Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak wygląda sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii?

24 postów w tym temacie

Nie wiem jak wy ale ja Wii nie lubię i nie polubię (no chyba że wyjdzie jakiś exclusive na Wii pokroju GoW na X360). Dlatego dziwi mnie tak wysoka sprzedaż tej konsoli w Wielkiej Brytanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, czyli osoby która na bieżąco śledzi to, co dzieje się na zachodzie, a także zawsze spogląda na listy sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii zaskoczeniem nie jest fakt, że Wii jest najlepiej sprzedającą się konsolą ostatniego roku ;-)

Pierwsze miejsce dla nowej maszynki od Nintendo pewnie dla wielu, zwłaszcza w Polsce jest zaskoczeniem. U nas ta konsola niestety nie jest tak popularna jak tam - ten fakt raczej spowodowany jest tym, że Nintendo ogólnie nie jest tak cenione w naszym kraju jak na przykład maszyny od Sony. Cóż, na Wyspach jak widać dobrze radzą sobie także X360 oraz PS3 - mimo, że PS3 jest nieco mniej, to i tak ma się dobrze. Kurcze, z chęcią przeczytałbym tego typu "raporty" na temat sytuacji w Polsce, ale śmiało teraz mogę stwierdzić, że wyglądała by ona zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak PSP na tym samym poziomie, też ma WiiMote''a? :S

@ dresX to, że Ty nie lubisz Wii oznacza, że jej sprzedaż powinna być mała? Nie wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 16:27, dresX napisał:

Nie wiem jak wy ale ja Wii nie lubię i nie polubię (no chyba że wyjdzie jakiś exclusive
na Wii pokroju GoW na X360). Dlatego dziwi mnie tak wysoka sprzedaż tej konsoli w Wielkiej
Brytanii


Widać że nie grałeś na Wii. U mnie każdy kto do mnie wpadł i pograł na Wii to od razu spodobała mu się konsola. Nie dziwi mnie sprzedaż Wii bo Wii to prawdziwy nextgen a nie to co X-Box 360 i PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam sie z Cinem222
Mam osobiscie konsolke nintendo wii i jest to najlebsza konsolka nowej generacji wiec sie nie dziwie dlaczego jest taka sprzedaz w WIelkiej Brytani tylko Polska jest taka dziwna ze ta konsolka sie nie przyjela.Niektórzy ludzie na poczatku nawet nie wiedzieli co to jest X Box 360 bo oni tylko sony sony .Ale jakby sie im pokazalo Nintendo Wii to by byli innego zdania .Wii Rulez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... W mojej szkole dosłownie każdy Szkot ma X360, a z Wii się śmieją i mówią, że to zabawka dla homoseksualistów, że tak sobie pozwolę ocenzurować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Igor FCBayern czyli teraz juz wiesz do jakiej grupy docelowej kierowany jest x360 xD . Nastolatkow bez wlasnego zdania udajacych wielkich hardcore gamerow ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych statystykach nic dziwnego. Nintendo podbiło serca casual gamerów i nie tylko.
Mam tylko nadzieję, że nie zrezygnują z porządnych gier, bo w tym są po prostu najlepsi.

edIt: no i przykład UK może skłoni trzech gigantów do większych inwestycji w pozostałych krajach EU :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi po co pokazuje się nam rankingi sprzedaży z kraju innego niż Polska? Żeby nas zmotywować do zakupu, czy może zawstydzić? I jeszcze taka szczegółowa analiza - a wątpię, żeby ktoś z forumowiczów pisał pracę licencjacką o brytyjskim rynku konsol :/ Może by tak wreszcie pokazać jak poszczególne maszynki radzą sobie na rodzimym rynku, a nie tylko u Angoli ciągle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 16:27, dresX napisał:

Dlatego dziwi mnie tak wysoka sprzedaż tej konsoli w Wielkiej
Brytanii


Wii jest konsolą casual''ową, zapewne siegają po nią również ludzie, którzy mieli tyle wspólnego z grami co ja z fizyką kwantową, świetnie nadaje się na imprezki, to jest jej fenomen.... no i również jakaż zabawa płynie z innowacyjnego systemu sterowania. Jednym słowem potrafi zainteresować zagożałych graczy jak i ludzi lubiących po prostu dobrze się pobawić pare razy w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią zobaczyłbym takie statystyki ale dotyczące polskiego rynku. Niestety na razie nie było mi to dane (przynajmniej w ostatnich czasach). Można jednak przypuszczać, że najwięcej mamy Xboxów 360 (mówię oczywiście o konsolach obecnej generacji), na drugim miejscu znajduje się PS3, a daleko w tyle pozostaje - mało u nas popularne - Wii. Jednakże to tylko spekulacje, do tego nie potwierdzone żadnymi liczbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskich statystyk predko nie bedzie. A Wii to konsola-wirus, przychodzisz do znajomego na impreze, on to ma, tobie sie podoba, tez kupujesz, zapraszasz swoich znajomych do siebie i tak to leci, a potem wychodzi ze sa tylko 3 gry warte uwagi, ale statystyki dla kraju nabite. Poza tym Wii jest "trendy", wiec sie je kupuje, drogie nie jest (nie mowie tutaj o naszym kraju..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii to świetna konsola, więc się świetnie sprzedaje i wbrew temu co sądzi większość polskich "graczy" jest na nią naprawdę wiele świetnych gier dla pojedynczego gracza... Oby tylko przestały ukazywać się te koszmarne porty gierek z PS2:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować