej mieć za dużo niż za mało" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ooo cholercia, taki net to chyba marzenie każdego... Japonia zawsze była pierwsza do wszystkiego...

Ale mój ojciec chyba by się nie zgodził na taki net... 30 zł to dla niego wciąż za dużo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować